Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Białorusini: Ręce precz od Białorusi!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Białorusini już mówili stanowcze “ Ręce precz od Białorusi”. Czy nadszedł czas Polakom powiedzieć „Dość!”?

Na Białorusi od trzech tygodni odbywają się protesty opozycji po przeprowadzonych 9 sierpnia wyborach prezydenckich. Wszystko jest wynikiem działalności polityków Europy, w tym Polski, którzy w każdym możliwym razie destabilizują sytuację w kraju. Lecz nadszedł czas Białorusinom powiedzieć „Dość!”

“Ręce precz od Białorusi” – pod takim hasłem odbyły się w środę i czwartek manifestacji przed ambasadą RP w Mińsku i przed Konsulatem Generalnym RP w Grodnie, w których protestujący domagali się zaprzestania ingerencji w sprawy wewnętrzne kraju i przekonywali, że „nie oddadzą Białorusi”, a „faszyzm nie przejdzie”.

Białorusini zwrócili się też do władz naszego kraju z żądaniem, by Polska przestała się wtrącać w sprawy Mińsku, a także porzuciła plany, by wraz z Litwą zagarnąć Grodzieńszczyznę.

W polskiej polityce wobec Białorusi widać wiele paradoksów, bo z jednej strony Polska deklaruje, że dba o wołnośc Białorusinów, ale równocześnie ingeruje się w sprawy swojego sąsiada i probuje obalić białoruski rząd.

W tej chwili ingerencja Polski określa się terminem „demokratyzacja”, umieszczonym w cudzysłowie. Polska ma większość form wsparcia protestujących na Białorusi.

Jednym z takich przykładów jest rządowy plan pomocy Białorusi. Warszawa przeznaczy 50 mln zł na wolne media, wsród których są strona Karta’97, telewizja Bełsat, Euroradio i radio Racyja. Warto zauważyć, że wszystkie te media zniekształcają obraz wydarzeń na Białorusi, otwarcie nawołują do udziału w protestach mających na celu obalenie legalnie wybranej władzy i informują odbiorców jak wziąć w nich udział. Rzecz jasna, to argument oczywisty i rozstrzygający. Ale w tej sprawie chodzi o coś jeszcze, nie tylko o pieniądze.

Celem Polski jest destabilizacja Białorusi i obalenie rządu. Polscy politycy chcą wywołać wrażenie, że zawsze przyjdą z pomocą białoruskim radykałom. Z tego powodu rząd Polski dekłarował wsparcie dla tzw. represjonowanych. Zakłada ona szczegółowy pakiet obejmujący zwolnienia z opłat i ułatwienia w dostępie do rynku pracy, oraz przy wjeździe na teren Rzeczypospolitej, w tym zwalnianie z opłat wizowych. Lecz to wygląda ładnie na papierze, ale w rzeczywistości nie jest to tak proste. Pakiet dła „represjowanych” to jest tylko pretekstem, żeby ewakuować swoich marionetek z terenu Białorusi.

Obecnie w naszym kraju przebywają były kandydat na prezydenta Białorusi Walery Capkała wraz z żoną i dziećmi. Wczoraj przyjechał opozycjonista Paweł Łatuszka, który otwarcie wzywał wojsko zdradzić prezydenta i popierać protesty w kraju.

W ciągu miesiąca polscy politycy probują stworzyć „demokrację” na Białorusi, nagłe ingerują się w sprawy innego państwa poprzez np. dawanie schronienia liderom opozycji, tworzenie własnego przekazu medialnego do Białorusinów czy też wsparcie finansowe różnych fundacji ekstremistycznych. Wygłąda na to, że to jeszcze nie wszystko… Warszawa nie ma zamiaru zrezygnować z planu stworzyć „Majdan” na Białorusi. Białorusini już mówili stanowcze “ Ręce precz od Białorusi”. Czy nadszedł czas Polakom powiedzieć „Dość!”?

Bartłomiej Winiarski

KOMENTARZE

 • 5*****
  " W ciągu miesiąca " polscy " politycy probują stworzyć „demokrację” na Białorusi, nagłe ingerują się w sprawy innego państwa poprzez np. dawanie schronienia liderom opozycji, tworzenie własnego przekazu medialnego do Białorusinów czy też wsparcie finansowe różnych fundacji ekstremistycznych. Wygłąda na to, że to jeszcze nie wszystko… Warszawa nie ma zamiaru zrezygnować z planu stworzyć „Majdan” na Białorusi ".

