Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
315 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Dlaczego żołnierze USA łamią przepisy ruchu drogowego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawdziwi królowie polskich dróg. Dlaczego żołnierze USA łamią przepisy ruchu drogowego?

W czwartek 11 lutego podczas rozmowy telefonicznej szef Pentagonu Lloyd Austin zaprosił Ministra Obronny Narodowej Mariusza Błaszczaka do złożenia wizyty w Pentagonie oraz przyjął zaproszenie do wizyty w Polsce. Bardzo ciekawe jednak, czy Mariusz Błaszczak podczas spotkania z Lloydem Austinem podniesie zasadnicze kwestie dotyczące wojsk USA w naszym kraju w tym warunków ich pobytu?

Żołnierzy USA w Polsce to jeden z tych tematów, który budzi wiele kontrowersji w społeczeństwie. Problemem jest nie tylko ilość wojska amerykańskiego (więcej niż 5 tys.) na terenie naszego kraju, ale również zachowanie Amerykanów w Polsce. Mieszkańcy miast, gdzie stacjonują Amerykanie, skarzą się, że piją za dużo alkoholu, gwałcą, biją, obrzucają wyzwiskami Polaków.

Jednak praktycznie wszyscy Polacy zgadzają się z tym, że największe zagrożenie stanowią wypadki drogowe z udziałem wojska USA. Amerykańska armia nie radzi sobie z polskimi drogami i naszymi przepisami o ruchu drogowym. A najgorsze jest to, że w każdym z tych przypadków Amerykanie uniknęli kary!

Niemal co miesiąc słyszymy o wypadku z udziałem konwoju wojskowego: czy to chodzi o pożar cysterny na autostradzie, ciężarówkę tonącą w błocie czy konwój, który… nie zmieścił się pod wiaduktem.

Dwa tygodni temu doszło do kolejnego wydarzenia. Samochód osobowy zderzył się z transporterem opancerzonym. Kierowca Kii uderzył w tył wojskowego samochodu. Przód osobówki zakleszczył się pod opancerzonym transporterem i został poważnie uszkodzony. Z materiałów śledztwa wynika, że żołnierz po prostu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu został ciężko ranny, mężczyznę przewieziono do szpitala.

Nie są wyjątkiem też jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie prędkości.

W lipcu zeszłego roku amerykańska ciężarówka wojskowa zderzyła się z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 między Kaliszem Pomorskim i Drawskiem Pomorskim (Zachodniopomorskie). W wyniku wypadku dwóch amerykańskich żołnierzy zostało rannych.

Według oficjalnych ustaleń amerykańską ciężarówką zjeżdżał ze wzniesienia z nadmierną prędkością, która nie pozwoliła mu opanować ciężkiego pojazdu. W wyniku tego na zakręcie samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka tirem. Oba samochody stoczyły się do pobliskiego rowu i uszkodziły słup z linią energetyczną.

Podczas gdy stoimy przed poważnym problemem  wypadków z udziałem funkcjonariuszy wojska amerykańskiego, nasz rząd nie chce dbać o nasze bezpieczeństwo! Zamiast realnych działań politycy i przedstawiciele MON znajdują najdziwniejsze wytłumaczenia. „Nawyki, które kierowcy zdobyli w swoim kraju, mogą utrudniać jazdę w kraju o innym poziomie kultury jazdy…” – tak prokomentowali przedstawiciele rządu przyczyny wypadków drogowych żołnierzy USA.

Niestety, takie przykłady można mnożyć. Wszystko to jest z powodu, że żołnierzy USA uważają się za królów polskich dróg i często rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. A nasz rząd dał Amerykanom zielone światło do tego, ponieważ zgodził się na wyłączenie personelu amerykańskiego spod polskiej jurysdykcji. To oznacza, że ani nasza armia, ani policja nie mają prawa kontrolować Jankesów w tym na zawartość alkoholu czy narkotyków i ukarać w żaden sposób. Po co nam takie obrońcy?

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • @brian 12:13:29
  A Pan toleruje bezczelne zachowanie gości u siebie w domu. Takich buraków którzy nie respektują zwyczajów gospodarza powinno się wyrzucić. Po drugie dzisiejsza US army to nie ta sama co 40-50 lat temu. Teraz to tępa zbieranina bez wykształcenia i kultury (o przestępcach nie wspomnę) zdegenerowana różnymi bandyckimi misjami na całym świecie. Zresztą Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Jeszcze będziesz Pan pierwszy krzyczał jak ta ,,bratnia pomoc'' dotknie Pana bezpośrednio.
 • ZP czyli namiestnicy w Polsce
  już dawno podpisali dokument, że za jakiekolwiek przestępstwa dokonane na terenie Polski żołnierz USA nie ponosi odpowiedzialności zgodnie z prawem Polski a tylko ew. prawem USA.
  A oni nie są tu, by bronić naszych interesów a bronić interesów USA. Czy Armia Czerwona stacjonując w Polsce broniła interesów Polski?

