Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Wojska USA stanowią dodatkowe zagrożenie dla Polaków (WIDEO)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nic wspólnego z obroną! Wojska amerykańskie stanowią dodatkowe zagrożenie dla Polaków (WIDEO)

  Głośne wypowiedzi naszych władz o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski dzięki zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej delikatnie mówiąc nie odpowiadają rzeczywistości. Jakie zagrożenia niosą ze sobą bazy USA Polakom?

 

  

 

OGLĄDAJ WIDEO!!!

KOMENTARZE

 • Dobry przykład dla Polskich najemników z Afganistanu
  dla tych którzy mają krew Afgańczyków na rękach..
  Mordowanie w obcych krajach za pieniądze i dla pieniędzy to zbrodnia najgorszego rodzaju.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020112313418421-dziewieciu-australijskich-zolnierzy-popelnilo-samobojstwo-powodem-ujawnienie-zbrodni-w-afganistanie-sputnik/
 • @Autor
  Wojsko USA w Polsce jest dla ostudzenia zapędów Niemiec. I tę rolę wypełnia znakomicie.

  Polska jest podnóżkiem Niemiec w UE i partnerem (co by nie powiedzieć) USA w regionie. Ale ktoś tego woli nie widzieć.

  Żeby nie USA, Polski z dostępem do morza po roku 1918 by nie było. Rola USA w restytucji Polski po zaborach jest nie do przecenienia.

  Ale komuś wciąż ta Ameryka wadzi, za to podstępny i naprawdę wrogi Niemiec jest cacy...

  Zagrożenie Polski istnieje, ale ze strony zachodniego sąsiada, a nie USA. A że PIS zachowuje się skandalicznie i doprowadził ten sojusz do karykaturalnej formy, to nie jest wina Amerykanów.
 • @rumpelsiltskin 22:39:03
  Dziwi mnie ta wasza ufność w ,,wielkiego brata''. Trzeba być naprawdę bardzo naiwnym ufając że ci obcy chcą nam zrobić dobrze. Dla USA zagrożeniem jest cała UE (obojętnie pod kogo przewodnictwem), dlatego nas wykorzystują do mieszania wewnątrz jej struktur. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa tych obcych wojsk za jakieś zabezpieczenie przed tą mityczną agresją Rosji. Co do UE to kraje w niej zrzeszone nie są takie same jak jeszcze 50 lat temu. Większość krajów Europy zachodniej jest wielonarodowa i jakieś nacjonalizmy narodowe są dużo mniej realne niż w np. w krajach poradzieckiej strefy wpływów. Tak czy owak USA będzie wszystko robiła żeby UE destabilizować, bo ewentualna współpraca UE z Rosją ograniczyła by jej wpływy na naszym kontynencie prawie do zera. Sprawa brexitu bardzo rozczarowała amerykanów bo co najmniej liczyli na duże podziały w UE, o ile nie na jej rozpad. I jeszcze jedno. Jeżeli chodzi o 1918 to akurat USA było bardzo sceptyczne do powstania wolnej Polski, oni mieli swój plan do obalenia caratu i taka Polska mogła im mieszać. Tylko dzięki tytanicznej pracy Paderewskiego udało się zmienić nastawienie amerykanów.
 • @rumpelsiltskin 22:39:03
  Zagrożenie dla Polski istnieje ze strony USA, choćby akt 447, a amerykanie będą nas w tym temacie dociskać, co potwierdzała Żorżeta i Miś Pompeo. Nie należy zakładać, że ewentualna prezydentura Bidena i jego administracji będą mieć inne zdanie w tym temacie od administracji Trumpa. Poza tym amerykanie mogą nas wkręcać w różne konflikty, jak Irak czy Afganistan, przypomnę, że Polska napadła na te 2 kraje, które Polsce niczego nie zrobiły, z którymi mieliśmy normalne stosunki międzypaństwowe.
  Co do Niemiec to podzielam opinię kolegi, że mogą być zagrożenieniem, ale głównie ekonomicznym. Co do oceny PiS i karykaturalnej formy sojusxu USA-Polska pełna zgoda.
 • @marek500 09:57:07
  "Nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa tych obcych wojsk za jakieś zabezpieczenie przed tą mityczną agresją Rosji."

  Oczywiście, bo agresji należy spodziewać się z zachodu, a nie wschodu.

  Dla Polski odwiecznym śmiertelnym wrogiem są Niemcy, a nie Rosja.
 • @zbig71 12:05:02
  "Zagrożenie dla Polski istnieje ze strony USA, choćby akt 447"

  Zagrożeniem w tej sprawie jest nasz wewnętrzny wróg, który przyjął deklarację terezińską. Akt 447 dotyczy tylko wykonania tych zobowiązań, które polska V kolumna przyjęła na siebie. Gdy więc wypowiemy tę deklarację, akt 447 przestanie nas dotyczyć.
 • @rumpelsiltskin 13:03:37
  No jasne, a świat bez zmrużenia okiem to uzna. A pierwsze USA. Naiwny pan jest?
 • @zbig71 13:50:10
  "Naiwny pan jest?"

  Oczywiście, brak argumentów zawsze skutkuje argumentum ad personam. Trzeba urodzić się wczoraj, żeby nie wiedzieć, jakie państwo zagraża Polsce od ponad 1000 lat i być bardzo naiwnym, żeby domniemywać, że to się już skończyło. Świata akurat to niewiele obchodzi.
 • @rumpelsiltskin 14:26:33
  Nie zgodzę się z Panem. Niemcy były zagrożeniem za pierwszych Piastów (chociaż bardziej chodziło o rozszerzanie wpływów Cesarstwa Rzymsko Niemieckiego- taka namiastka Cesarstwa Rzymskiego). Następne działania Niemieckie wrogie Polsce to czasy odrodzenia Cesarstwa Niemieckiego. Wcześniej naszymi wrogami którzy nam szkodzili ile tylko mogli to byli Austriacy ( a Sobieski jeszcze ich ocalił). Przez parę stuleci Niemcy służyli na polskich dworach i wielu z nich się spolszczyło. Oczywiście nie można zapominać o wrogim działaniu Krzyżaków, a później Prus elektorskich.
 • @marek500 15:27:13
  "Nie zgodzę się z Panem."

