Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
315 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Europa mówi „dość” sankcjom. Co na to Polska?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Popełniamy ten samy błąd co wcześniej i stawiamy na sojusz tylko z zamorskim mocarstwem

 

Amerykańska Izba Reprezentantów poparła w poniedziałek nowe sankcje wobec firm współpracujących przy budowie gazociągu Nord Stream 2. Zawarto je w poprawce do ustawy o wydatkach obronnych.

Nowe sankcje mają dotyczyć nie tylko firm bezpośrednio budujących Nord Stream 2, lecz także np. przedsiębiorstw zajmujących się dzierżawą sprzętu czy usługami ubezpieczeniowymi związanymi z tą inwestycją.

Przed wprowadzeniem nowych sankcji strony amerykańskiej nie powstrzymały też głosy niepokoju ze strony Niemiec. Po sześciu latach obowiązywania sankcji wobec Rosji, w Niemczech coraz głośniej mówi się o potrzebie ich zniesienia. „Kolejne sankcje oznaczałyby poważne naruszenie europejskiego bezpieczeństwa energetycznego i suwerenności Unii Europejskiej” – podkreśla w oświadczeniu resort spraw zagranicznych Niemiec, dodając, że generalnie rząd federalny odrzuca sankcje o działaniu eksterytorialnym.

W ostatnim czasie obserwujemy jak kraje europejskie rezygnują z nałożenia nowych ograniczeń wobec Rosji z powodu, że taka polityka nie daje efektu. Europa traci więcej niż Rosja. W minionych latach Francja zapowiedziała poparcie dla wydłużenia sankcji wobec Rosji. Jednak w drugiej połowie 2019 roku Macron ogłosił zbliżenie z Rosją. Dlaczego?

Europa i Stany Zjednoczone straciły około 42 mld dolarów z powodu wprowadzonych sankcji przeciwko Rosji. 92% strat czyli 38,6 mld dolarów przypada na Unię Europejską, 38% łącznych strat poniosły Niemcy, tracąc co miesiąc 667 mln dolarów.

„Zrobimy wszystko, aby projekt Nord Stream 2 został dokończony. Niemcy i UE nie pozwolą, aby ich polityka była dyktowana z Waszyngtonu” – powiedział Bernd Westphal, rzecznik ds. polityki gospodarczej we frakcji SPD w Bundestagu.

W ubiegłym tygodniu szef komisji ds. energii w Bundestagu Klaus Ernst wystosował do swoich kolegów w USA otwarty list, wzywający liderów amerykańskiego Kongresu do porzucenia planów dołączenia dodatkowych sankcji przeciwko projektowi Nord Stream 2 do ustawy budżetowej Pentagonu. W liście Ernst napisał, że liderzy Kongresu „jako wybrani przedstawiciele narodu amerykańskiego bez wątpienia sprzeciwiliby się wszelkim próbom ingerowania w wewnętrzne sprawy Teksasu, Wisconsin czy Pensylwanii”. Dalej apelował: Europa z kolei oczekuje, że będziecie szanować decyzje podejmowane demokratycznie w Unii Europejskiej.

Nasze władze przyjęły opcję wobec Rosji: zero kontaktów i wprowadzenie sankcji, dlatego nasz prezydent kontynuuje „utrzymanie kursu” wobec Rosji. Wprowadzenie ograniczeń indywidualnych (zamrożenie aktywów i ograniczenie podróży), gospodarczych z Moskwą kosztowały nam ponad 3 mld dolarów straty co roku.

W odrożnieniu od polityków Francji, Niemiec, oraz rządów innych krajów europejskich, którzy próbują na każdym możliwym poziomie rozbudować swoje stosunki z Rosją, nasi politycy zwiększają napięcie w relacjach mędzy Warszawą a Moskwą. Tu nie chodzi o poparcie ostatnich amerykańskich kroków w sprawie powstrzymania realizacji rurociągu Nord Stream 2, tylko o to, że władze zwiększają obecność Amerykanów na terenie naszego kraju. Zagrożenie ze Wschodu – to koronny argument polskich polityków, żeby zwiększać obecność wojskową USA i prowadzić ćwiczenia wojskowe na terenie naszego kraju.

