Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
246 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Duda chce nas sprzedać w niewolę za nasze pieniądze!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na finiszu kampanii wyborczej Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem, żeby rozmawiać o amerykańskich inwestycjach i żołnierzach Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Na finiszu kampanii wyborczej Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem, żeby rozmawiać o amerykańskich inwestycjach i żołnierzach Stanów Zjednoczonych w Polsce. Politycy podpisali oświadczenie dotyczące takich kwestii jak 5G, energia jądrowa, obronność i Fort Trump. Niestety efekt szczytu w Waszyngtonie jest mizerny dla naszego kraju, ponieważ ta umowa jest korzystna tylko dla Amerykanów…

W ciągu kilku ostatnich lat Waszyngton naciska na polski rząd, by zakazać budowy sieci 5G na terenie naszego kraju. Dlaczego? Preteksty były różne: oskarżenia o szpiegostwo na rzecz Chin, zagrożenie dla żołnierzy USA. Rok temu Polska dostała ultimatum w sprawie obecnośći amerykańskich wojsk na terenie kraju, która ma być uzależniona od tego, czy Huawei zbuduje w Polsce sieć 5G. Wspólna deklaracja podpisana 24 czerwca to kolejny krok w kierunku wykluczenia chińskiego Huawei z polskiego 5G. W wyniku tego stracimy technologię 5G i będziemy korzystać z usług „bezpiecznych i zaufanych” dostawców sprzętu czyli korzystnych dla Waszyngtonu.

Prezydenci USA i Polski zadeklarowali „rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej poprzez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora cywilnej energii jądrowej”. Stany Zjednoczone zbudują elektrownię jądrową w Polsce, która będzie mieć negatywne skutki dla przemysłu węglowego. Pociągnie to za sobą w konsekwencji wzrost bezrobocia na południu Polski. Węgiel wykorzystywany jest do produkcji trzech czwartych polskiej energii elektrycznej, a w przemyśle związanym z jego wydobyciem pracuje około 100 tys. ludzi.

Elektrownia jądrowa wprowadza jednak inne zagrożenia dla środowiska i obywateli nie tylko Polski, również naszych sąsiadów. Z tego powodu będziemy mieć napięte stosunki przede wszystkim z Niemcami. Lecz relacje Polski z innymi krajami nie leżą w interesie USA, ponieważ Stany Zjednoczone chętnie traktują nasz region jako rynek zbytu dla swoich technologii i surowców: zarówno jeśli chodzi o atom, gaz.

Punktem kulminacyjnym spotkania jest kwestia obronności i Fort Trump. W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA. ”Poprosili nas, czy nie wysłalibyśmy dodatkowych wojsk, chcą za nie zapłacić. Będą płacić za wysłanie dodatkowych wojsk. Prawdopodobnie wyślemy je z Niemiec, bo znacznie zredukujemy tam swoją obecność” – mówił Donal Trump. O terminach, liczbach, kwotach – ani słowa.

Pierwsze zdziwienie, a nawet szok wywołuje fakt, że nasz prezydent zgodził się z tym. To znaczy ze Duda po prostu chce nas sprzedać w niewolę. Amerykanie będą kontynuować okupację naszego kraju za nasze pieniądze!

Kolejnym interesującym punktem są warunki pobytu żołnierzy USA w Polsce. Amerykańscy wojskowi mają przebywać w naszym kraju na specjalnych zasadach. „DGP” pisze, że będą oni objęci szerokim immunitetem, który znacznie wykracza poza zasady, na jakich amerykańskie wojsko stacjonuje np. w Niemczech czy Japonii. Z tego wynika, że Amerykanie, którzy przyjadą do Polski, będą praktycznie wyjęci spod polskiej jurysdykcji.

W przypadku, gdy amerykański żołnierz popełnił przestępstwo w naszym kraju, nie będzie sądzony przez polski sąd. Władze Stanów Zjednoczonych nie chcą niszczyć obraz „idealnego” żołnierza USA, który broni Polskę. Dlatego często przed wszczęciem postępowania sądowego Stany Zjednoczone wycofują swoich żołnierzy z kraju. Zwykle, jak coś się stanie, żołnierz wraca do USA i znika. Sprawa jest zamknięta dla kraju, w którym coś złego wydarzyło się z udziałem tego człowieka.

Amerykańscy żołnierze dokonali ponad 5,8 tysięcy przestępstw na wyspach Okinawa po przekazaniu ich Japonii w 1972 roku. Mieszkańcy Okinawy boją się jednak nie tylko gwałtów, ale też wypadków czy katastrof z udziałem Amerykanów. W 2004 roku na teren lokalnego uniwersytetu spadł amerykański śmigłowiec. W listopadzie 2016 zatrzymano zaś sierżanta oskarżonego o to, że zabił pieszego i uciekł z miejsca wypadku.