  Wcale tego nie oczekuję, jednak to rzeczywistości nie zmienia. A rzeczywistość jest taka, że Niemcy wciąż są naszym największym wrogiem. Nie ma większego. Nasza rzeczywistość, na którą właśnie ONI mają największy wpływ, jest na to najlepszym dowodem:

  - niewydolny i niesprawiedliwy system sądowniczy - Niemcy uważają, że dla Polaków lepszy nie jest potrzebny,

  - niskie dochody Polaków, często nie zaspakajające minimum egzystencji - to napędza dla Niemiec tanią siłę roboczą i o to dba Unia pod dowództwem Niemiec,

  - fałszywa polityka historyczna, która zmierza do oczerniania Polaków i obwiniania za zbrodnie wojenne, co najmniej poprzez współudział w zbrodniach,

  - cichy zabór zachodnich ziem polskich, których de facto nigdy się nie zrzekli,

  - wspieranie wszelkich ruchów odśrodkowych (chociażby sławetne LGBT) dla rozkładu wewnętrznego naszego kraju (to że robią to także w innych krajach, niczego nie zmienia).
 • @rumpelsiltskin 14:26:33
  Nie urodziłem się wczoraj, tylko realnie ocenism sytuację. To psn nie ma argumentów i krzyczy, u was murzynów biją.
 • @zbig71 16:19:44
  "To psn nie ma argumentów"

  No tak, bo myślałem, że "mądrej głowie wystarczy dwie słowie"... Te argumenty, które przedstawiłem, są wystarczające, żeby zanegować twierdzenia, na które były reakcją.
 • @rumpelsiltskin 16:49:03
  Panie, ja nie twierdzę, że Szkopy są cool, bo nie są. I państwo Niemieckie zawsze kombinuje jak nas zdominować i nas w finale wydymać. Ptoblem polega na tym, że jankesi z Żydami chcą z nas zrobić coś gorszego. Już zbrodniarzy z nas zrobili.
 • @zbig71 19:36:52
  "Ptoblem polega na tym, że jankesi z Żydami chcą z nas zrobić coś gorszego."

  Tak się składa, że Niemcy też kolaborują z żydami. Gdyby Niemcy zachowywali się jak należy, nikt Polaków o zbrodnie by nie oskarżał.

  Uważam sojusz żydowsko-niemiecki za bardziej niebezpieczny dla Polski niż sojusz żydowsko-amerykański. Zresztą sami żydzi postawili już dawno temu na Niemcy. To, co obecnie dzieje się w Ameryce, czyli de facto upadek tego państwa, to także sprężyna żydoska. W wyniku upadku Ameryki ma powstać nowy hegemon - Unia Europejska na czele z Niemcami.

  No i wtedy, gdy już się to do końca ziści (Unia Jewriejpejska), biada Polakom!
 • @rumpelsiltskin 19:44:13
  No taaaak....
  Zapytam, jeśli można, czy jakiś Niemiec, czy Niemcy zrobili panu osobiście jakąś okropność?
 • @zbig71 21:00:05
  "czy jakiś Niemiec, czy Niemcy zrobili panu osobiście jakąś okropność?"

  Nie ma w Polsce rodziny, która by w jakiś sposób z ręki Niemców nie ucierpiała. Moja nie jest pod tym względem wyjątkowa. Zdarzają się jednak przypadki syndromu sztokholmskiego z tym związanego, ale widuje je jedynie w telewizji i nieraz spotykam na tym forum.
 • @rumpelsiltskin 21:27:45
  Ale czy panu osobiście?
 • @zbig71 21:46:22
  "Ale czy panu osobiście?"

  Jeżeli piszę o mojej rodzinie i jej losach, to jest moja sprawa osobista. Jak najbardziej osobiście jestem ofiarą przestępstw sądowych, a te sądy wciąż funkcjonują dzięki niemieckiemu zaangażowaniu. Takich "sprawek" z Niemcami w tle jest w Polsce opór i każdy Polak ich na co dzień doświadcza w związku z naszym członkostwem w IV Rzeszy Niemieckiej (zwanej dla niepoznaki UE).
 • Brzydko się czepiac Profilu.
  Bo sam zarzucam to niewybredniakom.
  Ale...
  Niezawisimaja Djemokraticzjesskaja Polsza.
  Pokazujemy prowokacyjne materiały zawierające kryptokrytykę pzrzynależności do wrednego Paktu( w domyśle z diabłem) NATO.
  Warszawski był o.k.
  Pijane bojcy byli o.k.
  100tys oficjalnego kontygentu Ruskich i cholera wie ile prawdziwego było o.k.
  Ukryte tajne silosy z rakietami balistycznymi były o.k.
  A teraz stacjonujący na jasnych zasadach jankesi są wredni.
  Wniosek:
  Mamy nadstawić gardła w imie pseudo narodowców made in Sputnik.
  Bo stąd głownie pochodzą wasze informacje a prymitywna retoryka wali młotkiem po głowach.
  Będziemy nową Szwajcarią, niezależni i neutralni i bedzie super.
  A zaraz potem jako protektorat rosyjski.
  Jeszcze bardziej super.
  Mam nadzieję ze sami w to nie wierzycie.
  Bo dyskutować nie ma sensu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031