Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
288 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Koniec mitu armii USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fakty wskazują na to, że obecność baz amerykańskich w Polsce ostatnio wywołuje napięcie nerwowe wśród Polaków.

Fakty wskazują na to, że obecność baz amerykańskich w Polsce ostatnio wywołuje napięcie nerwowe wśród Polaków. Według informacji przekazanych PAP przez Prokuraturę Krajową, między 2015 a 2018 r. 41 członków sił zbrojnych państw obcych, było lub nadal jest podejrzewanych o popełnienie przestępstw w 28 sprawach w Polsce. Najwięcej spraw (22 sprawy) dotyczy 35 członków sił zbrojnych USA.

Nic dziwnego. Im więcej wojska, tym trudniej jest trzymać żołnierzy w ryzach. Jednak to jest omal niemożliwe, gdy większość z wojskowych ma kryminalną przeszłość.

Za ostatni rok w wojskach lądowych USA popełniono więcej niż 57 tys. przestępstw i wykroczeń. Jeden wypadek każde 6 minut, 240 wypadków dziennie.

Za tydzień tylko w wojskach lądowych USA będzie 10 dezercji z wojska, pół tysiąca wypadków drogowych, 56 złapanych za jazdą pod wpływem alkoholu, 3 sprawy o pornografii dziecięcej, 33 zgwałcenia, 84 napada z pobiciem, 112 oskarżenie o posiadanie i handel narkotykami, 336 kradzieże, jedno porwanie, dwa zabójstwa i jeszcze dziesiątki innych przestępstw.

Obecność amerykańskich żołnierzy na terenie naszego kraju staje się poważnym problemem dla Polaków. Ciężkie transporty blokują i rozjeżdżają lokalne drogi i nie ma tygodnia bez awantury i wypadków na drodze. Polacy skarżą się, że Amerykanie zachowują się jak „szarańcza”, piją za dużo alkoholu, biją, gwałcą i poniżają obywateli!

Najgłośniejszy wypadek z udziałem żołnierzy USA odbył się w 2017 roku w Żaganiu. Nocą trzej żołnierze, korzystając z wolnego dnia, bawili się w centrum miasta. W drodze do koszar spotkali Justynę M. (19 l.), która wracała sama z dyskoteki do domu. Mężczyźni złapali ją za ręce i próbowali zaciągnąć do ciemnej uliczki. Dziewczyna próbowała wzywać pomocy. Hałasy usłyszał Mirosław R, który wracał od przyjaciela. Pobiegł pomóc dziewczynie. Został jednak uderzony w głowę i skopany przez żołnierzy.

Jeden z mieszkańców pobliskiego bloku zadzwonił na policję. Z uwagi na agresywne zachowanie Amerykanów, policja została zmuszona do użycia gazu. Okazało się, że żołnierze byli kompletnie pijani. Mieli od 1,5 do 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mirosław R. trafił do szpitala. Amerykanie zostali aresztowani, ale już rano ich wypuszczono. W Polsce sprawa została umorzona.

Podobne problemy mają obywatele w Skwierzynie, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze. Mieszkańcy opowiadają że wojskowi piją alkohol w miejscach publicznych, zataczają się, zaczepiają inne osoby, zdarzają się, wymiotują, biją obywateli, zachowują się skandalicznie. Tak w październiku zeszłego roku doszlo do skandalicznego zdarzenia. Grupa amerykańskich żołnierzy pobiła miejscowego stomatologa oraz jego dwóch dorosłych synów. Znany w Skwierzynie stomatolog, mieszkający na osiedlu Grunwaldzkim, dostrzegł przez okno swojego mieszkania grupkę awanturujących się czarnoskórych mężczyzn (kopali w drzwi klatki, w której mieszkał stomatolog oraz głośno krzyczeli). Mężczyzna wraz ze swoimi dwoma synami zszedł na dół, by ich upomnieć. Żołnierze rzucili się na stomatologa oraz jego synów. Dotkliwie ich pobili. Jeden z potomków lekarza stracił przytomność. Amerykańscy żołnierze pozostali na służbie po pobiciu Polaków.

