Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Kolorowa rewolucja na Białorusi jest bliska porażki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolorowa rewolucja na Białorusi jest bliska porażki

Polska uznawana jest za jeden z krajów europejskich, które otwarcie ingerowały w sprawy Białorusi. Polscy „lalkarzy” i prowokatorzy destabilizują sytuację na Białorusi, próbują wszystko sprowadzić do ekstremistycznych prowokacji i spowodować zamieszki uliczne, które mogą doprowadzić do wzrostu liczby ofiar wśród protestujących.

Jeśli na początku protestów byli tysiące ludzi, nacjonalistów i radykałów na ulicach, którzy sprzeciwia się prawowitej władzy, starcia z policją, chaos w kraju, to wiele się zmieniło od tamtego czasu. Obecnie na Białorusi istnieje konfrontacja polityczna, ale jej poziom i intensywność są już znacznie niższe. Już teraz możemy powiedzieć, że interwencja polskich władz w wewnętrzne sprawy Białorusi nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

Podczas trzech tygodni protestów, głównym postulatem których jest odejście Łukaszenki, siły zewnętrzne, w tym Polska, opierały się na trzech liderów opozycji aktywnie zaangażowanych w walce na Białorusi: Marii Kalesnikowej, Weronice Cepkało i Swietłanie Cichanouskiej. Teraz dwóch już nie ma w kraju, uciekli za granicę, pozostała tylko Kolesnikova.

Kalesnikowa, która była uważana za „głowę” sztabu Cichanouskiej, postanowiła całkowicie zmienić zasady gry. Ogłosiła utworzenie partii politycznej Wmieste (Razem) i już nie domagała się odejścia Łukaszenki czy uwolnienia tzw. więźniów politycznych. Wielu liderów protestu, w tym były kandydat na prezydenta Cichanouska, mówią o ciosie w plecy jedności przeciwników reżimu i rozłamie w Radzie Koordynacyjnej.

Сo więcej, niektórzy Polacy już wystąpili w obronie Białorusi. 27 sierpnia pod ambasadą Białorusi odbył się kolejny wiec poparcia dla Aleksandra Łukaszenki. Podczas wiecu mówiono o tym, o czym w polskiej telewizji nie można usłyszeć. O coraz częstszych i większych demonstracjach na Białorusi w obronie suwerenności ich państwa, którymi część Biłorusinów daje odpór opozycji, która wzywa do strajków, ustąpienia Łukaszenki i rozpisania nowych wyborów. Mówiono też o nieprzyjaznych wobec naszego sąsiada działaniach polskich władz.

Jeden z mówców stwierdził, że powstała na Białorusi tzw. Rada Koordynacyjna – to samo, czym u nas w 1980 roku był Komitet Obrony Robotników i takie same destrukcyjne ma cele. Inny przypominał o tym jak kolorowe rewolucje zniszczyły kilka krajów arabskich.

Warto zaznaczyć, że wielka część Białorusinów popiera obecny rząd i sprzeciwia się polskiej ingerencji w wewnętrzne sprawy kraju. W środę i czwartek odbyły się manifestacji przed ambasadą RP w Mińsku i przed Konsulatem Generalnym RP w Grodnie, w których protestujący domagali się zaprzestania ingerencji w sprawy wewnętrzne kraju i przekonywali, że „nie oddadzą Białorusi”, a „faszyzm nie przejdzie”. Białorusini zwrócili się też do władz naszego kraju z żądaniem, by Polska przestała się wtrącać w sprawy Mińsku, a także porzuciła plany, by wraz z Litwą zagarnąć Grodzieńszczyznę.

Siły zewnętrzne, w tym Polska, ciągle próbują rozpalić ogień kolorowej rewolucji z nową energią, który powoduje nowe ofiary wśród Białorusinów i konfrontację w społeczeństwie. Mińsk już zdał sobie sprawę z tego, że toczy się otwarta wojna i podejmie wszelkie możliwe działania odwetowe, aby zapobiec szkodliwej ingerencji w wewnętrzne sprawy państwa.

