Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Podpalacz w sutannie wydalony z Białorusi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Efektem wtrącania się Polski w wewnętrzne sprawy Białorusi mamy walkę z Kościołem Katolickim w kraju naszego wschodniego sąsiada.

 

Efektem wtrącania się Polski w wewnętrzne sprawy Białorusi mamy walkę z Kościołem Katolickim w kraju naszego wschodniego sąsiada.

Głośny skandal wybuchł wczoraj, gdy przewodniczący Konferencji Episkopatu Białorusi i metropolita mińsko-mohylewski  abp T. Kondrusiewicz nie został wpuszczony na terytorium Białorusi.

Nie podano żadnej argumentacji dlaczego  nie mogę przekroczyć granicy mimo, że jestem obywatelem Białorusi  – powiedział hierarcha w rozmowie z Katolicką Agencja Informacyjną.

Według arcybiskupa nie wiadomo, co wpłynęło na decyzję białoruskich funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ale ksiądz arcybiskup chyba się domyśla.  Jeżeli poszukamy przyczyny tego stanu rzeczy, zobaczymy ją bardzo wyraźnie.

Przypomnijmy niedawny list otwarty Byzantyjskiego Patriarchatu Ekumenicznego, skierowany do duchownego. „Ty, abp Kondrusiewicz, nie służysz Bogu, ale służysz diabłu. Nie jesteś sługą prawdy, ale zawodowym kłamcą. Jesteś oszustem kościelnym, zdrajcą Chrystusa i zdrajcą ludu!”

Byzantyjski Patriarchat Ekumeniczny stoi w obronie podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej przed herezjami i odstępstwamiA w związku z wydarzeniami, które mają teraz miejsce na Białorusi, oskarża Tadeusza Kondrusiewicza o ciężkie grzechy.

Patriarchat   uważa, że zwierzchnik białoruskich katolików w dużej mierze wznieca protesty w kraju i jest bardziej niż ktokolwiek inny zainteresowany przelaniem krwi. „Ty, abp Kondrusiewicz, rozpaliłeś pożar na Białorusi, a teraz, gdy już wybuchł, obłudnie udajesz rozjemcę... Swoimi obłudnymi apelami wywołujesz nawet wrażenie, że policja zabija niewinnych ludzi...”

Jak widać, nie ma dymu bez ognia. Oficjalnie mówi, że głosi słowo Boże, a uprawia politykę. Aby potem odbierać to co swoje i sięgać po cudze. Tak jak u nas było.

Po wyborach na Białorusi abp T. Kondrusiewicz miesza się do polityki i otwarcie ingeruje w spawy wewnętrzne suwerennego kraju – Światopogląd Białorusinów stanie się bardziej liberalny jak obalą dyktatora. – Ludność białoruska dorosła do tego, by walczyć o swoje prawa – mówił.

Kościół ma zajmować się swoimi problemami, a nie polityką. Białoruś ma swoich wichrzycieli, więc nie potrzebują jeszcze w sutannach. Ten styl polityki jest skuteczny tylko w Polsce, a w innych krajach nie pozwalają sobie na chucpy polityczne w wykonaniu dostojników kościelnych.

I bardzo dobrze, że go zwinęli, bo był w Polsce po instrukcie. Wywrotowców i podpalaczy powinni tak traktować. Dożywotni zakaz wjazdu.

EDYTA WOLSKA

KOMENTARZE

 • ***
  Proponuję, aby Ciebie, jako "wichrzycielki", nie wpuszczono do Polski po jakimś wyjeździe za granicę RP.
 • Czy woda święcona może podpalać?
  .
  1980 rok, kapelani w zakładach pracy kropili święconą wodą i dzisiaj nie mamy własnych fabryk.
 • @ Autor - 5*
  10 lat temu twierdziłem, że hierarchów żydo-katolickiego Kościoła należy z Białorusi wypędzić i im szybciej, tym lepiej.
 • @Rzeczpospolita 15:50:44
  Ja zaś proponuję, aby wypędzić z kraju Ciebie.
 • @Yarpen Zirgin 14:54:32
  Ciekawe skąd ten pomysł? czyżby jakieś dziedziczne uwarunkowania?
  Spośród wszystkich państw świata w których funkcjonuje jakakolwiek forma demokracji tylko jedno państwo stosuje wobec "wichrzycieli" karę cofnięcia obywatelstwa.Robi to właśnie w sposób opisany przez orangutana Yarpen Zirgin.
  Niczego nie podejrzewający człowiek wyjeżdża za granicę kraju a kiedy powraca nie zostaje wpuszczony albowiem jego paszport anulowano.
  To bezprawie.To niezgodne z prawami człowieka.To oburzające.Ale że postępuje tak państwo Izrael to wszyscy taktownie milczą udając że nie znają problemu.