Polacy są bezbronni wobec „amerykańskiej agresji”. Żołnierze USA nie podlegają Polskiemu prawu. W umowie o statusie sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na terrytorium Rzeczpospolitej Poskiej jest zapis o odpowiedzialności prawnej amerykańskich żołnierzy. Zgodnie z nim Amerykanie podczas służby w bazie nie podlegają polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Naprawdę istnieje podpunkt, zgodnie z którym w niezwykle ważnych sytuacjach dla państwa, Polska zachowuje pierwszeństwo jurysdykcji. Jednak nie określono kto, oraz w jakich przypadkach będzie to wyznaczać. Dlatego często przed wszczęciem postępowania sądowego Stany Zjednoczone wycofują swoich żołnierzy z kraju, ponieważ władze USA nie są oczywiście zainteresowani w tym, żeby pogorszyć reputację swoich sił zbrojnych.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Co Srule Icki z PIS PO ? mordy w kubeł ? cisza sza sza sza !!!
  Bandziory z USA są w Polsce by ochraniać mniejszość żydowską w Polsce
  i stąd taka cisza wśród żydów na tutejszym forum !!

  UWAGA !
  od 6 rano Polsat atakuje koronowirusem psychikę Polaków !!!! potem już leci tvn tvp aż do nocy zastraszają oszukują konfabulują KŁAMIĄ tematem koronświrusem !

  Jutro Polacy też będziecie straszeni przez gadzinówki żydo-rasistowskie


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ Autor - 5*
  Żydowski reżim IIIRP ściągnął tu amerykańskie żołdactwo, ale nie obyło się bez błogosławieństwa żydo-katolickiego Kościoła (gość w czerwonej mycce - pierwszy z prawej).

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/01/2nvs7.png
 • Żołnierz musi się wyszumieć
  Zawsze w okręgach przykoszarowych kwitnie ruja i poróbstwo. Także wśród naszych towarzysz broni, w polskich koszarach i bazach. Krew nie woda, spróbuj utrzymać żołnierza w ryzach, toć jeszcze gorzej będzie rozrabiał.

  Gwałcenie, mordobicia i rozróby to jakaś rozrywka, mały bonus, w końcu nadstawiamy dla was, drodzy Rodacy, dupy, i robimy to za psie pieniądze, nic z tego życia gównianego nie mając. Żołnierz nierozrabiający nie ma temperamentu, to ciota i obezjajec, w walce mięki jak szlauch w upalne popołudnie. A w służbie liniowej młode wilki są potrzebne. Trochę więcej dla wojowników szaconku!
 • Ten okupant jest gorszy od innych.
  "Jednak to jest omal niemożliwe, gdy większość z wojskowych ma kryminalną przeszłość."

  To prawdziwa sentencja... W USA mięso armatnie to jedyna szansa życiowa dla zdegenerowanych ubóstwem mas.
  Rożne zdegenerowane biedą męty społeczne pchają się na mięso armatnie bo to jedyna w USA ich szansa życiowa.. i stąd taka przestępczość armii USA a do tego to mięso armatnie ma zagwarantowaną przez mafię żydowską bezkarność.

  To świadoma polityka globalnej mafii dla nich mieszkańcy USA to też tylko goje czyli narzędzia do bogacenia się mafii do podbijania i grabienia kolejnych kawałków naszego świata.
  To zgodne z intencją wymyślonego przez nich żydowskiego Boga
  (wg Talmudu ~wiat należy do Narodu wybranego a jego mieszkańcy to tylko goje czyli zwierzyna zagrodowa w ludzkiej postaci)
  To klasyczna ideologia globalnego niewolnictwa ..ciekawe że nie jest delegalizowana (wszystkie religijne gminy, organizacje żydowskie powinny być delegalizowane tak jak delegalizowane są organizacje nazistowskie)
  Organizacje nazistowskie też są przez mafie tolerowane pod warunkiem że pracują pod kontrolą mafii i w interesie mafii (Ukraina. Litwa...)

  Ogólny wniosek jest taki ..mafia tworzy prawo które jest jej narzędziem i ma być przestrzegane przez gojów (bo w mordę) ale jak prawo akurat jest niewygodne dla mafii to mafia nie musi go przestrzegać (liczne zbrodnie na tle łamanie prawa międzynarodowego mafii oraz wasali mafii z USA na czele).

