Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Białoruś to pretekst, żeby ukryć stan rzeczy w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Białoruś to tylko pretekst, żeby ukryć prawdziwy stan rzeczy w Polsce

Wybory prezydenckie na Białorusi ujawniły nam, że w tym roku 51,03% Polaków popełnił błąd podczas wyborów prezydenckich w naszym kraju. Miesięc po wyborach obecny prezydent pokazał swoje prawdziwe oblicze. „Prezydent polskich spraw” to hasło wyborcze Andrzeja Dudy, z którym prezydent ubiegał w wyborach w tym roku.

Wygłąda na to, że Andrzej Duda zapomniał, że jest prezydentem polskich spraw i skupia się na sprawach wewnętrznych naszego sąsiada. Obecnie Polski rząd stoi na stanowisku, że wybory na Białorusi zostały sfalszowane i ich trzeba powtórzyć. Lecz nasze władze chcą pamięntać, że wybory prezydenckie 2020 w Polsce przeszły do historii ze wzgłędu, że po ogłoszeniu pierwszych wyników pojawiły się doniesienia o nieprawidłowości, oszustwach i manipulacji Państwowej Komisji Wyborczej podczas liczenia głosów. Gdy Rafał Trzaskowski oficjalnie dekłarował, że żąda powtorzenia wyborów, Andrzej Duda wraz z PiS zrezygnowali z tego.

Politykę Polski można okresłić jako cud, lecz cud tylko dla polityków, bo dbają o siebie, nie o obywateli. Służby i instytucje polskiego państwa sprawnie działają tylko wtedy, gdy chodzi o dobro rządzących.

Obecnie w szeregach parlamentarzystów PiS rośnie bunt przeciwko „niskim zarobkom”. Warto zauważyć, że dwa tygodni temu Sejm przyjął ustawę podwyższającą wynagrodzenia dla posłów, samorządowców i innych osób na kierowniczych stanowiskach w państwie. Posłowie będą zarabiać 4,5 – 6 tys. więcej, podczas gdy „duże” podwyżki wynagrodzenia dla nauczuczieli będą wynosić 167 – 229 zł.

W ciągu ostatnich lat Polacy coraz cześcięj negatywnie oceniają działania rządu. Według najnowszego sondażu w ciągu jednego miesiąca o 2 punkty procentowe spadł odsetek osób pozytywnie oceniających pracę rządu (41%). Wszystko to z powodu, że polska władza nie chce rozwiązywać problemy Polaków i marnują miliardy złotych.

Najbardziej jaskrawym przykladem tego jest problem demograficzny. Tę sytuację miał poprawić wprowadzony od początku kwietnia 2016 roku program Rodzina 500 plus, na który polscy politycy wydali miliardy złotych. Po czterech latach nic się nie zmieniło w tym zakresie. Teraz polskie włądze ponownie chcą zmarnować nasze pieniędze i preznaczyć 600 tys. złotych, żeby zbadać, dlaczego Polacy powstrzymują się z decyzją o założeniu rodziny.

W Polsce rosną ceny i inflacja, która w ostatnich miesiącach jest jedną z najwyzszych w Europie. Kryzys na rynku pracy też daje się we znaki, ale to niestety dopiero początek, ponieważ nadchodzą zwolnienia w budżetówce. Zwolnienia więc mają dotyczyć urzędów wojewódzkich, ZUS, KRUS, czy NFZ. To znaczy, że co piąty urzędnik straci pracę.

Polska jest na trzeciej… z końca pozycji w Europie pod względem oceny służby zdrowia. Za największe problemy w systemie zdrowotnym w Polsce uznano niechęć do nowych technologii oraz braki kadrowe. Niektóre szpitale nie pracuje już od połowy kwietnia. Decyzja o tymczasowym zawieszeniu jego działalności spowodowana jest brakami kadry medycznej. Pediatrzy, specjaliści chorób wewnętrznych i anestezjolodzy są na pierwszych miejscach na liście dziesięciu specjalizacji lekarskich najtrudniejszych do pozyskania. 72 proc. szpitali poszukuje pielęgniarek, 68 proc. lekarzy, a 13 proc. położnych.