Popełniamy ten samy błąd co wcześniej i stawiamy na sojusz tylko z zamorskim mocarstwem, które ma interesy globalne, a nie lokalne. Jesteśmy „strategicznym” sojusznikiem USA tylko ze względu, że Polak jest gwarantem interesów Waszyngtonu w Europie. Kochamy być chwaleni, klepani po ramieniu, stawiani za przykład. Nawet jesteśmy gotowi ponieść straty, by tylko zadowolić USA. Jakie wtedy będzie miało znaczenie polskie interesy dla USA?

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • Czy ta największa nie_demokracja świata dostała mandat od Świata,
  aby Wszystkich ludzi na świecie mieć pod swoim śmierdzącym narko_butem ?
  Kiedy Europa pogoni to hamburgerowe mięso armatnie za wielką wodę, wystarczy, że świat handluje jeszcze w wiekszości za dulary bez pokrycia, jeden ruch europy i azji i mimo lotniskowców, ussa nie ma w parę godzin, kwestią do roztrzygnięcia co europa zrobi z "Polską", albo rozbiór Polski albo kaczor w chałacie zrobi wędrówkę pokorną po europie, z hasłem " jestem najgorszym szachistą politykiem we wszechświecie", wtedy coś z Polski jeszcze zachowamy !
 • @35stan 13:26:18
  NS powstał jedynie dlatego, że idioci rządzący Polską czyli amerykańskie i izraelskie pieski łańcuchowe, nie zgodzili się na Jamał 2. Bo omijał banderowską UPAdline.
  Nie wiedziałeś o tym?
 • @35stan 13:26:18
  Czy ty jełopie masz aż tak sprany czerep, że nie rozumiesz iże to na życzenie "polskiego" rządu NS2 omija Polskę?
  Europa mówi dość sankcjom a Polska domaga się ich rozszerzeniu!
  Polską rządzą debile i zdrajcy!
 • @35stan 13:26:18
  Teraz wy pisiory będziecie okradali Polskę, by dodatkowo zapłacić za gaz dla żydo-banderowskiej Ukrainy, która jest bankrutem i nie ma jak zapłacić za gaz, który dla nich ściągniecie, od jankesów i Duńczyków i Norwegów.

  Ale jak wy pisiory klękacie przed żydami i przepraszacie za Polską ustawę o IPN, to nie ma co się dziwić takiej wasalskiej postawie.

  Pan karze, a wasale z PiS-u muszą zapłacić, za żydo-banderowską Ukrainę i nie ma gadania.

  "Naprawdę super interes dla Polski"
 • @35stan 13:26:18
  czerep, tłumok, nawet holecka i sakiewicz nie używają takich wulgaryzmów, co do obcej agentury, to czuć od ciebie odesskie kanały i śmierdzące koty, czy nie stamtąd POchodzi rodzinka twojego miszcza ?
 • @35stan 13:26:18
  A kto jest twórcą NS1 i NS2 ? no kto wymusił na Rosji takie rozwiązanie..
  Twórcą jest "Zimny Lech" który zablokował tranzyt ruskiego gazu do Niemiec gdy chcieli zwiększyć przesył o Jamał II.
  To "Zimny Lech" pozbawił Polskę miliardowych zysków z tranzytu gazu i sam tego nie wymyślił ale kazali mu to zrobić zwierzchnicy z USA.
  Cała polityka zagraniczna PISu jest realizacją interesów zamorskiego imperium...kosztem interesów Polski.

  Warto to dostrzegać..ja dostrzegam.
  Zabranianie handlowania sąsiadom, wkładanie im kija w szprychy to czysty bandytyzm, wrogość za który można i powinno się dostać stosownego, adekwatnego kopa.
  Spróbuj pan tej "polityki" ze swoim sąsiadem...
  dostaniesz pan stosownego sprawiedliwego kopa...
  i słusznie ..bo szkodnikom należy się kop...
  możemy rywalizować ale nie podkładać sobie świnie...a taka jest polityka USA zwierzchnika PISu.

