Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
246 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Pandemia nie przeszkadza w szykowaniu wojennych awantur NATO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od lat USA ćwiczą scenariusze wojny w naszym kraju

 

Od lat USA ćwiczą scenariusze wojny w naszym kraju. Pomimo pandemii koronawirusa w Drawsku Pomorskim rozpoczynają się OGROMNE ćwiczenia. Z każdym dniem przybywa żołnierzy na poligonie drawskim, którzy już niedługo wezmą udział w głównej części międzynarodowego ćwiczenia pod kryptonimem Defender – Europe 20 Plus.

Ze strony amerykańskiej w ćwiczeniu weźmie udział około 4000 żołnierzy z Wysuniętego Dowództwa 1. Dywizji Kawalerii, z 2. Brygadowej Grupy Bojowej, z 3. Dywizji Piechoty oraz z 3. Brygady Lotnictwa Bojowego. Będą oni ćwiczyli z żołnierzami Wojska Polskiego z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej i 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa oraz 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii.

W trakcie ćwiczenia, na szczeblu poszczególnych brygad sprawdzona zostanie zdolność współpracy polskich i amerykańskich żołnierzy w ramach wspólnej operacji bojowej. Przećwiczony zostanie także główny epizod taktyczny planowany pierwotnie w ramach głównego ćwiczenia Defender -Europe 20 Allied Spirit – forsowanie przeszkody wodnej z udziałem wojsk pancernych i powietrznodesantowych.

Pomimo twierdzeń urzędników NATO, że manewry Defender Europe-2020 plus nie są wymierzone w żaden konkretny kraj, ćwiczenia są wyraźnie kolejną antyrosyjską prowokacją. Nie ma żadnej tajemnicy, że NATO ma tylko jednego potencjalnego przeciwnika w europejskim regionie strategicznym, który jest w pewnym stopniu równy sojuszowi pod względem zdolności wojskowych. Bez względu na to, co mówią przywódcy polityczni i wojskowi NATO, to Rosja.

W Moskwie nieraz mówiono, że oni nie są zainteresowani w napięciu konfrontacji z NATO – ani w regionie Bałtyckim, ani gdzieś jeszcze. Również podkreślono, że Rosja nie zamierza napadać na jakiekolwiek państwo NATO. Według słów szefa MSZ Rosji Sergeja Ławrowa, w NATO wiedzą, że Rosja nie ma planów ofensywnych, lecz korzystają się precyzją żeby rozlokować jak najwięcej uzbrojenia i batalionów w pobliżu rosyjskiej granicy.

"Nawet w warunkach pandemii nasi koledzy amerykańscy i ich sojusznicy nie przerywają prób nasilania konfrontacji" - oznajmił Ławrow. Według jego słów kraje te próbują "wykorzystać obecną sytuację do narzucenia swego punktu widzenia, swojej wizji przyszłego ładu, który nazywają ładem opartym na zasadach". Dodał następnie, że "zasady te wymyślają oni sami".

Rosja wstrzymała manewry w bezpośredniej bliskości granic Rosji z państwami zachodnimi z powodu koronawirusa. Według rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, decyzja Rosji o wstrzymaniu ćwiczeń wojskowych w pobliżu granic z państwami leżącymi na zachód od niej związana jest z sytuacją wokół pandemii koronawirusa i ma charakter prewencyjny.

Pieskow nie podał szczegółów na temat odwoływanych ćwiczeń. O takiej decyzji wspomniał wiceminister obrony Rosji Aleksandr Fomin. Mówiąc o relacjach Rosja-NATO minister zapewnił, że Moskwa „stara się znaleźć punkty styczne” z Sojuszem Północnoatlantyckim. „Na przykład, w ramach inicjatywy przerwaliśmy przeprowadzanie ćwiczeń wojskowych w bezpośredniej bliskości granic Rosji z państwami zachodnimi” - powiedział Fomin.

Wiceminister nie wspomniał w tym kontekście o pandemii koronawirusa. Politykę NATO wobec Rosji określił jako „absurdalną” i zapewnił, że Moskwa przejawia „bezgraniczną otwartość podczas przeprowadzenia przedsięwzięć wojskowych”.

