Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
240 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

"Monolit" NATO wobec Białorusi to żabi śpiew

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ostatnim czasie największe łamacze demokracji i praw obywateli wśród europejskich polityków i przywódców wojskowych pokazują się jako najzagorzalszi obrońcy praw człowieka na Białorusi.

W ostatnim czasie największe łamacze demokracji i praw obywateli wśród europejskich polityków i przywódców wojskowych pokazują się jako najzagorzalszi obrońcy praw człowieka na Białorusi.

Niewątpliwie, jest to próbą odwrócenia uwagi od wewnętrznych problemów w krajach europejskich, głęboko rozdartych i ogarniętych kryzysem społecznym i gospodarczym. Dążą do dominacji, uznanie na arenie międzynarodowej lub do wywierania wpływu, kierują się własną korzyścią i z zimną krwią wykorzystują innych dla swoich celów, nawet gdy dochodzi do przelewu krwi i giną niewinni ludzie.

Jak ten "demokratyczny zachód" nie ma wstydu, sami u siebie leją pałami i strzelają do społeczeństwa, a pouczaja innych, którzy do tej bandy nie należą.

Jesteśmy świadkami kryzysu władzy na Białorusi z autorytarną administracją, która nie jest w stanie zaakceptować logiki demokracji - ocenił prezydent Emmanuel Macron. - To oczywiste, że Łukaszenko musi odejść - dodał przywódca Francji.

To brzmi jak żart z ust człowieka, który swój kraj doprowadził do tak głębokiego paraliżu. Macron niech najpierw uporządkuje sprawy we własnym kraju, zanim weźmie się za politykę zagraniczną! W kraju Macrona, policja z demonstrantami w żółtych kamizelkach postępuje tak samo, jak Łukaszenka, więc czym on się różni? Nic więc dziwnego, że Łukaszenka odpowiedział mu w prześmiewczym tonie. – Jako prezydent kraju, kierując się zasadami samego pana Macrona, chcę powiedzieć, że prezydent Francji, kierując się własną logiką, powinien był zrezygnować dwa lata temu – kiedy „żółte kamizelki” zaczęły pojawiać się na ulicach Paryża.

W tym kontekście nie dziwi również narracja Stuarta Peach`a, przewodniczącego Komitetu Wojskowego Sojuszu Północnoatlantyckiego, który gościł w zeszłym tygodniu na Litwie z oficjalną wizytą. – NATO jest zaniepokojone sytuacją na Białorusi i monitoruje prowadzone w regionie manewry wojskowe. – Takie działania stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa w regionie – zaznaczył.

Chodzi o wspólne ćwiczenia taktyczne Rosji i Białorusi pod nazwą „Słowiańskie braterstwo 2020”, które odbyły się w dniach 14–25 września tuż pod polską granicą.  

To interesuje mnie, od kogo Peach dostał polecenie, że ma być zaniepokojony? Rosyjski resort obrony wcześniej podkreślił, że o przeprowadzeniu manewrów zdecydowano w październiku ubiegłego roku. Inni urzędnicy NATO również mówią, że to ćwiczenia cykliczne, z dawna zapowiadane, o których kształcie NATO jest dokładnie poinformowane.

Na jego miejscu byłabym zaniepokojona sytuacją w NATO - konfliktem pomiędzy Grecją a Turcją, sytuacją w USA czy we Francji, bo w tych państwach prawdopodobnie nie istnieje coś takiego jak prawa człowieka.

Wygląda na to, że Rosja i Białoruś mają więcej powodów do niepokoju. W ocenie białoruskiego ministra obrony, „w ostatnich latach rotacyjne siły NATO w sąsiednich krajach wzrosły 17-krotnie do 10 000 żołnierzy.” – To wyzwanie dla bezpieczeństwa i stabilności nie tylko dla naszego państwa, ale także dla całego regionu europejskiego. Jesteśmy zmuszeni do wypracowania środków reagowania wojskowego, co zademonstrowaliśmy w trakcie zaplanowanych szkoleń bojowych, które odbyły się w bezpośrednim sąsiedztwie granic z NATO w sierpniu br. – powiedział Wiktor Chrenin.

Oczywiście ćwiczące na Litwie coś ze 60 km od białoruskiej granicy amerykańskie HIMARSy to gołąbkami pokoju strzelają, a Abramsy w Polsce krajobrazy podziwiają. Jak na kraje miłujące pokój i przygotowujące się do obrony...wyjątkowo dużo w Polsce i na Litwie Amerykanów. A Amerykanie w zasadzie przez większość swojej historii inne kraje napadają. Innymi słowy- jeśli nam wolno do siebie zapraszać kogo chcemy, to i im wolno. Są u siebie.

