Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
315 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polacy idą na wojnę z rządem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Politycy pod pretekstem pandemii okradają nas. Polacy idą na wojnę z rządem?

 Od paru dni w kraju widzimy wzrost niezadowolenia przedsiębiorców w związku z obostrzeniami uniemożliwiającymi prowadzenie biznesu. Od 18 stycznia są otwarte w całej Polsce wiele restauracji, barów etc. pomimo przedłużenia obostrzeń związanych z COVID-19. 1 lutego do buntu przedsiębiorców dołączą przedstawiciele branży fitness. Otwartych ma zostać ponad 50 procent siłowni i klubów w całym kraju. Nie robią tego dla zysku, czyli przeciwko władzy. Tylko po to, żeby przetrwać i zwrócić na siebie uwagę rządu RP, który bezczelnie okrada Polaków pod pretekstem walki z pandemią.

Nie jest tajemnicą, że koronawirus dał zielone światło, aby nasz rząd robił wszystko, żeby „ratować” gospodarkę. W warunkach obecnie obowiązujących obostrzeń polska gospodarka traci codziennie ponad 420 mln zł. Dług publiczny wzrósł o 600 mld zł, mimo że mieliśmy lata dobrej koniunktury. Lecz rządzący znaleźli oryginalne rozwiązanie tego problemu. Aby załatać dziurę w budżecie, PiS po prostu szuka pieniędzy w kieszeniach obywateli. Obecnie państwo zabiera nam nawet połowę tego, co zarabiamy. Lecz tego nie wystarczy, ponieważ apetyt naszych polityków rośnie w miarę jedzenia.

W najbardziej jaskrawy sposób widać to w wypowiedziach ministrów… „Przestańcie oszczędzać, oddajcie pieniądze bankom lub wydajcie je” – taki apel skierował w czwartek do Polaków minister finansów Tadeusz Kościński. „Zachęcam, by wyciągnąć tę gotówkę spod materaca”. Pieniądze odłożone na czarną godzinę w domu są według polityka kosztem dla polskiej gospodarki.

W tym roku rząd wprowadził już 8 nowych podatków: cukrowy, od deszczu, od nieruchomości, od sprzedaży detalicznej, od tzw. małpek i inne. Politycy tłumaczą te działania „troska” o obywateli i chęcią ratowania gospodarki w czasie kryzysu koronawirusa. Niestety PiS nie chce pomyśleć, skąd każdy Polak weźmie te pieniądze.

Codziennie pogarsza się sytuacja ekonomiczna. W ciągu ostatnich dwóch tygodni stycznia ceny ziemniaków, mleka, wędlin, mięsa drobiowego i masła podrożały o ok. 30 procent. Z tego powodu 44,8 procent Polaków zamierza w 2021 roku ograniczyć swoje wydatki na zakupy.

Rośnie bezrobocie. Stopa wyniosła w grudniu 2020 r. 6,2 procent. Liczba bezrobotnych w ciągu jednego miesiąca wzrosła o 21,1 tys. osób, czyli o 2,1 procent i osiągnęła 1,046 mln osób.

Poważne problemy mają też przedsiębiorcy. Obecnie najsilniej ograniczona jest aktywność w sektorze usług: gastronomii, hotelarstwie, organizacji wydarzeń i targów, fitness oraz działalności kulturalnej i rozrywkowej. Zamknięte branże są na skraju bankructwa, a w przypadku utraty pracy raczej nie ma co liczyć na szybkie znalezienie nowego miejsca zatrudnienia.

Jakie działania zostały podjęte przez PiS, by rozwiązać problem? Politycy partii rządzącej po prostu straszą i szantażują przedsiębiorców! Radosław Fogiel na antenie TVP Info wprost stwierdził, że „ci przedsiębiorcy, którzy zdecydują się łamać panujące obostrzenia nie będą mogli korzystać z pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej”.

Kiedy Polska podczas ogromnej fali zachorowań na koronawirusa potrzebuje respiratorów, łózek w szpitalach i karetek pogotowia ratunkowego, a wszyscy Polacy potrzebują wsparcia, rząd przygotowuje się do zakupu 308 nowych limuzyn i deklaruje, że „nasi wyborcy już nam robią kocioł, a zaczęli w nas uderzać najboleśniej ci, na których zawsze mogliśmy liczyć”.

