Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polska – wygodny i posłuszny partner USA w Europie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska – wygodny i posłuszny partner USA w Europie Wschodniej

Jest już oczywiste, że nowym gospodarzem Białego Domu będzie Joe Biden. Pomimo licznych twierdzeń Donalda Trumpa, że to on został zwycięzcą wyborów amerykańskich i prób zaprotestowania przeciwko wynikom liczenia głosów w niektórych stanach, amerykańska opinia publiczna uważa Bidena za 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ponadto wielu światowych liderów pogratulowało mu już udanego zakończenia wyścigu wyborczego.

Ze szczególną uwagą amerykańskie wybory były obserwowane w naszym kraju. Wytłumaczenie jest dość proste: Polska jest bardzo uzależniona od Amerykanów – od polityki zagranicznej do współpracy wojskowej i wojskowo-technicznej.

Ale teraz rząd może spać spokojnie. Zdaniem wielu amerykańskich i europejskich ekspertów, biorąc pod uwagę najnowsze wypowiedzi Bidena i zbliżonych do niego polityków, polityka zagraniczna wobec Europy Wschodniej i Rosji nie zmieni się znacząco. Chociaż Biden ma pewne spory z Trumpem, oficjalny Waszyngton ma zbyt korzystne dla siebie pozycje w Polsce i krajach bałtyckich:

lojalność rządu i jego gotowość do podejmowania wszelkich korzystnych dla USA decyzji, nawet jeśli szkodzą one samemu krajowi, zarówno politycznie, jak i gospodarczo;

gotowość do umieszczenia na swoim terytorium kontyngentów wojskowych, uzbrojenia i infrastruktury i jeszcze za to zapłacić;

istniejąca i stale rosnąca zależność Sił Zbrojnych od amerykańskiego przemysłu obronnego. Techniczne przezbrojenie i wyposażenie odbywa się z obowiązkowym udziałem amerykańskich i powiązanych firm europejskich, a krajowy przemysł obronny pozostaje na ostatnim planie.

Prowadzona polityka USA i Europy, pod pretekstem wzmocnienia wschodniej flanki NATO, ma na celu stworzenie na terytorium Polski i krajów Bałtyckich swoistej „warstwy bezpieczeństwa” między „agresywną” Rosją a innymi krajami europejskimi. Umieszczając u nas swoje dość istotne pod względem wojskowym i technicznym obiekty, takie jak jednostki zmechanizowane, bazy rakietowe, eskadry lotnicze, sztaby różnego szczebla i magazyny, nasi sojusznicy narażają terytorium Polski na pewne niebezpieczeństwo.

W przypadku rozpoczęcia działań wojennych obiekty te będą celami do rażenia, a wraz z nimi – nasze miasta i ludność. Taki rozwój sytuacji potwierdzili przedstawiciele ze słynnego Uniwersytetu Princeton. Naukowcy przewidują, że w przypadku wybuchu ewentualnego konfliktu zbrojnego atak prewencyjny, ostrzegawczy, powinien nastąpić z Obwodu Kaliningradzkiego. Znajdujące się tam ugrupowanie wojskowe może korzystać z szerokiej gamy broni precyzyjnej w tym broni jądrowej i przede wszystkim uderzy na terytorium Polski, gdzie stacjonują wojska amerykańskie.

Jeżeli  rząd Polski nadal będzie prowadził podobną politykę, napięcie w Europie Wschodniej będzie tylko wzrastać, narażając zwykłych ludzi na niebezpieczeństwo. Wynikiem takich sojuszniczych stosunków między Polską a USA jest wykorzystanie ludności kraju i naszych Sił Zbrojnych jako żywej tarczy w przypadku konfliktu.

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • Po pierwsze, to nie jest takie oczywiste, że Biden zostanie prezydentem...
  po drugie, to jeżeli wszystko pójdzie z planem amerykańskich patriotów, to będziemy świadkami niewyobrażalnych zmian, które z całą pewnością będą miały także swoje reperkusje w Polsce.
  Zachęcam do baczniejszego śledzenia mediów mediów alternatywnych i porzucenia mediów głównego ścieku, jak robi to już coraz więcej ludzi na świecie.
 • @Jan Paweł 08:48:24
  Skoro jest pan dziennikarzem niezależnym, to dlaczego powiela pan informacje podawane nam przez mendia głównego ścieku, które dostają wytyczne z centrali NWO z którym walczą teraz amerykańscy patrioci.
  Od tego czy im się uda pokonać Deep State który swoją ośmiornicą oplata cały świat, zależą losy tego świata w tym Polski.
 • @Autor
  Na razie to przedwczesne spekulacje. Amerykańskiego wojska w Polsce i pozostałych krajach regionu jest tyle, że w razie jakiejkolwiek draki już na drugi dzień wszyscy będą rosyjskimi jeńcami wojennymi, a ci stacjonujący w krajach bałtyckich w ciągu kilku godzin.

  Rosjanie oczywiście straszą naszych rządzących bronią jądrową, ale trzeba ruskich nie znać, żeby nie wiedzieć, że taka możliwość to ostateczność, a nie początek, ani środek działań.

  Poza tym, jak przepowiadała Baba Wanga, Rosjanie i Amerykanie prędzej czy później połączą siły, w wyniku czego Antychryst poniesie klęskę. O dziwo, tym Antychrystem, w sensie instytucjonalnym, ma być podobno Unia Europejska.

  Podoba mi się proroctwo Baby Wangi, więc trzymam się go jak pijany płotu...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031