Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polacy nie potrzebują wrogów – sami sobie wystarczą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwszy przypadek koronawirusa zdiagnozowano w Polsce w marcu br. Przez dwa miesiące liczba osób z koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień.

Pierwszy przypadek koronawirusa zdiagnozowano w Polsce w marcu br. Przez dwa miesiące liczba osób z koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień. Stan na dziś to 20 143 osób zakażonych i 972 zmarłych. Innym wirusem, który będzie chodzić swoimi drogami w naszym kraju, może stać wirus „Ameryka”. Niestety ten wirus nie uda się pokonać! Dlaczego tak?

Od lat Polskie władze prowadzą politykę bezwarunkowego sprzężenia interesów RP z polityką administracji Donalda Trumpa, osłabiając już nie tylko nasze więzy, równierz naszych partnerów. W relacjach z USA obowiązuje polityka nieodwzajemnionej i ślepej miłości – to polityka, która dla USA jest tylko biznesem.

Zwiększenie wydatków obronnych wsród europejskich członków NATO oraz obecności wojskowej w Europie są kluczowymi kwestiami amerykańskiej polityki zagranicznej. Polscy politycy demonstrują falszywą troskę o biezpieczeństwie i manipulują opinią publiczną, w kwestii zagrożenia ze wschodu, aby promować interesy USA w naszym kraju i zwiększać wydatki obronne.

Chyba najbardziej widocznym przykładem tego jest nowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego RP. W tym dokumencie wskazano, że największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski jest Rosja. W związku z tym szczególny nacisk ma być położony na wzrost mobilności i modernizację techniczną Sił Zbrojnych Polski. Do czego to doprowadzi? To doprowadzi do celu, czyli poziom wydatków na obronę ma już w 2024 roku osiągnąć 2,5 proc. PKB. Nowa strategia duży nacisk kładzie na współpracę międzynarodową w ramach NATO. Chodzi tu przede wszystkim o współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w obszarach: bezpieczeństwa i obronności (w tym w formie stałej obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce), technologii, handlu i energetyki.

Polska elita polityczna nie umiała i nie umie myśleć o polityce międzynarodowej w kategoriach gry własnych interesów i własnego biezpieczeństwa. Polska dyplomacja nauczyła się języka Trumpa tylko po to, żeby powiedzieć mu, że jesteśmy do jego usług. Prowokujemy Rosję do ataku na Polskę oraz stwarzamy wzrost napięcia w rejonie.

Rok temu bez konsultacji z sojusznikami polskie władze zabiegały o stałą bazę USA, która nie zwiększyłaby naszego bezpieczeństwa, ale wręcz przeciwnie – będzie stanowiła zagrożenie dla naszego kraju i dla calej Europy.

Niestety, biezpieczeństwo nie leży w interesie rządu, który jasno wskazuje, że Polska to amerykański folwark. Rząd pis w każdym razie probuje widowiskowo machać szabelką. Skala i scenariuszy ćwiczeń wojskowych wskazują, że USA odbudowują zdolność do prowadzenia konfliktu z Rosją w naszym kraju.

Nawet nuklearna prowokacja Mosbacher miała na celu nie tylko podbicie bębenka proamerykańskich jastrzębi w Polsce i rozpoznanie nastrojów społecznych. Rozpoznanie to zarysowało zresztą przed Amerykanami bardzo obiecujące warunki gry polskim, uśmiechniętym pionkiem. Tego rodzaju prowokacja, wraz z takim odzewem ze strony polskiej, była także praktycznym środkiem politycznym utwierdzania amerykańskiego protektoratu nad naszym krajem. Dodatkowe zaognienie relacji z Rosją, ale też zasiewanie niezgody z Niemcami, to izolowanie Polski, zamykanie jej innych opcji międzynarodowych, skazywanie jej na USA.

O jakim zagrozeniu ze Wschodu ci ludzie gadają? I po co komu ten obraz wroga? Niby po co Rosja ma na nas zbrojnie napadać? Żeby zebrać nadmiar jabłek albo kapusty? Rosjanie tak jak nas nie bali się klika lat temu, tak nie boją się i dziś, bo takie uzbrojenie jakie ma nasze wojsko nie robi na nich wrażenia. Rosji najmniej się trzeba obawiać. Tutaj my są największym zagrożeniem.

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • Polacy nie szukają wrogów.
  To rząd szuka wrogów. Na siłę robi z Rosji wroga. A rząd wiadomo kto to. Mówiący po Polsku żydzi i ich szabesgoje. Dlatego trzeba roznieść całą Wiejaską, od prawa do lewa.
 • Polska rządzona przez wasali.
  Tu tylko jeden przykład z setek zbrodni popelnionych w interesie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. 

  Amerykańska pomoc dla krwawej dyktatury... .

  Tu jest wszystko o ingerencji USA i o zamachu na demokratycznie wybranego prezydenta i zainstalowaniu krwawego prawicowego dyktatora pro USA.

  https://histmag.org/Amerykanska-pomoc...-dla-rozliczen-Brazylii-z-przeszloscia-9653

  Tu tylko mały fragment amerykańskiej "demokratycznej pomocy" dla Brazylii. 

  ///// Dyktatura junty trwała 20 lat. Okres ten charakteryzował się funkcjonowaniem cenzury, porwaniami i więźniami politycznymi. Nawet szkolny program nauczanie był określony przez wojsko.

