Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Mydlenie oczu i pudrowanie rzeczywistości przez MON

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Żołnierze US Army włączyli się do operacji „Odporna Wiosna” polskich Wojsk Obrony Terytorialnej i pomagają lokalnym społecznościom podczas COVID-19.

 

„Żołnierze US Army włączyli się do operacji „Odporna Wiosna” polskich Wojsk Obrony Terytorialnej i pomagają lokalnym społecznościom podczas COVID-19. Zaangażowanie humanitarne wojsk USA w Polsce to kolejny przykład tego, że jesteśmy #StrongerTogether (razem silniejsi)” – napisała na Twitterze ambasador USA.

Zamieściła też zdjęcie żołnierzy polskiego i amerykańskiego dostarczających żywność. Pod zdjęciem wyjaśniono, że przekazują ją placówkom medycznym i społecznościom lokalnym.

Z kolei Ministerstwo obrony narodowej poinformowało, że w stałej gotowości jest 14 wojskowych szpitali i 5 ośrodków medycyny prewencyjnej. Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii każdego dnia wykonuje testy umożliwiające wykrywanie koronawirusa.

We wszystkich województwach działają wojskowe zgrupowania zadaniowe, które udzielają wsparcia Ministerstwu Zdrowia. Mają one do dyspozycji m. in.: kilkadziesiąt pojazdów sanitarnych i mikrobusów, dezynfekcyjne zespoły zadaniowe, mobilne zespoły medyczne i personel medyczny, kontenerowy szpital polowy we Wrocławiu wyposażony w 100 łóżek przeznaczony do kwarantanny i udzielania pomocy potrzebującym oraz budynek wyposażony w 200 łóżek do przeprowadzania kwarantanny.

Ale czy tak jest naprawdę? Po prostu nie potrafię zrozumieć, że możliwe jest takie mydlenie ludziom oczu. Jeżeli chodzi o zalecenia i zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19 w jednostkach wojskowych teoretycznie są restrykcyjne, ale praktycznie ich nie ma w ogóle – brak mydła, papieru toaletowego w łazienkach. Żołnierze przychodzący do pracy nie otrzymują ani maseczek, ani rękawic, choć w niektórych jednostkach mają dostęp do płynów odkażających.Żołnierze i pracownicy wojska są zmuszeni do kupowania maseczek, rękawic i innych środków dezynfekujących. Termometr do mierzenia temperatury, na tyle wojsko wprowadziło tzw. restrykcyjne środki. Wszystko jest robione na pokaz.

Nic więc dziwnego, że w marcu do jednostek wojskowych dotarło pismo zakazujące udzielania informacji o zachorowaniach na Covid-19 bez konsultacji z MON.

W szpitalach wojewódzkich personel ma nie zmieniać rękawiczek tylko je dezynfekować. A przecież rękawice maja swoją wytrzymałość i gdy zostaną potraktowane alkoholem, to tracą ochronne właściwości, nie chronią ani pacjenta, ani personelu.

Wciąż nie wiadomo ilu żołnierzy Wojska Polskiego jest zakażonych koronawirusem, ponieważ MON ukrywa informacje. W naszym kraju nikt nie tworzy osobnych statystyk dotyczących np. chorych policjantów, żołnierzy (tak jest m.in. w Austrii, Hiszpanii czy Włoszech, w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii). Liczba żołnierzy Wojska Polskiego zarażonych koronawirusem oraz objętych kwarantanną (a informacje o wszelkich chorobach traktowane są przez RODO jako dane wrażliwe) jest bardzo nikła.Tajemnica wokół zakażenia oznacza, że sytuacja w wojsku jest fatalna. Czy jest to sposobem MON na ukrywa nieswojej porażki?

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • Od dnia pierwszego wiadomo bylo, ze koronawirus to sciema.
  Teraz po 2 miesiacach jest to sciema do potegi. Jak mozna tkwic ciagle umyslowo w rzadowej propagandzie ? Lenin wiecznie zywy?
 • Najpierw nas i cały świat trują zarazą którą sami opracowali i rozprzestrzenili.
  A teraz "pomagają". Stany nigdy nikomu bez przyczyny nie pomagają tylko mają swoje cele i interesy.

  Z takimi "przyjaciółmi" to juź lepiej jest dla Polski z wrogiem zgubić niż z
  okupantami i niszczycielami innych państw znaleźć.

  Bo cóż to za przyjaciel które szantażem, sankcjami, represjami zmusza sojuszników do wykonywania wszystkich jego zachcianek.
  Kosztem utraty rynków zbytu, handlu a tym samym dochodów.
 • "Żołnierze...
  ------------
  "Żołnierze US Army włączyli się do operacji „Odporna Wiosna” polskich Wojsk Obrony Terytorialnej i pomagają lokalnym społecznościom podczas COVID-19."
  ------------
  W czym pomagają? W zarażaniu świrusem?
  Oni już pomogli i banderssynom, byłej Jugosławii, Afganistanowi, Irakowi, Libii, Syrii i nie ustąpią za żadne skarby - aby nie pomóc Iranowi.
  Wniosek?
  Polakom to oni - też już pomogli - jeszcze podczas trwania II WŚ - zapadła klamka o Żelaznej Bramie - a potem pomogli obrócic PRL w perzynę z towarzyszem Balcerowiczem na szpicy. O pomaganiu (futrowaniu) pana, towarzysza Hitlera i towarzysza Lenina/Stalina nawet nie wspomnę.

  Żołnierze US Army pomagają - to naprawdę budzi grozę.
 • Oderwani od rzeczywistości, złomiarze !
  https://www.defence24.pl/polska-wplacila-pieniadze-za-f-35

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031