  To przecież widać słychać i czuć..
 • @Oscar 14:57:21
  niepotrzebnie pisałem 35stan oberwał już stosowne kopniaki za głupotę od innych czytelników.
 • @provincjał 14:27:41
  // czuć od ciebie odesskie kanały i śmierdzące koty,//

  Czego się czepiasz Odessy? piękne portowe miasto zbudowane z inicjatywy Katarzyny II na fundamentach starożytnej osady.Z unikalnym folklorem i specyficznym lokalnym poczuciem humoru,akcentem z piękną architekturą ale i z legendarną Mołdawanką (dzielnicą biedoty,tradycyjną wylęgarnią grup przestępczych i rewolucyjnych )

  // czy nie stamtąd POchodzi rodzinka twojego miszcza //

  Nie,nie "stamtąd".W Imperium Rosyjskim zydów obowiązywał zakaz zamieszkiwania w dużych miastach.Pracować owszem mogli ale po pracy musieli wyjeżdżać z miasta do miejsca zamieszkania.
  Najsłynniejszy utwór klezmerski "Siódma czterdzieści" jest wspomnieniem tamtych czasów i obyczajów.O godzinie 7.40 na odesski dworzec wjeżdżał pociąg który zwoził do pracy żydów z okolicznych osad i wsi.
  I właśnie z jednego takiego pododesskiego sztetel pochodziła rodzina wspomnianego "mistrza".Nie wykluczone że każdego ranka dokładnie o 7.40 zjawiali się na dworu i szli do pracy w mieście.

  https://www.youtube.com/watch?v=n4WEK2TjIS8
 • Amerykańskie F - 15 stworzyły niebezpieczną pozycję dla pasażerskiego
  samolotu irańskiego Mahan-Air nad Syrią. Kilka osób jest rannych w wyniku manewrów samolotu dla uniknięcia wypadku. USA i Izrael nałożyły sankcje na Mahan-Air za dostarczanie broni dla Hazbullah.

  Amatorskie nagranie pokazuje jak pasażerowie krzyczą ze strachu, kiedy samolot zszedł na niższy pułap.
  https://www.rferl.org/a/u-s-intercepts-iranian-passenger-plane-over-syria/30744589.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:34:35
  Ci "idioci" to rząd D.Tuska- pacanie!

  (...)
  Pomysł budowy drugiej nitki gazociągu Jamał – Europa pojawił się w kwietniu 2013 r., podczas rozmowy prezydenta Władimira Putina z prezesem Gazpromu Aleksiejem Millerem. Kolejnym krokiem w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia było podpisanie polsko-rosyjskiego memorandum, dotyczącego oceny inwestycyjnej projektu. Gdy okazało się, że nic na ten temat nie wie szef polskiego rządu Donald Tusk, stanowiska stracili: minister skarbu Mikołaj Budzanowski i szefowa spółki EuRoPol – Gaz Grażyna Piotrowska-Oliwa.
  (...)
  https://www.tvp.info/13913836/jamal-ii-ominie-polske
 • @Oscar 14:59:16
  Bucu!

  https://www.tvp.info/13913836/jamal-ii-ominie-polske
 • @Pyra z Wildy 14:02:17
  "Pan karze, ....."
  Do podstawówki uczyć się języka polskiego a nie publicznie drzeć mordę!
 • @35stan 16:59:08
  A jakie to ma znaczenie? Pisząc o idiotach i pieskach łańcuchowych miałem na myśli nie tylko PiS, chociaż to wyjątkowe kanalie, pacanie.
  PiS PO to jedno zło!
 • @35stan 17:08:24
  Ustawiaj swoich kolesi na "niedorobieni".pl a nie tutaj. Jesteś bardzo źle wychowany.
 • @35stan 13:26:18
  Skąd się biorą tacy jak acan polityczni debile?
  _______________________________________

  Zapraszam na komplety wyrównawcze:

  http://wps.neon24.pl/post/105425,zydow-wojny-gazowe-z-rosja-walcza-i-placa-polacy
 • @Rzeczpospolita 17:50:28
  ..i znowu nie muszę brudzić swoich lakierek...
  To milo że tu jest tylu "trzeźwych" obserwatorów politycznych..