Od czerwca 2015 do listopada 2018 roku w 28 sprawach prowadzonych przez polskich prokuratorów 41 żołnierzy wojsk obcych było lub jest podejrzewanych o popełnienie przestępstw. Najwięcej spraw, a ściślej 22, dotyczą Amerykanów. Żadna ze spraw nie była prowadzona przed polskim sądem.

Warto przypomnieć, że od lat rząd USA w każdym razie probuje widowiskowo machać szabelką, dlatego ściąga wojska w nasz kraj. Corocznie USA i NATO prowadzą około 50 manewrów wojskowych w pobliżu granic z naszymi sąsiadami, skala i scenariuszy których wskazują, że USA odbudowują zdolność do prowadzenia konfliktu w naszym kraju.

Nie wiem, czy Polacy nie zauważyli, że pod pozorem dbałosci o nasze bezpieczenstwo w kraju rząd zwiększa amerykańską obecność wojskową tworzącą zagrożenie wojną w regionie. Prowadzona przez pana Mariusza Błaszczaka polityka doprowadziła do zrujnowania Wojska Polskiego i zahamowania modernizacji armii, co powoduje jej drastyczne osłabienie i tym samym obniża jej potencjał bojowy. Niestety polskie władze wraz z Ministrem obrony nie chcą pamiętać, że „naród, który nie chce karmić własnej armii, będzie karmić cudzą”. Podobna polityka PIS prowadzi do tego, że Polska staje się państwem frontowym, zawsze więc będzie terenem starć.

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • Okupant żydowski dla swojego bezpieczeństwa ściągą do Polski żydo-NATO
  Polska to SŁOWIAŃSKI KRAJ ! i żydzi to wiedzą więc czują sie niepewni 100 tys policji która jest powołana do ochrony żydów w Polsce ! więc skwapliwie skorzystali z okazji i sprowadzają do Polski okupacyjne wojska NATO wmawiając nam ze to dla naszego bezpieczeństwa !

  UWAGA !!
  żydo-NATO TO WYŁĄCZNA OCHRONA okupantów żydowskich w Polsce
  te kilka tyś żołdaków z NATO są po to by w razie wojny żydostwo miało ochronę zbrojną w razie panicznej ewakuacji żydów z Polski !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • ...
  Nie rozumiem dlaczego Polacy,w tym Autorka, są zdziwieni?

  Przecież wszystko idzie zgodnie z planem.
  Polskojęzyczni politycy są nad wyraz konsekwentni, i uzdolnieni, w tym co robią. Bez względu na przynależność partyjną...
  Od 1989 roku.
 • "Hana Kramer"- ruski bot
  To przykre dla niektórych, że Trump spotkał się z Dudą, a nie z Putinem. Stosunki pomiędzy Rosją a USA zrobiły się jeszcze chłodniejszej po tej aferze z prezentami w Afganistanie.
 • @AgnieszkaS 12:03:27
  Jakimi "prezentami" Jagienko?
  Tymi, których istnienia zaprzeczył Trump?
 • @ Autor - 5*
  DK
 • Jezus Chrystus o Dudzie. Z woli Boga Duda przeklęty!
  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/03/13-iii-2020-sowa-pana-o-komunii-na-reke.html

  13 III 2020 Słowa Pana o Komunii na rękę w dobie zarazy, Słowa do hierarchów i kapłanów, prezydenta Dudy, masonów w Polsce

  (…)
  Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle.
  Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne.
  Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach).
  Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą.

  Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc.
  Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego.
  Dawid oznacza - dający wid, czyli światło.

  Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się.

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/06/19-vi-2020-klatwa-boza-rzucona-na.html

  19 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda Trumpa
  Piątek, 19 czerwca

  Zapisz dziecko
  - Możesz to uczynić, Ja Ci tu daję władzę, realną władzę, którą w tym wypadku wykroczy poza Polskę.
  Niezależnie od tego, że prezydent Duda nie posłuchał głosu z Nieba, choć nie ze złej woli, jak wielu biskupów, to reprezentuje majestat Rzeczpospolitej.
  Takie wzywanie tuż przed wyborami do USA przez prezydenta Trumpa szarga ten majestat, szkodzi też samemu Dudzie w wyborach, choć na to sobie zasłużył.

  D. Trump coraz bardziej szkodzi Polsce, bardziej niż Obama, Busch, Clinton – ten ostatni mimo jego liberalnych poglądów szkodził najmniej.