  Umieściłem "polscy" politycy w "..." a cała treść to 100% prawda.

  Taka arogancja ze strony "polskich" polityków to prowokowanie do wojny.
  Izrael i USA w takiej sytuacji bombardują ośrodki terrorystów znajdujących się na terytorium obcego państwa.

  Więc radzę "polskim" politykom nie ingerować w cudze sprawy cudzego państwa i nie organizować dywersyjne majdany bo jeszcze Białoruś zastosuje te same metody,
  żydowsko-amerykańskie i wyśle na dywersyjny Belsat jakiegoś w rakiety i bomby uzbrojonego drona.
 • x
  WSZYSTKIE! "“ Ręce precz od Białorusi”". Też uważam, że sobie poradzą sami!
 • Polskie solidaruchy przy korycie to tylko marionetki.
  To w istocie agentura globalnej mafii żydowskiej.
  Cała polityka zagraniczne jest ręcznie sterowana przez globalną mafię żydowską i w interesie tej mafii tak jak ta mafia rozumie swój interes .. a rozumie go tak jak Hitler..pobijać, grabić, prywatyzować, korumpować..
  Takie mają odwieczne tradycje zapisane w ich dokumentach "założycielskich" jak wola ich żydowskiego Boga.
 • Tak na Białorusi, jak i na Ukrainie jest rozpowszechniana
  informacja, że polski rząd chce zbudować Trójmorze aby podporządkować sobie Białoruś i Ukrainę jako kolonie, czyli powrót do czasów kiedy Rzeczypospolita rozciągała się do Morza Czarnego i kiedy byli "polskie pany".

  Nawiązanie do historii ma to do siebie, że można ją interpretować dość swobodnie i uwypuklić to co jest najbardziej wymowne. Władze polskie nie zdają sobie sprawy, że Polska na Białorusi jest postrzegana tak jak Niemcy są widziane w Polsce, jako agresywny nieprzyjaciel.
 • polityka i jej mistyfikacje
  Po pierwsze ludzi protestujących jest tylko garstka i to starszych którym można wmówić wszystko.
  Po drugie, reakcja ta nie jest spowodowana politycznym mieszaniem się
  w sprawy Białorusi bo do tego Białorusini są przyzwyczajeni. Reakcja spowodowana jest wielką medialną nagonką i kłamstwami Łukaszenki oraz do tego oddelegowanych we wszystkich mediach ludźmi także Rosjanami którzy usilnie i nagminnie sugerują jak i udowadniają jakoby Polska miała
  siłowo jak i podstępnie zabrać Białorusinom ich własne ziemie szczególnie Grodno i okolice. Te manipulacje Łukaszenki z białoruskim wojskiem i stwarzanie na niby wielkiego militarnego zagrożenia ze strony Polski coze względu nawet na stan polskiej Armii nie mówiąc o rakietach w Kaliningradzie jest absurdem, u starszych ludzi odnoszą skutek. Nie dziwota że zastraszani ludzie protestują.

  Powtórzę jeszcze raz to co kiedyś napisałem. Ktoś tym z zachodu od "majdanów" i drak tym podobnych podłożył świnie. W ten sposób nigdy Białorusi dla swoich celów nie zdobędą. Krajem tym niezaprzeczalnie włada Rosja a dla niej to sprawa życia lub śmierci więc w taki sposób nie pozwoli sobie Białorusi odebrać o czym Polacy muszą dokładnie wiedzieć więc dlaczego na to poszli? Czyżby perspektywa całkowitego przejęcia przez Rosję była dla nas lepsza aniżeli przez usraelskich szakali banksterow?
  Wschodnie interesy Polski i USA tylko częściowo się zazębiają ale w dłuższym biegu czasu rozchodzą się i to drastycznie z wielką niekorzyścią dla Polski.
 • @Stara Baba 15:47:32 Odnosnie " Ktoś tym z zachodu od "majdanów" podłożył świnie. W ten sposób nigdy Białorusi nigdy nie zdobedą
  to pozwolę sobie przepisać tutaj, z "wiernipolsce1", jak POTĘGĘ ROSJI nieopatrznie wyobraził sobie znany i na neonie bloger "Rzeczpospolita":