  Różnimy się czasem ale widzimy "prawie" to samo..
 • @35stan 17:08:24
  Takie teksty to możesz na NP opowiadać, ale tu jest NEonie i koleżki z parchatej ławeczki z Niepoprawnych nie pomogą.
 • @35stan 16:59:08
  Wybacz Amigo , piszesz tu jak zadaniowiec . Czasem się zgadzamy , a czasem nie . Salute.
 • @Pyra z Wildy 19:40:35
  Czasami zastanawiam się , czy Autor nie zwariował ? . Salute .
 • @35stan 17:08:24
  Skąd ty się urwałeś? Jesteś tak pusty, czy rżniesz takiego?
 • Z tych przemiłych komentarzy wynika jedno..
  Dużo jest jeszcze Polski w Polsce.
  Puki my żyjemy....

  Mafia ma "wadze" ale jej w Polsce nie jest wiele...
  co widać na tym forum..nawet jak są nad aktywni.
  Ich problem jest taki że są ewidentnie po stronie zła..
  a zło można uzasadniać wyłącznie poprzez kłamstwa..
  przerabiając (pudrując) je na "dobro".
  a te kłamstwa drażnią po oczach każdego uczciwego Polaka.
  Stąd takie ostre reakcje..
  I dobrze.

  Póki my żyjemy...
 • Zawyło stado marnych ruskich hien
  Chcą być niewolnikami ruskich cen
  Droga otwarta pędźcie tam sprintem
  Po drodze zaprawcie mózgi gwintem
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Oświeć
 • @JAM.M 09:31:29
  "Zawyło stado marnych ruskich hien"

  Mały ruch na Pana blogu, po tym jak Pan prawie wszystkich zbanował?
 • @Pedant 09:40:11
  Nie wszystkich tylko ruskich troli
  A to zawsze najbardziej boli
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 09:31:29
  Ty gostek zaczynasz przeginać, wiesz o tym?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:50:10
  Taką mową to nie do mnie
  Bo nie leżę tu pokornie
  Prawda jest ceną za wszystko
  Tobie widać piekło blisko
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Oświeć
 • @JAM.M 09:58:46
  //Bo nie leżę tu pokornie//

  Ty zwykły cenzor jesteś czyli cienias.
 • @ikulalibal 14:59:18
  A to słyszałeś?
  Znany demaskator „zbrodni” Stalina okazał się pedofilem.
  Smutek i złość są w oczach tych, którzy nienawidzą Stalina. Szanowany guru sekty rusofobicznej, współautor książek o „zbrodniach NKWD”, obrońca praw człowieka antyrosyjskiego stowarzyszenia „Memoriał” i zwycięzca konkursu „Nauczyciel Roku” został skazany na podstawie artykułu o przemocy seksualnej „wobec osoby poniżej czternastego roku życia”.
  Poznajcie Jurija Dmitriewa, 64 lata, szefa karelskiego oddziału organizacji pozarządowej Memorial.
  https://cont.ws/uploads/pic/2020/7/1_%20%28490%29.jpg
  Głównym osiągnięciem Dmitriewa przed „postępową ludzkością” było odkrycie „strzelnicy wielkiego (stalinowskiego) terroru” w Karelii, w Sandarmokh. Nie znaleziono żadnych materiałów ani innych dowodów przynależności pochówku do systemu GUŁAG.
  W 2018 roku Rosyjskie Wojskowe Towarzystwo Historyczne postanowiło przeprowadzić wykopaliska w Sandarmoch i zasugerowało, że pochowani to sowieccy jeńcy wojenni rozstrzelani przez wojska fińskie.
  Niemniej jednak stowarzyszenie Memoriał, w którym Dmitriew był wybitną postacią, od dawna znane jest z fałszowania i tworzenia mitów o „ofiarach sowieckiego terroru” gorliwie propagował wersję masowego mordu więźniów Gułagu.
  Kłamstwa zawsze wyprzedzają prawdę, więc szybko rozprzestrzeniają się w Internecie. Wikipedia opisuje Sandarmokh jako „miejsce masowych egzekucji podczas stalinowskiego wielkiego terroru w latach 1937–1938”.
  Dziesiątki osób publicznych, artystów, pisarzy i muzyków poparło zboczeńca Dmitriewa.
  1 lipca Nowaja Gazeta ogłosiła maraton solidarności na rzecz Dmitriewa.
  członek Rady Praw Człowieka Nikolai Svanidze, także historyk z wykształcenia i członek Rosyjskiego Kongresu Żydów, osobiście zwrócił się do prezydenta Putina z prośbą o ochronę Dmitriewa przed postępowaniem karnym.
  Pomimo tak potężnego chóru poparcia proces odbył się 22 lipca. Zboczeniec został skazany na 3,5 roku.
  Bruksela wezwała Moskwę do "natychmiastowego i bezwarunkowego" uwolnienia Jurija Dmitriewa ", biorąc pod uwagę jego wiek i stan zdrowia w czasie pandemii koronawirusa".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:50:10
  To bidula intelektualna o nie trawi prawdy obiektywnej..walczy z nią, banuje, zasłania okna, wyłącza TV...
  nie godzi się na prawdę realną...obiektywną..