  Zatem dojrzał czas do klątwy na prezydenta światowego mocarstwa. Nie jest to klątwa na Amerykę i jej społeczeństwo, ale na Donalda Trumpa.
  Zatem rzuć ją synu w imię Boże.
  Amen, Amen mój synu.
  Amen.

  ------------------------------------

  Ja, niegodny i nieudany sługa Chrystusa Króla, Króla Polski na szczególnych zasadach z Woli Boga Ojca Intronizowanego 20 lutego 2020 roku, przeklinam prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa za szkodzenie Polsce i jej upokarzanie, teraz konkretnie przez poniżające wezwanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy jak pachołka ostatniego państwa wasalnego do USA.

  Przeklina Cię Bóg!
  Przeklina Cię Bóg!
  prezydencie Stanów Zjednoczonych Ameryki Donaldzie Trumpie.
  Przeklina Cię Bóg!
  Amen!
  ………………………..
  Klątwa została rzucona z woli Jezusa Chrystusa Pana Panów i Króla Królów, Króla Polski i z potwierdzeniem realnej władzy, którą dał Jezus Chrystus iż klątwa ta wychodzi poza Polskę, dotyczy kogoś kto nie jest w jej granicach.
  Amen!
  Amen!
  Amen!


  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/06/26-vi-2020-klatwa-rzucona-na-prezydenta.html#comment-form

  26 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę

  Piątek, 26 czerwca

  21.40

  Zapisz dziecko

  - Tak, dojrzał owoc.
  Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce.

  Teraz Polskę sprzedał w USA.

  Zatem rzuć na niego klątwę Bożą.

  - Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą.

  Przeklina Cię Bóg.
  Przeklina Cię Bóg.
  Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo.

  Amen!
  Amen!
  Amen!

  - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen.

  Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki.
  Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób.

  Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen.

  Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
 • @AgnieszkaS 12:03:27 - RUSKA ZUPA Z PROSZKU!
  >W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA. ”Poprosili nas, czy nie wysłalibyśmy dodatkowych wojsk, chcą za nie zapłacić. Będą płacić za wysłanie dodatkowych wojsk. Prawdopodobnie wyślemy je z Niemiec, bo znacznie zredukujemy tam swoją obecność” – mówił Donal Trump. O terminach, liczbach, kwotach – ani słowa
  -------------------------------
  Witam, zgadzam się z Panią. Powyższy fragment udowadnia jak pracują rosyjscy propagandyści. Gdyby "Hana Kramer" pisała na zlecenie niemieckie to by podała dokładne i konkretne szczegóły. Mentalność Rosjan i Polaków jest taka, że im wystarcza, że gdzieś tam w trawie piszczy. Konkrety tylko dla elity.

  Tym samym ten zawodowy demagog i propagandysta z NDP pokazuje jak on gardzi Polakami wstawiając na NE24 rosyjską zupę z proszku.

  Ponieważ ja szanuję czytelników NE24 to podaję źródła za darmo:
  Jest to informacja z 26 czerwca z przemówienia Trumpa w Tulsa - Oklahoma.
  https://www.youtube.com/watch?v=EHYgZWAvIIs

  Tam m. in. powiedział, że chce z Niemiec odciągnąć prawie 10 tysięcy żołnierzy. Ze względu na niedostateczne wydatki na obronę w ostatnich 25 latach, Niemcy tak "na prawdę" są winne USA 1 bilion (europejski) dolarów! Tam też krytykował Nord-Stream 2 i gadał, że USA powinna Niemcy chronić przed Rosją. A Niemcy zamiast tego wydają miliardy dolarów za energię przez nowe rurociągi z Rosji..
  -----------------------
  W kontekście zdrady i bezczelności DUDY to jednak ta nagonka z ndp jest merytorycznie poprawna, a więc ważna.
  -----------------------
  Trump wpycha do Polski swoich żołnierzy by za parę lat powiedzieć: zapłaty za "ochronę" są za małe. Musicie dopłacić jeszcze 500 miliardów.

  Tak robią gangsterzy ze swoimi prostytutkami. DUDA jest zdrajcą, a Polacy go wybierający robią straszny błąd. To jednak nie znaczy że Trzaskowski jest lepszy, on przecież też popiera okupację Polski przez wojska amerykańskie- polska tragedia.