Podsumowując – podczas gdy przerzut wojsk do różnych części Europy może wydawać się dość nieszkodliwy, z wojskowego punktu widzenia, w rzeczywistości oznacza to przygotowanie sił bojowych do ofensywy lub utworzenia linii obronnej. Według wysokich rangą przywódców wojskowych NATO, Defender Europe-2020 plus to ćwiczenie, którego celem jest przeciwdziałanie „rosyjskiej inwazji”. Sęk jednak w tym, że nic nie wskazuje na to, by Moskwa kiedykolwiek próbowała zaatakować Europę.

W razie jakiegokolwiek konfliktu to nie Stany Zjednoczone, a Polska będzie państwem frontowym, które stanie oczywistym celem uderzenia odwetowego. Dlaczego Polacy będą zakładnikami w tej wojnie?

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • 5 *****
  5*****

  "Dlaczego Polacy będą zakładnikami w tej wojnie?"

  Dlatego że PIS partia interesów syjonistów czyli banda wasali i zdrajców Polski rządzi, a te durne pały wybrały tych zdrajców w wyborach powszechnych. 

  I ci wyborcy jak ślepcy nie widzą że w pis są szuje probanderowskie pro-upa, kanalie antyPOLSKIE.

  Dlatego Polska straciła niepodległość i jest marionetką USA i w razie wojny będzie skazana na zagładę. 

  Polacy otwórzcie oczy i w końcu mózgi i w następnych wyborach nie głosujcie na PiSzambo judaszy, którzy służą za judaszowe srebrniki
  żydo-ukrom i są wasalami usraela !!!

  Czy nie jest wam wstyd ? tym co głosują na pis lub na po, że wybieracie zdrajców i szumowinę antypolską ??? !!!.
 • Do @Monaco 11:30:43
  Polacy zostali podzieleni skutecznie na dwa obozy ! i Polacy w swym zapamiętaniu pędzą ku przepaści !!! i nie myślę o tak zwanych zjadaczy chleba ! myślę kadrach policji i wojska !!! wysoka kadra chyba zdaje sobie sprawę jak to się może skończyć dla narodu i dla ich rodzin ?

  W normalnych krajach służby bezpieczeństwa pogonili by te wojenne towarzystwo z rządu ! ale w Polsce służby bezpieczeństwa są żydowskie i oni jako żydzi idą w zatracenie i przy okazji pociągną Polskę w dół z którego Polska już się nie podźwignie !!! TO BĘDZIE KONIEC !

  Tak sobie myślę jak by Kosiniak Kamysz wygrał wybory to by nie był tak posłuszny tym wojennym debilom z PIS ?

  WIEM NA PEWNO ! DUDA TO WOJNA Z ROSJĄ i ŚMIERĆ POLSKI !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Polacy są zakładnikami, mięsem armatnim
  ponieważ postanowili zmarnować szansę, jaka im się trafiła po raz pierwszy od tysiąclecia, tj. sojuszu ze wschodnim sąsiadem.
 • @ele 11:42:50
  Ciemność widzę...wśród Lachów.

  https://img2.dmty.pl//uploads/1249840623_by_matiqwerty_600.jpg
 • "Dlaczego Polacy będą zakładnikami w tej wojnie?"
  -----------------
  Spokojnie - nie będzie tutaj żadnej wojny - bo komu jest potrzebna wojna na budowie komunizmu globalnego czyli - Piekła na Ziemi?
  Wniosek?
  Tutaj fundamenty pod w/w budowę wylano za pomocą II WŚ - natomiast w Rosji te fundamenty wylano wcześniej - pod kierownictwem wiecznie żywego towarzysza Lenina.
 • @interesariusz z PL 12:41:03
  Też tak myślę
 • @interesariusz z PL 12:41:03
  Juz go mielismy od powstania PKWN.
  Teorerycznie panstwo frontowe i najweselszy barak w Obozie.
  Praktycznie zachodnia gubernia zmutowanego carstwa.
  Oraz atrakcja w postaci pierwszenstwa w spopieleniu zaraz po rubieznej guberni dla niepoznaki zwanej NRD.
  Nasz byl Sojusz- jak to pieknie brzmi.
  Ich byl Pakt- jak z samym Diablem.
  Taa, psychotechnika pojec i jezyka.
  Urabianie na poziomie komunikacji.
  Teraz tez wprawdzie probuja na "ty". Niby luzik ale to taki nowy " towarzysz". Za komuny przynajmniej w slownictwie uratowalismy godnosc.
  Godnosc Narodu w ktorym ok.25% ludnosci byla herbowa.
  Tego zaden sojusznik nie moze nam wybaczyc. Nawet w kontaktach z NATO powinnismy brac na- to poprawke.
 • Amerykańska demokracja się zbliża.
  Jakby ktoś chciał więcej się dowiedzieć o tej demokracji to proszę.
  (tylko dla dorosłych odpornych psychicznie)

