Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
246 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polska ostatecznie traci resztki niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Umowa wojskowa z USA. Polska ostatecznie traci resztki niepodległości

Polska i Stany Zjednoczone nadal eskalują napięcie militarne w regionie. W sierpniu strony podpisały porozumienie o wzmocnionej współpracy obronnej (Enhanced Defence Cooperation Agreement), które zwiększy obecność wojskową amerykańskiej armii w Europie Wschodniej i rozszerzy dostęp Pentagonu do obiektów Wojska Polskiego. Porozumienie ma ułatwić rozlokowanie w Polsce kolejnych wojsk USA, których liczebność ma wzrosnąć o około 1000, do ok. 5,5 tys.

Porozumienie zakłada pobyt Amerykanów w ok. 20 lokalizacji. Polska zaoferowała Amerykanom dostęp do nie  mal wszystkich swoich poligonów, kilku lotnisk i innych obiektów wojskowych w całym kraju, nawet jego wschodniej części, której do tej pory Amerykanie raczej unikali.

W trakcie negocjacji stronie amerykańskiej udało się uzyskać liczne ustępstwa. Amerykańscy wojskowi będą mieli szczególny status, którego najważniejszą cechą będzie wyłączenie personelu amerykańskiego spod polskiej jurysdykcji. Handel narkotykami, gwałty, pobicie w knajpie, spowodowanie wypadku samochodowego, nawet zabójstwo Polaka popełnione podczas służby amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w Polsce będą również badane bez udziału naszej strony.

Przeniesienie dowództwa korpusu do Polski będzie możliwe tylko wówczas, jeżeli Polska przehandluje w zamian swój stan państwa suwerennego. Czego zatem nie wyczynialiby amerykańscy żołnierze z polskim mieniem i polskimi obywatelami na terenie Polski, nasze państwo nie będzie w tej sprawie miało nic do powiedzenia. To znaczy, że pijany amerykanin nawet jadący prywatnym samochodem i po służbie, nie mógłby być zatrzymany przez polskię policję.

Po przekroczeniu granic bazy, na jej teren nie będzie miała wstępu żadna państwowa służba, przedstawiciel polskich organów i najwyżsi nawet urzędnicy państwowi. Chyba, że łaskawie na ich wstęp zgodzi się dowództwo bazy. A doświadczenie stacjonowania amerykańskich żołnierzy np. w Japonii wskazuje, że poza nagminnie powodowanymi wypadkami drogowymi ze skutkami śmiertelnymi (czego doświadczyliśmy już w Polsce), bójki, gwałty i morderstwa są nierzadko spotykanymi formami zaznaczenia swojej obecności przez Amerykanów.

To oczywiście nie koniec. Zgodnie z wielomiesięcznymi prośbami Polski, by pozwolono nam zapłacić za budowę bazy z pieniędzy podatników, USA łaskawie wyraziły na to zgodę.

Całkowicie rozbrajającym jest twierdzenie zawarte w komunikacie, że najtrudniejszym elementem polsko-amerykańskich negocjacji był właśnie status amerykańskich wojsk w naszym kraju. Nie wiadomo dokładnie, na czym polegały te „trudności”, skoro Polska zgodziła się na wyłączenie władztwa swojego państwa nad części polskiego terytorium.

Po przeczytaniu warunków stacjonowania amerykańskich żołnierzy w naszym kraju, jeżeli ktokolwiek miał wątpliwości co do lokajskiego statusu Polski wobec Stanów Zjednoczonych powinien je ostatecznie stracić. Jeżeli Polska będzie kiedyś jeszcze w stanie pisać własne podręczniki historii, nazwiska polityków, którzy podpisali się pod tym haniebnym porozumieniem, będą tam jako symbol służalczego stosunku do amerykańskiego hegemona.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  Nie wiem jak bardzo zhakowani muszą być "nasi" rządzący, że się zgadzają na takie warunki.
  Dziś rocznica 9/11 - warto pamiętać do czego zdolni są ci ludzie, że w jakichś ciemnych interesach są w stanie poświęcić życie tysięcy własnych obywateli, a potem jeszcze kręcić filmy o "złych terrorystach".
  Teraz proxy z Białorusią jest dla mnie nie kwestią "czy" ale "kiedy".