  Pozdrawiam :))

  P.S.
  Mój typ na tłumaczenie z przemówienia z Tulsa, to są bardzo realne wypowiedzi Trumpa odnośnie pandemii grypy i zmiany nazw influenca na cowid-19 itd. Z tych wypowiedzi można zrobić tłumaczenie poglądów Trumpa na aktualną pandemię.
 • @Rzeczpospolita 12:51:33
  "@ Autor - 5*
  DK"


  Głupców nie sieją...
  Trump chce pozbyć się Niemców i zrobić z Polski mocarstwo regionalne.
  Oczywiście sowietom to nie pasuje.
 • HANA KRAMER
  Czy byt o pseudonimie "Hana Kramer" jest słowianką, że poucza Polaków co mają robić?
 • @Talbot 15:54:53 Sprawdziłem s słowniku definicje słowa "talbot"
  //
  talbot «wagon wyładowujący się automatycznie» //

  Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego
 • @Talbot 15:46:54 Info ze Słowacji i Czech nt. //Trump pošle Dudovi vojáky z Německa. A za polské peníze//
  Na południe od Karkonoszy i Tatr, nasi słowianscy bracia twierdzą, że POLACY TO NARÓD KRETYNÓW:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/trump-posle-dudovi-vojaky-z-nemecka-a-za-polske-penize-110515

  Polský prezident Duda si několik dnů před prezidentskými volbami vyrazil na jednání do Bílého domu. Návštěva by mohla Dudovi přihrát body pro potenciální znovuzvolení.
  Duda vyjádřil uspokojení, že Polsko bylo pozváno do Washingtonu jako první země po pozastavení návštěv z důvodu pandemie. „Tímto dostala pozvání i Evropa, Evropská unie, které jsme členem,“
  „Velmi úzce s Polskem spolupracujeme a nikdy jsme si nebyli s Polskem tak blízcí, jako je tomu nyní,“ řekl Trump

  - celá polská delegace musela podstoupit testy na koronavirus

  - v nejbližší době bude podepsána dohoda mezi polskou a americkou vládou, která umožní konstrukční práce na jaderné elektrárně v Polsku

  - Polský prezident Duda označil případné stažení amerických sil z Německa jako „velmi škodlivé pro evropskou bezpečnost“. A požádal Trumpa, aby zvážil zachování jejich dlouhodobé přítomnosti v Evropě. Na to Trump odpověděl, že Polsko je „jednou z mála zemí, které dosáhly 2% cíle NATO, takže Polsko zaplatí Spojeným státům za další vyslané vojáky, které pravděpodobně přesune do Polska z Německa“. Německo podle Trumpa zaostává ve svých platbách NATO, takže z 52 tisíc amerických vojáků v Německu jejich počet nechá snížit na 25 tisíc.

  - Fort Trump není název fyzicky existující základny, ale soubor činností navyšující vojenskou přítomnost USA v Polsku za Trumpovy vlády

  - Prezident Duda se minulé dva týdny ostře vymezoval proti takzvané ideologii LGBT, která podle něj ohrožuje tradiční hodnoty a je horší než bolševismus.

  Americká velvyslankyně ve Varšavě na Twitteru napsala, že „USA odsuzují diskriminaci a nenávist kvůli rase, náboženství, původu nebo sexuální orientaci“. Kritika LGBT komunity se ozvala už hodiny před jednáním a padla hlavně na hlavu Donalda Trumpa.

  Článek plný perel, až ironie vůči PL. Hlavou proti zdi. Někdo byl v Moskvě na přehlídce, někdo zůstal doma, ale PL vyrazili do USA.

  //A PL si svou rusofobii bude muset financovat samo (Ami plyn, vojska, jaderná elektrárna).//
 • Tawarisze
  *
  Mniej sie towarzysze nie da
  Uuuurrraaaaaa
 • @Berkeley72 17:02:48 Oto przykład, jak prezydenci USA i PL rozmawiaja zachowując "social distancing":
  https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_QK_M/l6oBb.jpeg?fl=cro,0,92,1250,703%7Cres,1200,,1%7Cwebp,75

  lub krócej:

  https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_QK_M/l6oBb.jpeg
 • @Berkeley72 17:14:45
  Tylko na takie tryki Pana stać? A pamiętam też notkę, w której wątpił Pan w istnienie koronawirusa.
 • @adevo 15:19:04
  Pan tutaj zaprezentował nie polskie tylko niemieckie interesy. Ale Pan mieszka w Niemczech, wolno Panu. Aby jednak nazwać kogoś zdrajcą publicznie trzeba mieć niezbite dowody. Trump nie wpycha Polsce żołnierzy.

  Większość polityków obydwu partii w USA jest temu manewrowi przeciwna, a i sam Trump nie jest taki bardzo chętny. Przejście tej niewielkiej liczby żołnierzy na stronę polską, o ile nastąpi, jest tylko i wyłącznie wynikiem działań polskiej dyplomacji.