  W psychologii znane są takie ekstremalne przypadki..
  To skutki prania mózgu od najmłodszych lat.
  Podobnie sprane mózgi mają ci z ISIS tylko przez inny odłam tego samego żydowskiego Boga.

  Wyobraźmy sobie że taki JAMM..zdobywa władzę na jakimś terenie..ile tam było by "dobra" w postaci obowiązkowej modlitwy a ile zbanowanego (kratami, chłostą, strzałem w potylice ?) zła...
  za przykład pewnie mogą posłużyć dokonania ISIS na zdobytych czasowo terenach..oni też wprowadzali swoje "dobro" (modlitwa plus stroje) i banowali zło.. (karatami, chłostą i strzałem w potylicę albo i gorzej... czasem paleniem żywcem, wleczeniem za samochodem).

  To pewnie bliskie klimaty przepełnionego miłością bliźniego JAMM..

  Ale to tylko moje subiektywne wrażenie...
  Prawdę o sobie o swoim wewnętrznym monologu zna JAMM osobiście..

  I właściwie poprzez swoje wypowiedzi, postępowanie dzieli się z nami okruchami tej prawdy o sobie.
 • @fretka 10:16:08
  komentarz
  Alexander Seregin Dzisiaj 09:49
  W przypadku Sandarmokha wyszła niezręczność, że wykopaliska trwają od kilku lat, a przedstawiciele Memoriał pod każdym względem utrudniają pracę. A wynik kładzie kres na ich wieloletniej oszukańczej działalności.
 • @JAM.M 09:58:46
  z tego co wiem, to do gazoportu w Świnoujściu dociera gaz rosyjski, tyle, że refakturowany przez firmę w Londynie..
  Za złe stosunki z Rosją odpowiedzialne są wszystkie rządy po SLD.. poddaństwo czy jawna nienawiść kolejnych rządów w stosunku do sąsiedniego państwa nie przynoszą nic dobrego.
  Geopolitycznie Polska jest położona pomiędzy dwoma mocarstwami, zamiast wykorzystać tę sytuację ekonomicznie kłócimy się z sąsiadami licząc na pomoc zza oceanu :(
  Pakt Ribbentrop Mołotow wiecznie żywy. Niemcy z Rosją dogadują się ponad nami, a to my powinniśmy siedzieć z nimi przy tym stole i ugrywać jak najwięcej dla Polski! Zapatrzenie w hamerykę pokutuje :(
  Polska jest już chyba ostatnim wasalem hameryki w Europie.. PiOo "patrioci" realizują politykę hamerykańską sprzeczną z polską racją stanu.

  Patrząc w przeszłość z dystansem twierdzę, że Smoleńsk 2010 to robota hamerykanów, aby nie dopuścić do współpracy Polski z Rosją.