  https://twitter.com/ml_1maria/status/1266282320471789568
 • @Oscar 16:35:18
  USA. UNITED SATAN AMERICA.

  Bandycki kraj który powstał na ludobójstwie Indian.
  Kraj zwyrodnialców którzy bez skrupułów użyli dwóch bomb atomowych mordujac pół milina cywilnej ludności w tym nikomu nic niewinne dzieci.
  Te amerykańskie zwyrodnialcy w Wietnamie rzucali na ludność cywilną bomby z napalmem które paliły w bestialski sposób ludzi i chemiczne które spowodowały uszkodzenia genetyczne, oraz zwyronialcy z USA bombardowali Serbie i Irak bombami z radioaktywnym uranem.

  Kraj rządzony przez zdegerowanych psychopatów i zwyrodnialców. Mordujacych wszędzie ludność cywilną jak m.n. w Iraku, Syrii, Afganistanie a teraz i w Donbasie. Jakie rządy zwyrodniaców taka tam teź jest zwyrodniała policja.

  A pisowsko-peowskie-sldowskie-pslowskie i inne gady popierają ten bandycki zwyrodnialy yankeeski reżim i Polskę wciągają w to ich bagno.
 • autor
  Polska i wiekszosc krajow Unii wchodzi w okres lagodzenia restrykcji zamrozenia gospodarki(lockdown) a takie duze manewry w Polsce i krajach baltyckich z wojskami ktore maja duzy odsetek zarazonych np. USA prawdopodobnie przyczyni sie do wiekszego wzrostu zarazonych w kraju a to moze przedluzyc zamrozenie lub wprowadzic restrykcje od nowa(oczywiscie przyczyna bedzie nie przestrzeganie dystansowania sie spoleczenstwa-brak masek a nie manewry)
 • 5 ☆☆☆☆☆
  Tak na zdrowy rozum.

  Rosja nie ma żadnego interesu napadać na Polskę. 
  Po co ?
  Czy miałaby jeszcze dodakowo brać sobie na utrzymanie 36 - 38 milionów cudzych obywateli którzy po 1989 nic nie mają swojego. Żadnego liczącego się przemysłu, i żadnej siły twórczej a w tym sporą część oczadzonych ludzi nienawiścią do Rosji. 

  Przecież gdyby Rosja zajęła Polskę to wszystkie obce firmy dzięki którym milony ludzi tu ma pracę zlikwidowały by swój tu interes i cały kraj (Polin) byłby dla Rosji studnią bez dna. 

  Tylko w chorych głowach i u cyników są tak poronione pomysły i przekazy o Rosji która chce napaść na amerykańską kolonie o nazwie Polin.

  Pozdrawiam :)

  P.S. Rosja ma dość swoich problemów z secesją Ukrainy która nielegalnie tak jak i Białoruś odłączyła się od macierzy Rosji. By jeszcze brać sobie dodatkowy ciężar religijnie i mentalnie obcą Polskę

  Dla Rosji jest ważne: https://m.youtube.com/watch?v=MTosiqe8Ats
 • Polski czołgista do amerykańskiego:
  Twój czołg jest lepszy niż mój... :)
 • Konferencja przeszła niezauważona.
  Konferencję zorganizowały Chiny przy udziale Rosji.
  Przedstawiciele UE i USA odmówili udziału w konferencji pod nazwą "Świat po koronawirusie", prowadzonej przez fundację Dialogu Strategicznego w Belgradzie. Marko Djuric, dyrektor Serbskiego Biura ds. Kosowa i Metohiji, poinformował TASS na marginesie konferencja w piątek.
  https://tass.com/politics/1161805
 • Kordon sanitarny. W latach 1769-1770 Austria ustanowiła pod pretekstem ochrony przed szalejącą w Rzeczypospolitej epidemią dżumy
  pretekstem ochrony przed szalejącą w Rzeczypospolitej epidemią dżumy tzw. „kordon sanitarny”, obejmujący z początku starostwo spiskie, a później również czorsztyńskie, nowotarskie i sądeckie.


