Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Defender 21 : czasem wystarczy iskra

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czasem wystarczy iskra, by rozpalić wielki ogień

W zeszłym roku rząd naszego kraju otrzymał kolejny „wyraz zaufania” ze strony amerykańskiej. Ponownie będziemy państwem gospodarzem podczas manewrów Defender Europe 2021. Należy rozumieć, że manewry mają strategiczne znaczenie, ponieważ naruszają równowagę siły w Europie i destabilizuje sytuację w zakresie bezpieczeństwa.

Poprzedni Defender Europe 2020 miał być jednym z największych manewrów NATO od zakończenia zimnej wojny. Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych deklarowali, że w Defenderze miało wziąć udział 37 tys. żołnierzy z 18 państw.

Ich scenariusz zakładał, że Amerykanie w krótkim czasie przerzucą na Stary Kontynent wzmocnioną dywizję i skierują ją na wschodnią flankę NATO, gdzie będzie ona współdziałać z europejskimi sojusznikami. Lecz manewry zostali tylko marzeniem amerykańskich generałów, ponieważ europejscy przywódcy krytycznie odniosły sie do Defender Europe ze względu, że USA prowadziły wielkie ćwiczenia w pobliżu granic z Rosją.

Jenym z głównych „sukcesów” amerykańskich manewrów są protesty w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Po tym pandemia koronawirusa dobiła amerykańskie fantazji o wielkich ćwiczeniach Defender Europe 2020.

Od lat Stany Zjednoczone machają szabelką przed Moskwą i tworzą napięcie w stosunkach między Europą a Rosją. Niestety ten rok nie będzie wyjątkiem. Waszyngton ponownie chce powtórzyć zeszłoroczny ofensywny scenariusz na wypadek konflikty z Moskwą oraz prowadzić Defender na terenie naszego kraju przy granicy z Rosją. Manewry będą w przybliżeniu kopią tego, co miało się wydarzyć w roku ubiegłym w ramach pierwszego takiego ćwiczenia.

Podobnie jak w 2020 roku Defender Europe 21 będzie serią odrębnych, kaskadowo ułożonych ćwiczeń, które zostaną prowadzone w calej Europie. Głównym celem Defender Europe 21 będzie demonstrowanie zdolności do przerzutu, przemieszczenia i wejścia do walki dużych sił (kilku dywizji wojsk lądowych) w rejon konfliktu.

W ramach ćwiczeń żołnierzy USA i NATO spróbują zablokować Obwod Kaliningradzki i pozbawić rosyjskie siły zbrojne manewru operacyjnego na Bałtyku, przeprowadzić operację lotniczą z wykorzystaniem lotnictwa strategicznego i desantową z lądowaniem dużej liczby żołnierzy i sprzętu.

W odróżnieniu od 2020 r. ciężar operacji nie będzie skupiał się jednak tylko na basenie Morza Bałtyckiego, a zostanie skierowany na południe, w stronę Morza Czarnego, który dla Rosji jest superważnym korytarzem prowadzącym do Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i dalej na ocean.

Czas prowadzenia ćwiczeń został wybrany też nieprzypadkowo: Defender Europe 21 niemal spotka się z manewrami Zapad 21 prowadzonymi przez Siły Zbrojne Rosji i Białorusi na poligonach obu krajów.

Wygląda na to, że ten rok będzie napięty, ponieważ będziemy między młotem a kowadłem. Z jednej strony sytuacja w Europie zaostrzy się z powodu wielkiej ilości wojsk NATO w naszym kraju i prowokujących działań wojsk USA podczas manewrów Defender przy granicy z Rosją.