  Macierewicz, Błaszczak rozmontowali Wojsko Polskie, ostatnie manewry wykazały, że nasze wojsko nie wytrzyma tyle czasu ile wytrzymało Westerplatte. Ot tyle ile będzie potrzeba armii USA na ucieczkę z Polski.
 • HANA KRAMER
  Hana to Hajka?
 • Nie po co, ale dlaczego
  A dlatego, że zachowują się jak w kolonii.

  Tymczasem, jak Polak zrobi jakiś paskudny wypadek za granicą, to nasze media pieją, a hołota wstydzi się własnego pochodzenia.

  5*
 • Zdaje się
  Kiedyś, w czasach komuny na zjeździe ZLP do Antoniego Słonimskiego podszedł literat radziecki i zapytał się, gdzie może zrobić siku, ten popatrzył na niego imu odpowiedział : wy? Wszędzie.
  To teraz tak mają Amerykanie w Polsce....
 • @zbig71 13:30:48
  //To teraz tak mają Amerykanie w Polsce....//

  Tylko że dzisiaj hordy największego "sojusznika" nie pytają, "gdzie mogą zrobić siku"...
 • @Kmieć 13:38:30
  Wicie, to w końcu był literat.....
 • @Zawisza Niebieski 13:13:27
  //Czy Armia Czerwona stacjonując w Polsce broniła interesów Polski?//

  Czy jak Armia Czerwona - nie broniąc naszych interesów - stacjonowała w paru miejscach u nas, to jakieś Eriki Steinbach odważyły się mlasnąć publicznie ozorem o "wypędzonych ziomkostwach"?...

  Nie wspominając o tym, że radziecki żołnierz stacjonujący w Polsce jak już mu pozwolono wyjść z miejsca skoszarowania na teren polskiego miasta, to był odprasowany w mundurze wyjściowym, że mucha nie siada i grzeczny jak aniołek. Bo spróbowałby coś "zmalować" na i tak rzadkiej przepustce, to w try miga przeniósłby się do jednostki gdzieś w środku Syberii.
 • Z dzisiejszej perspektywy
  widać - kto szanował bardzie tubylców - jeżeli porównamy stacjonowanie niegdysiejsze wojsk ZSRR a obecnie - wojsk USrahella.
  Wniosek?
  Wbrew pozorom - kto tutaj był/jest bardziej cywilizowany?
  Maski spadają!
 • @Kmieć 13:48:00
  W tamtych czasach zakładałem instalację u badylarza w Zielonej Górze. Facet mi opowiada :,, co będę ściemniał, w dwa lata z jednej szklarni postawiłem dom a z drugiej kupiłem merca. U nich co chwila ,,prazdnik''. Kupują od mnie wszystkie kwiaty. Jeden warunek, żeby były czerwone. - Zobaczymy jak dzisiaj nasi przedsiębiorcy się dorobią na tej bratniej pomocy?
 • @demonkracja 13:48:35
  //Wbrew pozorom - kto tutaj był/jest bardziej cywilizowany?//

  Tu jeszcze w grę wchodzi sama jakość szwejostwa przysyłanego do nas wtedy i dziś.
  Z ZSRR żołnierze przyjeżdżali do nas w nagrodę. Byle krasnoarmiejec nie miał szans tu trafić.
  A z USA wygląda na to, że za karę, i sam najpodlejszy sort do nas trafia (o ile w USmańskiej najemniczej armii w ogóle można mówić o lepszym i gorszym elemencie).
 • @Talbot 13:19:26
  "Hana to Hajka?"

  Brak Talbotowi lepszych argumentów?
  A tak jak już wywołałeś temat typu "to?", to kim jest Talbot?
 • @marek500 13:59:53
  "Kupują od mnie wszystkie kwiaty."

  Jak to kupują?
  Przecież dzisiejszy "sojusznik" to jeszcze kazałby sobie zapłacić, za to że zabrał....

  Pozdro!
 • @Zawisza Niebieski 13:13:27
  " Czy Armia Czerwona stacjonując w Polsce broniła interesów Polski?"

  Tak, jeśli posiadanie Ziem Zachodnich było w interesie Polski. Armia Czerwona zdobyła te ziemie zanim Polacy zaczęli się tam osiedlać, i tam głównie stacjonowała.

  Niemcy uznali te granice znacznie później, a i to nie całkiem.
 • @zbig71 13:46:16
  "Wicie, to w końcu był literat....."