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Była to faktyczna aneksja, dokonana jeszcze przed I rozbiorem.


  Spis treści

  Historia zarazy

  Pierwsze ogniska zarazy – dżumy dymienicznej – powstały w Mołdawii podczas wojny rosyjsko-tureckiej 1768-1774.

  Nosicielami choroby byli tureccy jeńcy, przy czym występowanie dżumy na terenach Imperium Osmańskiego było w tamtych czasach powszechne.

  Głównodowodzący wojskami rosyjskimi gen. Karl von Stoffeln zmusił lekarzy wojskowych do zachowania w tajemnicy faktu wybuchu epidemii, a po nagłośnieniu sprawy przez głównego chirurga Gustava Orreusa nie zezwolił na ewakuację z zarażonych miast.

  Działania von Stoffelna oraz szalejąca wojna sprawiły, że środki zaradcze przedsięwzięte później przez władze rosyjskie (posterunki kontrolne na granicach) okazały się niewystarczające w obliczu groźnej epidemii, która już wkrótce zaczęła rozprzestrzeniać się na północ – przez Ukrainę aż do Moskwy. W 1771 r. w samej Moskwie zmarło według niektórych szacunków do 100 tys. osób, a więc co trzeci mieszkaniec.


  Pierwsze przypadki dżumy na ziemiach polskich przypadają na początek 1769 r., natomiast w 1770 r. zaraza obejmowała już cały Wołyń i Podole (w tym samym czasie w Rosji dotarła do Briańska, leżącego przy obecnej granicy z Białorusią).


  Aneksja 1769 r.

  W 1768 r. zawiązana została konfederacja barska, skierowana przeciwko kurateli Rosji i popieranemu przez wojska rosyjskie królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu.

  Z początku konfederaci cieszyli się poparciem Cesarstwa Austriackego. Wkrótce jednak wyszły na jaw ich bliskie kontakty z Turkami – groźnym rywalem Austrii – co skłoniło cesarza Józefa II do podjęcia próby zabezpieczenia północnych granic.


  Pierwsze plany rewindykacji Spisza zaczęły być przygotowywane w 1763 r., jeszcze przez cesarzową Marię Teresę i księcia Wenzela Antona von Kaunitza.

  Fakt wybuchu zarazy w Rzeczypospolitej stał się tylko wygodnym pretekstem do aneksji i tak w 1769 r.

  Austriacy zajęli starostwo spiskie, oficjalnie pod pretekstem utrzymywania kordonu sanitarnego chroniącego

  Królestwo Węgier przed epidemią.

  Warto zaznaczyć, że władze austriackie zapewniały, iż tereny te oficjalnie pozostaną częścią Korony.

  Co więcej, z początku król Stanisław August Poniatowski również zaakceptował nowy stan rzeczy, ponieważ kordon osłabiał konfederatów.

  Przy okazji ustalania nowych granic miał miejsce ciekawy epizod. W 1769 r. granice między Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a Królestwem Węgierskim nie były zbyt dokładnie wyznaczone, natomiast Węgrzy rościli sobie prawa nie tylko do Spisza, ale również do Podhala, a nawet całej Sądecczyzny.

  W związku z tym w październiku 1769 r. węgierski komisarz graniczny Joseph Török ogłosił, że polscy osadnicy zmienili ukradkiem w XV i XVI w. przebieg granicy.

  Podobno przedstawił nawet stosowną (sfałszowaną) mapę, która ukazywać miała rzekome „faktyczne” granice.

