Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
240 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

PiS już wybrał: nie zdrowie, ale siebie i bezpieczeństwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Epidemia obnażyła słabości naszej polityki

 

Epidemia obnażyła słabości naszej polityki i pokazała, że nadszedł czas, żeby coś zmienić. Politykę Polski można okresłić jako cud, lecz cud tylko dla polityków, bo dbają o siebie, nie o obywateli. Lepiej im wychodzi zarabianie na zarazie, niż jej zwalczanie. Służby i instytucje polskiego państwa sprawnie działają tylko wtedy, gdy chodzi o dobro rządzących.

Od kilku dni mamy w Polsce kolejne odsłony afery Szumowskiego, w której jest tak naprawdę wszystko: są pieniądze z ministerstw dla spółki brata pana ministra, jest i dziwna transakcja z instruktorem narciarskim pana ministra, w której pośredniczył jego brat, jest niekompetencja urzędnicza oraz brak atestów dla materiału, który został kupiony. Jest wreszcie kwestia majątku pana Szumowskiego i rozdzielności majątkowej z jego żoną.

Kilkadziesiąt milionów złotych polski podatnik przepłacił na handlu testami na koronawirusa z udziałem rządu i powiązanej z PiS firmy. Kiedy premier Morawiecki zakazywał sprzedaży środków ochrony osobistej na aukcjach internetowych, aby nie dopuścić do spekulacji, poznańska firma Argenta sprzedawała rządowi tureckie testy nawet sześć razy drożej niż kupowała je u producenta. Rząd po prostu ignorował tańsze testy z Polski.

Wydamy gigantyczne pieniądze na obronność, na obecność wojsk amerykańskich, mamy najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, wielką armię, podczas gdy mamy szereg problemów w systemie zdrowotnym. Epidemia uświadomiła nam wszystkim jeszcze dobitniej, że brakuje personelu medycznego, ale także pokazała niedostosowanie technologiczne np. w obszarze zdalnych usług w opiece medycznej.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed mówił w Polskim Radiu 24, że „póki co, dane dotyczące wzrostu bezrobocia są pozytywne, to jest ponad 50 tys. bezrobotnych więcej w ciągu miesiąca”. Rząd znalazł “oryginalne” rozwiązanie... W poniedziałek szef resortu rolnictwa mówił w radiu RMF FM że Polacy, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, w tym młodzież, lekarze i nauczyciele, którzy nie będą pracować, żeby przez „kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników”.

Euforia, jaka nam towarzyszy w ostatnich dwóch miesiącach w związku z zakupami F-35, 40 egzemplarzy samobieżnych moździerzy kołowych Rak, 20 artyleryjskich wozów dowodzenia na podwoziu Rosomaka i prawie 440 tys. kompletów mundurów, nowej strategii biezpieczeństwa, manewrami wojskowymi „Defender Europe 2020 Plus” nie może przyćmić faktu, że musimy zmienić priorytety.

Najważniejszym problemem stojącym przed rządem jest system zdrowotny. Większość szpitali nie pracuje już od połowy kwietnia. Decyzja o tymczasowym zawieszeniu jego działalności spowodowana jest brakami kadry medycznej. Cały czas trwają poszukiwania specjalistów, jednak z uwagi na epidemię i ograniczenia pracy wielu lekarzy do jednej placówki, będzie to trudne zadanie. Brakuje również testów.

Lecz w tym samym czasie Polska zapłaciła Stanom Zjednoczonym pierwsze pieniądze za samoloty wielozadaniowe 5. generacji F-35A Lightning II zakupione w ramach programu Harpia. Tydzień temu Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało kolejne zamówienia kierowane do krajowej zbrojeniówki. Konsorcjum HSW i Rosomak S.A. dostarczy 40 moździerzy Rak i 20 wozów dowodzenia, z kolei Maskpol – 440 tys. mundurów. Jak poinformował Defence24.pl Rzecznik IU, wartość umowy to 703,1 mln zł brutto.

Niestety kiedy interes polityczny PiS rozjeżdża się z interesem ludzi, PiS wybiera siebie i bezpieczeństwo, a ludzie, cóż – niech chorują, a może i umierają. Partia Kaczyńskiego jak może, dba tylko o dwie rzeczy: żeby to podejście możliwie zakamuflować – ludzie nie powinni poznać prawdy: że PiS przejmuje się nami mniej niż utrzymaniem władzy – i żeby to lekceważenie nie zaszkodziło partyjnym interesom i interesom USA.

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • NIC DODAĆ NIC UJĄĆ !!! _ 5*****
  PiS = partia interesów syjonistów i upa_ścierwa.