Warto jednak pamiętać, że czasem wystarczy iskra, by rozpalić wielki ogień. Szkoda, że dyktatura Kaczyńskiego nie chce przyznać, że Waszyngton traktuje Polskę jako „strefa buforowa”. PiSowskie kretyni służące Stanom Zjędnoczonym dają Amerykanom pełną swobodę robić wszystko co Waszyngton chce. Dlatego od 2014 roku USA aktywnie prowadzi manewry wymierzone przeciwko innym państwom na terenie Polski i ćwiczą realne szenariusze wojny z Rosją.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • "Dlatego od 2014 roku USA
  aktywnie prowadzi manewry wymierzone przeciwko innym państwom na terenie Polski i ćwiczą realne szenariusze wojny z Rosją."
  ---------------
  Te manewry mają pomóc V kolumnie dzieci Złego rezydujących i wywijających Rosją zrobić z Rosjanami wszystko - co sobie wcześniej zaplanują.
  Wniosek?
  Manewry te będą się odbywać w ścisłym, wzajemnym uzgodnieniu V kolumn dzieci Złego wywijających i USrahellem i wywijających Rosją.
 • A tymczasem w Ameryce...
  znalezione w sieci (każdy sam oceni wartość tych informacji)

  "
  Oto cel, Trump na wpisie z 2016 roku obiecał 10 ważnych przypadków, to jego 10. Tylko ten prezydent spełnił wszystkie swoje obietnice i zamknął dziś ostatni gestalt. Reszta zostanie wykonana przez wojsko, już robi .... Przeczytaj poniżej

  KARINA Miller, [12.01.21 21:38]
  [W odpowiedzi na Саня во Флориде]
  Podsumowanie ostatnich wydarzeń
  ▪️Washington jest w izolacji. Prezydent Trump zmobilizował wojsko i zbierali dowody na to, że elity polityczne zderzają się z obcymi państwami, aby przejąć władzę w Stanach Zjednoczonych.
  ▪️W poniedziałek. Prezydent Trump ogłosił stan wyjątkowy w Waszyngtonie.C i zatwierdził pomoc federalną w celu "zmniejszenia lub zapobieżenia zagrożeniu katastrofą w Dystrykcie Kolumbii".
  ▪️Okrąż w życie dekret 13959, zakazujący inwestycji w chińskie komunistyczne firmy wojskowe: była to wypowiedzenie wojny.
  ▪️W poniedziałek. wszystkie chińskie firmy zostały wycofane z nowojorskiej giełdy, po czym rynek upadł.
  ▪️W poniedziałek. Departament Stanu USA ogłosił, że wyznacza Kubę jako państwowego sponsora terroru, oskarżając go o udzielanie azylu napastnikom i angażowanie się w "złośliwe zachowanie" w regionie.
  ▪️W poniedziałek. W ostatniej chwili Fox News odwołał relację z przemówienia prezydenta Trumpa na temat prawa do wolności słowa, które zostało naruszone przez główne technologie. Trump i wielu innych konserwatystów na stałe zamknęło swoje konta na Twitterze, Facebooku, YouTube i w mediach społecznościowych. Ostatnim krokiem było usunięcie wszystkich treści, które Facebook pozostawił z wzmianką o "Stop kradzieży".
  ▪️W poniedziałek. S. Parks poinformował, że odliczanie do masowych aresztowań Białego Kapelusza rozpoczęło się podczas występu Mike'a Pompeo w Voice of America. Podczas przemówienia grupy wojskowe na całym świecie otrzymały rozkazy ataku. Otwarto zapieczętowane koperty z instrukcjami dla każdej drużyny.
  ▪️W poniedziałek. Robert David Steele, były agent wywiadu, autor i sygnalista, powiedział 12 stycznia może być wybuchowy. Media mogą zakończyć się niepowodzeniem.
  ▪️All otrzymają alerty alarmowe na swoich telefonach, telewizorach, radiu i online. EBS będzie nakładać się na wszystkie inne transmisje i może trwać kilka godzin naraz.
  ▪️John F. Kennedy stworzył ruch J po jego śmierci, 200 generałów dołączył do ruchu.
  ▪️Devin Nunes wzywa do przeglądu głównych technologii po zamknięciu Parlera.
  ▪️Amerykańskie wojsko oficjalnie poszło na wojenną ścieżkę. Wielu amerykańskich żołnierzy, takich jak generałowie Michael Flynn i Thomas McInerney, są wśród tych, którzy oficjalnie oświadczył, że druga rewolucja amerykańska jest w toku.
  ▪️16 laptopy były złote (bardzo cenne), siły bezpieczeństwa Trumpa usunięte z biur Pelosi i innych Demokratów podczas zamieszek w Waszyngtonie.
  ▪️Charley Ward poinformował, że szczepionka COVID-19 była powszechną szczepionką przeciw grypie. Trump nigdy nie pozwoliłby ludziom na zrobienie złej szczepionki zawierającej te same składniki, co w przypadku egzekucji więźniów.
  ▪️Robert Steele: "Prezydent Włoch został aresztowany. Włoski prezydent wydaje się być agentem MI6 i świadczył wszystkie usługi włoskiego rządu, aby wesprzeć tajną operację MI6 przeciwko wyborom w 2020 roku, Trumpowi i USA. Włochy były ostatnim elementem potrzebnym do kontrataku przeciwko wojnie NATO ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, na czele z Wielką Brytanią."
  ▪️Juan O'Savin wielokrotnie wyjaśniał, że MI5 i 6 to agencje rządowe zarządzane przez City of London/Rothschild.
  ▪️Więcej i Gwardii Narodowej wojska przeniósł się w razie potrzeby do niepokojów, które miały rozpocząć się po wydaniu narodowego Intela.
  ▪️Białe kapelusze walczą o republikę przeciwko politycznej elicie tajnego rządu, Watykanu, CIA, brytyjskiej MI6, Chińskiej Partii Komunistycznej i mediom, które spiskowały, aby zmienić głosy Trumpa na Bidena i chciały przekształcić Amerykę w państwo socjalistyczne. To, co ma nadejść, musi się stać dla bezpieczeństwa narodu i świata.
  ▪️OO Siły specjalne Trumpa i Departamentu Obrony mają tylko czas do 19 stycznia, aby wszystko zakończyć.
  Zastrzeżenie: nie jest faktem, że wszyscy sygnaliści i sygnaliści posiadają 100% poprawne informacje.
  "
 • Atak na Kapitol to była prowokacja
  "
  Oficer policji Kapitolu, który odpowiedział na atak, ginie samobójczo z nieznanego powodu
  .https://www.sott.net/article/447141-Capitol-Police-officer-who-responded-to-attack-dies-by-suicide-for-unknown-reason
  "
  założę się że to był policjant który zastrzelił "podstawioną ofiarę"