  Nie uważam Pana za głupca, a więc tę woltę, popartą infantylnymi dowodami, tłumaczę w inny sposób. A jak, to chyba dla każdego, racjonalnie myślącego Polaka jest oczywiste.

  Nasze drogi się rozeszły.

  Miłego dnia.
 • @AgnieszkaS 20:13:24
  Jagienko...
  To ty już nie lubisz adevo?
  Ale jaja :)))
 • @Jozio z Londynu 17:06:26
  Buda!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:23:52
  maybe by the Fake News
  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1277431695248183298
 • @AgnieszkaS 19:54:05 To przecież zdjęcie opublikowane w Trampo-krytycznej prasie USA
  które wykorzystał duży czeski portal

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/trump-posle-dudovi-vojaky-z-nemecka-a-za-polske-penize-110515

  aby zdyskredytować nie tylko PL-prezia Dudę ale i US-prezia Trumpa.

  A co, nie wolno się naśmiewać z obu tych "preziów", którzy wyraźnie "spiskują", mówiąc coś do siebie tak, aby otaczająca ich "świta" tego nie usłyszała? Ale przynajmniej na tym zdjęciu Duda trzyma głowę na tym samym poziomie co Trump, nie tak jak - na także przytoczonym przez portal seznamspravy.cz - zdjęciu (fotce) z 2018 roku " která vzbudila u části polských komentátorů posměch":

  https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_QO_M/8dJK.jpeg

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pro-co-si-jede-duda-do-usa-fotka-s-nevyzpytatelnym-trumpem-muze-i-uskodit-110400
 • @AgnieszkaS 20:13:24 Don't Wanna Go Home?
  >Pan tutaj zaprezentował nie polskie tylko niemieckie interesy.
  ---------------------
  Wielu posłów z Bundestagu mówi w wywiadach o wyjściu US-Army z Niemiec: jeżeli już wychodzą to niech zabiorą ze sobą również całą broń atomową, łącznie z pociskami taktycznymi.

  Inni mówią, że to niemożliwe, gdyż wszelkie operacje w Afganistanie, Syrii i Iraku są koordynowane z Wiesbaden i Ramsteinu. Z Ramstein Air Base kierowane są drony nielegalnie mordujące tzw. terrorystów w Iraku, Afganistanie, Somalii, Jemenie, a także w Pakistanie.
  Takie centrum dowodzenia terrorem na świecie w Polsce nie powstanie i dobrze.

  Niemcy uważają, że Prezydent Trump jak biznesmen, tylko ostro handluje, by wycisnąć od Niemców jeszcze większe opłaty za ich tzw. "ochronę", której oni od dawna nie chcą!

  Mają dosyć amerykańskiej okupacji i odpowiedzialności za mordy, których sami nie popełniają, ale za które są obwiniani. Chodzi o mordy wykonywane przez drony sterowane z Niemiec. Tylko bezpośrednio zarabiający w miasteczkach przy koszarach są za ich pozostaniem.
  Rosjanie sobie poszli, natomiast US-Army jak wejdzie to nie wychodzi!
  Dlatego jeszcze raz: Yankee go home!!

  https://www.youtube.com/watch?v=2flpdqGfAsw

  https://www.youtube.com/watch?v=WXvPMukLe68


  >Nasze drogi się rozeszły.

  W czasie Korony dezynfekcja i występy w masce są zalecane.
  Ale Korona to globalne oszustwo. Tu cenię prezydenta Trumpa za jego trzeźwą ocenę sytuacji.
  Pozdrowienia od Polaka z Niemiec.
 • @adevo 21:30:38
  Ty jesteś ten sam "adevo" co kiedyś czy ktoś cię podmienił?
 • @AgnieszkaS 20:30:58
  Łoł!
  A kim jestem? I jacy "wszyscy" to wiedzą?

  Kim ty jesteś to doskonale wiemy - syjonistka z beretem zrytym przez syjonistyczną propagandę. Tutaj nikt nawet nie chce z tobą dyskutować, tylko ja ci robię łaskę.
  I pomyśleć, że ktoś taki jak ty miałby być tutaj adminem...
 • @AgnieszkaS 20:30:58
  //Śpiesz się z propagandowymi, antypolskimi notkami, targowico!//

  Hahahaha :))
  Przytul się lepiej do hujskego...
  On ci krzywdy nie zrobi, chłopców woli :))

  Czego ty tu jeszcze szukasz? Masochistka jesteś czy co?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:34:25
  Kłamstwa Prezydenta Dudy muszą być ukarane przegraną w drugiej turze wyborów. To staje się jaśniejsze dla coraz większej liczby wyborców, także dla mnie. Trzeba koalicji polskich partii przeciwko wyborcom Dudy.