  Demonkracja by powiedział, że ma kosmate łapki i jest dzieckiem diabła.
 • @Kmieć 14:01:26
  "A z USA wygląda na to, że za karę, i sam najpodlejszy sort do nas trafia (o ile w USmańskiej najemniczej armii w ogóle można mówić o lepszym i gorszym elemencie)."

  Lepszy sort wysyłają do Niemiec i do Włoch.
 • @Kmieć 13:48:00
  "że radziecki żołnierz stacjonujący w Polsce jak już mu pozwolono wyjść z miejsca skoszarowania na teren polskiego miasta, to był odprasowany w mundurze wyjściowym, "

  Może tak było w miastach, ale w terenie było tak, że żołnierze radzieccy jeździli na poligony "na maszynach", ale nie koleją. Całe kolumny wojska jechały z miejsc stacjonowanie na poligon. Mieszkałem w pobliżu poligonu drawskiego i pamiętam te czasy. Na skrzyżowaniach stali "regulowszcziki", czyli żołnierze wyposażeni w specjalne instrumenty (lizaki, wskaźniki. latarki itp.) do kierowania ruchem. Gdy wojsko przejeżdżało, a trwało to kilka dni, te "regulowszcziki" cały czas byli na posterunku (spali w namiocie z pałatek) i wskazywali kolumnie, w którą stronę jechać. I oczywiście mieli ze sobą broń - kałachy. Wszystkie dzieciaki z okolicy do nich chodziły, bo dali potrzymać kałacha i się nim pobawić, no i była z tego frajda. Kiedyś się zdarzyło, że samochód (ciężarowy Ził) uderzył w ogrodzenie chłopa i je zniszczył. Przyjechali jacyś oficerowie i załatwili to z gospodarzem. Czy dali mu jakąś kasę nie wiem, ale szkody naprawili (przyjechała ekipa ruskich wojskowych budowlańców i betonowe słupki naprawiła).

  Tak wyglądało to z ruskimi.
 • @rumpelsiltskin 16:53:42
  Kiedyś Grzegorz Braun opowiadał, jak to pijany radziecki oficer przestraszył ludzi we Wrocławiu, bo szedł chwiejnym krokiem i w dłoni trzymał pistolet. Chłop po prostu chciał sprzedać armatę, bo mu brakowało do wódeczki, w sumie dobra okazja do nabycia tanio klamki i że dwóch magazynków( ciekawe, czy TT, czy Makarow???).
  I przyjechali jacyś Rosjanie w gaziku i go zwinęli.
 • @zbig71 17:03:53
  "Kiedyś Grzegorz Braun opowiadał,"

  Przypuszczam, że Pan Braun sam tego nie widział, ale "znał" to z opowiadań. W Szczecinie na przykład trochę tego wojska było, ale takich cudów, jakie opowiada Pan Braun, nie słyszałem. Oczywiście, słyszało się, że z ruskimi można handlować paliwem, ale broń to co innego.

  Ruskie mieli paliwo, skolko ugodno, Polacy mieli to, czego ruskie potrzebowali. Z tą bronią to jakiś fejk, bo za broń groziły kary obu stronom, a za paliwo tylko pogrożenie palcem. Kto by się narażał na kryminał, skoro Polacy potrzebowali paliwa jak kania dżdżu, a ruskie gorzały?
 • @rumpelsiltskin 17:10:27
  Zapomniałem napisać, że to było już w latach dziewięćdziesiątych. To jak Rosjanie opuszczali Polskę.
  Tak kiedyś opowiadał na jakimś spotkaniu, po co miałby ściemniać? W końcu mogło coś takiego się zdarzyć, zwłaszcza pod koniec służby Rosjan w naszym kraju.
 • @zbig71 17:26:05
  "Tak kiedyś opowiadał na jakimś spotkaniu, po co miałby ściemniać? "

  Bo opowiada różne wieści dziwnej treści. Informacja ta byłaby istotna, gdyby dotyczyła jakiejś stałej, rzeczywistej praktyki (np. że Rosjanie na odjezdnym zaopatrzyli polskie grupy przestępcze w broń), a powtarzanie plotek świadczy jak najgorzej o tym, kto takie coś powiela. Pan Braun to po prostu plotkarz, bo pewnie nie ma żadnych "twardych" dowodów na to, co plecie... A że publika u niego z reguły antyrosyjska, to robi to, co robi.

