Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
240 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Niespełnione obietnice PiS.Duda i Morawiecki chcą protestów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niespełnione obietnice PiS. Duda i Morawiecki chcą protestów w Polsce

Wczoraj przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej w stolicy zaczął się protest przeciwko projektowi ustawy dotyczącemu zmian w ustawie o ochronie zwierząt. To jest już drugi protest w ciągu tygodnia. Wygląda na to, że już wkrótce Polska będzie drugą Białorusią.

Minęły dwa miesiące od wygrania przez Andrzeja Dudę wyborów prezydenckich. Po wyborach dość powszechnie oczekiwano, że PiS i rząd będą obsługować ostrożnościowe marzenia Polaków w zakresie polityki społecznej.

Lecz w cyklu politycznym każdej ekipy przychodzi czas, że zaczyna się zajmować przede wszystkim sama sobą. Hasło „Rząd obiecał…” szybko rozchodzi się w internecie i staje się obiektem żartów, ponieważ mamy szereg niespełnionych obietnic.

Podczas kampanii wyborczej partia PiS deklarowała, że „władza organizuje życie od urodzenia aż do starości! Dla dzieci jest 500 plus, a gdy idą do szkoły – wyprawka po 300 zł. Gdy dorośleją i zaczynają pracować – zerowa stawka PIT. Potem przez lata dostaną 500 plus na własne dzieci. A gdy się zestarzeją – będą leki za darmo. Po drodze miały być jeszcze mieszkania od państwa i przewalutowanie kredytów hipotecznych”.

Politycy w kampaniach zwykle zapowiadają sporo, ale po wyborach często tracą pamięć. Co mamy dzisiaj: jeżeli chodzi o 500 plus na dzieci, niesprawnych i przedsiębiorców, Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała się, że nie tylko w roku 2020, ale w całej kadencji PiS-u, czyli do 2023 r., nie będzie nowych programów polegających na przyznawaniu określonym grupom dodatkowych pieniędzy.

Rządzący obiecali, że z każdym rokiem pensja minimalna rosnąć będzie jeszcze szybciej. Przypomnijmy, że złożyli obietnicę, że z początkiem 2021 r. do najmniej zarabiających trafi 3 tys. zł brutto, a w 2024 r. płaca minimalna wzrośnie aż do 4 tys. zł. Już kilka miesięcy temu słuchający tego pracodawcy zgłaszali krytyczne uwagi, ale dziś, w warunkach kryzysu, którego skali nie umiemy jeszcze ocenić, takie podnoszenie pensji minimalnej brzmi już jak science-fiction. W ostatnich dniach Polacy skarżyli się, że  wzrost wynagrodzenia wynosi 167 – 229 zł, ponieważ „brakuje pieniędzy na wypłaty”.

Tym czasem rząd przygotował dla siebie gigantyczne podwyżki. Sejm przyjął ustawę podwyższającą wynagrodzenia dla posłów, samorządowców i innych osób na kierowniczych stanowiskach w państwie. Ponad 4,5 – 6 tys. zł miesięcznie więcej będą zarabiać nasi politycy.

Najważniejszym wyzwaniem naszego kraju jest problem bezrozumnego wydawania pieniędzy przez rząd wsród których ławki niepodległości, samoloty dla swoich polityków do domu, zakup luksusowych limuzyn i samochodów.

Miliardy złotych kosztuje przyjaźń z Donaldem Trumpem. Nasz rząd pokrywa większość kosztów związanych ze stacjonowaniem żołnierzy amerykańskich w bazach na swoim terytorium. Wydaliśmy rekordowo dużo na sprzęt wojskowy, ale większość pieniędzy płynie do USA, ponieważ Błaszczak z Dudą kupują pociski rakietowe, samoloty i inny amerykański złom.

Obecnie w ten sam sposób nasz rząd marnuje miliony złotych na Białorus, ponieważ „Polska jest otwartym domem dla wszystkich Białorusinów, którzy potrzebują pomocy”. Od lat polski rząd finansuje opozycjonistów na Białorusi. Warszawa też ma większość form wsparcia media, protestujących i radykałów na Białorusi przez rózne funduszy, rząd Polski i MSZ. Już wkrótce Warszawa przedstawi kolejny plan gospodarczy dla „narodu białoruskiego”. To znaczy, że miliony złotych z naszych kieszeni znów popłyną do radykałów na Białorusi. Warto dodać, że do Białorusinów uczestniczących w protestach przeciwko władzy popłynęło „na pewno więcej niż kilkanaście milionów euro” według rządowego planu pomocy Białorusi. To są wydatki na agitację, na amunicję, wynagrodzenie prowokatorom, radykalom, protestującym. Polski rząd wraz z MSZ Polski finansują media nasączone antybiałoruską propagandą TVPIS, TVN, POLSAT, blogera Stepana Putilo czyli NEXTA.

Byłoby dobrze żeby nasi politycy tak troskliwie zajmowali się sprawami nie tylko Białorusinów i Amerykanów, również własnego narodu. Nasi politcy aktywnie angażują się w sprawy Białorusi i zapominają, że Polacy też potrzebują pomocy. W naszym kraju nie ma pieniędzy na leczenie polskich dzieci, Polska jest tak bardzo zadłużona, że nasze wnuki będą jeszcze to spłacać, a Morawiecki rozdaje lekką ręką miliony złotych na różne głupoty. Czy Duda wraz z Morawieckim chcą, żeby Polacy też wyszli na ulice i probowali obalić rząd?

