Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

USA wykorzystują Polaków i tworzą napięcie w Europie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA wykorzystują Polaków i tworzą napięcie w Europie

Rok 2020 może przejść do historii jako punkt zwrotny w historii Europy i Zachodu. Najważniejsze tąpnięcie dotyczy rzecz jasna Stanów Zjednoczonych, gdzie 3. listopada odbyły się wybory prezydenckie.

W ciągu ostatnich czterech lat mamy poważny konflikt w stosunkach między Waszyngtonem a Brukselą (w tym Berlinem). Główną przyczyną tego jest polityka prowadzona przez Stany Zjednoczone: Waszyngton naciska na kraje Unii Europejskiej we wszystkich dziedzinach polityki. W tym samym czasie europejscy przywódcy postawili sprawę jasno: Amerykanie nie powinni się wtrącać w wewnętrzne sprawy Europy!

W sferze polityki bezpieczeństwa szczególnie istotna jest kwestia wydatków obronnych. Poza ogólnymi deklaracjami o 2%PKB na obronność i gwarancjach bezpieczeństwa ze strony Waszyngtonu, nic konkretnego nie ustalono. To jednak nie przeszkodziło Donaldowi Trumpowi ogłosić wycofywanie wojsk USA z Niemiec, o czym Angela Merkel dowiedzieła się z mediów.

W tym samym czasie nasz rząd podjął decyzję wykorzystać sytuację do realizacji własnych cełów i zadekłarował, że Polska przyjmie u siebie wojsko USA. Niestety Warszawa nie chce przyznawać faktu, że nadszedł czas, żeby przestać patrzyć na świat przez różowe okulary. Stany Zjednoczne nie są krajem, który dba o bezpieczeństwo i obce interesy, ponieważ ma inne cele wsród których destabilizacja sytuacji w Europie. Ćwiczenia wojskowe są najbardziej jaskrawym przykładem sposobu w którym stwarza napięcie w regionie.

W tym roku przeszły manewry wojskowe Defender Europe 20. To miały być największe manewry wojskowe w Europie od 25 lat, ze względu na ogromny przerzut wojsk amerykańskich. Ich scenariusz zakładał, że Amerykanie w krótkim czasie przerzucą na Stary Kontynent wzmocnioną dywizję i skierują ją na wschodnią flankę NATO, gdzie ona będzie współdziałać z europejskimi sojusznikami. W manewrach miało wziąć udział 37 tys. żołnierzy z 18 państw.

W maju została przeprowadzona aktywna faza ćwiczenia w naszym kraju. Manewry wojskowe odbywały się w oparciu o antyrosyjskie scenariusze, przewidujące ćwiczenie operacji ofensywnych i odbywały się wpoblizu granic z Rosją i Białorusią.

To nie był pierwszy raz, gdy USA prowadziły ćwiczenia wojskowe wymierzone przeciwko naszych wschodnich sąsiadów na terenie Polski. W przyszłym roku odbędą się manewry wojskowe pod kryptonimem DRAGON-21. Ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem „DRAGON” jest największym ćwiczeniem organizowanym przez Polskę co dwa lata i jednym z kluczowych wydarzeń szkoleniowych na wschodniej flance NATO. Celem ćwiczenia jest utrzymanie kompatybilności operacyjnej sił zbrojnych państw członkowskich i partnerskich NATO.

Na terenie Polski odbywają się też inne manewry, który są wymierzone przeciwko innym krajom, wsród których wielonarodowe ćwiczenie operacji spadochronowych Swift Response, odbywające się co dwa lata w Polsce i państwach bałtyckich Saber Strike, skoncentrowane na interoperacyjności sojuszników i partnerów ćwiczenie Allied Spirit, czy doskonalące współdziałanie artylerii wojsk NATO.

Dzisiaj Polska stoi przed trudnym wyborem: Waszyngton czyli Bruksela. Zapraszamy Stany Zjednoczone do nas, podczas gdy natura relacji z USA zmienia się fundamentalnie. Założenie, że USA będzie kierować się logiką opartą na dialogu, poszanowaniu międzynarodowych zasad i praw słabszych, jest już coraz mniej aktualne. Egoizm, transakcyjność i twarde zasady gry to jest polityka prowadzona przez Waszyngton. Być może nadszedł czas, żeby nasi politycy przemyśleli o tym, że priorytety USA są inne niż nasze?