  Jak widać świat ma do czynienia z mafią bezwzględnych bandytów opartą o ideologię żydowskiego Boga opisaną w Torze, Talmudzie, Starym testamencie...).
  A wyznawcy żydowskiego Boga czyli owieczki nigdy nie będą żydami dla mafii mają statut owieczek czyli inwentarza zagrodowego w całkowitej zgodzie z Talmudem.
  Dziwne że owieczki tego nie rozumieją.
 • @Pan podporucznik 13:37:54
  "Trochę więcej dla wojowników szaconku!"

  Dla wojowników? A o co wojujących?
  To nie wojownicy, to hordy płatnych, bezmyślnych, zbirów, kondotierów, podbijających w interesie syjonistycznej mafii suwerenne państwa.
 • @Pan podporucznik 13:37:54
  "Gwałcenie, mordobicia i rozróby to jakaś rozrywka..."

  Nadstaw się im - może jak "ugościsz" całą dywizję to zmądrzejesz :-P
 • ZDRADA
  .
  @Rzeczpospolita 13:18:38

  "Art. 129. [Zdrada dyplomatyczna]

  Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,

  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10."

  - https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=550

  W Polsce jest taki uznany za godnego piastowania najwyższych urzędów. Zamach na życie takiego zdrajcy jest karany wg. art. 134 kk więzienim 12-25 lat.

  Wezwanie do Polski wojsk okupacyjnych, jak w tym przypsku, czy współpraca z obcym wyiwadem, jak w tymże przypadku, czy w przypadku obozów CIA w Polsce, podlega karze za szpiegostwo z art. 130 kk, do 25 lat więzienia. Jak wiemy, szpiegostwo na rzecz USA jest oceniane jako czyn pozytywny, przpomina się

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/kiedy-prze/#Dlaczego

  Sytuacja jest jasna, tzw. "rząd" rezydujący w Warszawie został tam zainstalowany przy pomocy "bagnetów" US Army, poprzedni też, tylko z nieco innym bagnetami.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  Byłoby nieźle, gdyby czytelnik sobie to uświadomił, kiedy bierze udział w tym spędzie bydła, nazywanym wolnymi i niezależnymi wyborami.
 • Japończycy mają już długą historię protestów przeciwko
  amerykańskim wojskom okupacyjnym. Tam już prawie norma, kiedy dochodzi do gwałtów a nawet morderstw na lokalnej ludności. Zwykle po takim wypadku prezydent USA wyraża żal i na tym się wszystko kończy.

  https://i.guim.co.uk/img/media/6154da46d43702b107d21eebd5c1fe8a109d85d3/0_0_4332_2599/master/4332.jpg?width=605&quality=45&auto=format&fit=max&dpr=2&s=f5f981812cf6bc0491c199bd2024a11d
  Protest na Okinawie w związku z morderstwem lokalnej kobiety.
 • @Pan podporucznik 13:37:54
  no więc właśnie dlatego warto własną armię trzymać w krajach ościennych, lub "sojuszniczych".
 • @Oscar 13:54:23
  Szkoda, że jesteśmy za głupi, aby się bronić.
 • @Anna-PK 15:22:49
  A po jakiego Japończycy mieszkają na Okinawie? Zdobycz wojenna, odpuścić, przenieść się do Japonii.
 • a tak w ogóle to mnie wkurza, że neon stał się
  Niezależnym Dziennikiem Politycznym,

  tj. uprawia propagandę.
 • @interesariusz z PL 15:57:36 Pomijając to, że Okinawa jest
  ciągle japońska, oraz to, że w Japonii jest duże zaludnienie, to USA w ramach podpisanej kapitulacji mają prawo umieszczać swoje wojsko dowolnym miejscu na terenie Japonii. Ten zapis powoduje, że Putin nie odpuszcza Wysp Kurylskich z obawy, że tam powstanie amerykańska baza.
 • @interesariusz z PL 15:57:36
  "A po jakiego Japończycy mieszkają na Okinawie?"

  Jak będziesz zadawał takie pytania, to będziesz "gościł" dywizję razem z Panem Podporucznikiem ;-P
 • @Anna-PK 16:07:01
  "...USA w ramach podpisanej kapitulacji mają prawo umieszczać swoje wojsko dowolnym miejscu na terenie Japonii."

  Ropokrady mogłyby już odpuścić tyle lat po wojnie.
  Nikt już ich nie chce u siebie.
  Tylko wrogów sobie robią.
 • Przestepczosc mniej wiecej taka sama co w Warszawie.
  Warszawa 1.7 mln, wojska USA 1.4 mln. Co z tego wynika? Nic.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031