PiS po raz kolejny pokazał swoją prawdziwą twarz: żadnej troski o obywateli, żadnej współpracy, żadnej dyskusji z tymi, kto głosowały na Andrzeja Dudę i PiS. Niestety to oblicze chciwych ludzi walczących tylko o władzę, pieniądze i luksusowe życie. Oczywiście mamy dobry rząd i wybitnych fachowców, którzy doskonale znają jak okradać Polaków i Polskę!

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • --------- bo !! WIEDZA CZYNI WOLNYM .
  ------ DOBRE WIADOMOŚCI.
  https://www.youtube.com/watch?v=3FT4Ai4dt80&feature=emb_logo
 • Zachorowania spadają po Sylwestrowej górce
  Liczba zmarłych spada po Sylwestrowej górce
  Jeszcze chwila a spadną do poziomu uzasadniającego sektorowe i lokalne odmrażanie usług.. nie gospodarki ale usług..
  Gospodarka działa firmy produkują..
  zamrożono tylko usługi związane z przyjemnościami, zbytkiem, relaksem..
  Pomijam tu szkoły .. bo to ciężka harówa młodzieży.
  Oceniam że za 2-3 tygodnie przy utrzymaniu restrykcji będzie można odpuszczać blokady... ale zawsze można spieprzyć..

  Co zrobić żeby i to spieprzyć
  ano trzeba sabotować blokady już teraz by zachorowań było więcej..
  bo będzie więcej jak frajerzy pójdą masowo się zarażać w knajpach czy Hotelach... bo "dudki" hotelarzy ważniejsze od zdrowia Polaków.
  Mam nadziej że Polacy jednak nie są tacy głupi.. poczekają w dyscyplinie jeszcze trochę..

  Czeka nas niechybna trzecia fala bo jak odpuścimy to ilość zarażonych znowu lawinowo wzrośnie.. i będzie to fala największa...
  ale będą już zaszczepieni ci najbardziej wrażliwi czy starzy i schorowani..
  Ta fala już w nich nie uderzy...
  uderzy w nieszczepionych młodszych .. tam śmiertelność będzie poniżej 0.1% ... co oznacza całkiem sporo ofiar do zagłady..
  zakładając że obostrzeń nie będzie zachoruje cała reszta... czyli wszyscy nieszczepieni... tych wszystkich jest ok 20 mln (10 mln to starzy i chorzy zaszczepieni)
  z tych 20 mln umrze 0.1% czyli ok 20 tys. młodych ludzi..
  Statystycznie będzie to ładnie wyglądało...
  Trzecia maksymalna fala potrwa pewnie z rok.. czyli 365 dni...
  czyli średnio dziennie będzie umierało ok 55 młodych ludzi...
  To dla statystyki żaden problem...bo normalnie dziennie umiera 1100
  ludzi (bez epidemii) czyli wzrost śmiertelności będzie na poziomie...
  5% ... to mieści się w statystycznych szumach... nikt tego nie zauważy poza lekarzami w szpitalach.

  20 tys. młodych ludzi to dwie dywizje wojska Polskiego..
  ale rozmyte w statystykach przejdą bez bólu (po 55 dziennie do piachu).
  Praktycznie będzie trochę mniej bo po zaszczepieniu "dziadków" będą szczepić i młodszych.

  Nie warto psuć tych świetlanych perspektyw...
  bo efekt będzie tylko taki że trupów będzie dużo więcej... bo trzecia fala zaatakuje wcześniej i dopadnie niezaszczepionych "dziadków".
  a w ich przypadku śmiertelność jest na poziomie ok 10% a nie ok 0,1% jak dla młodszych.