To jest ich wewnętrzna sprawa i oni sami muszą rozwiązać swoje sprawy bez ingerencji z zewnątrz. Zajmijcie się sobą, a nie Białorusią, wobec której nic nie macie, wasz "monolit" to żabi śpiew. Monitorujcie sobie we Francji, Hiszpanii, Niemczech, bo macie co monitorować.

EDYTA WOLSKA

KOMENTARZE

 • NATO
  Dla każdego normalnego człowieka i nie zależnie myślącego jest od czasów bombardowania przez zbrodniarzy NATO Iraku, Afganistanu, Jugosławii jasne i wiadome że to nie zaden pakt obronny ale pakt agresywnych sojuszy państw mafijnych przeciwko narodom które są wolne i nie sympatyzują ze światowym hegemonem głównym zbrodniarzem wszechczasów USA.
 • Oczywiście 5 *****
  Pozdr. :)
 • Ciekawy artykuł o monolicie NATO.
  Okazuje się że NATO w 1994r zatopiło Estoński Prom powodując ponad 800 ofiar... i cisza ..dopiero teraz udowodniono że NATO i zachodnie media kłamały przez 26 lat.
  https://ria.ru/20200930/korablekrushenie-1577957762.html

  To tak by lepiej zrozumieć czym jest NATO, wolność słowa i rzetelność zachodnich mediów..
  tych samych którym bez zastrzeżeń wierzyły solidaruchy rozwalając własny kraj, własne miejsca pracy.
 • Tu ciekawe jak NATO zbroiło ISIS i Alkaidę
  https://www.sott.net/article/442059-Leaked-Documents-Expose-How-US-and-Gulf-Allies-Send-Weapons-to-Terrorists-Under-Diplomatic-Cover

  Cały terroryzm na bliskim wschodzie to taka naprawdę akcja prowadzona przez NATO i wiadomo na czyj rozkaz i w czyim interesie.

  Łatwo zgadnąć role Polski w tej zbrodni przeciw ludzkości.
  Wystarczy poskrobać...
 • @Oscar 14:17:15
  Pan podał link a ja część z tego przetłumaczyłem.

  " Bułgarska dziennikarka śledcza Dilyana Gaytandzhieva została zwolniona z pracy w gazecie Trud w Bułgarii po tym, jak ujawniła, jak CIA (i inni) prowadzą tajną operację, w której amerykańscy dostawcy uzbrojenia są wykorzystywani do zakupu broni od bułgarskich i innych wschodnioeuropejskich producentów broni i wysyłania jej do grup terrorystycznych na całym świecie, w tym dla Al-Kaida / al-Nusra / ISIS w Syrii.

  Przebywając w Aleppo w grudniu 2016 roku, Gaytandzhieva uzyskała dostęp do podziemnych magazynów broni należących do frontu al-Nusra, grupy terrorystycznej, która została rozgromiona w Aleppo przez syryjską armię arabską i Rosjan, wojsko rosyjskie. W magazynach Gaytandzhieva znalazła pudełka z bronią, na których widniały numery listów przewozowych, listy przewozowe i inne oznaczenia świadczące o tym, że pochodziła od bułgarskich producentów.

  Niedawno Gaytandzhieva otrzymała dokumenty z anonimowego źródła, w tym korespondencję między bułgarskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych a ambasadą Azerbejdżanu w Bułgarii.

  Dokumenty, które wyciekły, szczegółowo opisują zakup i przemieszczanie ton broni z krajów Europy i Bliskiego Wschodu. Broń została odebrana i przetransportowana do miejsca przeznaczenia przez azerbejdżańskie (azerskie) narodowe linie towarowe Silk Way Airlines pod azerską opieką dyplomatyczną, aby uniknąć kontroli. ❗❗❗

  Z dokumentów wynika, że ​​Silk Way zapewniało loty z bronią pod osłoną dyplomatyczną dla prywatnych firm i producentów broni z USA, Bałkanów i Izraela, a także dla sił zbrojnych Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Dowództwa Operacji Specjalnych USA (USSCOM).