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • ☆☆☆☆☆
  Niestety, to prawda. Wasalski reżim. Ale winni są też wyborcy.
  W końcu nikt nikogo nie zmuszał by głosował na PiS, PO czy przed wielu laty na SLD które tak ochoczo wstąpiło do wojennego agresywnego paktu NATO.
  Można śmiało powiedzieć że część wyborców oddało Polskę w posiadanie Stanów Zjednoczonych.

  Kraj utracił już resztki niepodległości.

  Pozdrawiam.
 • 5 ***** Oddanie choćby cząstki suwerenności w łapy obcych to zdrada Polski.
  Skandal i hańba! !!!

  Oddanie choćby cząstki suwerenności w łapy obcych to zdrada Polski.

  Tą zdradą jest brak wstępu na polskiej ziemi Polakom do baz amerykańskiej armii. 

  Tym samym w Polsce jest okupacyjna armia !!! . 

  PIS dokonał jawnej zdrady Polski, naszego bezpieczeństwa narodowego, us-banda może na terenie swoich baz w Polsce bez wiedzy Polaków trzymać broń biologiczną, chemiczną i atomową. 

  W razie technicznego błędu lub zamierzonej amerykańskiej agresji na Rosję, Polska ulegnie całkowitej zagładzie.

  Że też doczekaliśmy się takich kanali i zdrajców rządzących Polską
  dla których bezpieczeństwo Polski się nie liczy tylko interesy amerykańskich światowych agresywnych polityków i generałów.
 • ..nareszcie..
  ..no to mamy torturowanie ludzi bez ograniczeń.na polskiej ziemi..
 • ⚄⚄⚄⚄⚄
  To są fakty. Kiedyś ci pis zdradzieckie szambo, zdrajcy i zaprzedańcy muszą stanąć przed trybunałem stanu.


  Salutori ✔
 • A tutaj przykład jak mafia kreuje swoje "elyty"
  Mafia ma krótkie zaplecze więc już dzieciaki pracują w ministerstwach i w radach nadzorczych spółek skarbu pańtwa.
  Nie muszę dodawać z jakimi korzeniami są te dzieciaki.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szymon-dziubicki-panstwowa-posada-przyjaciela-wiceministra-patkowskiego/g6hemy5,79cfc278

  To jeden z wielu przykładów inny to Macierewicz i jego protegowany ?
  jak by poskrobać to znajdziemy więcej "młodych zdolnych" ale zawsze właściwie ukorzenionych..

  To jest upodlenie, upokorzenie Narodu Polskiego w Polsce w biały dzień całkiem jawnie..
 • @Monaco 12:17:47
  Polska solidaruchów oddała więcej suwerenności niż wam się wydaje.
  Oddała UE swój portfel z którego UE zarządza inwestycje w Polsce wg swojego uznania...i jeszcze każe pisać na tych inwestycji że to dar UE.

  Mechanizm prosty.. Polska płaci składki a UE decyduje gdzie te pieniądze nawet w Polsce trafią... i tak pewnie się składa że trafiają głownie na wsparcie żydowskich geszeftów..

  To tak jakby mąż żonie zabierał pensje (składkę) i wydawał ją na dziwki, na wódę...

  Każda żona kopnęła by w d..pę takiego męża i zażądała alimentów..
  Solidaruchy to jednak żydowskie popychadła nikogo nie kopną chyba że bezbronnych emerytów mundurowych..
 • tytuł prawdę mówi
  Pół żartem pół serio to na pewno nam populacji przybędzie. Więcej malutkich "ciornych" hybryd po polskich ulicach będzie biegać. Sami się przekonacie, Polki tak lubią... ale alimentów nie będzie.

  Tak na bardzo poważnie to większość Polaków tak chciała. Tak się określiła większość społeczeństwa poprzez działalność polityczną i głosowanie. Widocznie taki rozwój sytuacji Polakom pasuje.