  Tak ze 2-4 tygodni wytrzymać i będzie dobrze (tylko 20 tys. młodych trupów czyli ze dwie dywizje wojska Polskiego.. ale rozłożone na cały rok czyli 55 dziennie...)... czyli jak małej wojence takiej jak ostatnio w Armenii... czy wcześniej w Nowo Rosji..
  ale bez strat materialnych, bez wypędzeń, bez paniki ..po cichu.. ... a to duża różnica w odbiorze społecznym... no i "dudki" będą.... a to się liczy najbardziej.
 • @Oscar 13:57:28
  Porozmawiajmy nie o twojej propagandzie, tylko o tobie.
  Przypuszczam, że było tak: donosiłeś do SB jak pracownik państwowego zakładu pracy. i tak - jako TW- "doturlałeś się do emerytury.
  Na emeryturze dawni mocodawcy dali ci chwilowo spokój, ale gdy tylko wybuchła afera kowidowa przypomnieli sobie o tobie i skierowali cię na odcinek siania propagandy kowidowej!
  Pod różnymi nickami siejesz propagandę kowidową na różnych portalach, w tym na Neonie24.
  Tylko jesteś bęcwale mało skuteczny: na twoją propagandę na neonie nikt nie daje się nabierać, a na innych portalach jest podobnie! Więc poproś swojego oficera prowadzącego żeby zwolnił cię z obowiązku siania propagandy strachu, gdyż twoje działanie odnosi odwrotny skutek od tego czego oczekują twoi mocodawcy!
  PRL-owski aparatczyk wyłazi z ciebie przy każdej odpowiedzi!
  Ale pamiętaj: zło które czynisz wróci do ciebie w chwili której będziesz się najmniej spodziewał!
 • @anthony 14:55:57
  a wszystko to g..no prawda.
  Jak pracowałem zawodowo to unikałem polityki... co nie znaczy że nie krytykowałem solidaruchów ..ale prywatnie nie służbowo.
  Służbowo byłem dość znaczącym konstruktorem... miałem zespół ludzi i budowaliśmy Polskę na odcinku naszej specjalizacji.
  Na nikogo nie donosiłem choć miałem bardzo pro solidarnościowych kolegów i w pracy i ze studiów.. i często ostro dyskutowaliśmy..
  pozostając kolegami w pracy i na boisku (rekreacja po pracy)

  Nie specjalnie się udzielam na "różnych Portalach" Neon wydaje mi się najbardziej otwarty, kulturalny... lubię NEon24.. choć niektórzy mnie nie lubią... ja ich lubię bo mogę ich "prostować" (oni tego nie lubią).

  Oficera prowadzącego nie mam .. chyba że to jakaś łajza ze służb która mnie inwigiluje .. bo pisze niepoprawnie... tego nie wiem.

  Jak widzisz wszystko co o mnie napisałeś to jedno wielkie śmierdzące g..no prawda...
  Tak naprawdę to ty mi zalatujesz ...
  ale nie będę zgadywał...
 • @Oscar 16:04:38
  Jestem pewien, że jesteś zadaniowanym, płatnym propagandzistom. Skąd moja pewność?
  1. W swojej propagandzie ignorujesz fakty, statystyki, w dyskusjach udajesz, że ich nie dostrzegasz.
  2. Powielasz propagandowe komunały stosowane przez innych propagandzistów, typu Simon, Horban, Sułkowski, itp.
  3. W kółko powtarzasz te same zgrane propagandowe slogany, itp, itd.
  Ty chcesz straszyć ludzi tak jak to czynią "eksperci" rządowi, czyli z pełnym wyrachowanie chcesz tych ludzi doprowadzić do tego, że ze strachu będą sami sobie szkodzić: będą się dusić maskach, będą dawali się zaszczepić, będą unikali jeden drugiego, itp.
  Czyli jesteś wspólnikiem w zbrodni! Ale pamiętaj kanalio, zło wyrządzone innym, zawsze wraca do tego którzy to zło czynią. Do ciebie też wróci, szybciej niż się tego spodziewasz!
  Warto w końcówce swego życia kurwić się? Niebawem przekonasz się, że nie warto!
 • @władek 17:05:50
  Jak pewnie podejrzewasz ..ja wiem najlepiej kim jestem.
  .. i na bazie tej wiedzy mogę powiedzieć całkiem szczerze że ...
  jesteś albo idiotą (jak piszesz szczerze) albo masz za zadanie mnie zdyskredytować ..czyli szuja (i nie wnikam czy z potrzeby wewnętrznej czy za pieniądze).

  Co do faktów to w każdym wpisie podaje znane statystyki i na ich bazie wyliczam konsekwencje.
  Każdy może sprawdzić te statystyki i każdy sam sobie może policzyć.

  Co do śmiertelności młodych nieszczepionych ..to jak wyliczyłem dwa i pół plutonu (55 sztuk) dziennie ..do piachu przez okrągły to na wojnie niewielkie straty...
  Szczęśliwy naród zajęty liczeniem i wydawaniem "dudków" nawet tego nie zauważy.
  To tylko kilka razy więcej niż statystyki śmiertelności w wypadkach drogowych..

  Jak masz kłopoty z liczeniem to poproś o pomoc jakieś dziecko po 6 klasie podstawówki.. oni już przerabiali procenty.

