Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Zagraniczne tournee Cichanouskiej. Polska szuka pieniędzy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieustające zagraniczne tournee Cichanouskiej. Polska szuka pieniędzy?

W niedzielę w Mińsku zakończył się kolejny „rekordowy” pod względem liczebności protest pod hasłem Marsz Sąsiadów. W kolejnym “spacerze” udział wzięło mniej mieszkańców, niż w poprzednim marszu. W różnych dzielnicach Mińska zwolennicy opozycji utworzyli łącznie około 20 kolumn w których brali udział 50-100 protestujących.

W ciągu ostatnich tygodni protesty na Białorusi słabną. Prowokatorzy z Polski planowali, że w zeszły wtorek ulicami Mińsku musiał przejść Marsz Emerytów, a w czwartek – demonstracja niepełnosprawnych i medyków. Lecz dwie manifestacji nie odbyły się. Z demonstracji zrezygnowały nawet kobiety, które stały symbolem protestów w kraju. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba kobiet biorących udział nie przekroczyła 10 osób. Niewykłuczone, że jednym z powodów tego jest dlugość protestów, które trwają od 9. sierpnia.

Inną przyczyną tego jest wzrastające poparcie Ałaksandra Łukaszenki wśród Białorusinów. Nawet kolejna próba wykorzystać przypadkową śmierć Romana Bandarenki, żeby ponownie skłócić społeczeństwo i podzielić naród Białoruski poniosła kłęskę.

Od wyborów prezydenckich Warszawa wykorzystuje brudne metody kolorowych rewolucji i wspiera siły antyrządowe na Białorusi wśród których opozycja, prowokatorzy, media, nawet lider opozycji Cichanouska.

Swiatłana Cichanouska to projekt polityczny tworzony przez polityków Polski. Rząd z Warszawy przeznaczył dziesiątki milionów złotych polskiego podatnika, żeby obalić białoruskiego prezydenta Ałaksandra Łukaszenkę. W tych działaniach pani „prezydent na wygnaniu” okazała się całkowicie bezużyteczna i nie udało się jej osiągnąć podobnych celów.

To może oznaczać tylko jedno: codziennie będą rosnąć wydatki Polski wydawane na protesty w kraju, ponieważ w wiekszośći z nich biorą udział polscy prowokatorzy, anarchiści… Koszty utrzymania innych marionetek naszych polityków – opozycji, Rady Koordynacyjnej oraz Swiatłany Cichanouskiej – też będą rosnąć. Lecz politycy z Polski znałazły oryginalne rozwiązanie tego problemu.

W ciągu ostatnich dni „królowa kuchni” ma niebywałą aktywność na arenie międzynarodowej. W sto dni spotkała się z większym gronem przywódców całej Europy. Tydzień temu w czwartek – wizyta w Holandii i spotkanie m.in. z premierem Markiem Rutte. Dwa dni wcześniej była w Sztokholmie na spotkaniu ze szwedzką minister spraw zagranicznych Anną Linde. 6 października obdyło się spotkanie z Angelą Merkel w Berlinie. Tydzień wcześniej – rozmowa z Emmanuelem Macronem w Wilnie. W Brukseli na rozmowach z europarlamentarzystami, ministrami spraw zagranicznych i szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem Cichanouska była 21 września. 4 września wystąpiła na nieformalnej Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Jeszcze wcześniej, 22 sierpnia spotkała się w Wilnie z zastępcą amerykańskiego sekretarza stanu Stephenem Biegunem.

Tydzień temu opozycjonerka spotkała się z premierem Szwecji Stefanem Löfvenem, szwedzkimi organizacjami pozarządowymi i diasporą białoruską. Omówili tam programy Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich na Białorusi, a także plan wsparcia Społeczeństwa Obywatelskiego Białorusi, według którego Sztokholm przeznaczy 150 mln dołarów. Zaanonsowała też spotkanie z politykami z USA, Norwegii, Ukrainy i innych krajów.