  PS: czy pasuje to mi... zamilczę.
 • @Oscar 15:40:27
  No wiesz, "komuchy" przeszły, "solidaruchy" także w piachu lub na emeryturze. To takie wołanie po kilku dekadach o lustracje a przecież w Polsce już inne siły rządzą. To te nowe siły, nowi ludzie zarządzają Polską.
  To nie czasy PRL ani Solidarności, to czasy nowej Polski i nowego pokolenia. Na nowym pokoleniu leży odpowiedzialność za polskie przemiany. Powrót
  do przeszłości to zwykła dzisiejszych grabarzy Polski wymówka. Rządząca "młodzież" (do sześćdziesiątki :) ) tak naprawdę nie znają tamtych czasów PRL ani Solidarności. To nowa fala już rządzi. Widocznie im pasuje udawać protoplastów ludzi okrągłego stołu.

  PS: kogo to wina że Kaczelnik jeszcze po Sejmie się szwenda? Tych co już umarli? Nie sądzę. Za następne dziesięć lat swoje oszustwa, zdrady i tak zwalać będą na PRL i Solidarność. Tylko czy to jest prawda? Czy łatwy dostęp do źródeł poprzez internet i inne media nie kasuje tej niewiedzy wymówki?
 • Pilne!!!
  https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201602/1455442507_bbvnyc_600.jpg


  W najbliższą sobotę odbędzie się demonstracja polskich patriotów w Warszawie, w celu poparcia dokończenia budowy gazociągu Nord Stream II.

  SŁOWIANIE - pomóżmy bratniemu krajowi słowiańskiemu!
 • Oto główna zbrodnia Solidaruchów na Narodzie Polskim.
  https://wolnemedia.net/dobre-bo-tanie/

  Zniszczenie dorobku Narodu Polskiego.
  W czyim interesie ? no ...rywali i wrogów Narodu Polskiego.
  Wszystkich realizatorów i beneficjentów tego planu powinno się ścigać listami gończymi i po sprawiedliwych procesach zakazać na odpowiednią karę za zdradę główną Narodu Polskiego...
  Nie żebym chciał kary śmierci ..nie wystarczy że odpracują swoje winy w obozach pracy... niech szyją maseczki, rękawice ochronne..kopią rowy, fedruję wągiel...czy meliorują Polskę bo wysycha ..niech oczyszczają ścieki bo zalewają Polskę niech sortują śmieci na wysypiskach w ramach Narodowego recyklingu... a micha zupy dwa razy dziennie od zdradzonego przez nich Narodu Polskiego się znajdzie.
 • Kilka odmian prostytucji
  Wszystkim powrzechnie jest znana prostytucja jako najstarszy zawód świata. W erze nowego porządku świata prostytucja poszerzyła swój zakres. Prostytucja polityczna, medialna, gospodarcza itd ... to najbardziej znane zjawisko po 1989 w Polsce.
  Mimo, że mam świadomość, że Błaszczak wykonuje swój zawód ,,robienia dobrze'', to słownictwo jakim się posługuje, sposób wymowy tychże słów, a także ,,mowa ciała'' (body language) ze swoistym cedzeniem słów tak działa na nerwy, że patrzeć na tego typa nie można. Odczuwa się odruch wymiotny. Kim jest to polityczne zwierze. To synalek wysoko postawionego komucha w czasach PRL. Mimo, że PRL aż taką prostytuką nie był, to Błaszczak jest tym, który potwierdza frazę, że ,,tylko krowa nie zmienia poglądów''. A fuj z taką mendą.
 • Eksterytorialność dla amerykańskich baz NATO
  Szanowny Autorze i inni czytający,
  W amerykańskim kanale na YT w języku polskim ,,obudź się Polsko obudź się Polonio'' kilka lat temu autory tych ciekawych opracowań informował, że amerykańskie bazy na terenie Polski będą posiadały status eksterytorialności. Teraz te bazy, żołnierze amerykańscy, a nawet Niemieccy stłumią każde niezadowolenie Polaków. 4 lata temu było jeszcze jeszcze powiedzmy trochę czasu, aby zatrzymać ten niekorzystny proceder, ale kto to miał zrobić. Maciarewicz (org. Singer) wydeptał wszystkie korytarze i wyczyścił klamki zabiegając o bezwarunkową ,,instalację'' wojsk NATO. A dzisiaj? Musztarda po obiedzie.
  PRZERWANA zmowa milczenia w Polsce po wizycie Mike Pompeo w Warszawie ... https://www.youtube.com/watch?v=K1T7u8_ml_4
 • @Oscar 15:40:27
  Szanowny Oscar.
  Mylisz mnie z kimś bo mi się nic nie wydaje tylko uważam jak Ty.
  Więc dlaczego piszesz wam się wydaje ! ?