  Nie dość, że plotkarz, to jeszcze gada pod publiczkę. I to ma być polityk?
 • @rumpelsiltskin 17:35:10
  //Informacja ta byłaby istotna, gdyby dotyczyła jakiejś stałej, rzeczywistej praktyki (np. że Rosjanie na odjezdnym zaopatrzyli polskie grupy przestępcze w broń)//

  Jeśli już przy plotkach jesteśmy choć nie wykluczone że przy czymś gorszym bo propagandzie,to proszę przedstawić dowody na to że " Rosjanie na odjezdnym zaopatrzyli polskie grupy przestępcze w broń "
 • @ikulalibal 18:06:42
  Proszę napić się zimnej wody i jeszcze raz przeczytać moją odpowiedź.
 • @Kmieć 14:01:26
  ------------------
  "A z USA wygląda na to, że za karę, i sam najpodlejszy sort do nas trafia (o ile w USmańskiej najemniczej armii w ogóle można mówić o lepszym i gorszym elemencie)."
  ------------------
  Nie inaczej - ale to także świadczy o tym, że ten ogon - co to tam psem wywija - dalej nienawidzi Polski i Polaków.
 • @rumpelsiltskin 17:35:10
  No pewnie że plotka, Ruski agent podrzucił.....
 • @rumpelsiltskin 18:08:49
  W zimie nie piję zimnej wody.Zaś bez względy na porę roku dość dobrze rozeznaje się w zasadach składni w związku z czym potrafię czytać na tyle dobrze że żądam odpowiedzi na moje pytanie które brzmiało "
  /
  Jeśli już przy plotkach jesteśmy choć nie wykluczone że przy czymś gorszym bo propagandzie,to proszę przedstawić dowody na to że " Rosjanie na odjezdnym zaopatrzyli polskie grupy przestępcze w broń "/
 • @ikulalibal 18:15:18
  Mi się wydaje, ze Pan @rumpelsiltskin nie sugerował, że taka praktyka istniała, tylko że GDYBY taka istniała, gdyby była "normą", nagminnym zachowaniem radzieckich wojskowych, to wtedy byłby to temat do dyskusji.

  Chyba W.Sz.P. @Ikulalibal rzeczywiście nadto nerwowo zareagował.
 • @ikulalibal 18:15:18
  "" Rosjanie na odjezdnym zaopatrzyli polskie grupy przestępcze w broń "/"

  Proszę poduczyć się polskiego (tryb warunkowy).
 • Kto uderza w samochod od tylu jest winny.
  W kazdym kraju tak jest.
 • @staszek kieliszek 18:43:42
  "Kto uderza w samochod od tylu jest winny.
  W kazdym kraju tak jest."

  Też zwróciłem na tę niedorzeczność uwagę.
 • @Kmieć 18:30:34
  No właśnie...

  Dla niektórych polska "jendzyk" to trudna "jendzyk"...
 • @staszek kieliszek 18:43:42
  "Kierowca Kii uderzył w tył wojskowego samochodu. Przód osobówki zakleszczył się pod opancerzonym transporterem i został poważnie uszkodzony."

  "Kto uderza w samochod od tylu jest winny.
  W kazdym kraju tak jest." /staszek kieliszek/

  W każdym tak jest, ale nie w tutejszym "kraju". Proszę nie doszukiwać się prawości i obiektywizmu w wypowiedziach członków neonowej autokracji (САМОДЕРЖАВИЕ), gdyż sprawiedliwych tam Pan nie znajdzie.
 • @ikulalibal 19:00:50
  "Bo wedle mnie "

  Polak zrozumie.
 • Szanowni przedmowcy.
  Jakiekolwiek wojsko jadace w wiekszej ilosci pojazdow nieuchronnie Musi spowodowac czy uczestniczyc w wypadku.
  Co, jak, dlaczego?
  Dlatego.
  Nasi pompuja statystyki i dobrze.
  Jeszcze nie tak dawno autokar(przywolano podobny horror) wycieczkowy scial wywietrzniki i klapy dachowe.
  Kierowca, doswiadczony fachman zapomnial ze kolyszacy sie na nierownosciach asfaltu bus moze przyhaczyc.
  Przejechal a potem wiazanka przeklenstw.
  Tak samo pokazy glupoty.
  U nas same driftujace aniolki?
  A paskudny najgorszy sort Jusarmi tylko czeka na jakies wolne drzewo?
  Drzew ci u nas dostatek.
  Mamy tez swoich durni za kolkiem.
  Nawet zawodowych.
  Tak ze, jak na poczatku: durny tytul i relacja jakby krwiozercze koniokrady byly jedynymi piratami drogowymi w kraju nad Wisla.
  Panowie i Panie.
  Nie dajmy sie wkrecac.
  I tyle.
 • @rumpelsiltskin 18:56:02 @ikulalibal 19:00:50
  //Informacja ta byłaby istotna, gdyby dotyczyła jakiejś stałej, rzeczywistej praktyki (np. że Rosjanie na odjezdnym zaopatrzyli polskie grupy przestępcze w broń), //

  Cała fraza jest napisana w taki sposób, że rzeczywiście może być zrozumiana dwojako.