  Ku przemyśleniu.. POZDRAWIAM
 • @
  Ze względu na sankcje USA budowa gazociągu Nord Stream 2 została wstrzymana. Jednak budowa gazociągu Eugal, lądowej odnogi Nord Stream 2 idzie pełną parą.
  https://www.dw.com/ru/%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA-2-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD-%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B5%D0%B3%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B8-%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D1%8B%D0%BC-%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC/av-54299758
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:15:15
  Mam zwyczaj słabszych i Prawdy bronić
  Nie pomoże znak Twojej ironii
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Oświeć
 • @Oscar 10:21:32
  Ja się Prawdy nie boję wbrew Tobie
  Ty Prawdy nie zrozumiesz ze strachu
  Żyjesz po PRL-u w żałobie
  Bez Boga pójdziesz do piekła z piachu
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Oświeć towarzysza
 • @wk..ny 12:42:10
  Zadaniowym jesteś wyszkolonym!
  Kłamstwa przeplatasz również kłamstwami
  Ci co należą do ogłupionych
  Łykają bo są bezpaństwowcami
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Nawróć błądzącego
 • @JAM.M 14:15:13
  Ty i "prawda"...
  Chyba ta sowiecka, na której się wychowałeś.
  Zostałeś gostek rozszyfrowany i na nic twoje grafomanskie wygibasy. Tutaj jest zbyt wielu inteligentnych Polaków.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:55:36
  Jeśli się uważasz za inteligenta
  To Twoja słaba Achillesowa pięta
  Nie widzisz różnicy między rusofilem
  A tępiącym zdrajców i agentów co chwilę

  Sowieci to ruscy, ale pod przykryciem
  Bo tak dyktowało ich kacapskie życie
  Żyj w ułudzie nadal to jest Twoje "prawo"
  Wiedz że w piekle nie będzie Tobie tak klawo
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Oświeć
 • @JAM.M 17:41:59
  Wal się bo już jesteś nudny.
 • @JAM.M 17:41:59
  Jak to się powiada: poeta, tylko głowa nie ta.
  Ty jakiś ksiądz jesteś bo co chwilę szczęść Boże? A może banderowski pop?
  Chyba tak, bo tylko Ukraińcy są tak pieprznięci jak Ty poeto od siedmiu boleści. Nic nie wnosisz do dyskusji, jak pajac.
 • @35stan 13:26:18
  Sowiecko -pruski kołchoz? Zatrzymałeś się pan w rozwoju, co widać po nerwowości. Brak podstawowej wiedzy albo skleroza. Leki panu trza brać!
 • @wk..ny 12:42:10
  uuuuuuff znajac dotychczasowe dokonania usraela jest to wielce prawdopodobne...a nawet wiecej...to ich metody żadnych zahamowań cel uswieca srodki... pozdrawiam...
 • @lorenco 02:55:57
  Towarzyszu ja was nie widzę
  Dlatego także z was nie szydzę
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Nawróć
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:51:40
  Gdy brak argumentów chamstwo wyłazi
  To nawet zindoktrynowanych porazi
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 18:26:50
  Ty mi cieniasie banujacy hurtowo komentatorów mówisz o "braku argumentów"?
  Nie ośmieszaj się do końca :)

  Na moim blogu nikt nigdy nie został zbanowany ani jego komentarz usunięty.
  Widzisz różnicę cieniasie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:32:35
  Ja Kłamstwa zawsze będę kasował
  Bo nie pozwolę by ją mordował
  Jakiś ruski pachołek, czy agent
  Więc próżny twój rusofilski lament
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
  PS.
  Nie podszywaj się pod Polaka
 • @JAM.M 10:57:45
  "Ja Kłamstwa zawsze będę kasował
  Bo nie pozwolę by ją mordował
  Jakiś ruski pachołek, czy agent"

  Dlatego na Pańskim blogu jest pusto i musi Pan się błąkać po blogach ruskich pachołków.
 • @JAM.M 10:57:45
  //Nie podszywaj się pod Polaka//

  Coś mi się zdaje, że długo tu miejsca nie zagrzejesz...
 • @Pedant 11:01:20
  Pajac.
 • @JAM.M 17:41:59
  A tak poza tym do czego zmierza
  Osobnik świętszy od Papieża?
  Nie bądź pan hipokryta
  Jak czego nie wie to pyta.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:04:41
  W milicji też mnie straszyli
  Może masz tam swe korzenie?
  Ci biedni mnie nie przeżyli
  Zostało po nich wspomnienie
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @fretka 11:30:33
  Moja droga poprzez Prawdę, do Świętości
  Staram się nawracać zagubionych w złości
  Prawda jedną drogą do zbawienia ludzi
  Kto się Jej zarzeka w piekle się obudzi
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże i Nawróć
 • @Pedant 11:01:20
  Nie jestem tu dla poklasku
  Nie lubię też zdrady blasku
  Zawsze Prawda jest mnie miła
  W niej od Boga tylko siła
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31