KRZYSZTOF OGRODOWSKI

KOMENTARZE

 • To tylko agresja zdychającego globalnego bandyty.
  Bez sans na powodzenie..
  ale niestety z szansami na sprowokowanie wojny na styku NATO Białoruś.
  Globalnym bandytom pasowała by koncepcja realizowana w Syrii na Białorusi.
  Na szczęście mają za mało pożytecznych idiotów w samej Białorusi.
  Bo najemników dookoła Białorusi mają bez liku i wsparcie finansowe, militarne, szkoleniowe ... w Polsce na Ukrainie, na pribałtykach..

  mogli by spokojnie "otworzyć granice Białorusi..i wyzwalać swoimi bandytami Grodno i inne obszary Białorusi.
  To nie są jak piszą kłamliwe media teorie spiskowe ..to są realne plany...
  Warunkiem ich wdrożenie jest masa krytyczna pożytecznych idiotów na terenie Białorusi ..a tej nie ma... jest tylko opłacana z zachodu agentura.
 • @Oscar 14:01:06
  Globalna mafia tonie globalnie i sądzi że tylko wyniszczająca wojna może ją uratować. Pandemia słabo działa jako substytut wojny (mafia potrzebuje potężnego kryzysu gospodarczego na świecie by dokonać resetu długów)

  Taka wojna w Europie np z na Białorusi bardzo by mafii pasowała z wielu względów... a główny to odseparowanie Rosji od Europy zachodniej, zerwanie współpracy..
  .
 • Życie na Białorusi.
  https://ok.ru/dzyannitsa
 • @Oscar 14:06:56
  Ubolewam, że musisz się posługiwać angolskim, najwyraźniej nie umiejąc trafić do lemingów po polsku,

  Zapomnienie długów wymaga zmiany podejścia do własności, odejścia od niszczącej ludzkość koncepcji, wymaga rewolucji w umysłach, w świadomości, i zesłania twardogłowych w niebyt. Już jedną taką rewolucję na wschodzie mieliśmy, mam nadzieję, że następna będzie wymagała mniej ofiar.

  Gdyby ludzie byli ludźmi, a nie tłukami, zakutymi pałami, rewolucje by nie wymagały ofiar. Każdy mądry pojmuje, na czym polega patologia, i popiera naprawę świata, nawet gdyby na tym osobiście tracił.
 • @Oscar 14:06:56
  Przygotowaniem do wojny było nie uznanie wyników wyborów na Białorusi... albo gorzej uznanie że wybory wygrała opozycja.
  Teraz wystarczy by opozycja czyli agentura zachodu choć na chwile zdobyła jakieś terytorium na Białorusi (zajęcie urzędów państwowych) i ogłosiła suwerenność regionu oraz poprosiła NATO o ochronę.
  A NATO już stoi nad granicami w gotowości "do ochrony".

  Grodno i okolice wydały się pewnie planistom za taki najlepszy "początek" do "uzasadnionej interwencji".

  Niestety Białorusini w tym Polacy na Białorusi nie poszli na współpracę z globalnymi bandytami.
  Ale nic straconego można jeszcze "uratować" wojnę choćby w stylu Hitlera (prowokacja Gliwicka).
  Niestety Łukaszenka postawił wojsko w stan gotowości i przesunął w kierunku zachodnich granic co eliminuje zaskoczenie...i rokuje ciężkie walki a więc i straty.

  Chyba cały plan diabli wzięli..
  ale mafia rozpaczliwie potrzebuje lokalnej wojny w Europie wschodniej...
  NS2 już kończą budować...trzeba wojny prowokacji..
  Bombowce NATO latają już wokół Krymu..
  a Putin spokojny nic nie mówi...

  To niestety sytuacja podobna do tej z 1941r gdy Stalin był spokojny podczas gdy Hitler przygotowywał armię do ataku na ZSRR.

  Ja myślę że Putin jest spokojny tylko pozornie (nie podgrzewa atmosfery) , po cichu kontruje posunięcia NATO a widzi wszystkie ruchy dokładnie (ma wywiad, radary).

  Mafia ma czas do listopada.. do wyborów w USA, potem w USA zacznie się wojna domowa na tle wyników wyborów, powstanie dwuwładza. Wojna ta przeniesie się do garnizonów USA na całym świecie...
  gdzie kolorowi (pożyteczni idioci demokratów) wyrżną albo przegonią białe dowództwa (kolorowych w armii USA jest więcej niż białych).
  Wtedy NATO przestanie istnieć...a jedynym zajęciem resztek NATO będzie zapewnienie transportu okupacyjnych wojsk USA z powrotem do USA ..osobno kolorowych i osobno białych pod osobne adresy w USA.

  Pojawi się problem broni atomowej po amerykańskiej.
  Rosja będzie negocjować jej zniszczenie z poszczególnymi krajami.
  Broń ta jest bezużyteczna bo kody mają amerykanie.