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • //USA wykorzystują Polaków //
  To normalne i chyba nikt nie oczekiwał czegoś innego.Sanitarny kordon właśnie do tego służy żeby jeśli już ma się dziać coś złego (niebezpiecznego i ryzykownego),to właśnie w przestrzeni specjalnie do tego wyznaczonej.
 • To nie USA wykorzystuje Polaków, a...
  ostatnie (oby) podrygi amerykańskiego Deep State w kooperacji z polską odnogą Deep State. Obejrzyj sobie to :
  https://www.youtube.com/watch?v=OjyULwAKf_8

  Ale... Oby Pan Bóg dał, żeby była to już agonia globalistów
 • A czy czasami ten cały Defender nie był pretekstem, by...
  sprowadzić do Polski potężne siły do walki z Deep State?
  Bo w tedy wychodziłoby na to, że Polacy powinni jednak witać wojska amerykańskie z kwiatami
 • "Dzisiaj Polska stoi przed trudnym wyborem: Waszyngton czyli Bruksela."
  --------------
  To sieroty po Polsce w atrapie Polski mają jakiś wybór?
  Dobre sobie!
  Najpierw diablisko kopnęło kopytem to - co zostało po Polsce po II WŚ w objęcia komuny moskiewskiej potem owo diablisko tym samym kopytem kopnęło to - co zostało po PRL czyli sieroty po Polsce z gołymi d*pami - w objęcia komuny "brukselskiej.
  Wniosek?
  USA też są niszczone równolegle z innymi krajami - gdzie dominuje jeszcze liczebnie - biały człowiek - więc i one nie maja żadnego wyboru.
 • Pisowcy
  Wykonają każdy rozkaz, jaki amerykanie dobie wymyślą.
 • @demonkracja 13:35:08
  Niema co płakać po PRL, ale nie ma tym bardziej powodu, aby ten okres w dziejach Polski negatywnie demonizować. Niestety, druga szansa jaka się pojawiła przed Polską w 1989 r. już się nie powtórzy.
 • @maricus 17:53:14
  ----------
  "Niestety, druga szansa jaka się pojawiła przed Polską w 1989 r. już się nie powtórzy."
  ----------
  Ależ ona może się powtórzyć - tylko nie będzie komu jej wykorzystać. Cudów nie ma. Co roku mury szkół i uniwersytetów opuszczają całe tabuny mentalnych zombies pozbawionych tożsamości.
  Wniosek?
  Czas pracuje na niekorzyść sierot po Polsce w atrapie Polski i w ogóle ludzkości stworzonej przez Boga.
 • Obdarzeni zewnętrznymi oznakami władzy w Polsce ...
  .
  ... w roku 1939 poświęcili cały naród, zabierając swe tyłki i wyrywając z kraju w kierunku na Zaleszczyki, ale takie zadanie otrzymali o ówczesnego nadzorcy globalnego imperium W.Brytanii, to była II RP. O co chodzi z tym globalnym imperium,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  bo niektórym się wydaje, że to coś nowego. Globalizacja to bardzo stara historia.

  Dziś obdarzeni zewnętrznymii oznakami władzy w Polsce robią dokładnie to samo, tyle, że nadzorca globalnego imperium jest inny. Ci obdarzeni są w podskokach gotowi poświęcić cały naród dla byle jakiej himery, jaką ich władcy w pijanym widzie wymyślą, n.p. "pandemię". Wzięli pod klucz cały naród i przy okazji zadbali, aby znowu gospodarkę zrujonować, jak to już raz uczynili w latach 80-tych, kiedy strajkami paraliżowali życie gospodarcze, aby w końcu wydać cały majątek narodowy obcym w ramach tzw. "prywatyzacji"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Jak dotąd nigdy nie zawiedli wychowankowie szkoleniowców NSZZ swych zleceniodawców:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  być może już w ramach tzw. "pandemii" wykonają kolejne zadanie oznaczone kodem operacyjnym "447".
 • III RP tak jak i II RP
  .
  @Laznik 21:21:27

  "w roku 1939 poświęcili cały naród, ... ale takie zadanie otrzymali o ówczesnego nadzorcy globalnego imperium W.Brytanii, to była II RP"

  w roku 2020 poświęcili cały naród, ... ale takie zadanie otrzymali o ówczesnego nadzorcy globalnego imperium USA, to była III RP.

