Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
240 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Kolorowa rewolucja na Białorusi nie doszła do skutku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolorowa rewolucja na Białorusi nie doszła do skutku

 

Alaksandr Łukaszenka złożył prezydenckie ślubowanie i objął obowiązki głowy państwa na kolejną kadencję. Europa nie uznaje wyników wyborów z 9 sierpnia, a na ulice Mińska ciągle powracają demonstranci.

Ślubowanie odbyło się na poły w tajemnicy. Na uroczystość w Pałacu Niepodległości zaproszono tylko kilkaset osób: przedstawicieli władz, struktur siłowych oraz państwowych mediów, które o zaprzysiężeniu powiadomiły dopiero wtedy, gdy ceremonia miała się ku końcowi. Już wcześniej jednak w internecie, na bliskich opozycji portalach i kanałach w aplikacji Telegram pojawiły się informacje o rzekomym ściąganiu w rejon Pałacu Niepodległości wojska i policji, a także o zamknięciu dla ruchu głównych miejskich ulic. Głośno i jak się okazuje słusznie spekulowano, że chodzi o przyspieszoną inaugurację.

Alaksandr Łukaszenka złożył ślubowanie w języku białoruskim i ogłosił, że w jego kraju kolorowa rewolucja się nie udała. – Naszej państwowości rzucono bezprecedensowe wyzwanie – zrealizowanych niejednokrotnie technologii zniszczenia niepodległych państw. Znaleźliśmy się jednak wśród nielicznych, a może jesteśmy jedynymi, gdzie „kolorowa rewolucja” nie doszła do skutku. I jest to wybór Białorusinów, którzy nie chcą w żadnym wypadku stracić swojego państwa – przekonywał.

Jeszcze w niedzielę w Mińsku na ulicach protestowali przeciwnicy Łukaszenki. Opozycja przekonuje, że podobnie jak w poprzednim tygodniu w demonstracji wzięło udział nawet 40 tys. ludzi, było ponad 200 zatrzymanych. Pokojowe demonstracje uliczne odbywają się już głównie w stolicy – poza nią protestowano w niedzielę w Homlu, Brześciu i Grodnie, jednak tam frekwencja nie przewyższyła już maksymalnie kilku tysięcy uczestniczek (na demonstracjach szczególnie widoczne są kobiety, głównie młode) i uczestników.

Do rzadkości należą już natomiast protesty na terenie zakładów pracy. Nieliczna lewicowa opozycja skupiona wokół kolektywu i kanału ZabastowkaBY (StrajkBY) była obecna podczas niedzielnych demonstracji, jednak jej hasła likwidacji czasowych kontraktów i dopuszczenia niezależnych związków zawodowych nie są podtrzymywane przez główne opozycyjne kanały.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Łukaszenka teraz u władzy się utrzyma. Podczas rozmowy z Władimirem Putinem w ubiegłym tygodniu białoruski prezydent deklarował przekierowanie białoruskiego eksportu do portu Ust’-Ługa pod Petersburgiem, pomijając litewski port w Kłajpedzie, z którego dotąd korzystały białoruskie firmy. Kolejnym jednoznacznym sygnałem pod adresem państw wspierających opozycję są wspólne rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe nad granicą polsko-białoruską, podczas których, jak informują oficjalne media białoruskie, ćwiczona jest jej obrona.

MAŁGORZATA KULBACZEWSKA

 

KOMENTARZE

 • Te próby pozbycia się prezydenta Łukaszenki zdaje się dały mu do
  zrozumienia, że powinien trzymać się Moskwy, aby nie skończyć tak jak Janukowicz.
  "- Białoruś i obwód leningradzki myślą zbudować wspólny terminal portowy - powiedział prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko podczas spotkania z gubernatorem rosyjskiego obwodu leningradzkiego Aleksandrem Drozdenką 25 września - informuje BelTA."
  https://eng.belta.by/president/view/lukashenko-invites-leningrad-oblast-to-build-joint-seaport-133770-2020/
 • "Kolorowa rewolucja na Białorusi nie doszła do skutku"
  -------------
  Jedno wiemy na pewno - mianowicie światowe dzieci diabła nie odstąpią dobrowolnie od spedalania Białorusi a potem Rosji.
  Wniosek?
  Jak do tej pory - nie ma takiej siły na Ziemi, która zatrzymałaby spedalanie rodzaju ludzkiego pod egidą dzieci diabła. Czas pracuje na korzyść dzieci diabła - ponieważ co roku mury szkół i uniwersytetów opuszcza świeża rzesza wypranych z szarych komórek ludzi - żeby nie powiedzieć przyszłych wariatów pokroju niejakiej Spurek. Dewizą tych młodych ludzi jest zapytanie:
  a co ci przeszkadza pedał?
  To z kolei uświadamia nam, że dzieci diabła przesunęli u tych młodych ludzi granicę norm moralnych, które to normy będą zniesione całkowicie - o ile Bóg nie tupnie nogą.
 • Do @demonkracja 07:49:30
  Dojdzie do straszliwej wojny domowej !
 • @Anna-PK 04:07:58
  "Te próby pozbycia się prezydenta Łukaszenki zdaje się dały mu do
  zrozumienia, że powinien trzymać się Moskwy, aby nie skończyć tak jak Janukowicz. "

  Pan Łukaszenko jest strasznie uparty, podobnie zresztą jak Erdogan. Jego wizją jest wywalczenie niezależnej i wpływowej pozycji równoważąc wpływy mocarstw i sąsiadów. To ryzykowna gra, w której można się przechytrzyć.

