Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
315 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polska jest pokornym klientem USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska jest pokornym klientem USA

Przedstawiciele partii rządzącej przy każdej okazji przypominają, że wojska amerykańskie na naszym terytorium stacjonują po to, by bronić Polaków. W rzeczywistości relacje między naszymi krajami to tylko zamaskowany biznes, gdzie jeden partner jest sprzedawcą, drugi ustawia się w roli pokornego klienta.

 

 Oglądaj WIDEO!

KOMENTARZE

 • Nowa rola dla Polski wg. amerykańskich polityków.
  Molly Montgomery zostanie zastępcą sekretarza stanu USA ds. Europejskich i euroazjatyckich. W zeszłym roku wyraziła pogląd, że Polska mogłaby stać się pośrednikiem między Waszyngtonem a Brukselą… gdyby tylko mogła odwrócić negatywny trend w zakresie praworządności i demokracji.
  „Po Brexicie Polska mogłaby odegrać ważną rolę jako reprezentant amerykańskiego stanowiska w Brukseli, gdyby tylko uleczyła swoją demokrację. W interesie Waszyngtonu są silne, pozytywne relacje z Warszawą ”- powiedział nowy członek administracji Joe Bidena.
  Dopóki sytuacja się nie zmieni, Molly Montgomery wyklucza taki scenariusz. Jej zdaniem Donald Trump nie powinien był wspierać lidera, który „nienawidzi społeczności LGBTQ, przyczynia się do ograniczania wolności mediów i paraliżowania wymiaru sprawiedliwości”. Uważa, że ​​nowy amerykański prezydent nie może zaakceptować „osłabienia stanu swojego bliskiego sojusznika od wewnątrz”.

  22 stycznia szef holenderskiego rządu Mark Rutte wyraził ambicje przejęcia po Brexicie roli brytyjskiego pośrednika w stosunkach między USA a UE.
  „Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Holandia chciałaby odegrać szczególną rolę w stosunkach z Ameryką i stać się amerykańską bramą do Europy, nie tylko dosłownie, ale także politycznie. Jesteśmy krajem znacznie mniejszym niż Wielka Brytania, ale mentalnie jesteśmy najbardziej transatlantyckim krajem w Europie i Amerykanie też to dostrzegają ”- powiedział Rutte.
  (EURACTIV.pl)
  https://wbj.pl/poland-can-represent-the-us-position-in-the-eu-molly-montgomery/post/129603

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31