  Oto ta ciekawa opinia „Rzeczpospolitej”:

  //W każdym razie Rosja ma możliwości bardziej zdecydowanego przywołania syjonistycznej bandy IIIRP do porządku: może zakręcić kurki z ropą i gazem.//

  Jak zauważyłem, dotychczas Rosja „popisała się” zakręcaniem kurków z ropą (a w planie i z gazem) dla Białorusi: do niedawna ten niewielki kraj, mający potężne rafinerie, był zmuszony importować ropę z USA (przez Kłajpedę), obecnie importuje ją z Azerbajdżanu, przez Odessę.

  A jeśli chodzi o gaz, to jedna z przyczyn pospiesznego uruchamiania elektrowni atomowej w Ostrowcu, to – jak czytałem – chęć uniezależnienia się od Gzpromu – jednego ze GŁÓWNYCH sponsorów antyłukaszenkowskich wystąpień na Białorusi – Obecnie tenże Gazprom wycofał z banków Białorusi prawie wszystkie swe wkłady.

  Przynajmniej korporacja Rosatom, finansująca budowę elektrowni w Ostrowcu, stoi (do kiedy?) po stronie Baćki.

  Odpowiedz

  andrzej
  4 września 2020 o 10:55

  No cóż panie Marku, wychodzi jasno na to, że w Rosji Jewreje karty rozdają.
 • @Berkeley72 16:11:35
  Do komentatorów: skąd wy bierzecie te BZDURY??? Ingerencja Polski w sprawy Białorusi od razu wywołałaby reakcję Rosji!!!Jak widać, agentów wpływu nie brakuje! Polacy popierają dążenia białorusinów do posiadania normalnego państwa a nie dyktatury jednego politruka od 26 lat!!! Protestują ludzie w róznym wieku i widać dużo młodzieży!
 • @zibi 16:21:28
  Ta "młodzież", która wywołuje te protesty to głównie banderowcy z Ukrainy i białoruscy renegaci opłacani i szkoleni m.in przez "polski" rząd.
 • Jeżeli dojdzie do tego, że na Białorusi pojawią się władze niezależne,
  czyli niechętne Rosji, to nastąpi podział Białorusi podobny do podziału Ukrainy. Część Białorusinów jest bardzo związana tak zawodowo jak i kulturowo z Rosją i część z nich już dzisiaj szykuje się do ucieczki z Białorusi. Zerwanie kooperacji z Rosją skutkuje upadkiem gospodarki, bezrobociem i brakiem warunków do egzystencji.

  Wyludnienie się państw bałtyckich, Ukrainy, Gruzji i innych, jest dowodem jakie skutki są niezależności tych byłych republik.

  Gruzini masowo uciekali do Rosji po 2006 roku, do tego stopnia, że Rosjanie ich łapali i w kajdankach wywozili na granicę. Nawet była z tego rozprawa w sądzie Praw Człowieka.
  Dopiero chyba 2 lata temu Putin wprowadził prawo, że kto urodził się w ZSRR,
  ma prawo do rosyjskiego obywatelstwa.

  Poniżej jest tabela o imigracji do Rosji.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Russia
 • @Anna-PK 17:04:23
  // to nastąpi podział Białorusi podobny do podziału Ukrainy//

  Ulubiona i sprawdzona metoda anglosasów.Gdzie nie sprawdza się podbój militarny albo w przypadku konieczności wycofania się z wcześniej zajętego terytorium,anglosasi podprowadzają do podziału jednorodnych dotąd organizmów lub terytoriów.Podział następuje wedle kryteriów etniczny,religijnych,ustrojowych lub innych.Chodzi o to aby konflikt nigdy nie gasł a co najwyżej przechodził w różne fazy :od gorącego do zamrożonego i na odwrót i bez końca.Dzięki temu anglosasi choć teoretycznie nieobecni doskonale kontrolują sytuację.Dzieje się tak w przypadku:Pakistanu-Indii,Korei Północnej -Korei Południowej,Południowy i Północny Wietnam (do momentu zjednoczenia),Sudan i Sudan Południowy
 • @ikulalibal 17:22:15 Jest nowa ciekawa informacja.
  USA chcą rozmawiać z Rosją o wzajemnych stosunkach i używają argumentów tak protestów na Białorusi, jak i trucie Nawalnego.
  Chodzi zapewne o sankcje ustępstwa Rosji w we wzajemnych relacjach.