  No więc jak ben zona? sam to wymyśliłeś czy razem ze szwagrem
 • @ikulalibal 16:59:40
  "Ciekawe skąd ten pomysł? "

  Zakładam, że Rzeczpospolita traktuje innych tak, jak by chciał, aby jego traktowano. Z tego wniosek, że skoro jest za wyrzucaniem z krajów określonych ludzi, to nie będzie miał nic przeciwko temu, aby i jego wykopać z Polski. :D
 • @Yarpen Zirgin 17:04:18
  //Zakładam, że (...) Z tego wniosek jest //

  Niczego ben zona nie zakładaj a już tym bardziej nie wnioskuj.
  Rzeczpospolita wyraził swoją opinię o obywatelach polskich przebywający z arcy niedobrą misją na terytorium Białorusi.Konkretnie; wyraził zyczenie aby Białorusini pozbyli się intruzów.
  Natomiast nie odmawiał im bezpiecznego powrotu do ojczyzny.Po prostu nie przyszło mu to do głowy z przyczyn o których była mowa. Mianowicie takich że nikomu prócz urzędników izraelskich nie przychodzą do głowy takie barbarzyństwa.
 • @ikulalibal 17:15:00
  No cóż, ja uważam, że Rzeczpospolita znajduje się z niedobrą misją na terenie RP, więc powinien zostać usunięty z kraju. Skoro facet wyznaje zasadę, że osoby brużdżące w danym państwie powinny być z niego usuwane, to nie powinien protestować, kiedy zastosujemy ją wobec niego. :D
 • @Yarpen Zirgin 17:25:48
  // ja uważam, że Rzeczpospolita znajduje się z niedobrą misją na terenie RP, więc powinien zostać usunięty z kraju//

  No to też mówię skąd bierze rodowód twoje myślenie.
  A zagranicznych kapłanów którzy nadużywają gościnności białoruskie władze powinny wyrzucić.I to na łeb na szyję.
  Kijowski majdan pełen był tego śmiecia i jak się skończyło?

  PS
  czy znasz może powód dla którego nasze polskie media milczą o tych 12-stu tonach szprot w pomidorach które w ramach pomocy humanitarnej Solidarność podarowała białoruskiej opozycji ?
  https://www.tellerreport.com/news/2020-08-27-a-truck-with-allegedly-humanitarian-aid-from-poland-was-detained-at-the-customs-in-belarus.S1AYmjXH7D.html

  Żeby się tylko po zjedzeniu rybek nie posrali bo kto będzie manifestował?
 • Czytalem, że problem z Kondrusiewiczem jest, że zatail, że posiada polskie obywatelstwo.
  Ciekawym zatem jest jakie obywatelstwa miał ten Kondrusiewicz wcześniej?

  Kondrusiewicz urodzil się w Odelsku blisko Grodna na Białorusi (wówczas Białoruska SRR, Związek Radziecki). Jak wyczytałem, od 1970 do 1988 pracowal, zdobywając jednocześnie święcenia kaplańskie w radzieckiej Litwie, więc może po rozpadzie ZSSR przyjął także to obywatelstwo?

  13 kwietnia 1991 został mianowany administratorem apostolskim dla katolików obrządku łacińskiego w europejskiej części Rosji. ... 21 września 2007 papież Benedykt XVI zwolnił Kondrusiewicza z dotychczasowych obowiązków i przeniósł na urząd arcybiskupa metropolity archidiecezji mińsko-mohylewskiej na Białorusi. Jego następcą w Moskwie został o. Paolo Pezzi.

  O tym, że mieszkał w Polsce w wikipedii nie ma wzmianki. Więc to jego polskie (i UE) obywatelstwo skąd się wzięło? (Z Watykanu?)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031