  Ja nigdy nie głosowałem na węgorza! Od samego początku wiedziałem, że śmierdzi kłamstwem i na kłamstwie buduje. Ale kiedyś był on mniejszym złem, a teraz jest zagrożeniem, jak i jego umowy z Trumpem, dla całej Polski.

  >Ty jesteś ten sam "adevo" co kiedyś czy ktoś cię podmienił?
  --------
  Jak ty ludzi widzisz, to przecież zależy u Ciebie od dnia tygodnia.
  Notuję: dzisiaj drugi dzień tygodnia i pierwszy dzień pracy.
 • @adevo 21:30:38
  Po zwycięstwie Trzaskowskiego Polacy tłumnie będą wyjeżdżali na zbiór szparagów do Niemiec, a Polska jako kraj przestanie się wychylać, bo chyba będzie wiedziała gdzie jest jej wyznaczone miejsce - między Rosją i Niemcami i to oni, Niemcy+Rosja, oprócz Trzaskowskiego, będą triumfatorami w tych wyborach.

  Szczęścia na drogę,

  "Yankee"
 • @AgnieszkaS 22:40:14
  > Niemcy+Rosja, oprócz Trzaskowskiego, będą triumfatorami w tych wyborach.
  ---------------------
  Dziękuję za życzenia. Wredni sąsiedzi są historycznymi sąsiadami. To fakt.
  Natomiast Polska nie potrzebuje nowych sąsiadów- to moje przekonanie polityczne!

  Niech się USA troszczą o kraj, który ich pomocy potrzebuje: Tybet.
  Zamiast tego USA od lat 70 budują chińską potęgę.

  Yankee go home.
  Get out of my Land!
 • @adevo 23:24:07
  Byłam uprzejma dla osoby, która obraziła prezydenta RP, ale ja z natury jestem uprzejma. Nie prowadzę dyskusji na tak niskim poziomie, Panie inżynierze.
 • @adevo 22:12:26
  Nie, ja ludzi cały czas obserwuję i staram się wyciągać wnioski.
  Jak się pomylę to grzecznie przepraszam.
  Tak się jednak składa, że najczęściej mam rację. Taka skaza :)
 • @AgnieszkaS 22:40:14
  Z tej amerykańskiej rozpaczy zaczęłaś przyjmować jakieś substancje?

  Polska zawsze była między Niemcami i Rosją i już zawsze tak będzie. Zawsze walczyła i jakoś istnieje. Żadna "pomoc" złodziei, ropokradow, bandytów, morderców i terrorystów z US nie jest nam potrzebna.

  Dotarło do Jagienki?
 • @adevo 23:24:07
  //Yankee go home.
  Get out of my Land!//

  Też tak uważam :)

  Mój Dziadek był Powstańcem Wielkopolskim i wyganiał Niemców. Teraz Niemcy wyganiają ropokradow.
  Historia zatoczyła koło :)
 • @AgnieszkaS 23:41:27
  To obecny prezydent obraża Polskę i Polaków.
  Ty i tak tego nie zrozumiesz...
 • ***
  Swój, jak by nie było, ciągnie do swojego. Wy się bratajcie, ale ja opuszczę już to przykre widowisko.

  Wiwat obca agenturo, dobrze się sprawiłaś!!!
 • @AgnieszkaS 00:11:02
  Ja z nikim się nie bratam a już zwłaszcza z twoim (byłym?) przyjacielem adevo.
  A "obcą agenturą" to ty tu jesteś.

  //ja opuszczę już to przykre widowisko. //

  Krzyż na drogę i mam nadzieję, że już tu więcej nie zawitasz :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:59:44
  Pozdrawiam sprzymierzeńca (!)?
 • @AgnieszkaS 23:41:27
  >Nie prowadzę dyskusji na tak niskim poziomie, Panie inżynierze.
  ----------------------
  Adevo nie jest inżynierem. Adevo to aniołek.
  Pięknego dnia jeszcze.

  https://iddd.de/rys/habry.jpg
 • @adevo 00:43:26
  Chabry, moje ulubione, pamiętam ich błękit wśród polskich pól.