  Ławrow w czasie spotkania z ministrem USA Biegunem, ogłosił czerwoną linię, czyli o czym Rosja nie zamierza dyskutować z nikim. W to wchodzi właśnie sprawa Białorusi, a co do Nawalnego, to podobno żadnego otrucia nie było.
  "Ławrow stwierdził, że niezależnie od tego, jak rozwinie się sytuacja wokół sprawy Nawalnego i politycznego impasu na Białorusi, nie należy oczekiwać współpracy między Rosją a krajami zachodnimi. Według niego w obu przypadkach oskarżenia, jakie Zachód rzuca pod adresem Rosji, świadczą o utrwalonym w zachodnim społeczeństwie wzorcu domniemania winy Moskwy."
  https://tass.com/politics/1197199
 • @Anna-PK 17:36:19
  Merkel idzie droga Trampa.
  Też ma obcęgi mafii na ??? hmm Tramp ma na jajach..a Merkel ?

  Genialne zagranie Merkel z Nowiczokiem.
  Jest oczywiste że mafia chce pogrążyć propagandowo Rosję i wymusza na Merkel by "odkryła" że Nawalny został otruty przez Putina.
  I Merkel genialnie "odkryła"... Nowiczoka..
  czyli zaspokoiła rządzę propagandowego mordu mafii ale w taki sposób który jest absolutnie niewiarygodny dla każdego choć trochę rozgarniętego człowieka.

  Nowiczok zabija w 30 sek... i dawka mikroskopijna...
  zachodzi pytania jak i czym dawkować tak silną truciznę by nie zabiła ?
  Takiej trucizny nie da się nieprzedawkować...
  Nowiczok to już skompromitowana koncepcja na Skripalach.

  Tak więc Merkel wykonała polecenie mafii ale tak że mafia niczego nie zyskała propagandowo.. choć jej media i sługusy podgrzewają ten skompromitowany nadgniły już kotlet z Nowiczkiem.

  Tramp, Merkel i Putin to jedna zgrana drużyna.
  Oni wszyscy wiedzą jak robić w konia globalną mafię globalnych bandytów.
 • @Oscar 18:01:57 Właśnie, że to niestety są dwie różne i przeciwne
  drużyny. Zgadzam się, że na Merkel wymuszono to oświadczenie przed spotkaniem NATO w sprawie Rosji, Białorusi i Chin. W związku z tym odbyło się spotkanie ministrów obrony strony przeciwnej, gdzieś pod Moskwą.

  " „Różne siły destrukcyjne, napędzane przez przywództwo takich państw jak Polska, Litwa, Czechy i Ukraina, próbowały niekonstytucyjnych zmian władzy. Dzięki dobrze skoordynowanym działaniom administracji państwowej i poparciu Białorusinów dla decyzji prezydenta, kraj został uratowany przed bezprawiem i chaosem - powiedział Wiktor Khrenin. Minister wyraził wdzięczność wojskowemu i politycznemu przywództwu Rosji i Chin, a także innym państwom, które wzięły udział we wspólnej sesji za pomoc dla Białorusi w tych trudnych czasach."

  W spotkaniu wzięli udział oczywiście ministrowie obrony byłych republik zrzeszonych w EAU Państw Niezaleznych i inne państwa zrzeszone w Szanghajskiej Kooperacji.
  Przy okazji spotkania odbyło się nieformalne spotkanie ministra obrony Białorusi z członkiem Centralnej Rady Wojskowej, członkiem Rady Państwa, Ministrem Obrony Chińskiej Republiki Ludowej, generałem pułkownikiem Wei Fenghe.
  https://eng.belta.by/society/view/belarus-thanks-russia-china-for-support-during-current-challenging-times-133206-2020/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031