  Glowa do góry Morawiecki już mięknie..
 • "Polacy idą na wojnę z rządem?"
  ----------------------
  Polaków tak skłócono i podjudzono na siebie, że okupant może spać spokojnie.
  Wniosek?
  Ponadto nie należy zapominać, że w atrapie Polski jest jeszcze wspólnota rozbójnicza - co to prawem kaduka - uwłaszczyła się na PRL.
 • A Ruskie idą na wojnę z lichwiarzami z zagranicy.
  Genialne posunięcie.
  W Rosji pojawiło się wymaganie by firmy w Rosji w tym budżet mógł wypłacać zobowiązania obywatelom wyłącznie na rachunki w Rosyjskich bankach... a nie jak dotychczas również w bankach zagranicznych.
  To jest prawdziwa ochrona własnych obywateli przed zagranicznymi lichwiarzami..
  Teraz lichwa będzie musiała ściągać kapitał do Rosji jak chce tam działać a nie bazować na pieniądzach Rosjan.
  https://www.vesti.ru/finance/article/2514730

  To już kolejny z wielu kroków w Rosji ograniczający zagranicznych wrogów Rosji.

  W Polsce nie widać jeszcze takich symptomów...bo Ambasador USA nie pozwala... albo UE nie pozwala albo Rydzyk nie pozwala...albo ambasador Izraela nie pozwala..

  Za dużo stanowczo za dużo mamy tych kajdanów pozakładanych..

  ,
 • @Oscar 17:21:54
  Rządowe statystyki? No nie rozśmieszaj mnie Pan. Seniorzy rzeczywiście zdechną najszybciej, ale nie z powodu covid-19, tylko wskutek uniemożliwienia im diagnostyki i leczenia. Namordniki przez cały rok noszone też się do tego przyczynią tak, jak te "płyny dezynfekcyjne " w sklepach do alergii skórnych.
 • @Oscar 16:04:38 a ja tylko jeszze lubię wciąż psutą szatę graficzną neonu
  ale już nie lubię towarzystwa, jakie się tutaj udziela pod batutą właściciela,

  tania anarchistyczna propaganda.
 • @Oscar 13:57:28
  Tak na zdrowy rozum, to nikomu nie powinny przeszkadzać pootwierane hotele i galopująca epidemia, pod warunkiem, że dałoby się starych i chorych otoczyć stosowną opieką i izolacją.

  Problem w tym, że my, Polacy, nic nie mamy, ani infrastruktury, ani moralności, ani zasad, ani dobrej woli.

  I dlatego powinniśmy żyć w więźniu.
 • @viridiana 18:32:08
  Dlatego ja lewą ręką otwieram drzwi, a w prawej mam własne pół litra, którym polewam lewą.

  Niestety, maski nie działają, jak powinny, z różnych względów. Dlatego w Niemczech już każą nosić FFP2, no, ale Niemców stać.

  Każda przychodnia służby zdrowia jest zorganizowana tak, aby zarazić jak najwięcej chorych, przy pozorowaniu środków zapobiegających.

  Zawsze w Polsce tak było. W każdym miejscu jest wystarczająca liczba kretynów, niwecząca wysiłki normalnych.
 • @interesariusz z PL 19:05:40
  Osobiście przeszedłem chorobę o która rzond się tak martwi a jestem 60 plus i wiem ze nie lepsza ani gorsza jak zwykła grypa To ze trwa dłużej i można nabawić się powikłań gdy się ja lekceważy to zapewne skutek jej nienaturalnego pochodzenia A tak w ogóle to odpieprzcie się od mojego zdrowia Oscary jedne bo nie wierze w wasz Interesariuszyzm
 • @Polantek 19:22:35
  Twoje zdrowie w zakresie chorób zakaźnych nie jest twoją sprawą.
  To sprawa ludzi dookoła ciebie.. których zarażasz.

