Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
240 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Kiedy rząd zrezygnuje z Białorusi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy rząd zrezygnuje z Białorusi i zacznie robić to, za co mu płacimy?

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska odwiedzi Berlin w dniach 5–6 października. W ramach wizyty rozważane jest spotkanie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Już teraz z całą pewnością możemy powiedzieć jakie będą wyniki tego spotkania. Swiatłana Cichanouska będzie mieć zapewnienia o wsparciu Białorusinów ze strony Niemiec i… to wszystko. Dowód?

We wtorek Cichanouska spotkała się w Wilnie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, który w rozmowie z opozycjonistką obiecał wsparcie w rozmowach z białoruskimi władzami. Jednak brak jakichkolwiek konkretów pokazuje, że poza publiczną demonstracją wsparcia i ciepłymi słowami pod adresem Cichanouskiej Zachód nie ma wciąż pomysłu na Białoruś.

To znaczy tylko jedno… Nasz rząd wyrzucił dziesiątki milionów złotych w błoto. Polski plan obalenia białoruskiego rządu i skłocanie Białorusinów z całym światem poniósł klęskę.

Z manifestacji przeciw rządów Ałaksandra Łukaszenka już zrezygnowali pracownicy największych zakładów, górniki, nauczyciele, dziennikarze, przedstawicieli mediów i nawet kobiety, które codzienie protestowały przeciwko białoruskiej władze. Coraz częściej i głośniej nasi sąsiedzi mówią o tym, że nie chcą Majdanu na Białorusi i popierają obecny rząd. Dlaczego?

Obywatele Białorusi po prostu zrozumieli, kto stoi za protestami w ich kraju i w jakim celu zorganizowano strajki. Nasz rząd są tymi, którzy stoją za prowokacjami i chcą zniszczyć Białoruś.

Od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów polscy politycy narzucają społeczeństwu białoruskiemu swoje pomysły i wykorzystują obywateli Białorusi we własnych interesach. Celem jest destabilizacja sytuacji w kraju.

Swiatłana Cichanouska, Waler Capkała, Paweł Łatuszka są marionetkami Polski, które realizują plan ogłupiania społeczeństwa białoruskiego i wzywają innych brać udział w protestach na Białorusi. Już nie pierwszy tydzień, gdy Waszawa wzywa białoruskich radykałów do starć z milicją. Od sierpnia protestujący prowokują prezydenta Białorusi i Ministra spraw wewnętrznych do użycia siły wobec osób manifestujących. Co niedzielę demonstranci ruszają w stronę Pałacu Niepodległości, gdzie znajduje się rezydencja Alaksandra Łukaszenki i próbują atakować pałac i fukcjonariuszy policji, OMONu i wojsk wewnętrznych.

Dożyliśmy naprawdę zwariowanych czasów, gdy nasz rząd wtrąca się w sprawy innego państwa, tworzy różne plany pomocy i przedstawia „Plan Marshalla” na szczytach międzynarodowych, podczas gdy w naszym kraju sytuacja jest okropna.

Już trzeci dzień w Polsce odbywają się protesty rolników, górników, studentów. Podobne manifestacji to oddolna akcja społeczna wypływająca z niezgody na działania polityków dotyczące naszego kraju.

Państwo jest w fatalnym stanie: leżą nauka, sądy, gospodarka, wojsko. Tymczasem nasz rząd zamiast robić to, za co mu płacimy, ucieka w „swiatową politykę”. Może polscy politycy w końcu zajmą się Polską?

Bartłomiej Winiarski

KOMENTARZE

 • Zmieńmy słownictwo
  Szanowny NDP,
  Jak długo jeszcze będzie używane słownictwo ,,nasz rząd'', ,,Polscy politycy'' i inne dziwactwa. Poprawnie należy pisać rząd z Polski i politycy z Polski. Z treści tej informacji jasno wynika, że jest tak jak ja sugeruję. Pozdrawiam wszystkich myślących
 • @francobollo 14:27:31
  Zgadzam się z tym co napisałeś w komentarzu.
  Wszystko co robią ci ludzie z rządu, robią odwrotnie.
  Zupełnie jak stado debili.
  A wiem, że nimi nie są.
  To albo zdrajcy, albo zhakowani idioci.

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  "Kiedy rząd zrezygnuje z Białorusi?"

  Raczej trzeba zapytać o globalistów. Rząd z Polski to tylko marionetki usraela.
  Moja odpowiedź: rezygnacja nastąpi w momencie gdy Rosja dostanie się pod wpływy globalistów/usraela z innego kierunku.
  Wtedy Białoruś jako wejście do Bramy Smoleńskiej straci na znaczeniu.

  Oczywiście 5*
 • "Kiedy rząd zrezygnuje z Białorusi?"
  ----------------
  To tak - jakby się zapytać, kiedy Hiena zrezygnuje z padliny.
 • @Jasiek 16:42:12
  Tak, to jest STADO płatnych debili. Proszę nie usprawiedliwiaj ich, że są ,,zhakowani''. Są to prostu płatni - opłacani idioci i antyPolacy.
 • @francobollo 20:08:26
  ale na to są paragrafy, he he :)
 • @JimA 20:20:55
  Do paragrafów są też.... interpretacje.
  No i co najważniejsze, są też najbardziej niezawisłe ze wszystkiego sądy, które stosownych interpretacji dokonują.

  Smutno pozdrawiam.
 • @francobollo 20:08:26
  "Proszę nie usprawiedliwiaj ich, że są ,,zhakowani''."

  A gdzieżbym tam... po prostu nie wierzę, że wszystko można robić odwrotnie niż potrzeba.
  Upieram się: bez haków ani rusz - wszystko musi chodzić jak w zegarku ;-(

  Oczywiście idioci też są, ale ponieważ są idiotami, to haki mogą okazać się nieskuteczne, bo nie idzie przewidzieć kiedy i jak "wierzgną". Myślę, że to taka elementarna logika starego ubeka - jak widać się sprawdza :-(

  Ps

  Teraz to chyba zaprzeczyłem sam sobie, bo wcześniej napisałem:

  "To albo zdrajcy, albo zhakowani idioci."

  Wnioski nasuwają się same ;-(
 • WPS
  Kolejny raz fałszywa narracja i manipulacja ubrana w pozory rzetelności.

  Jeszcze raz podkręślam, że wobec Białorusi rząd PiSu i służby państwowe nie mają żadnej samodzielności i realizuja jedynie zadania zlecone im przez anglosasko-żydowskie centra decyzyjne zachodnie, ale także uzgodnione z żydowskimi środowiskami w Rosji ( i w jakimś stopniu na Ukrainie).

  Zdanie " polscy politycy narzucają społeczeństwu białoruskiemu swoje pomysły i wykorzystują obywateli Białorusi we własnych interesach..." jest w 90% fałszywe. To 10% prawdy sprowadza się jedynie do tego, że interes polskich polityków polega na pobieraniu wynagrodzenia i akceptacji przez zagraniczne ośrodki decyzyjne.

  Niejaki "Bartłomiej Winiarski"? mistyfikuje zarazem rzeczywistość w Polsce ( jeszcze jeden dowód na prawdopodobnie odgrywaną jedynie rolę polskiego autora, co dokumentują także niuanse stylistyczne i gramatyczne), który ustawki związkowe ( górnicze i rolnicze) nazywa protestami.
 • @stanislav 23:09:20
  -100/-100

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031