  Oglądałem film z analizą filmików ze miejsca zdarzenia (analizowała jakaś japonka linka nie mogę znaleźć).
  Z analizy wynika że dwóch zdemaskowanych ludzi Antify prowadziło atak, rozbijało szyby...
  a następnie wpuścili ofiarę która została postrzelona..
  Prowokatorzy się wycofali, jeden zmienił koło policjantów kapelusz (przebranie) (nie uciekł tylko się przebrał ..a drugi wyszedł na zewnątrz wrzeszcząc że zabili zabili.. mimo że mówiono że ofiara przeżyje ..
  on wyraźnie próbował podburzyć tłum na zewnątrz..
  ..
  Jednym słowem Antifa i naiwni zostali wpuszczeni to Kapitolu.. tam Antifa rozbiła umówione okno i wpuściła w pułapkę ofiarę prowokacji.
  PO drugiej stronie dwóch pewnie umówionych policjantów czekało
  na ofiarę i ją zastrzelili (jak pewnie było umówione).
  Teraz się trzeba tylko pozbyć wykonawców prowokacji ..(tych dwóch z Antify i policjantów)
  Jednego policjanta się już pozbyto, klasycznie poprzez samobójstwo.

  Tak mi się te klocki układają.
 • Ciekawe prognozy.
  https://www.stalkerzone.org/2021-a-multipolar-world-or-why-the-demolition-of-the-world-gendarme-is-beneficial-to-its-masters/

  Wielcy wyskakują w podskokach z dolara i pakują się w dobra materialne..
  To jest problem ..bo za chwilę będą musieli uciekać w podskokach z USA i wielu innych krajów...
  dolara by przelali sobie na inne konto ..ale dóbr materialnych łatwo nie wywiozą albo wcale nie wywiozą... bo jak wywieźć apartamentowce, fabryki.. wodociągi, elektrownie... nawet złota się nie da się łatwo wywieźć (ciężkie i na granicach będą szukać...)... no i nie ma gdzie schować.
  Mafia ewakuuje się z USA .. tylko dokąd ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031