  Powiedz swojej kochance że masz Hifa ale by się nie martwiła bo twoje zdrowie to twoja sprawa...
  .. dostaniesz po pysku za bezczelność.. i nici z bara bara
  ..pewnie nie zrozumiesz dlaczego..
  nie będę ci tłumaczył.
 • @Polantek 19:22:35
  Też chorowałem na covid, i przechodziłem znacznie ciężej niż grypę, a powikłania mam do dzisiaj, tylko nikt nie chce mnie leczyć, bo służby zdrowia nie ma. Tj. jest, ale tylko na papierze.
 • A skąd wy panikarze
  Zdrajcy narodu i ludzi wolnych wiecie, że chorowaliście na covida. Tylko do licha, nie pieprzcie o testach,, bo świadczy to tylko o waszej totalnej głupocie! Po szprycę i morda w kubeł bo wspieracie agendę depopulacyjną całej ludzkości zorganizowaną przez gady.. Zadaniowycy wredni!!! Co za tchórzliwy alzheimer się nazbierał na neonie. Niepojęte, że tacy głupcy jeszcze po świecie chodzą!
 • @Polantek 19:22:35
  Mój komentarz nie dotyczył oczywiście ciebie, tylko tych którzy napędzają, dolewając energii do tej antyludzkiej machiny.
 • @Oscar 13:57:28
  "Co zrobić żeby i to spieprzyć
  ano trzeba sabotować blokady już teraz by zachorowań było więcej..
  bo będzie więcej jak frajerzy pójdą masowo się zarażać w knajpach czy Hotelach... bo "dudki" hotelarzy ważniejsze od zdrowia Polaków.
  Mam nadziej że Polacy jednak nie są tacy głupi.. poczekają w dyscyplinie jeszcze trochę..

  Czeka nas niechybna trzecia fala bo jak odpuścimy to ilość zarażonych znowu lawinowo wzrośnie.. i będzie to fala największa...
  ale będą już zaszczepieni ci najbardziej wrażliwi czy starzy i schorowani..
  Ta fala już w nich nie uderzy...
  uderzy w nieszczepionych młodszych .. tam śmiertelność będzie poniżej 0.1% ... co oznacza całkiem sporo ofiar do zagłady..
  zakładając że obostrzeń nie będzie zachoruje cała reszta... czyli wszyscy nieszczepieni... tych wszystkich jest ok 20 mln (10 mln to starzy i chorzy zaszczepieni)
  z tych 20 mln umrze 0.1% czyli ok 20 tys. młodych ludzi..
  Statystycznie będzie to ładnie wyglądało...
  Trzecia maksymalna fala potrwa pewnie z rok.. czyli 365 dni...
  czyli średnio dziennie będzie umierało ok 55 młodych ludzi...
  To dla statystyki żaden problem...bo normalnie dziennie umiera 1100
  ludzi (bez epidemii) czyli wzrost śmiertelności będzie na poziomie...
  5% ... to mieści się w statystycznych szumach... nikt tego nie zauważy poza lekarzami w szpitalach."

  NIE WIERZĘ w to, co przeczytałam.

  Panie @ Oskar, skąd wziął Pan te "statystyki" :
  "Co do faktów to w każdym wpisie podaje znane statystyki i na ich bazie wyliczam konsekwencje.
  Każdy może sprawdzić te statystyki i każdy sam sobie może policzyć.

  Co do śmiertelności młodych nieszczepionych ..to jak wyliczyłem dwa i pół plutonu (55 sztuk) dziennie ..do piachu przez okrągły to na wojnie niewielkie straty...
  Szczęśliwy naród zajęty liczeniem i wydawaniem "dudków" nawet tego nie zauważy.
  To tylko kilka razy więcej niż statystyki śmiertelności w wypadkach drogowych.."

  Co do statystyk. Nie podał Pan żadnej. To, że wartość tych "statystyk zachorowań" z których część objawiała się bezobjawowo jest ruletkowa. Przedstawia się Pan jako przedstawiciel branży technologicznej. Tym bardziej od takiej osoby oczekuje się wnikliwego analizowania zjawisk, w tym statystyk.

  Zaprawdę, powiadam Panu (jako osoba pracująca w firmie badającej testoruletami obecność nukleoprotein czyli wirusów), że równie dobrze mógłby się Pan zająć wyliczaniem ilości diabłów na główce od szpilki, które mogą z niej spaść. Taki profetyzm.
  ===========================================
  Polskie media z początku e pipandemii informowały, iz podaja dane za Instytutem Hopkinsa.
  Słynny Instytut Hopkinsa https://lifescience.pl/covid-19/statystyki/johns-hopkins-university-w-baltimore/
  jest głównie słynny z tego, że jego przedstawiciele uskuteczniali PROFETYZM CORONAVIRUSOWY na słynnym spotkaniu Event 201 w lpaździerniku 2019 r.
  Z udziałem przedstawicieli
  Bill-Killa z Melindą, Banku Światowego, "naukowców" z WHO, nie zabrakło nawet Georga Gao z chińskiego CDC.