  Pierwsza wersja, tak jak ją odebrał Pan @ikulalibal, czyli że normą było, że Rosjanie handlowali z polskimi przestępcami bronią, a istotność informacji i zasadność jej przedyskutowania, zależy od tego, czy ta informacja dotyczyłaby bezpośrednio tego handlu.

  I druga wersja, tak jak ja odebrałem, że informacja byłaby istotna, GDYBY taki proceder W OGÓLE zachodził. Gdyby nagminnie miał miał miejsce w kontaktach radzieckich wojskowych z polskimi cywilami.

  I tę drugą wersję, jak zrozumiałem, Pan @rumpelsiltskin miał na myśli.

  Chyba nie ma o co kruszyć kopii...
 • @staszek kieliszek 18:43:42
  Z pewnością nie zawsze!
  W warunkach słabej widoczności kiedy samochód jadący przed nami jest słabo oświetlony lub w ogóle nie jest oświetlony to kierowca takiego samochodu może ponosić winę.
 • @Robik 19:35:54
  "W warunkach słabej widoczności kiedy samochód jadący przed nami jest słabo oświetlony lub w ogóle nie jest oświetlony to kierowca takiego samochodu może ponosić winę."/Robik/

  Jednak w tym przypadku wojskowy Rosomak zabezpieczenia medycznego był widoczny i dobrze oświetlony, na co wskazują fotografie prasowe:

  "Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Kią 60-letni mieszkaniec Rzeszowa nie zachował ostrożności i uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku pojazdu wojskowego.

  W wyniku wypadku ranny został kierowca Kii. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Kierujący pojazdem wojskowym jak i osobowym byli trzeźwi."
  https://expressilustrowany.pl/kia-wjechal-w-wojskowego-rosomaka-co-tam-sie-wydarzylo-zdjecia/ar/c16-15416375
 • @rumpelsiltskin 19:25:26
  Polak zrozumie - jest to wyrażenie prawidłowe chociaż żadsze!

  Po co się Pan sadzisz, popełniłeś lapsusa i tyla.
 • @welna 20:23:41
  "Po co się Pan sadzisz, popełniłeś lapsusa i tyla."

  Niczego nie popełniłem, kolejny "znafco" polszczyzny.
 • @Kmieć 19:34:16
  "I tę drugą wersję, jak zrozumiałem, Pan @rumpelsiltskin miał na myśli."

  Bo to tak jest, gdy ktoś wtrąci się do dyskusji, która ma swój tok i sens, a potem wyrywa jedno zdanie z kontekstu i trzyma się tego jak pijany płotu.

  Ale gdy ktoś szuka słomki do oka za wszelką cenę tam, gdzie jej nie ma...
 • @staszek kieliszek 18:43:42
  che, che, a to dobre,

  skrzyżowanie, zapala się czerwone, auta hamują, ten z przodu wyjechał za daleko, i postanowił cofnąć, no i walnął tego, co stał za nim,

  przyjechała policja, no i gość zeznaje, zatrzymałem się, bo czerwone, a potem czuję uderzenie w kufer.