  Dilma Rousseff, [{ już po jej obaleniu to byla }] prezydent Brazylii, była działaczką opozycji, w latach 1970-1972 przetrzymywaną w więzieniu i torturowaną. Stany Zjednoczone podtrzymywały stosunki z dyktaturą i sporządzały rutynowe raporty,
  które teraz mają dla Brazylii dużą wartość. /////

  Już teraz w Brazyli dzięki ofiarnej USA pomocy wszyscy żyją w typowo yankees luxusie, czyli skrajna bieda i bogactwo, szczęśliwi jak w raju.

  Takie samo szczęście doświadczają w innych krajach miedzy innymi na w Afganistanie, Iraku, Libii w Syrii i na Ukrainie.

  Pozdrawiam
 • Najlepiej byłoby
  Gdybyśmy nie byli w NATO. I w UE. Nikogo o zdanie nie trzeba było by się pytać, czy wprowadzamy karę śmierci, czy nie wprowadzamy, czy prostować ogórki i banany, czy nie prostować.
  A samoloty moglibyśmy kupować od Ruska i gaz też zresztą, za normalną cenę.
 • To tylko biznes...
  Chodzi o prowokowanie Rosji do wyścigu zbrojeń... By niewinne amerykańskie koncerny zbrojeniowe były zmuszone produkować broń dla USA i ich sojuszników... I żebyśmy robili "interesy" z USA... A nie robili z Rosją (od tego są inni)...

  Zadaniem żołnierzy jest zużycie amunicji, broni, sprzętu, pojazdów, maszyn, mundurów, medykamentów, żywności, ropy, spowodowanie zniszczeń, by fabrykanci, udzielający pożyczek na wojnę, odbudowę jak najwięcej zarobili, wpływali na pożyczkobiorców…
 • @Redaktor1966 16:44:46
  Fabrykanci, to fabrykanci, ale banki by miały niezły geszeft.
 • "O jakim zagrozeniu ze Wschodu ci ludzie gadają?"
  ------------------
  O takim samy jakim było zagrożenie z strony Niemiec - kiedy kanclerzem był Konrad Adenauer - czyli wyimaginowanym na potrzebę stworzenia takiej a nie innej atmosfery.
  Wniosek?
  Czarci pomiot każdą rzeczywistość podstawioną ludziom musi okrasić odpowiednia atmosferą (przeważnie strachu) - aby lepiej - jego zdaniem - to wszystko się kręciło.
  Ludzie na tzw. Ziemiach Odzyskanych autentycznie bali się Adenauera - do tego stopnia, że z uchem przy kołchoźniku (taka wersja zubożonego radia) słuchali - czy nie idzie on już po swoje.
 • @zbig71 15:19:57
  Kara smierci to nie UE i NATO.
 • @Wican 21:16:46
  Akurat członkostwo w Unii europejskiej przekreśla wprowadzenie kary śmierci. W Europie kara śmierci jest na Białorusi i chyba w Turcji.
 • Już od dawna znana jest doktryna Rosji.
  Jesli Rosja zostanie zaatakowana krajem NATO lub przydupasem USA, na pierwszy ogień w odpowiedzi idą USA.
 • Jak ktoś chce budować Polskę na Prywatnym biznesie to niech popatrzy.
  "
  Braki żywnościowe, a farmerzy utylizują żywność
  https://vk.com/video-61794185_456243462
  "

  Podobnie było podczas kryzysu w 1929r.
  Prywata a interes Narodu to dwie całkiem różne wręcz sprzeczne sprawy.
  Wychodzi do szczególnie drastycznie w warunkach kryzysowych.
  W takich warunkach prywata mówi narodowi .."odp..dolcie się ode mnie"
  "mnie się nie opłaca pomagać narodowi (nierobom)" ... "nie muszę" , "z jakiej racji"..."nie ma takiego prawa"..."a od mojego wara"...

  I dlatego prywata powinna być ograniczona do poziomu małych góra średnich geszeftów...
  Te duże od których Naród realnie zależy (strategiczne znaczenie) muszą być w rękach Narodu czy państwa.

  W Pollin tak oczywiście nie jest.. Pollin to kraj solidaruchów czyli żydowska kolonia.
 • @Oscar 09:01:00
  Niestety, władza radziecka była za słaby i odpuściła sobie Polskę,

  tymczasem po wojnie trzeba było wprowadzić opcję ZERO, tj. upaństwowić wszystko, z gospdarstwami chłopskimi włącznie.

  Brak opcji ZERO to lekceważenie poświęcenia poległych.
 • @interesariusz z PL 13:11:55
  Gdy bredzisz o śmiertelnym koronawirusie jesteś tylko śmieszny. Gdy jednak tęsknisz za kołchozami, to jesteś dodatkowo upośledzony umysłowo!
  Bolszewik z ciebie wyłazi!
 • @władek 14:02:32
  To poczytaj sobie Marksa.
  Dla ułatwienia krótki filmik o geniuszu Marksa.
  https://www.youtube.com/watch?v=gPI07hyrq8w

  Włącz sobie Polskie napisy....
  Moim zdaniem to genialny filmik...
  Oglądaj uważnie i zastanów się a przekazem..
 • @Oscar 14:49:27
  ... nad przekazem..
 • @Oscar 14:50:07
  Jest takie powiedzonko: dlaczego komunizmu nie przetestowano na myszach?(nie pamietam o jakie zwierzeta szlo).
  Za to mozna mu podziekowac za holodomor, przymus kolektywizacji i powszechne donosicielstwo. Akurat to ostatnie sie sprawdzilo:(

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031