  Pięknego dnia Tobie również.
 • @adevo 00:23:14
  W sprawach zasadniczych każdy może być sprzymierzeńcem. Nie patrzę wtedy na jakieś prywatne urazy.
  Polska jest najważniejsza.
 • Ciekawy artykuł o przyszłości Polski
  Ciekawy artykuł
  https://colonelcassad.livejournal.com/5986815.html

  a w zasadzie wystarczy mapka
  https://pbs.twimg.com/media/EbT8dUQX0Ac5M2Z?format=jpg&

  Teraz w Polsce będą stawiać Forty no Fort Tramp.

  To właściwie wyjaśnia czym dla rządzących i dla USA są Polacy w Polsce..
  podobnie zresztą jak kiedyś Indianie w Ameryce czy teraz Palestyńczycy w Palestynie.

  To w zasadzie wyjaśnia wszelkie głębsze plany nadzorców solidaruchów wobec Narodu Polskiego. Solidaruchy z PO czy PIS to tylko lokalna V kolumna, agentura tych nadzorców.

  Jedni chcą wypychać Polaków z Polski, rozcieńczać Naród Polski przy pomocy imigrantów i LGBT
  inni preferują metody Amerykańskie czyli budową Fortów..
  oczywiście jak zawsze obronnych... do obrony zdobywców przed lokalnymi terrorystami czyli przed Narodem Polskim.

  Warto dostrzegać te jednoznaczne sygnały co do intencji i roli solidaruchów w Polsce..
 • @Oscar 05:00:43
  Momentami odbieram Pańskie wpisy jako bardzo racjonalne, ale są chwile, że nie potrafię hamować obrzydzenia, kiedy wylewa się z nich ordynarna ruska propaganda.

  Ford Trump jest polskim pomysłem, który amerykanie przyjęli trochę cynicznie jako próbę sprowadzenia ich żołnierzy do Polski poprzez umizgiwanie się do amerykańskiego prezydenta. Ford Trump to był lep na Trumpa ale chyba zadziałał, pomimo ostentacyjnej krytyki tego pomysłu w USA.

  Tak, w Ameryce są forty, odpowiedniki polskich jednostek wojskowych. Generalnie, Amerykanie nie chcą żadnego fortu u nas w kraju.

  V kolumna z całą pewnością działa w Polsce i jest głównie niemieckiego i rosyjskiego rodzaju.
 • @AgnieszkaS 06:23:50
  A V kolumna Syjonistyczna, Banderowska ? Zniknęły, nie ma ich, nigdy nie było.
  A ustawiając hierarchię wpływów tych V kolumn na "Polskie" władze to jaka to jest kolejność co ?
  Ja nie jestem ruska V kolumna.. ja jestem niezrzeszony ...sympatyk Putina..

  Na otarcie łez przytaczam wywiad Bosaka..
  Ma otwartą głowę..dobrą pamięć, jest wygadany, logiczny ... to jest potencjał na polityka..
  https://www.youtube.com/watch?v=qIvmVnlPKyQ&feature=youtu.be&t=347

  Pytanie czy czy ma dobry dla Polski program...

  Program powinien być jeden uniwersalny dla wszystkich...
  (zawierający pytania na wszystkie ważne dla Polaków kwestie).
  a kandydaci powinni tylko wypełnić formularz TAK/NIE/Nie wiem

  i ewentualnie uzupełnić formularz o kilka swoich preferencji i anty preferencji jeśli nie ich w ogólnym formularzu.
  Takie wypełnione formularze opublikować i każdy sam mógłby ocenić kandydatów... do tego wywiady dyskusje ale wszystkie wokół tych wszechstronnych formularzy.

  Wtedy by wiadomo było kto czego chce...
  Po dojściu do władzy kandydaci powinni odpowiadać karnie za złamanie deklaracji na formularzu czyli a zdradę Narodową.

  Prosty i tani mechanizm na demokrację i wykluczenie kłamców krętaczy..
  oczywiście nie wprowadzi tego ani PIS ani PO czyli nie solidaruchy..
  oni bazują na kłamstwach, niedomówieniach, krętactwach, niejawnych działaniach... jak to zdrajcy..
 • @AgnieszkaS 06:23:50
  O Amerykańskiej demokracji..
  Tu nie trzeba ruskiej propagandy (gadasz jak Pompeo) tu wystarczy zwykły ludzki obiektywizm.
  USA ustanawiają swoje bazy na każdym zdobytym terytorium na całym świecie. Wszędzie tam gdzie są te bazy rządy są oczywiście marionetkowe popierające USA bo innych być nie może natychmiast zostaną zbombardowane i zmiecione z powierzchni ziemi.
  Te setki baz nie bronią "demokracji" (propaganda dla naiwnych) ale bronią wprost globalnych interesów USA. (obrona interesów to tez propagandowy chwyt).. a naprawdę jest to agresja, dominacja, zastraszanie..czyli globalny bandytyzm..
  Każdy bandyta na tym świecie "broni swoich interesów" .