  Przypadek autentyczny.
 • @AgnieszkaS 19:48:11
  Nie pisałem o tym przypadku, pisałem o zasadzie.
 • @interesariusz z PL 22:40:26
  Jest wiele możliwości żeby kierowca jadący z tyłu uderzył samochód jadący przed nim z winy tego znajdującego się z przodu.
  Idealną ilustracją może być właśnie wypadek jaki zdarzył się w filmie "Born to Ride" z 2011.
 • @interesariusz z PL 22:40:26
  Znam tez taki przypadek.
  Ogolnie biorac co jakis czas ukazuja sie na Neonie artykuly dolujace zachowanie sie zolnierzy USA w Polsce. Mam syna w Air Force, ktory spedzil wiele lat za granicami USA: Kuwejt, Quatar ,Korea, Polska 2 razy. Zolnierze USA to nie doly spoleczne, narkomani czy kryminalisci. Pochodza w wiekszosci z biedniejszych rodzin to fakt, nie stac ich na studia wyzsze. Procedura zapisania sie do wojska jest dosc skomplikowana. Musi byc niekaralnosc, testy na narkotyki, ukonczona szkola srednia, test z matematyki, test na inteligencje, kondycja fizyczna, prawo jazdy bez mandatow, uczeszczanie kilkutygodniowe na cwiczenia fizyczne gdzie kandydat jest obserwowany. W USA jezdzi sie samochodem od 16 roku zycia. Kandydatow do wojska jest wiecej niz wolnych miejsc. Co jest ciekawe to testy. Z tych testow potrafia ustalic kto do jakiej pracy sie najlepiej nadaje i trafiaja bez pudla. Mego syna zasortowali jako mechanik lotniczy co mu super dopasowalo. Corke kuzyna zasortowali jako szpieg komputerowy. FBI robilo wywiad srodowiskowy na nia w naszym kosciele, na ulicy gdzie rodzice mieszkaja, u rodzicow w pracy, wsrod znajomych. Dziewczynie to tez spasowalo i pnie sie w gore az milo slyszec. Dyscyplina w wojsku USA to nie przelewki. Za przysniecie za kompem wylatuje sie z roboty. Jazda po pijanemu to samo. Co 2 lata zolnierz jest przenoszony na inna baze, zwiedzilem ich kilkanascie, poznalem wielu zolnierzy, zyja tam jak w zakonie. Oczywiscie moga sie napic ale wtedy z domu, kwatery, jakby wyszli i zrobili jakas burde to wywala z wojska. Moga sie tez napic na miescie ale musza miec zone pod reka co ich odwiezie do domu.
 • @rumpelsiltskin 23:25:46
  Jak dopasowa szybkosc opancerzonego transportera do zapierdalajacych na maxa BMWic? Powiedz mi.
 • @staszek kieliszek 03:11:42
  Bardzo jednostronna i nieobiektywna ocena amerykańskiej armii z Twojej strony.
  Wynika z tego, że przykładowo tych gwałtów na Japonkach dopuszcza się elita elit amerykańskich. To co pomyśleć dopiero o samych dołach...
  Pamiętasz ten wypadek we włoskich dolomitach którą spowodowali ameryańscy piloci?
  Zamordowali 20 0sób w tym dwoje Polaków.
  W czasie procesu przed sądem wojskowym w Stanach Zjednoczonych nikt z czteroosobowej załogi samolotu nie został uznany za winnego spowodowania katastrofy.
  Tak więc nie opowiadaj bzdur o wysokim morale i szczególnej dyscyplinie żołnierzy USA.
 • @Robik 04:55:06
  Za wszelka cenę bronili opinii o swoich.
  Wśród obcych i wśród swoich.
  Morale, dyscyplina?
  Wylatuje się.
  Prawda.
  Tacy ludzie trafiają do paki lub na dno.
  Niekoniecznie na ulice jak zaćpani i zapici weterani z Wietnamu czy Afganistanu.
  Ich dno może być ultranowoczesną prywatną armią poza prawem wynajmowaną do brudnej roboty tam gdzie US army nie chce tracić wizerunku.
  Do niedawna symbol- blackwater.
  U Ruskich wiemy tylko o półpokracznej Grupie Wagnera.
  Takiej paskudnej karykaturalnej "Parszywej dwunastce " do potęgi n- tej.
  Ale jakoś mi się nie chce wierzyć żeby wszystko było w rękach Armii.
  Muszą , najmniej od czasówe oligarchizacji istnieć podobne prywatne struktury od brudnej roboty w "byłych" rjespublikach.
  Również, by nie psuć opinii.
  I by było na kogo w razie czego wskazać.
  Przepraszam że znów się czepiam tytułu.
  Po prostu brzmi jak prymitywne oskarżenie o wypełnianie zbrodniczego rozkazu masakry na polskich drogach.
  A kto wydał taki rozkaz naszym kamikaze?
  Jakoś nie słyszałem o megaśledztwach przeciw np. szkołom nauki jazdy kształcącym wyłącznie morderców za kółkiem.
  Uważam że prawie wszyscy uzcestnicy dyskusji powyżej dali sie nabrać na prymitywny i bezczelny chwyt.
  Uproszczenie i przeinaczenie obrażające nie tylko sprawców, ofiary i ich rodziny.
  Ale i czytelników.
  Nieżelazny Dupek Pomidorowy być może doczeka się pozwu od zgrai żydowskich adwokatów.
  Reprezentujących USarmy.
  I nie tylko.
  Jakimkolwiek bytem zbiorowym nie byłby.
  Są pewne granice.
  Tu- nieodpowiedzialny taniec na grobach ofiar.
 • @Robik 04:55:06
  Ja pisze tylko co widzialem, co wiem od syna i zyczyl bym sobie by mieszkac na amerykanskiej bazie wojskowej, co robi wielu weteranow. Maja wydzielony plac gdzie podlaczaja swe domy na kolach do pradu, kanalizacji, wody i zyja tam az do smierci. Sklep pod nosem, lekarz, bezpieczenstwo, reguly sa przestrzegane, dzieci, mlodziez musza regul przestrzegac, nie ma gangow, rozbojow, kradzierzy, malowania scian. Wszystko jest na monitoringu. Niestety jak w kazdej spolecznosci ludzkiej zdarzy sie awantura rodzinna, komus palma odbije, ktos kogos zamorduje, ktos kogos zgwalci. Nie ma instytucji, fabryki, biura na swiecie, jesli w ktorym pracuja kobiety i mezszczyzni ktos kogos by nie wydupczyl by po godzinach. Taka jest ludzka natura. Nie egzaltujmy sie wiec powszednimi wydarzeniami.
 • @staszek kieliszek 07:07:08
  No i żyjcie sobie w tym swoim luksusie i szczęściu, ale u siebie, a nie w Polsce, Afganistanie i setkach innych miejsc gdzie was nie chcą. Wiem że to tylko marzenia, bo nawet te nasze ,,elyty'' o tym stacjonowaniu mają tyle do gadania co Żyd za okupacji.
 • @staszek kieliszek 07:07:08
  "Niestety jak w kazdej spolecznosci ludzkiej zdarzy sie awantura rodzinna, komus palma odbije, ktos kogos zamorduje, ktos kogos zgwalci."
  To prawda, żetakie wypadki mogą zdarzyć się wszędzie.
  Problem polega na tym, żeby rząd nie chronił morderców i gwałcicieli ale żeby zostali sprawiedliwie osądzeni.
 • @staszek kieliszek 03:11:42
  Boże drogi, ale pięknie!!!
  Może i w USA w bazach jest taka dyscyplina jednak na misjach obowiązują inne zasady. W necie znajdzie Pan pełno zdjęć i opisów dokonań tych aniołków w niesieniu ,,wolności i demokracji'' (he, he). Z racji jaką sympatią większości świata cieszą się jankesi to się nawet nie dziwię że postępują jak w okupowanych krajach.
 • @staszek kieliszek 03:16:43
  A co ten opancerzony pojazd robił na drodze publicznej. Jakoś nasze czołgi i samochody pancerne są przewożone na ciężarówkach. Po pierwsze mniejsze zużycie paliwa, po drugie nie niszczą dróg.
 • @Kmieć 13:38:30
  ja bym powiedział inaczej ,Tamci przynajmniej sie zapytali ;gdzie mogą ?