Obecnie nasz rząd lekceważy wszystkie problemy naszego społeczeństwa i skupia się tylko na wewnętrzych sprawach Białorusi. Premier Polski przyznaczaje miliony złotych na pomoc Białorusinom i marnuje nasze pieniędzw, podczas gdy my potrzebujemy pomocy. Niestety kiedy interes polityczny rozjeżdża się z interesem ludzi, PiS wybiera siebie i swoi interesy.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • ☆☆☆☆☆
  Pozdrawiam.
 • @Alfax 11:25:55
  ?
 • taka prawda
  Nie zgadzam się z tytułem. Białoruś żadnym pretekstem nie jest. Czym jest to wyłącznie okazją dla banksterstwa i innych z zachodu aby na plecach niezadowolonych Białorusinów przynajmniej poszkodzić Rosji.
  _Co do stanu rzeczy w Polsce pod rządami PiS i innych tak samo "mądrych" partii, tego gówna i szamba nic nie przesłoni. Polska uplasowała się na pierwszym miejscu w ŚWIECIE pod względem rozdawania "socjalu" zarówno obywatelom jak i na ten czas zamieszkującym polskie tereny. Dużo o tym mówić tylko czy ktoś zrozumie? Dług publiczny przez kilka ostatnich lat wzrósł z ~50% do ~70%. CO więcej, maksymalną zdrową liczbą różnego rodzaju tej samej etniczności emigrantów jest 3 procenty. Ukraińcy w Polsce zależnie od pory roku przekraczają 13%. To wołanie o katastrofę. Poza tym kłamstwem jest że emigracja ta w tej liczebności wzbogaca polski budżet. Dzieje się odwrotnie. Miejsca pracy Polakom są zajmowane, 70% zarobionych pieniążków wywożone na Ukrainę, wyciągany jest socjal na dzieci i darmowe szkoły który im według absurdalnego prawa się "należy", sztucznie napędzany jest biznes obcego kapitału na ziemiach polskich. Z tego są same straty. Co gorsza, sami Ukraińcy uwierzyli że podnoszą polską ekonomię co jest totalną bzdurą. Jeszcze jedna ważna rzecz. To dzięki właśnie tym zarobkowym i z innego powodu emigrantom koszty kupna mieszkania lub budowy domu są tak abstrakcyjne. W USA w średnio dobrej lokalizacji w dużej aglomeracji mieszkanie 80 metrów kosztuje 120~130 tys $. W Polsce 120 ~140 tys $ za... 50 metrów!!!! Co gorsze, nowe budownictwo wykupowane jest przez Izraelczyków z polskimi paszportami dla lokowania pieniędzy lub na biznes rentu. W Izraelu koszt takich mieszkań wynosi nawet do 1.6 miliona $ a w Polsce około ~130 tys $ co jest olbrzymią gradką.
  Naprawdę dużo jest do pisania o polskich "sukcesach" ale nie będę się pastwił no i przykro.
 • Autor
  Napisz, co bierzesz, bo piszesz BZDURY!!! Nazwisko pokazuje, że jesteś pewnie z Litwy i dziwne jest to, bo Litwa jest w koalicji z Polską!!!Ciekawe, dlaczego nie ma komentarzy na tema tych bzdur!!!
 • @zibi 16:27:10
  //Ciekawe, dlaczego nie ma komentarzy na tema tych BZDUR!!!//

  Kto ci powiedział trolu że niema.Oczywiście że są.
  " Polska na szarym końcu w Europie w rankingu dotyczącym ochrony zdrowia. "
  https://www.medonet.pl/zdrowie,polska-na-szarym-koncu-w-europie-w-rankingu-dotyczacym-ochrony-zdrowia,artykul,1732016.html
 • @zibi 16:27:10
  Może po prostu nie rozumiesz tekstu i na wszelki wypadek piszesz "bzdury"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:33:48
  Białoruś dla NATO jest czymś podobnym jak Ardeny dla Hitlera.
  Ostatni zryw, próba uzyskania błyskotliwego zwycięstwa które by zmieniło układ sił.
  Zdobycie Białorusi to jak zdobicie Kaliningradu który bez Białorusi jest nie do obrony środkami nieatomowymi czy taktycznymi...a to oznacza odepchnięcie Rosji od Bałtyku (Peterburg się nie liczy bo ma bardzo wąskie dojście do Bałtyku a z każdej strony NATO).

  Nie udało się .. nawet skok na Grodno nie wypalił. Białorusini okazali się znacznie mniej głupi niż solidaruchy które skok NATO na Polskę poparli obiema rękoma.
 • @interesariusz z PL 15:45:29
  .??? ❗❗❗
 • 5 ***** 5
  Bez ogródek!
  Tak ujawniać prawdę o pisowskiej klice, kumoterstwach i intratnych posadach dla rodzinki, krewnych kolesi i żydo-ukraińców.. Mianowanych bez kompetencji.
 • @Stara Baba 16:24:05
  5*
 • @zibi 16:27:10
  no bo bzdury, co tu pisać, ale Alfax pochwalił
 • @Leonardo da Vinci 18:08:31
  zdumiała mnie pochwała
 • Upadek NWOtworu...Polin
  Pociesze kilku patriotow , nie czerpiacych Profitu z polinowskiej-kily .
  Zapowiadam Upadek wszystkich struktur "panstwowych "a tym samym zakonczenie pasozytniczego "wypasu kanalii" ...kosztem Narodu .
  Urzednicy , Policjanci , Lesnicy Inspektorzy jednym slowem Gnidy....
  zakoncza gnebienie ...pozostawieni przez "panstwo" z reka w "potrzasku" ...bo z GNIEWEM oszukanych Ludzi . Pieniadze z kont...rowniez szlag trafi !
 • @Korneliusz 20:59:24
  Co to za bełkot???
 • @zibi 15:29:00
  Chlopinko ...wyjasniam , ze to nie belkot ....za duzo TVN ogladasz i inne scieki medialne. iZapewne sie do tego "gowna"serwowanego do uszek Przyzwyczailes.
  Moja Wizje potraktuj powaznie ..i juz dzisiaj rozgladaj sie ...za "bezpieczna "norka " ...bo zapewne do tej grupy kanali usluznych nalezysz...ktorzy z Poliniackiej Kily...gaszeft zrobili.
 • @zibi 15:29:00
  Na szczescie dla Twego samopoczucia ,jestes Duchowym slepcem ,moze to wyraz milosierdzia Niebios. W Astralnym Swiecie , gdybys Duchem wzniosl sie nad Warszawe ..to oczom twoim ukazalo by sie CZARNE Miasto z mrocznymi Duszami ,egoistycznymi,zachlannymi i okrutnymi.
  Emanuja wspolnie jak Biopole zgnilizna Duchowa i Rozpadem trupim...jak u Wampirow wysysajacych Krew z Narodu pokornego.
  Egzemplifikacja tej Zgnilizny ...jest C Z A J K A i jej Hajka !
  Czysta po wojnie ...obmyta krwia niewinnych ofiar, ponownie ...Burdelem Smierdzi ,jak przed Wojna . Stolica stolcowa z Zulem Bozym na Zolibozu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031