Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
240 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Przeciwko Białorusi toczy się wojna hybrydowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przeciwko Białorusi toczy się wojna hybrydowa

 

W sobotę strony internetowe telewizji państwowej na Białorusi zostały zhakowane. Wieczorem 26 września przez kilka minut na portalu Narodowej Państwowej Kompanii Radiowo-Telewizyjnej pojawiły się nagrania zatrzymań podczas protestów.

Autorzy hakerskiego ataku, którzy określają się jako "cyberpartyzanci" podmienili wywiad z ministrem zdrowia Dmitrijem Pinewiczem w wersji internetowej. Podobna sytuacja miała miejsce na stronie z transmisją telewizji ONT i Biełaruś 1.

W tym samym czasie komunikat na ten temat pojawił się również w mediach społecznościowych oraz na profilu cyberprzestępców w Telegramie.

Wiodące polskie media podają, że tzw "cyberpartyzanci" to anonimowa grupa hakerów, która wspiera protesty białoruskich radykałów. Organizacja ta jest już znana z ataków na strony internetowe w białoruskiej domenie. Dotychczas włamywali się oni m.in. na stronę białoruskiego MSW, oficjalne witryny Zamówień Państwowych i Giełdy Towarowej.

Na Białorusi nigdy nie było takich organizacji przestępczych. Cyberpartyzanci pojawili się kilka tygodni temu. Aktywizacja działalności hakerów nieprzypadkowo zbiegła się z eskalacją zamieszek na Białorusi i początkiem poparcia białoruskich protestów przez polskie władze.

Cele, do których dążą domniemani białoruscy hakerzy, mieszczą się całkowicie w ramach prowadzonej przez Polskę wojny informacyjnej przeciwko Białorusi.

Ataki hakerskie i presja informacyjna ma na celu torpedowanie działań białoruskiego rządu, oskarżanie o nieodpowiedzialną politykę i osłabianie pozycji kraju na arenie międzynarodowej, ukazywanie Rosji jako agresywnej strony wobec Białorusi, fałszywe oskarżenie o stosowanie represji i prześladowań, wzbudzanie poczucia zagrożenia i niepokoju wśród białoruskich obywateli.

Działalność informacyjna Polski i ataki hakerskie wyglądają jak skoordynowana i zaplanowana kampania propagandowa, mająca na celu wywołanie skutków politycznych i jest kolejną próbą umiędzynarodowienia wewnętrznej sytuacji polityczniej na Białorusi.

W tym przypadku ataki hakerów stają się jednym z elementów wojny hybrydowej przeciwko Białorusi. Trudno udowodnić zaangażowanie polskiej strony w tę sprawę, ale jeśli chcesz znaleźć przestępcę, znajdź kogoś, kto może skorzystać z przestępstwa.

BARTŁOMIEJ WINIARSKI

 

KOMENTARZE

 • autor
  5+
  Już jakaś czujna, dyżurna gnida dała pałę...
 • trudno
  skoro korzysta się z obcych technologii, których się nie rozumie, nad którymi się nie panuje, to takie są skutki.
 • Sojusz Rosji i Białorusi
  Tak na częście istnieje sojusz między tymi państwami.

  Ten numer z Białorusią chazarobandetowcom się nie uda tak jak to było z Ukrainą.
  Teraz poprostu będą z naszych kieszeni - podadków pisowsko peowskie gnomy miliony $$ wydawać na oczerniającą propagsndę przeciwko Białorusi i Rosji i jak to Rosja ingeruje w sprawy innych.

  Zwykłe PiSzambo będzie się lało szerokim strumieniem i POpaprane scieki będą się lały nie mniej ogromnym strumieniem na Białoruś i Rosję z mediów chzarobanderowskiej swołoczy w Polin.
 • "Przeciwko Białorusi toczy się wojna hybrydowa"
  ----------------
  Ano toczy się ona nie tylko na Białorusi - ale przeciwko całej ludzkości stworzonej przez Boga.
  Wniosek?
  Przegra Białoruś - przegra i cała ludzkość i znajdzie się ona bliżej Piekła.
  W komunizmie globalnym okraszonym smołą i siarka - nie może być żadnego punktu odniesienia - czyli nie może być żadnej enklawy wolnej od bezgranicznego wpływu dzieci diabła - aby ludzie nie widzieli, że można i należy - żyć inaczej.
 • A nie mówiłam!? Macron spotkał się z Tichanowską, rozmawiali
  1/2 godz. Tak jak Politico podaje, to Macron widzi tam rolę (OSCE) Rady Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, która prowadzi już rozmowy z Putinem. Według Macron'a nie ma innej drogi rozwiązania sprawy Białorusi jak rozmowy z Putinem.