  Tu nie trzeba żadnej ruskiej propagandy tu wystarczy zdrowy rozsądek i odrobina logiki (a to w czasach masowej propagandy globalnych mediów jest towar deficytowy).
  Wielu do dzisiaj poważnie wierzy w przekazy Radia Wolna Europa.
  W IPN na tej kanwie "piszą" historię Polski.
 • @Oscar 07:37:50
  "Ja nie jestem ruska V kolumna.. ja jestem niezrzeszony ...sympatyk Putina.."/Oscar/

  Nie musi Pan mnie o tym przekonywać, ja Pan za V kolumnę nie uważam. Fałszywe informacje są rozprowadzane przez wiele osób nieświadomie, choćby ta o forcie Trump.

  A jeśli chodzi o tę "perłę", Bosaka, to proszę się zainteresować jego planami prywatyzacji służby zdrowia.

  A Bosak, moim zdaniem, powinien powiedzieć z czego przez tyle lat się utrzymywał i czy płacił podatki. Niewiele o nim można powiedzieć, poza tym, że jest zawodowym politykiem. To na mnie nie robi najlepszego wrażenia.

  Napisał Pan:
  Po dojściu do władzy kandydaci powinni odpowiadać karnie za złamanie deklaracji na formularzu czyli a zdradę Narodową.

  Proszę mi wybaczyć ale to jest bzdura. Politycy, ci początkujący, deklarują wiele rzeczy, później się okazuje, że nie mieli o pewnych procesach i przebiegu spraw pojęcia, że zdarzyło się coś nieoczekiwanego (pandemia), tudzież inne sprawy polityczne i losowe.

  Politycy zdradzają, owszem. Proszę jednak popatrzeć ilu jest zdrajców w głupim, nieokrzesanym narodzie.

  Dobranoc.
 • @AgnieszkaS 08:02:25
  Porównywanie wymagań stawianych politykom i "narodowi" to czysta głupota.
  Naród jest taki jak się urodzi i jak wykształci..
  Polityk ma być najlepszą częścią Narodu i nie z powodu zarobków i przywilejów ale z powodów merytorycznych.
  Równie dobrze można powiedzieć że nauczyciel ma prawo być tak głupi jak jego uczniowie... otóż nie ma takiego prawa..
  Nauczyciel podobnie jak polityk to mają być osoby przygotowane, wyselekcjonowane, wykształcone to swojej pracy z ludźmi czyli z narodem
 • @Oscar 08:26:04 //Nauczyciel podobnie jak polityk to mają być osoby przygotowane, wyselekcjonowane, wykształcone to swojej pracy
  Śliczne sformułowanie.

  To ja już wymyśliłem pod koniec mych post-graduate studiów (geofizyki i hist. nauki) na UC Berkeley przed blisko półwieczem.

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/06/Not-too-Divine-Comedy-back-2.jpg

  Już wtedy proponowałem, by DEMOKRACJA W USA przyjęła formę PIĘTROWĄ, z cenzusem wykształcenia niezbędnym do sprawowania władzy na wyższych jej szczeblach - czyli coś w rodzaju chińskiego MANDARYNATU jak się później dowiedziałem.

  Boć to już od samego STWORZENIA tego "wyjątkowego kraju pod Bogiem Izraela", Stany Zjednoczone to przykład "MANDARYNATU FINANSOWEGO", prowadzącego w prostej linii do DEWASTACJI (od wewnątrz) LUDZI i (od zewnątrz) otaczającej ich PRZYRODY. Co sławny "unabomber" Ted Kaczynski, matematyk z UC Berkeley starał sie - m. in. bombą wymierzoną w Davida Gelertnera, autora książki "Amerykanizm to Czwarta Wielka Religia Zachodu" - jak potrafił, powstrzymać.

  A nam przypadło zadanie ten US(Raj) jakoś UCZŁOWIECZYĆ, która to idea nawet i w Watykanie zaczyna się przebijać:

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/151263,ziemia-to-nasza-matka-nie-wolno-jej-gwalcic
 • Czyżby dokonał jakiego przecieku z PKW ?
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/tomasz-grzelewski-nie-zyje-byl-rzecznikiem-pkw/6wvsm1y

  Szybko go uciszono.
  A może to tylko zbieg okoliczność jak z Lepperem, Cyganem i wieloma innymi co to chcieli Narodowi prawdę gadać..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031