  Ma dwa problemy, wyrosło młode pokolenie, które nie pamięta smuty lat 1990tych i którym imponuje Zachód, oraz że nie staje się młodszy.
 • @ele 08:14:40
  ----------
  "Dojdzie do straszliwej wojny domowej !"
  ----------
  Sprowokować wojnę domową na danym obszarze - to dla dzieci diabła - małe piwko czy bułka z masłem.
  Wniosek?
  I co? Myśli Pan, że w takiej sytuacji zwyciężą ludzie stworzeni przez Boga?
  Nie!
  Ludzie będą się nawzajem mordować, niszczyć swoje mienie, niszczyć dorobek przodków - a dzieci diabła będą zacierać z zadowolenia - kosmate łapki - bo przecież o to im chodzi.
 • Do @demonkracja 08:43:30
  [Ludzie będą się nawzajem mordować, niszczyć swoje mienie, niszczyć dorobek przodków - a dzieci diabła będą zacierać z zadowolenia - kosmate łapki - bo przecież o to im chodzi. ]

  Panie demokrata , Najwyższe Wartości tracą wartość !!!! w dzisiejszej żydowskiej Polsce i UE ! wojna będzie miedzy Wartością a zgnilizną
 • Jak dotąd, w praktyce "koalicja UE / USA" osiągnęła na Białorusi, że RB wyraźnie "spaja się" z FR
  a i Łukaszenka - którego znani mi mieszkańcy Mińska, przed 10 laty "mieli dość" oglądania w telewizji - obecnie ze trzy razy częściej, niż przed kilkoma miesiącami, się w tej białoruskiej telewizji pojawia.

  Jak na Stadionie Narodowym w Wa-wie będziemy mieli biało-czerwono-białe koncerty "za Białoruś", nie trudno przewidywać, że wkrótce na Wschodzie pojawi się NOWA ŻELAZNA KURTYNA.
 • @ele 10:24:02
  --------------
  "Panie demokrata , Najwyższe Wartości tracą wartość !!!! w dzisiejszej żydowskiej Polsce i UE ! wojna będzie miedzy Wartością a zgnilizną"
  --------------
  Przecież już jest wojna - na której dzieci diabła podają ludzkości z wyrachowaniem tę wymienioną przez Pana zgniliznę - i w efekcie ludzkość ta gnije na coraz większym obszarze. Zgnilizna - to właśnie broń - która bardziej ima się ludzi młodych i dzieci - więc oni pierwsi zaczynają gnić - a kogo zgnilizna się nie ima - ten przez zgniłków może być rozszarpany na strzępy pod czujnym okiem dzieci diabła. Jednak ludzi starych - wcześniej dzieci diabła wykończą głodowymi emeryturami i diabolicznymi cenami leków.
  Wniosek?
  Panie @ele - jednostronna wojna dzieci diabła z dziećmi bożymi już trwa - a większość tych bożych dzieci nawet tego nie zauważa - albo z ochotą zaczyna gnić z własnej woli!
 • Kobiety na demonstracjach
  Podobno te więzione - są tam gwałcone. I to stąd tak duże zainteresowanie młodych Żydówek, bo to one głównie demonstrują.
  Teraz mogą mieć przyjemność bez grzechu i jeszcze to do karty kombatanckiej wpisać.
  ;-)))
 • @demonkracja 07:49:30
  Już też zauważyłem, ale nie tylko ja, że im wyższe wykształcenie, tym poziom zindoktrynowania jest większy. Ci ludzie mają coraz mniejszą zdolność samodzielnego myślenia i w coraz większym stopniu chcą się utożsamiać z mainstreamowym punktem widzenia. Takie stanowisko to dla nich przynależność do kasty władzy, a więc uprzywilejowanie w stosunku do tłuszczy czy też pospólstwa. To ich we wlasnych oczach nobilituje i stawia wyżej w hierarchii.
 • @Berkeley72 10:32:49
  Nad Stadionem Narodowym w Warszawie już powiewa biało-czerwono-biała flaga . Parafrazując J.F. Kennedy'ego " Wszyscy jesteśmy białoruskimi nacjonalistami" :))))

  https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=f794d9f047&attid=0.2&permmsgid=msg-f:1678844358697305167&th=174c740ca152444f&view=att&disp=safe

  Tylko patrzeć jak nad Stadionem Narodowym będzie łopotać taka flaga, którą wywiesi wkrótce PiS

  https://www.google.com/search?q=flaga+izraela&sxsrf=ALeKk03e0f9O5hO-Hui3euiTNkvL63y0FA:1601152092179&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=ei54BhqwQNdZTM%252C8LZd1m1pMinzIM%252C%252Fm%252F02c07g&vet=1&usg=AI4_-kQMm1XAizTBaAo77y0ewxwnS4SIzA&sa=X&ved=2ahUKEwjS172t1IfsAhVG_aQKHSPuCbkQ_B16BAgNEAM#imgrc=ei54BhqwQNdZTM
 • @stanislav 22:28:55
  A USA uznają Łukaszenkę za prezydenta! Departament Stanu USA planuje wysłanie do Mińska nowej ambasador USA na Białorusi. Ambasador składa listy uwierzytelniające głowie państwa. Chęć wysłania ambasador do Mińska oznacza więc, że USA uznają Łukaszenkę za prezydenta. Co na to Unia i Polska która nie uznaje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031