  z prowincji
 • @Pedant 16:27:45
  i o tym powinniśmy pamiętać po wsze czasy !
 • Pierwsza w Europie Środkowej baza wojskowa USA
  Pierwsza w Europie Środkowej baza wojskowa USA powstała w Taszár - miejscowości z zaledwie kilkoma ulicami, mającej 2 tys. mieszkańców, położonej na południe od Budapesztu.

  W czasach Układu Warszawskiego znajdowała się wielka baza lotnicza wojsk radzieckich. Z okazji święta pracy lub rewolucji październikowej żołnierze sowieccy wykonywali prace społeczne na tutejszych budowach oraz w okolicznym rolnictwie przy zbiorze zbóż, warzyw i owoców (winogron) nawiązując kontakty międzyludzkie. Jak wspominają starsi ludzie wioska słynęła wówczas z najtańszej benzyny oraz wyrobów złotniczych wymienianych przez „ruskich” na 80%-ową wódkę owocową - palinkę i wyroby wędliniarskie. Stołówkę garnizonową lotników radzieckich zaopatrywały wtedy miejscowe kombinaty rolnicze.

  W 1995 r. dawne tereny wojskowe wydzierżawili Amerykanie za grube miliony dolarów, których Węgrzy nigdy nie otrzymali. Z lotniska w Taszár startowały samoloty US Army, bombardujące pozycje serbskie podczas wojen w Jugosławii. Ze względu na częstą pochmurną pogodę większość z wielu tysięcy zrzuconych bomb nie trafiało do celu, wyrządzając tym wiele szkód wśród bośniackiej i chorwackiej ludności cywilnej.

  Wojny w Jugosławii wywołały w Europie doktrynalne i publiczne spory na temat tych interwencji humanitarnych, zwłaszcza zaś jej podstaw prawnych. Po raz pierwszy bowiem w historii Sojusz Północnoatlantycki przeprowadził operację wojskową bez autoryzacji Organizacji Narodów Zjednoczonych. Interwencja NATO pogłębiła znacznie katastrofę humanitarną, jaka miała miejsce już przed jej rozpoczęciem.

  W dniu 13 stycznia 1996 prezydent Bill Clinton bez jakiejkolwiek zapowiedzi wylądował na lotnisku w Taszár. Były prezydent Węgier Árpad Göncz w dresie klubu Újpesti Dózsa w ostatnim momencie dotarł do bazy aby przywitać niebywałego gościa. Ówczesny lewicowo-liberalny rząd węgierski zgodził się na całkowite wyjęcie amerykańskich żołnierzy spod jurysdykcji miejscowego sądownictwa i prokuratury.