  Z zachowanych średniowiecznych dokumentów wiemy, że na początku XIV w. w granicach państwa Polskiego znajdowała się jeszcze większość Magury Spiskiej wraz z Podolincem i Lubowlą.

  Nie wiadomo, czy Török wykonywał polecenia tylko zwierzchników, czy też była to jego własna inwencja.

  Polskie władze wystosowały do Marii Teresy notę protestacyjną, otrzymując od niej uspokajającą odpowiedź.


  Aneksja 1770 r.

  Dalsze rozprzestrzenianie się dżumy na terenach Rosji i wschodnich kresów Rezczpospolitej skłoniło Austriaków do zagarnięcia kolejnych terenów: starostwa nowotarskiego, czorsztyńskiego i sądeckiego. W lipcu wojska austriackie posunęły się blisko 40 km w głąb terytorium Rzeczypospolitej, zajmując pozycje po widły Popradu i Dunajca na północy oraz Ropki, Stawiszę i Czarną na wschodzie.

  20 listopada 1770 r., po tym gdy cesarzowa Maria Teresa ostatecznie zaakceptowała aneksję, Austria oficjalnie ogłosiła przyłączenie Spisza do Królestwa Węgier.


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Niedługo po Austrii również i Prusy, pod pozorem rozciągnięcia kordonu sanitarnego, rozpoczęły inkorporację poszczególnych starostw Pomorza.  I rozbiór polski

  W 1772 r., w rezultacie I rozbioru, ziemie objęte kordonem sanitarnym włączono do państwa Habsburgów (do węgierskiej części).


  Wał graniczny


  Natychmiast po zagarnięciu wspomnianych terenów Rzeczpospolitej, Austriacy przystąpili do umacniania nowej granicy z Polską.

  Przy stosunkowo dużym nakładzie sił i środków, w najłatwiej dostępnych odcinkach nowej granicy wzniesiono graniczny wał obronny.

  Prostokreślny przebieg wału oraz jego profil wskazują na jego funkcję bariery wojskowo-administracyjnej, nie zaś pełnowartościowej fortyfikacji.

  Mimo to wał, poprzedzony fosą i zapewne zasiekami, mógł stanowić oparcie dla patrolu czy oddziału wojsk granicznych w przypadku ataku nieregularnych grup zbrojnych (np. oddziałów konfederackich).

  Mobilność oddziałów granicznych zapewniała droga wałowa.

  Do dziś zachowały się wielokilometrowe odcinki tego wału: od wschodnich podnóży Żeleźnicy, przez Kierówkę (na północ od szczytu), Trzy Kopce, aż po Janiłówkę.

  Dalej wał przebiegał w masywie Lubania.

  Na uwagę zasługują bardzo stare buki, rosnące w linii wałów.

  Być może jest to sukcesja po bukach nasadzanych planowo na stokach wałów granicznych i formowanych w trudny do przebycia żywopłot.

  Było to często spotykaną praktyką w dawnej fortyfikacji.

  Na szczególna uwagę zasługują odcinki osiemnastowiecznego wału, przebudowanego w 1914 r. i przeorientowanego do obrony od strony południowej (np. na stokach Kawulówki).

  Zmiana polegała przede wszystkim na uformowaniu nowej, spłaszczonej fosy, dostosowanej do zasieków z drutu kolczastego.

  W Ochotnicy resztki wału można zobaczyć tuż poniżej przełęczy Knurowskiej (zaraz za umieszczoną przy drodze jedną z tablicą informacyjnych o drodze knurowskiej).

  Zachowane elementy wału granicznego są uznane za najstarsze znane relikty fortyfikacji polowych na Podhalu.


  https://ninanonimowa.neon24.pl/post/155602,kubel-zimnej-wody  https://gory.fandom.com/pl/wiki/Kordon_sanitarny#
  Bogumił Boguchwał
 • @demonkracja, Nie dać się sprowokować !!! -- Uwaga, Uwaga NADCHODZI !!!!
  .  https://youtu.be/WLg19rQxVjk?t=20

  Bogumił Boguchwał
 • @Anna-PK "Przedstawiciele UE i USA odmówili udziału"
  .
  https://m.neon24.pl/ca6a01c090c8e9ac8507333363250f39,14,0.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • autor
  Co na to car?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031