  Oprócz tego Tichanowska zapytała Macron'a jak zostaje się tak wspaniałym politykiem jak on. Macron powiedział, że nie ma na to jednej recepty.
  https://www.politico.eu/article/macron-belarus-opposition-svetlana-tikhanovskaya-lithuania/
  Nic nie wskazuje na to, aby Macron miał jakieś dalsze plany rozmowy z Tichanowską. ( Jedną z przyczyn może być to, że nie potrafił wymówić jej nazwiska ;)
 • @Anna-PK 15:30:06
  //// Macron spotkał się z Tichanowską//

  Mój boże.Upadek to jednak rzecz straszna.
  Przywódca kraju Filipa Pięknego,Joanny d’Arc i kardynała Richelieu,spotyka się z kuchtą domową.

  //Tichanowska zapytała Macron'a jak zostaje się tak wspaniałym politykiem jak on//

  A skąd Macron ma to wiedzieć?

  Dawniej władcy Francji namaszczani byli olejami świętymi przyniesionymi przez Ducha Świętego który specjalnie dla tej misji przybrał postać gołębia.
  Po rewolucji już nie używano rzeczonych olejów co przełożyło się na stopniowy upadek czego kulminacją jest spotkanie Tichanowska-Macron.
 • @ikulalibal 15:54:04 Nie wiem z jakich sfer pochodzi Szanowny.
  Macron ma przodków wśród górali pirenejskich, a skoro władcom francuskim koronę obcięto z głową przeszło 200 lat temu, co we Francji się corocznie celebruje, nie spadnie ona mu z głowy.
 • Jak poinformował szef rosyjskich specsłużb
  Siergiej Naryszkin,"białoruscy nacjonaliści" na terytorium Polski,Ukrainy,Gruzji i Pribałtyki, są przygotowywani do przeprowadzenia w najbliższym czasie "głośnej prowokacji" w Białorusi.

  https://vz.ru/news/2020/9/29/1062821.html
 • WPS
  Kolejny raz uczulam na intencje tekstów spod szyldu NDP, sczególnie właśnie autorstwa Bartłomieja Winiarskiego ( jesli to osoba autentyczna ?)

  Z tych tekstów wyziera nieprawdziwy obraz rzeczywistości, a mianowicie sugeruje sie, że Polska realizuje jakąś samodzielna linie polityczna w polityce wschodniej, i że to to Polska samodzielnie prowadzi wojnę informacyjna, wojne hybrydową itd.

  Z całą pewnością Polska nie jest tu żadnym podmiotem samodzielnym, jak nie jest nim na żadnym kierunku polityki zagraniczej.

  W polityce wobec Białorusi jeśli nawet uczestniczą w tym polskie służby i użyta jest polska infrastruktura ( co też nie jest do końca pewne w jakim stopniu?), to jedynie dla wykonywania poleceń niepolskich ośrodków decyzyjnych ( głównie anglosasko -żydowskich) . "Podwykonawcami" moga byc także służby ukraińskie, a te zadaniowane przez żydowsko-oligarchioczne ośrodki w Rosji.

  Raz jeszcze podkreślam, że forsowany styl, jakoby Polska była samodzielnym podmiotem w polityce wschodniej, a zatem główym winowajcą za próby wywołania majdanu na Białorusi, to zupełnie czytelna mistyfikacja na rękę zarówno graczom "zachodnim", jak cześci "wschodnich" partniorów.

  Ciekawym zjawiskiem jest także windowanie byle jakiego, wtórnego informacyjnie i analitycznie teksu sygnowanego NDP, na czołówkę portalu neon24 ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031