  Czytaj czesciej z uwagą moje komentarze to zrozumiesz moje stsnowisko dotyczące okresu od 1989 roku.

  Pozdr. ;)
 • @Oscar 20:15:13
  Dla mnie od 1989 roku to kanalie rządzą Polską i dotyczy to wszystkich partii bez wyjątku jednak POPIS to wyjątkowo wredny antypolski żydowsko-banderowski twór.
 • Prawdziwa jazda zacznie się
  po przejęciu USA przez starszych i mądrzejszych. To oni dopracowywali umowę ale wciąż jeszcze nie odważają się odsłonić do końca. Jak prezydentem Stanów zostanie żyd, to okaże się, że "usługi niestandardowe' to stacjonowanie sojuszników USA niekoniecznie członków NATO.
 • @Monaco 20:15:13
  no dobra ...poleciałem za szeroko..
  ale to niedoceniany, mało postrzegany we właściwym świetle wątek przynależności do UE.
  UE nas "obdarowuje" za nasze własne pieniądze odbierając nam prawo decydowania na co te pieniądze mamy wydawać.
  UE wzmacnia swoją agenturę za nasze pieniądze realizuje swoje a nie nasze plany.
  To jest klasyczne odebranie suwerenności..

  Tak się postępuje np z ludźmi ubezwłasnowolnionymi .. przejmuje się ich majątek, dochody i nim zarządza "w imieniu ubezwłasnowolnionego"..

  Polska solidaruchów to taki ubezwłasnowolniony przez UE kraik.
  Polaków ubezwłasnowolniono ..a władza przeszła w ręce mafii żydowskiej.

  Tak wygląda Polska wolność wywalczona przez solidaruchów.
 • @Oscar 07:25:45
  "Tak wygląda Polska wolność wywalczona przez solidaruchów."

  Komunizm Tak-wypaczenia Nie?
 • @Talbot 12:48:14
  Socjalizm nie komunizm..tak wypaczenia nie.
 • @Oscar 14:06:31
  ... dodam dla jasności ..
  Socjalizm to taki faszyzm tylko bez oligarchów i rasizmu czyli bez nazizmu.
  Socjalizm to taki zachodni kapitalizm np Niemiecki) z końca ubiegłego wieku tylko bez oligarchów oraz mafii żydowskiej.
  Socjalizm to taki komunizm bez komunizmu czyli bez rawniłowki.

  Systemem optymalnym między tymi wszystkimi dewiacjami systemowymi (królestwa, cesarstwa, oligarchie, faszyzmy, nazizmy, syjonizmy, komunizmy...)...jest właśnie socjalizm (to ideologia, wartości, fundament).
  A technika realizacji to demokracja.

  PRL był najbliżej tego optimum wystarczyło wyeliminować mafijne (mafia żydowsko banderowska) i inne dewiacje w tym systemie..
  Solidaruchy spod ambony oddaliły Polskę od tego optimum społecznego w kierunku dyktatury mafii żydowskiej i związanego z nią ukrytej dyskryminacji na tle Narodowym Narodu Polskiego (to to samo co rasizm tylko inne kryterium dyskryminacji).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031