  No dobra czekamy na potwierdzenie opisanego scenariusza.
  To tylko dwa miesiące.
 • WPS
  Przyznam, że materiały zamieszczane przez NDP, w pogoni za aktualnościa, często obarczone są powierzchownością i mają charakter wtórny do już obecnych na portalu.

  W tym miejscu chciałe odnieść się jedynie do informacji dotyczących Marii Kalesnikowej.

  Kalesnikowa znalazła się w Radzie Koordynacyjnej zapewne z polecenia służbowego, gdyż nominalnie była szefową sztabu wyborczego Wiktora Babaryki. Ten z kolei, to nikt inny jak słup wystawiony przez kręgi oligarchii rosyjskiej skupione wokół GAZPROMU.

  "Wolta polityczna" dokonująca się obecnie, tzn. ogłoszenie zamiaru utworzenia partii " Razem" ( Вместе ), jest niczym innym jak instrumentem transformacji władzy w Białorusi w myśl interesów nie tyle Rosji, co na pewno oligarchii rosyjskiej.

  Jaka szansę ma A.Łukaszenka ochronić przy tym interes narodowy i suwerenność Białorusi ? wydaje się, że niewielką. Ściślejsza integracja z Rosją jest nieuchronna, ale pozostaje pytanie z jaką Rosją? Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że Białoruś ma zbyt mało aktywów społeczno-politycznych, aby wpłynąć na zahamowanie ewoluowania Rosji w kierunku liberalno-oligarchicznym. Ten trend może odrócić jedynie sytuacja globalna - nieuchronnego pogłębienia się konfliktu Chin z USA.
  Rosja pozostaje pozornie trzecią niezaangażowaną stroną, ale tak czy tak konsekwencje zasadniczego wspólzawodnictwa globalnego będa wpływać na Rosję, głównie poprzez obszar Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej oraz...Indii.
 • @Oscar 14:06:56
  Niewiele pan jak widać rozumie z sytuacji globalnej. Globalna mafia ma się dobrze.
 • @stanislav 16:25:22
  Bez USA mafia nie ma pały by terroryzować świat.
  A USA za chwilę nie będzie..
  Pojawią się ogólnie najpierw dwa wrogie i prowadzące wojnę ze sobą państwa a na ich gruzach (wojna domowa) pojawią się Socjalistyczne Stany Zjednoczone (SSZ) zaprzyjaźnione systemowo z Kubą.
  .
 • @Oscar 16:49:22
  Panie @Oscar, co też pan plecie. To, że będzie chwolowy bałagan w USA , to jest wkalkulowane, ale USrael ma się póki co dobrze, w każdym wariancie, zarównoTrumpowskim, jak i Bidenowskim
 • @stanislav 16:19:52
  A tak wspaniale, jak u siebie w domu, czuje się M.Kalesnikowa w żydowskiej telewizji moskiewskiej " Echo Moskwy"

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=215&v=rV91f3t-ahU&feature=emb_logo
 • @stanislav 17:29:50
  Siłą Izraela jest dyktatura mafii żydowskiej w USA.
  Jak ta dyktatura upadnie to siła zniknie... pozostanie tylko łaska Putina.
 • @Oscar 17:38:55
  Dodam .. Tramp wypnie się na Izrael teraz nie może...jest trzymany za jaja.
  Kolorowi którzy są pożytecznymi idiotami w rękach tzw "demokratów"
  serdecznie nienawidzą mafii żydowskiej. Też mogą się zerwać z postronka.

  W USA mafia wszystkich trzyma za jaja i wszyscy poza karierowiczami (mafia dobrze płaci) nienawidzą mafii.
  Mafia w USA i na świecie siedzi na tykającej coraz głośniej bombie.

  Właściwie Tylko Putin jest poprawnie "nie antysemicki" co nie znaczy że uległy wobec mafii.
 • @Oscar 17:38:55
  Ma pan bardzo uproszczony i dlatego fałszywy obraz świata. Anglosasko-żydowskie interesy wzajemnie się przeplatają, a do tego dochądzą zależności i związki czysto biznesowo-finansowe, dla których etniczne korzenie nie sa decydujące.
 • @Oscar 17:43:24
  Trump nie wypnie się na Izrael z wielu powodów, ale m.in. z czysto ekonomiczno-militarnych.