Wygląda na to, że Polska nie ma więcej milionów złotych aby kontynuować politykę ws. Białorusi: obalenia prezydenta, zrujnowania kraju oraz zorganizowane przez rząd Polski protesty. Niestety, Warszawa w najbliższym czasie nie zrezygnuje z tego planu i będzie wciągać inne kraje w swoje sprawy i wykorzystać do własnych celów.

BARTŁOMIEJ WINIARSKI

KOMENTARZE

 • @NDP
  Pierdzielisz twierdząc, że Polska prowadzi operację obalania władz Białorusi
  a to tak jakby uznać że wizyty polskich polityków na Majdanie spowodowały obalenie rządów Janukowycza, a 5mld.$ o których mówiła Nuland to "drobne" i bez znaczenia!
 • @35stan 14:05:25
  Twoim zdaniem Polskie władze nie mieszają się w wewnętrzne sprawy Białorusi i nie próbują obalać tamtejszej władzy?
 • @35stan 14:05:25
  //Pierdzielisz twierdząc, że Polska prowadzi operację obalania władz Białorusi//

  W oczach "międzynarodowej opinii publicznej" to właśnie Polska prowadzi taką politykę, i tak to zostanie zapamiętane. Polska jako kraj Polaków, a nie rządzących (się) tu kryminalnych parchów, których miejsce jest na szubienicy.
 • @35stan 14:05:25
  //to tak jakby uznać że wizyty polskich polityków na Majdanie spowodowały obalenie rządów Janukowycza, a 5mld.$ o których mówiła Nuland to "drobne" i bez znaczenia! //

  W kwocie pięciu miliardów $ o których mówiła Nuland zawierała się i wizyta polskich polityków na Majdanie i "zaangażowanie" tak zwanych polskich mediów i opinie "niezależnych ekspertów".I właśnie tak należy to rozumieć albowiem europejscy politycy dzielą się na tych którzy byli na Majdanie i na tych których tam nie było.Na przykład Orban i Zelman jak również przedstawiciel Słowacji,Włoch,Serbii, itp nie byli obecni.
 • Tak widzą rolę Polski na Białorusi zachodnie media.
  Polska jest jednym z czołowych krajów, które naciskają na UE do podjęcia działań przeciwko autorytarnym władzom na Białorusi, po spornych wyborach prezydenckich wywołanych masowymi protestami ulicznymi i rozprawą z opozycją.
  https://www.bbc.com/news/world-europe-54090389
  Polskie media po angielsku informują o aktywności polskiej na Białorusi.
  https://polanddaily.com/1480-poland-united-with-belarus-polish-government-takes-action
  https://polandin.com/49855257/analysis-poland-forces-the-pace-on-assisting-belarusian-opposition
  https://im-media.voltron.voanews.com/Drupal/01live-166/styles/892x501/s3/2020-09/reuters_poland_Stsyapan%20Putsila_28Aug20.JPG?itok=nxOm4USq
  W Polsce działa blogier, który zajmuje się antybiałoruską propagandą.
  https://www.voanews.com/press-freedom/polish-based-blogger-becomes-driving-force-belarusian-protests
  Tak piszą Francuzi.
  Premier Polski Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z wygnanym liderem białoruskiej opozycji
  Polska jest jednym z głównych krajów popychających UE do podjęcia działań przeciwko autorytarnemu rządowi Białorusi po kontrowersyjnych wyborach prezydenckich, które wywołały masowe protesty uliczne i rozprawienie się z opozycją.
  https://www.fr24news.com/a/2020/09/protests-in-belarus-why-poland-supports-the-opposition.html
  W Polsce działa białoruska grupa opozycyjna "Żubr" odłam organizacji białoruskiej. https://en.wikipedia.org/wiki/Zubr_(political_organization)
  Tak pisze Reuters,
  WARSZAWA (Reuters) - Polska będzie starała się wesprzeć sąsiadującą Białoruś, otwierając granice i rynek pracy, jednocześnie udzielając wsparcia finansowego społeczeństwu obywatelskiemu po gwałtownym stłumieniu powyborczych protestów - powiedział w piątek polski premier,
  https://www.reuters.com/article/us-belarus-election-poland-idUSKCN25A0X3