  PiS i PO to to samo bagno i zło !!!

  Macie tu kolesi w myckach podanych wam ślepcy jak na tacy... tylko otwórzcie swoje zarośnięte grzybem ślepia !!!


  https://i1.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2017/11/PiS_u_Danielsa.png
 • Zgadzając się z większością prezentowanych opinii
  wtrącę jednak swoje zdanie, iż zupełnie mnie nie interesuje to, czy firma brata ministra dostała jakieś wsparcie,

  moim zdaniem takie wsparcie nie jest naganne, tylko dlatego, że jest to wsparcie dla znajomego królika,

  mnie interesuje to, czy firma brata pana ministra wykorzystała pieniądze zgodnie z przeznaczeniem i coś osiągnęła,

  to dotyczy wszystkich firm, które dostały wsparcie, wszystkie winny być oceniane jednakowo.
 • @interesariusz z PL 12:26:33
  https://interesariusz.neon24.pl/post/155575,maly-kazio#comment_1680471
 • "PiS już wybrał: nie zdrowie, ale siebie i bezpieczeństwo"
  --------------
  Cała magdalenkowa ferajna - co to na stole stała sobie tam - jak gdyby nigdy nic - menora - robi tutaj w atrapie Polski za okupantów - sierot po Polsce.
  Wniosek?
  Czas powyższe przyjąć do wiadomości.
  Na koniec - to tak - jakby pan, towarzysz Hitler w okupowanej II RP dbał tutaj na równi i o swoich i o kupowanych. Co zaś - to zaś!
 • @interesariusz z PL 12:26:33
  Czyli jesteś zwolennikiem systemu kleptokratycznego?
 • Do @Monaco 12:11:56
  Monaco pisze [ tylko otwórzcie swoje zarośnięte grzybem ślepia !!! ]

  Szanowny panie Monaco oni nie muszą otwierać ślepia ! bo większość tutaj na Neonie 24 to JUDE !!!!!  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Pielęgniarki i lekarze wymierają.
  "Najważniejszym problemem stojącym przed rządem jest system zdrowotny. Większość szpitali nie pracuje już od połowy kwietnia. Decyzja o tymczasowym zawieszeniu jego działalności spowodowana jest brakami kadry medycznej. Cały czas trwają poszukiwania specjalistów, jednak z uwagi na epidemię i ograniczenia pracy wielu lekarzy do jednej placówki, będzie to trudne zadanie."

  https://strajk.eu/ochrona-zdrowia-w-polsce-po-cichu-demontowana-w-ciagu-dwoch-lat-ze-szpitali-zniknelo-20-tys-lozek/

  "Z powodu niskich płac i przepracowania pielęgniarki i lekarze uciekają do sektora prywatnego, albo podejmują pracę w innych krajach. Przez ostatnie 20 miesięcy poprzedzające epidemię w polskich szpitalach zlikwidowano 357 oddziałów, a ponad 300 zawiesiło swoją działalność.
  ...
  Brakuje nie tylko pielęgniarek. Izba Lekarska szacuje, że w tej chwili na rynku brakuje około 50 tysięcy lekarzy, ale te rachunki mogą być zaniżone – Trzeba brać pod uwagę, że spora grupa lekarzy już osiągnęła wiek emerytalny. Średnia wieku pediatry na Mazowszu to ponad 59 lat."
 • PiS walczy z ostrym cieniem mgły czyli z NICZYM - ABSURDEM, a np. Niemcy
  Niemcy opanowują epidemię i powoli otwierają gospodarkę. Polityczną wygraną jest kanclerz Angela Merkel. Bardzo pomogło jej to, że sama jest naukowcem, więc rozumiała, co mówią eksperci.
  https://www.newsweek.pl/swiat/covid-19-w-niemczech-jak-angela-merkel-pokonala-koronawirusa/v2hrlzx

  W Polsce są pieniądze ale gospodarza brak!!! Zamiast dofinansować służbę zdrowia to pieniądze na KRK czy "zabawki" od jankesów.
 • @Tomasz M. Wandala 11:43:49
  Ilu tylko dziś odleciało w kosmos w samych Niemczech.Ilu tylko dziś odleciało w kosmos w samej Rosji
  Są jakieś optymistyczne dane. I dlaczego u nas zdecydowanie więcej.
  Rywalizacja nadal trwa?
 • @Jozio z Londynu 13:00:55
  Proszę pisać jaśniej. Niemiecka solidność podczas epidemii COVID-19 jest najlepsza na świecie (respiratory i służba zdrowia na najwyższym poziomie). Tyle z faktów. Nikt tego nie jest w stanie podważyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031