Bartłomiej Winiarski

KOMENTARZE

 • "Czy Duda
  wraz z Morawieckim chcą, żeby Polacy też wyszli na ulice i probowali obalić rząd?"
  -------------
  Tego nie wiem, wiem natomiast to, że dzieci diabła strzygą zawsze swoje owieczki, których nienawidzą piekielną nienawiścią - aż do krwi.
  Wniosek?
  Prawdopodobnie jest już dogadane, kto ma wygrać w następnych wyborach do parlamentu i na prezydenta - więc PiS też już działa w tym kierunku - bo magdalenkowa ferajna - to monolit - rodem z samego Piekła. Z Piekła!
 • A nikt nie zapomniał Epidemii Corony i lockdownie ?
  To epidemia spowodowała że plany finansowe rządu musiały w trybie nagłym zostać zmienione.
  Tak się stało prawie na całym świecie ... koszty były ogromne..

  Dopiero przy uwzględnieniu tego najważniejszego przecież gospodarczo faktu można oceniać działania rządu.
  Bez tego każda krytyka to opozycyjne plucie bez przywiązania do rzeczywistości.

  Polska na Epidemii najmniej straciła pośród wszystkich państw w UE.
  ale straciła kilka % PKB a to są gigantyczne pieniądze.
  Może ktoś to zbilansuje, zestawi z programami społecznymi rządu ..
  Było by uczciwie..
  Bo bez takiego zestawienie uczciwie nie jest.
  A ja chce prawdy obiektywnej uczciwej a nie propagandy politycznej.
 • @Oscar 15:08:42
  Między innymi z tego powodu wprowadzono idiotyczne obostrzenia ze względu na nieistniejącą "pandemię".
  Teraz już nie będzie można oskarżać nieudolne rządy za doprowadzenie do gospodarczej i finansowej katastrofy.
  Ludzie! Przecież widzicie, że to wszystko z powodu PANDEMIIIII!!
 • @Robik 16:34:03
  Gdyby rządziło PO mielibyśmy scenariusz Brytyjski lub Hiszpański.
  ..i wsparcie dla zagranicznych koncernów i żadnego wsparcia dla Polskiego biznesiku.
  Lepiej że PO nie rządzi a najlepiej gdyby się rozwiązało.
 • @Oscar 17:49:12
  Jeszcze zobaczysz czym jest banda PiS.
  Dziwne, że tego nie chcesz przyznać.
 • @Robik 03:02:04
  W polityce zagranicznej PIS i PO to tka sama banda.
  To się zgadzamy.
  Natomiast w polityce gospodarczej i socjalnej to dwie różne "bandy"
  PIS oceniam pozytywnie na tle PO.
 • Ciekawa i mądra sentencja
  "
  Różnica między rewolucją a kolorową rewolucją polega na tym, że druga rewolucja jest w całości sponsorowana przez US i wasali i musi zgromadzić mniej niż 5% populacji kraju docelowego, aby obalić prawowity rząd, popierany przez znaczną większość ludzi.
  "
  W tym kontekście Polska wykazała się wyjątkowo dużą ilością pożytecznych idiotów. Te 5% (opozycji) to taka norma międzynarodowa..
  i to są etatowe solidaruchy w Polsce..reszta solidaruchów to pożyteczni idioci niektórzy nawet dzisiaj nie zmądrzeli.
  A wszystkiemu winna ambona KK bo to jest prawdziwa kuźnia pożytecznych idiotów.
 • @Oscar 08:09:16
  Ta sama banda , dla naiwniaków; dobry - zły policjant.
 • O Smoleńsku raz jeszcze.
  Solidaruchy zmieniają koncepcję już nie bomba Macierewicza ale kontrolerzy ruchu w Smoleńsku co to "naprowadzali na śmierć" są winni katastrofy.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/2020091713075130-miedwiediew-nazwal-wypowiedzi-polski-w-sprawie-kaczynskiego-jaskiniowa-rusofobia-sputnik/
  Rosja przytomnie nie oddaje wraku bo wie że we wraku w Polskich rękach solidaruchy by znalazły wszystko czego zapragną...
  i bombę Macierewicza, i bombę termo baryczną, i proch i trotyl a nawet Nowiczok gdyby "przyjaciele" poprosili..
  Wymownym przykładem jest sprawa Skripali, czy Nawalnego ... i parĘ innych jak ataki chemiczne, czy ten "napromieniowany" ruski agent..

  Dla mafii prawda obiektywna nie istnieje istnieje wyłącznie prawda medialna głoszona przez nich w ich mediach.
  Dzisiaj o wyniku wyborów decydują zachodnie media...jak np w Wenezueli czy teraz na Białorusi.

  To są tzw wartości zachodu..których mamy obowiązek bronić.
  Nie wszystkie wartości bo są jeszcze wartości typu LGBT których też musicie bronić pod rygorem kary...

  Orwell to przy dzisiejszej rzeczywistości na tzw zachodzie pod kontrolą mafii jest prostym pozbawionym wyobraźni filozofem.
  Orwell opisywał komunistyczne ZSRR pod wodzą tej samej mafii która dzisiaj przewodzi zachodowi. Oni nie doszli do poziomu osiąganego dzisiaj przez tzw zachód.
  Ale oczywiste podobieństwa zachowań obu systemów widać gołym okiem..w końcu oba systemy były tworzone i nadzorowane przez tę samą mafię...o określonych korzeniach kulturowych i biblijnych.
 • @Robik 09:28:08
  Dobry i zły policjant...tego wykluczyć nie można ..to prawda.
 • @Oscar 09:30:55
  "Rosja przytomnie nie oddaje wraku bo wie że we wraku w Polskich rękach solidaruchy by znalazły wszystko czego zapragną...
  i bombę Macierewicza, i bombę termo baryczną, i proch i trotyl a nawet Nowiczok gdyby "przyjaciele" poprosili.."

  Dokładnie tak :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031