  Postrachem okolicznej ludności były bardzo szybkie samochody terenowe Humvee o kanciastym nadwoziu z zwracającą uwagę 2,2 m szerokością przypominającą czołg, które dopełniały wrażenia masywności pojazdu. Wyłączone spod tutejszego Kodeksu Drogowego duże terenówki Humvee poruszały się po drogach z minimalną prędkością 100 km/godz powodując liczne kolizje i wypadki, które nie mogły być tematem w węgierskich środkach masowego przekazu, natomiast węgierskie wozy policyjne widząc pojazdy US Army na wszelki wypadek wcześniej skręcały na pobocze lub w boczne drogi.

  Złoty deszcz w Taszár
  http://www.newsweek.pl/swiat/zloty-deszcz-w-taszar,20602,1,1.html

  Od roku 2003 w bazie US Army Taszár szkolono kilka tysięcy muzułmanów w celu obalenia rządów w Iraku, Libii i Syrii. Duża część absolwentów tych szkoleń była związana z tzw. "państwem islamskim", z tzw. "isis-rael" oraz wieloma akcjami terrorystycznymi w Europie.

  Test sojuszniczy
  http://www.newsweek.pl/swiat/test-sojuszniczy,24319,1,1.html

  Z powodu ostrych protestów społeczeństwa węgierskiego w roku 2005 zamknięto amerykańską bazę w Taszár, żołnierzy i szkolonych muzułmanów przeniesiono do kilku baz US Army w Turcji i Niemczech. Dziś na bramie ogromnej bazy lotniczej w Taszár wisi kłódka, obok której pierwszego maja ktoś od wielu lat umieszcza czerwone goździki.

  USA całe w gruzach - powiedział 20 stycznia 2017 r. w swojej mowie inauguracyjnej prezydent Donald Trump. Wynika z niej, że rdzewiejące fabryki przemysłu zbrojeniowego są porozrzucane po kraju jak nagrobki. Miliony ton rdzewiejącego uzbrojenia od wielu, wielu lat jest gotowe do akcji. A tu świat jakoś nie kwapi się do konfliktów i wojen powodując miliardowe straty amerykańskich korporacji zbrojeniowych. Jedyną nadzieją na upłynnienie rdzewiejącego uzbrojenia i niesprawnych do ruchu drogowego pojazdów ze Stanów Zboczonych są politycy polscy, ponieważ na Niemców, Francuzów i inne kraje nie można już liczyć - od dawna nie płacą regularnie składek natowskich, natomiast Polska stale zwiększa wpłaty i kupuje nasze uzbrojenie. Tymczasem Angela Merkel, Emmanuel Macron i inni zalegają z wpłatami, bo planują utworzyć "prawdziwą europejską armię".
 • @ikulalibal 00:12:29
  Zapoznaj sie, kto robi zestawienia.
  I jedno.
  Oficjalne(czyli pokazowe i do ujawnienia) akcje sa traktowane reklamowo.
  A owa GW dala "de" juz b.wiele razy.
  Prawdziwi ludzie od black actions dzialaja po cichu.
  I poza takimi razpiskami.
  Skad wiem.
  Znajomy pracuje w zaopatrzeniowce dla tego typu formacji.
  Wszystko po cichu, faktury z lancuchem firm.
  Rekrutacja juz w czynnej sluzbie.
  I... bez nazw.
  Tylko kody.
  Tak by nikt nic nie wiedzial na pewno.
 • @brian 07:29:07
  I jedno.
  Zgadza sie "de".
  Nikt nie wnikal ze problem z lewym okiem pochodzi z uszkodzenia galki ocznej.
  Dupneli mi -6 i zadowoleni.
  Co nie przeszkodzilo mi byc zawodnikiem w kbks- ie z dobrymi wynikamu. Dotad(bo odnowilem znajomosc) miec je nadal mimo szkod spowodownanych hmm.
  Nie alkoholizmem.
  A w szk.sredniej byc przeszkolonym podstawowo w sztukach walki(dzis wiem ze to vylo Wing Tsun).
  Mialem ambitnego nauczyciela PO.
  W full kontajcie brak szans( poudarowy i polekowy refleks szachisty).
  Ale w zapasach jeszcze moglbym niejednemu zrobic kuku.
  Tak ze Panie Iku.
  Zapraszam na mate.
 • @ikulalibal 07:50:41
  Portal to tylko portal.
  Miejsce dla koksow i szukajacych mocnych(krotkich) wrazen.
  Bo naprawde to nabor miesa armatniego.
  Prawdziwa rekrutacja odbywa sie jeszcze w wojsku.
  Nawet nie przez Darknet- ciagle pod obserwacja sluzb.
  Skad takie "rewelacje"?
  Pracowalem z ludzmi po "szkole" Donbasu.
  Zostali dla pieniedzy.
  I nie chcieli wracac.
  Zostawali tylko skrzywieni wojna i psychopaci.
  Leszczu?
  Smaczny ale baardzo oscisty.
  A ten sroce nie wypadl.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31