  Strona Eventu 201 została "zmoderowana" tak, że dominują materiały video. Nie ma już tekstu - składu profetującego rychłą pandemię, to trzeba trochę pogrzebać.
  Na stronie wita informacja, że iwentujący bynajmniej niczego nie ustalali, żadnego "spisku" nie było.

  Zgodnie z definicją spisku - to co jest oficjalnie podawane, nie jest spiskiem.

  cytat z wiki : "spisek – tajne porozumienie grupy osób dla osiągnięcia jakiegoś celu

  Skoro wszystkie cele różnych agend (2030, 2050 ) itp są oficjalnie przedstawianie, to mowy być nie może o żadnych spiskach.
 • @Maria. 17:34:51
  ///Twoje zdrowie w zakresie chorób zakaźnych nie jest twoją sprawą.
  To sprawa ludzi dookoła ciebie.. których zarażasz.

  Powiedz swojej kochance że masz Hifa ale by się nie martwiła bo twoje zdrowie to twoja sprawa...///

  i następne hasło:
  ///Jak będą obostrzenia to nie złapią wirusa..
  ale bez obostrzeń to zachoruje prawie każdy...
  i ok 2% z nich pójdzie do piachu.///
  ============================================
  Jak widać, żyć pana Oskara jest zagrożona.
  Otoczenie sieje zarazkami. Wkoło BEZOBJAWOWO mordują.
  Nosiciel na nosicielu.

  Żeby tylko koronawirus i HIV.

  Metodą jasnoksięską (nie czarnoksięską) za pomocą palca wskazującego sprawdzamy groźbę ZARAŻENIA CHOROBAMI BEZOBJAWOWO.
  Wpisujemy frazę NOSICIEL do wyszukiwarki.
  DEFINICJA:
  "Osoba bez objawów chorobowych, w ustroju której bytują i rozmnażają się drobnoustroje chorobotwórcze, stanowiące potencjalne źródło zakażenia innych osób"
  Z definicji "nosicelstwa" to nie wszystkie źródła ZAKAŻENIA czyli "INFEKCJI"
  Do zestawu dochodzą zwierzęta.
  To nie wszystko.
  złowieszcza zakaźna i potencjalnie patogenna nukleoproteina może czaić się WSZĘDZIE !
  Sam od siebie człowiek się może zakazić - podrapie się niebacznie w okolicy błon śluzowych - I NIESZCZĘŚCIE GOTOWE. Dlatego należny regularnie traktować ręce odkażaczami. Licząc się z tym: – czytamy w oświadczeniu FDA. Agencja ostrzega przed użyciem ponad 75 różnych produktów do dezynfekcji rąk, w każdym z nich znajduje się metanol.
  Przeczytaj: Żele do dezynfekcji rąk zawierają toksyczny składnik. Ślepota to jeden ze skutków ubocznych.
  Ale co tam alergia czy ślepota, kiedy trzeba unikać rzucającego się na człowieka straszliwego koronawirusa !
  Może on czyhać WSZĘDZIE !
  Poniżej lista przedmiotów zagrażających INFEKCJĄ:
  "Higiena rąk dlaczego jest taka ważna?
  Telefon komórkowy
  Klucze
  Kierownica
  Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne
  Zegarek
  Biżuteria"

  Czy położenie się do łóżka z nakryciem kołdrą na głowie może pomóc przetrwać ?

  Byłoby to teoretycznie możliwe, gdyby nie domownicy. Oni nie tylko mogą być ZAINFEKOWANI bezobjawowo koronawirusem. Oni MOGĄ BYĆ NOSICIELAMI BEZOBJAWOWYMI następujących pato-genów:
  (Wikipedia)
  Przykłady drobnoustrojów, w przypadku których często występuje nosicielstwo:

  dwoinka zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (Neisseria meningitidis)
  pałeczka duru brzusznego (Salmonella typhi)
  pałeczka czerwonki (Shigella dysenteriae)
  maczugowiec błonicy (Corynbacterium diphteriae)
  gronkowiec (w tym MRSA)
  wirus Epstein-Barra
  Cytomegalovirus
  wirus zapalenia wątroby typu B, C, D
  Nosiciel może stać się źródłem infekcji dla wrażliwych na zakażenie osób w jego środowisku. Dlatego ze względów epidemiologicznych ważne jest wykrywanie oraz leczenie nosicieli chorób zakaźnych (czasem stosuje się inne środki zapobiegawcze).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31