  Czy rujnowanie podstaw egzystenji narodu pod przykrywą pozorowanej "pandemii", czy też przez realizację polecenie kongresu Just Act 447, ten rząd w Warszawie nigdy nie ukrywa swej nienawiści do narodu polskiego, co organami siłowymi zademonstrował zresztą 11.11. tego roku.

  Czytelniku, możesz sobie dalej układać baśnie i legendy albo możesz spojrzeć na fakty i się nad nimi zastanowić, wybieraj !
 • W jakie g.no cha PIS Polaków.
  Znalezione w sieci:
  "J. Biden: Napaść Rosji na Karabach nie może zostać pozostawiona bez odpowiedzi. Putin musi zrozumieć, że Armenia i Azerbejdżan- tak jak pozostały cały kontynent Afryki – to strefa narodowych interesów USA…
  "
  Ten tetryk i inni podobni tetrycy którzy za nim stoją doprowadzą do wielkiej wojny.
  Przy nich Tramp to nieszkodliwy dziwak (szkodliwy tylko na poziomie ekonomicznym).
  Warto przypomnieć że UE i PO to opcje tego tetryka który sfałszował wybory w USA.
  Mam nadzieję że Tramp nie ustąpi w tych jawnie sfałszowanych wyborach...nawet za cenę wojny domowej.
  Gdyby ustąpiła to wszystkie następne wybory wygrała by stetryczała mafia w czapeczkach albo demokratów albo republikanów.
  a "demokratyczne" bombardowania na całym świecie nie miały by końca. Mieli byśmy globalny żydowski nazizm nazywany syjonizmem.
 • @Jan Paweł 10:03:02
  Tramp unika wojny. To globalna mafia naciska na utrzymywanie baz i ekspansję terytorialną ..wbrew Trampowi.. Tramp deklarował powrót do izolacjonizmu i dobrobytu w USA.
 • @demonkracja 13:35:08
  "Dzisiaj Polska stoi przed trudnym wyborem: Waszyngton czyli Bruksela."

  Jak Tramp odda władzę w tych oszukanych wyborach to USA i UE będą tym samym syfem.. wtedy PIS zostanie zgnojony rozwalcowany...
  a razem z nim marzenia o jakiejś formie Polskości, suwerenności... odmienności.
  Będą rządzili w Polsce żydzi i banderowcy.. plus jacyś pewnie islamscy imigranci... byle nie Polacy.

  Jedna korzyść to KK zostanie pogoniony won od państwowej kasy.. i won od indoktrynacji dzieci za nasze pieniądze.
  ...ale to mała korzyść na tle upadku państwowości Polskiej..

  Trzeba było trzymać z Rosją. Solidaruchy i KK doprowadziły do upadku Polski.... a winne będą znowu komuchy.... banda idiotów.
 • @Oscar 11:20:04
  Tu potwierdzenie tego co napisałem..
  czyli program Tetryków dla świata.
  https://ria.ru/20201116/klinton-1584727122.html

  Trzymaj się Tramp ..dla świata lepsza jest wojna domowa w USA koniecznie wygrana przez Trampa niż "demokratyczni" tetrycy.

  Tylko jeszcze UE trzeba wyzwolić od zidiociałych "demokratów".
  UE musi oczyścić się sama.. tak jak to robi Ameryka..
  Narodowcy powstańcie zewrzyjcie szeregi i pogońcie globalną mafię żydowską razem z jej LGBT, gwałceniem dzieci i ubojem rytualnym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031