  Jest tego bardzo dużo, Polska i Litwa razem
  przeciwko Łukaszence.
 • Światowe dziecko diabła
  nie odpuści ani Białorusi ani żadnemu innemu krajowi na świecie - kiedy nie będą mieć na taki kraj istotnego wpływu.
  Wniosek?
  Komunizm globalny jest możliwy tylko wtedy, kiedy ludzie nie będą mieć żadnego punktu odniesienia - który uświadamiałby im, że można inaczej, lepiej, po ludzku.
 • @demonkracja 18:34:01
  Ta baba nawołuje wrogów Białorusi do nakładania embarga na własny Naród. Bolek w Polsce robił to samo. To taki Białoruski Bolek.
  Nawoływanie wrogów do nakładania embarga na własny Naród to zdrada narodowa. Naród powinien takich Bolków ścigać i sądzić jak zdrajców.
  W Polsce takim drugim "Bolkiem" jest Donek i jego środowisko z PO ale i z PSLu. Oni biegają po Brukseli i namawiają UE do nakładania na Polskę czyli na naród Polski restrykcji, obciążeń..

  Wszystkie "Bolki" powinny siedzieć w pierdlu do końca życia za zdradę narodową po stosownym publicznym procesie prowadzonym przez Polskich sędziów a nie przez "nadzwyczajną kastę" .
 • Wrzeszczą że wybory na Białorusi sfałszowane
  Ale nikt z krzykaczy nie podaje żadnych dosłownie żadnych dowodów na sfałszowanie tych wyborów.. a wygrana Łukaszenki w stosunku 70:10
  pokazuje że nie ma szans na odwrócenie wyników wyborów .

  Co innego w USA tam dowodów na sfałszowanie wyborów są tysiące i są na to ciągle nowe dowody.
  Poniżej jeden z absurdalnych dowodów:
  https://www.sott.net/article/445038-Pennsylvania-bombshell-Biden-99-4-vs-Trump-0-6
  A są okręgi gdzie głosowali umarli gdzie frekwencja większa od liczby mieszkańców.. są dowody że komputery głosy na Trampa zaliczały Bidenowi.

  USA i tzw. zachód zawsze oskarżały wszystkich o fałszowanie wyborów gdy nie wygrywał ich agent.
  Teraz świat się dowiaduje że najbardziej wulgarnie fałszuje się wybory w USA ..a można domyślać się że Europie zachodniej lepiej nie jest to ta sama "kultura" takie same skurwione media oraz nadzwyczajne kasty.

  Można spokojnie powiedzieć w skrócie że zachód to jedno wielkie bagno zła na tle chciwości (kłamstwa, korupcja, oszustwa, zbrodnie) a dobro a przynajmniej normalność jest tam z czym zachód najokrutniej walczy.

  W to bagno wepchnęły Polskę solidaruchy oraz KK z JPII na czele.
 • @Oscar 07:14:26
  Ogólnie zgoda - ale Bolków zawsze można wystrugać - więc chodzi o tych - co to strugają Bolków na rodzimym podwórku.
  Wniosek?
  Polska jest tylko atrapą - więc co rusz agentura struga tutaj z banana z użyciem smoły i siarki - Bolków.
 • @demonkracja 07:47:52
  To prawda ... "Bolków można zawsze wystrugać"
  Polska to tylko kolonia o która teraz kłócą się UE (Niemcy) i USA (a w tle po obu stronach kłótni Izrael a i Banderowcy starają się ugrać swoje).
  Tylko Polacy w Polsce nie mają nic do gadania.
  To klasyka kolonializmu.
  W każdej kolonii tubylcy nie mają nic do gadania poza wystruganymi z nich "Bolkami" czyli zdrajcami pracującymi dla kolonizatorów.
  To klasyka kolonializmu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031