  Z usług Jedwabnego Szlaku korzystały również siły zbrojne Niemiec i Danii w Afganistanie oraz szwedzkie w Iraku, jak pokazują dokumenty"
  "
  Z dokumentów wynika również, że oficjalne miejsca docelowe niektórych lotów nie były faktycznymi miejscami docelowymi, a loty często zatrzymywały się na kilka godzin w krajach trzecich, pozostawiając otwartą możliwość wyładowania tam ładunku broni. Na przykład w grudniu 2015 roku Silk Way wykonał 14 lotów z 40 tonami broni na każdym samolocie z bazy lotniczej Nasosnaya w Azerbejdżanie do Ostrawy w Czechach, a następnie z powrotem do Nasosnej. W drodze powrotnej z Czech wszystkie samoloty wylądowały jednak w bazie wojskowej Ovda na południu Izraela i pozostały tam przez kilka godzin przed powrotem do Azerbejdżanu.

  W tym roku było również pięć lotów z Serbii do Azerbejdżanu przez Izrael. Każdy lot przewoził 44 tony broni, w tym czechosłowackie systemy wielokrotnych wyrzutni rakiet RM-70/85 z lat 70. Sprzedającym był MSM Martin z Serbii, a kupującym Elbit Systems z Izraela. Każdy system RM-70/85 waży około 33 ton. Czego Izrael chce od nawet 10 takich systemów z lat 70. XX wieku, które nie są kompatybilne z izraelską armią kompatybilną z NATO?

  Kiedy samoloty Silk Way nie były dostępne, używano samolotów Sił Powietrznych Azerów. Na przykład 12 maja 2015 roku samolot Azerskich Sił Powietrznych przewiózł 18 ton RPG z Bułgarii do Azerbejdżanu. Oficjalnym „sprzedawcą” broni był mały amerykański wykonawca w dziedzinie obronności Purple Shovel. Oficjalnym „nabywcą” broni było Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu. Producentem była bułgarska fabryka wojskowa VMZ. Ale RPG nigdy nie dotarły do ​​Azerbejdżanu i zamiast tego zostały wyładowane w tureckiej bazie lotniczej Incirlik, gdzie znajduje się główny kompleks sił powietrznych USA "

  Resztę do przetłumaczenia zostawiam innym .... zainteredowanym.

  P.s. I o to mamy
  OBRAZ KTO JEST SPONSOREM TERRORYZMU NA ŚWIECIE. ❗❗❗

  Aż dziw bierze że miliony ludzi tego nie widzi lub udają że nie widzą i popierają głównego zbrodniarza świata

  < szatany ameryki pólnocnej >.
 • NATO nie jest monolitem. Macron powiedział to wyraźnie w
  trakcie debaty... ze studentami na uniwersytecie w Wilnie. Bardzo sprytne zagranie, bo do akcji chce wciągnąć młode pokolenie. Macron wzywa do uniezależnienie się od USA!

  Polityka Macron'a nie jest dobrze przyjęta przez rządzących w państwach bałtyckich.
  https://www.nationalreview.com/news/macron-calls-on-europe-to-end-military-dependence-on-u-s/
 • @Leonardo da Vinci 14:40:42
  Bardzo dobrze..
  Trzeba pokazywać prawdziwą twarz ... obrońców demokracji, wolności, praw człowieka..wolności i niezależności mediów, wymiaru sprawiedliwości... czyli tzw "wartości"

  oto gęba tzw zachodu ... bez makijażu..
  a solidaruchy nieustannie deklarują (mową i czynem) że są taką samą gębą jak zachód..

  Na tym tle działania PRLu związane ze zwalczaniem bandytyzmu przeklętego nakręcanego przez ten sam zachód wydają się bardzo uzasadnione.

  Dzisiaj już mamy dobrych banderowców, dobrych islamistów, dobrych nazistów (budujących "wolny" zachód), dobrych zboczeńców...dobrych pedofilii ...bohaterskich bandytów przeklętych.. i "wolne" media..

  Tzw zachód od setek lat się nie zmienił ...podboje, niewolnictwo, kolonizacja, grabież a wszystko ubierane w ładne słówka...

  Polskie solidaruchy dołączyły do tej "cywilizacji zachodniej" degeneratów cywilizacyjnych..wraz z równie zdegenerowanym KK z JPII na czele.
 • "...pokazują się jako najzagorzalszi obrońcy praw człowieka na Białorusi."
  Co to są te prawa człowieka w praktyce?
  Czy aby nie chodzi o prawo totalnej demoralizacji ludzi stworzonych przez Boga?
  Wniosek?
  Prawa dla człowieków może tymże człowiekom wymyśleć tylko samozwańczy nadczłowiek - aby jego status nie był nigdy zagrożony przez w/w człowieków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031