  Niemal domykany jest sojusz chińsko-irański, w którym wiodąca rolę ekonomiczną grają Chiny. Dla zrównoważenia tego sojuszu USA będą wykorzystywać Izrael,Turcję i Indie. Dlatego świat nie wygląda tak prosto i schematycznie jak pan to przedstawia.
 • @stanislav 17:38:44
  Bardzo ciekawy fragment od ok. 39:00 minuty
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Oscar 17:43:24
  "Tylko Putin jest poprawnie "nie antysemicki" co nie znaczy że uległy wobec mafii."

  Rosja/Ruś od początku była krajem wielonarodowym, wielorasowym i wielkoreligijnym. Władza aby utrzymać te wszystkie wspólnoty na ogromnym terytorium, musiała opierać się na współegzystencji i kompromisie. Wielkie Księstwo Litewskie na zachodniej Rusi, do XVI wieku opierało się na tych zasadach. (skończyło się to z wymarciem Jagiellonów, kontreformacją, polonizacją i Unią Brzeską).

  Gdy Iwan Groźny zdobył stolicę potężnego muzułmańskiego chanatu - Kazań, muzułmanów nie wypędzał jak Hiszpanie. Do dzisiaj połowa ludności to tatarscy muzułmanie.

  Żydzi są jedną z wielu etnicznych grup.
 • @stanislav 18:39:54
  Upraszczam to prawda co nie znaczy że nie dostrzegam głębi problemu.

  Nadmiar wątków, aspektów tylko zaciemnia główne nurty w historii świata.

  Staram się skalować problemy.. i koncentrować na tych wg mnie najważniejszych dla historii świata.
 • @stanislav 18:34:34
  "Anglosasko-żydowskie interesy wzajemnie się przeplatają, a do tego dochądzą zależności i związki czysto biznesowo-finansowe, dla których etniczne korzenie nie sa decydujące."

  Dokładnie tak. Dochodzą jeszcze Holendrzy i interesy elit sojuszniczych. Poplątane, wewnętrznie skłócone i współzależne. Polityka imperialna jest taka sama jak tysiąc lat temu i dwa tysiące lat temu. Dlatego historia imperium rzymskiego jest tak ciekawa.
 • @stanislav 18:39:54
  "Dla zrównoważenia tego sojuszu USA będą wykorzystywać Izrael,Turcję i Indie."

  Te trzy kraje mają własne interesy i są dość asertywne.
 • @Pedant 19:37:57
  Ale USA ( a także jak zawsze Imperium Brytyjskie- ciągle żywe ekonomicznie i politycznie) właśnie te interesy wykorzystuje dla własnej korzyści.

  Turcja marzy o Wielkim Turanie, Izrael dąży do zniszczenia Iranu, a Indie wspólzawodniczą z Chinami o asoby naturalne i rynki Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki.
 • @stanislav 17:38:44
  Jak donoszą białoruskie media społecznościowe ( a za nimi media rosyjskie) dzisiaj została zatrzymana ( prawdopodobnie przez białoruskie służby) Maria Kaliesnikowa , jedna z liderek tzw. Rady Koordynacyjnej ( była szefowa sztabu wyborczego przebywającego w areszcie ubiegającego się o kandydowanie na urząd prezydenta Wiktora Babaryki, szefa Belgazprombanku). Wcześniej do Polski wyjechali także inni czonkowie Rady Koordynacyjnej: Olga Korolkowa oraz były ambasador ( m.in. w Polsce i we Francji) i minister kultury Paweł Łatuszka.
  W Polsce przebywa obecnie też Waleryj Cepkała, który ubiegał się o kandydaturę na urząd prezydenta, ostatecznie nie został zarejestrowany. Polska zatem urasta nie tylko do miejsca ulokowania elektroniczego wsparcia prób antypaństwoego przewrotu na Białorusi, ale także jako siedziba tzw.”opozycji białoruskiej”. Tylko patrzeć jak w Polsce zacznie działać białoruski rząd na emigracji.
 • @stanislav 14:17:23
  "dzisiaj została zatrzymana ( prawdopodobnie przez białoruskie służby) Maria Kaliesnikowa"

  Białoruskie MSW oświadczyło, że nie wie co się stało.
 • @Pedant 14:35:40
  Pomimo blokady internetu ( ?) jak widzimy Maksim Znak, członek prezydium Rady Koordynacyjnej , a wcześniej prawnik komitetu wyborczego Wiktora Babaryki , bez problemu prowadzi audycję i m.innymi instruuje o sposobach " ludowładztwa" oraz tworzeniu partii "Razem" , ktorej powołanie kilka dni temu zapowiedziała M.Kalesnikowa

  https://www.youtube.com/watch?v=NAfzzc5lrNQ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031