Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
240 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

„Pokojowe marsze” protestu. Prowokatorzy żądają krwi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Pokojowe marsze” protestu na Białorusi. Prowokatorzy żądają krwi

Trzeci miesiąc bałaganu trwa w Mińsku. Przemoczeni do suchej nitki na deszczu i wyczerpani wielokilometrowym dystansem, brnęli do domu „pokojowi” protestujący. Chętnych do bezcelowego biegania po Mińsku za każdym razem jest coraz mniej. Prawdopodobnie nawet ci, którzy jeszcze niedawno ślepo wierzyli w bajki destrukcyjnych kanałów Telegrama, są już zmęczeni dziwnymi grami. Zwykli Białorusini zaczęli wracać do normalnego życia.

Mimo zachodzących zmian prowokatorzy i koordynatorzy nadal odpracowują uzyskane pieniądze na co zorganizowali kolejny marsz protestacyjny w ubiegłą niedzielę. Przed rozpoczęciem marszu koordynatorzy przeprowadzili odprawy z protestującymi. Radykałowie próbowali sprowokować policję, ale po zauważeniu kamery natychmiast prowokatorzy ukrywali się w tłumie.

Napastnicy działają w ten sposób. Wyprowadzą tłum na jezdnię, aby sprowokować zamieszki i uciekają. Biegną szybciej niż inni. Od razu widać, że fizycznie przygotowani i przeszkoleni do walki. W jaki sposób ich „mięso armatnie” jest eskortowane do pojazdów specjalnych, prowokatorzy obserwują zza rogu. Tam również omawiają plan dalszych działań.

Najbardziej obrzydliwe było używanie dzieci jako żywych tarcz. Ustalono ponad 240 przypadków, w których rodzice zabierali dzieci na protesty. Nie może nie budzić obaw, że rodzice, zabierają na nielegalne masowe zgromadzenia swoich małoletnich dzieci narażając ich życie na niebezpieczeństwo.

Były podczas marszu różnego rodzaju postacie klaunów, ale byli też tacy, którzy działali w bardzo zorganizowany sposób, w dwójkach. Z tłumu na przemian wybiegali prowokatorzy: podbiegali bardzo blisko do policjantów, bezpośrednio w twarz krzyczeli obelgi i rzucali się czymś, a potem od razu uciekali. Oczywiście, że robili to tzw „równolegli” ludzie, którzy nie byli z tłumu protestujących, ale mieli swój program i swoje cele.

Jednocześnie bardzo ważne jest, że większość protestujących ostro potępiła te działania, próbując powstrzymać prowokatorów.

Kiedy funkcjonariusze reagowali na ataki, ciosy najczęściej padały na ludzi, którzy prowokacjami się nie zajmowali, ale przychodzili na protest z powodu swoich przekonań.

Ze szczególnym zapałem „pokojowi protestujący” utrudniali życie kierowcom blokując drogi. Były też inne prowokacje, próby rzucania kamieniami, butelkami, klombami i próby rozpylania gazu.

Do czego to służy? To proste. Odpowiedniej liczby uczestników od wielu tygodni nie wybiera się na marsze. Coraz więcej zwykłych ludzi zaczyna myśleć i rozumieć, że są manipulowani. Aby ponownie wywołać protesty, prowokatorzy są gotowi zrobić wszystko. Potrzebują krwi i ofiar, im więcej, tym lepiej.

ZDZISŁAW GRABOWSKI

KOMENTARZE

 • a
  Kto ma być "Popiełuszką"?
 • Jak donoszą rosyjskojezyczne media, "gospodyni domowa" Swtlana Tichanowska oglosila 13 dniowe"ultimatum"dla Łukaszenki
  Przebywająca obecnie na Litwie, której Sejm ogłosił, tak zwanym PRAWEM KADUKA, że Swietłana T. jest Prezydentem Białorusi, rzeczona 'Hausfrau' postawila prezydentowi Bialorusi ultimatum, Jak pisze agencja "Интерфакс", оnа zagrozila organizacją narodowego strajku, jeśli do 25 października Lukaszenka nie zawiadomi o swym odejściu....

  Wedlug jej slów wladzom Białorusi zostaje 13 dni aby spelnić trzy warunki: Łukaszenka ma powiadomić o swym odejściu, przemoc na ulicach ma być w pelni zlikwidowana i wszyscy więźniowie polityczni wypuszczeni na wolność.

  W wypadku nie spełnienia tych żądań to "cały kraj wyjdzie na ulice z "narodowym ultimatum". I 26 października rozpocznie sie strajk generalny, blokada wszystkich dróg, zatrzymanie sprzedaży w państwowych sklepach"


  Читать полностью: https://www.km.ru/world/2020/10/13/krizis-v-belorussii/880810-tikhanovskaya-postavila-lukashenko-ultimatum

  I co Państwo na to dictum białoruskiej "gospodyni domowej" na wygnaniu?
 • @Berkeley72 17:59:11 No, KTOŚ ZA TICHANOWSKĄ MOCNO STOI.
  Wczoraj późno wieczór w rozmaitych rejonach "spalnych" Mińska były próby blokady ulic, podpaleń opon samochodowych, liczne zatrzymania, przez milicję "wojowników nocy":

  https://news.tut.by/society/703850.html#ua:news_geonews_minsk~

  //Перекрытые дороги, горящие покрышки, разгоны и задержания. Что творилось вечером в минских «спальниках»//

  Читать полностью: https://news.tut.by/society/703850.htm
 • @Berkeley72 22:22:40 Wczoraj pisałem iż w rejonach "spalnych" Mińska były próby blokady ulic, podpaleń opon samochodowych
  I jest na te CHULIGAŃSKIE akcje już riposta władz, w formie prośby o pomoc obywateli w zwalczaniu tej plagi:

  //13 октября, Минск /Корр. БЕЛТА/. ГАИ просит граждан сообщать в милицию о фактах блокирования движения транспорта.//

  https://www.belta.by/images/storage/news/with_archive/2020/000024_1602585907_410775_big.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031