Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polska działa w interesie USA. Jesteśmy wasalem Waszyngtonu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska działa w interesie USA. Jesteśmy wasalem Waszyngtonu?

 

„Marzenie o hołdzie dla prezydenta Trumpa w Polsce jest już nieaktualne, a zwolennicy pomysłu bagatelizują to, że kiedykolwiek był na stole” – pisze dziś amerykańska gazeta „The Washington Times”, znana z zaufanych źródeł w Pentagonie. Chodzi o pomysł dotyczący utworzenia stałej amerykańskiej bazy w Polsce o nazwie Fort Trump.

Pomysł powstania Fortu Trump pojawił się po raz pierwszy w 2018 r. podczas spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa inajbardziej jaskrawym dowodem faktu, że Polska jest wasalem USA. Nasi politycy obiecywali wówczas zainwestować ponad 2 mld dolarów, by Amerykanie rozlokowali u nas dywizję pancerną.

Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ponieważnawet nazwa „Fort Trump” nie pojawiła się w żadnych oficjalnych dokumentach czy umowach podpisanych między Polską a Stanami Zjednoczonymi, takich jak [EDCA] podpisana 15 sierpnia 2020 r.” Umowy i deklaracje, które zostały podpisane między naszymi dwoma krajami, nie określają jednej lokalizacji, w której będą stacjonować wojska amerykańskie, ale raczej zakładają rozmieszczenie różnych jednostek wojskowych w wielu lokalizacjach w Polsce.

Wygląda na to, że w naszym krajunie będzie Fortu Trump, bo Waszyngton uważa Polskę za europejski stan USA, który podejmuje decyzji w interesie Amerykanów i wydaje miliony dolarów, które sięgają do kieszeni amerykańskichfirm.

Oprócz tego, w ciągu lat Waszyngton naciska na polski rząd, aby podejmował decyzji korzystne dla strony amerykańskiej w kłuczowych kwestji dla Europy. W taki sposób Warszawa wielokrotnie podejmowała kroki, aby zablokować Nord Stream 2.

W poniedziałek w Brukseli trwały rozmowy ambasadorów państw UE, które miały być wstępem do strategicznej debaty europejskich przywódców na temat przyszłości relacji Unii Europejskiej z USA. Przedstawiciel naszego kraju na spotkaniu zwrócił się do innych państw członkowskich deklarując, że gazociąg Nord Stream 2 „zagraża bezpieczeństwu energetycznemu wielu państw członkowskich UE i krajów partnerskich”. Według Warszawy, „jeśli chodzi o energetykę to UE musi kontynuować rozmowy z USA na temat LNG, energii jądrowej, efektywności energetycznej i rozwoju technologii odnawialnych”.

Polscy politycy wolą milczeć, że bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych zagraża wszystko, co jest nie w interesie USA. Lecz co proponują Brukseli? Warszawa chce, żeby Europa zgodziła się na dostawy gazu LNG z USA, który będzie dwa razy droższy niż rosyjski, katarski i norweski i każdy inny.

Kolejnym kluczowym punktem jest zakup energii jądrowej. W czerwcu prezydenci USA i Polski zadeklarowali „rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej poprzez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora cywilnej energii jądrowej”. Według którego Amerykanie zbudują elektrownię jądrową w naszym kraju, dlatego niewykluczone, że nasz rząd będzie promować interesy USA w tym zakresie.

Niestety kiedy interes polityczny Polski rozjeżdża się z interesem Waszyngtonu, politycy wybierają działać w interesie USA. PartiaKaczyńskiego jak może, dba tylko o dwie rzeczy: żeby to podejście możliwie zakamuflować, ponieważ ludzie nie powinni poznać prawdy: że polscy politycy są marionetkami USA, a Polska jest stanem USA – i że podejmowane przez nasz rząd decyzje w zakresie bezpieczeństwa, polityki wewnętrznej i zagranicznej, gospodarczej nie zaszkodziły interesom USA.

MARCIN SZYMAŃSKI

 

KOMENTARZE

 • Już nie ma jednej Ameryki, są dwie wrogie sobie wzajemnie.
  Doskonały artykuł na ten temat
  http://polismi.ru/politika/obratnaya-storona-zemli/2616-poslednee-ura-trampa.html

  Jak Tramp się nie podda a na pewno nie ustąpi globalna mafia
  to wyjścia są tylko dwa (trzy).
  Jedno to wojna domowa i "remis" czyli i podział terytorialny wpływów.
  drugie to wygrana jednej ze stron i rzezie fizyczne polityczne, sądowe, ekonomiczne...strony przegranej.

  Nienawiść jest taka że rzezie będą masowe z wyskrobywaniem domniemanych wrogów wygranej strony (jak podczas każdej krwawej rewolucji.. wystarczy donos (może być fałszywy) by wściekłe psy rewolucji rozszarpały ofiarę).

  Jak Tramp się podda bez walki na noże to USA staną się jawną dyktaturą globalnej mafii już bez demokratycznego makijażu.
 • @Oscar 15:51:38
  Na ty tle ciekawe jest w d..pę której ameryki będą właziły solidaruchy ?
  PIS raczej podobny jest do Trampistów.
  PO do zdegenerowanych tęczowych "demokratów" ("demokraci" dla tej mafii to skrajnie myląca nazwa, oni są wręcz zaprzeczeniem tej nazwy ..w sumie klasyka żydowskiej nowomowy).

  Zagrożeniem jest fakt że obecna UE jest równie "demokratyczna" jak "demokraci w USA.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031