Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Fanaberie polskich elit. Polska staje się stanem USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chociaż nowy termin nie został jeszcze ogłoszony, jedna rzecz jest znana – Amerykanie będą kontynuować okupację naszego kraju zgodnie z własnym planem i nawet nie ma znaczenia kto zostanie nowym prezydentem Polski.

Chociaż nowy termin nie został jeszcze ogłoszony, jedna rzecz jest znana – Amerykanie będą kontynuować okupację naszego kraju zgodnie z własnym planem i nawet nie ma znaczenia kto zostanie nowym prezydentem Polski.

Pretendenci do urzędu prezydenta w zasadzie się nie różnią gdy twierdzą, że wydatki na wojsko nie powinny być mniejsze niż 2 proc. PKB (tegoroczny plan zakłada 2,1 proc. PKB), a wojska amerykańskie powinny być w Polsce (chociaż Krzysztof Bosak uważa, że ich liczba nie powinna się zwiększać), nie podważają też sojuszu z tym krajem.

Kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz jest zwolennikiem zwiększania wydatków na armię do ustawowego poziomu 2,5 proc. PKB w 2030 r., a Mirosław Piotrowski stawia na umocnienie sojuszu z USA w ramach NATO. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska uważa, że wydatki na zbrojenia powinny się docelowo zwiększyć do 2,5 proc. PKB do roku 2030. Według jej, też powinna się zwiększać obecność wojsk amerykańskich w Polsce, bowiem ich obecność „jest elementem tworzenia trwałego systemu bezpieczeństwa naszego kraju”.

To nie tajemnica, że Polska jest „centrum przyciągania” wojsk Stanów Zjednoczonych, oraz krajem, który demonstruje „gotowość pójścia na wszelkie amerykańskie awantury”. Jesteśmy „najbliższym sojusznikiem” Trumpa ponieważ posłusznie spełniamy oczekiwania USA w kluczowych kwestiach (zwiększania wydatków na obronność, zakupów bardzo drogiego uzbrojenia i innycyh).

Od lat obserwujemy zaostrzający się konflikt Europy z USA ze względu na różnice interesów Europejskich członków NATO i Stanów Zjednoczonych. Problem polega na tym, że najbliższy sojusznicy USA wolą nie ryzykować, a Amerykanie chcą prowadzić własną politykę w Europie.

Najbardziej jaskrawym przykładem tego są manewry Defender Europe 2020,rozpoczęcie których ujawniło, że USA zawsze dbali tylko o swój interes, a wszyscy inni byli wykorzystywani do ich celów.

Niemcy, Francja krytycznie odniosły się do manewrów, określając ich jako jakaś amerykańska fanaberia. Co dotyczy Waszyngtonu, z powodu pandemii koronawirusa w Europie, Amerykanie wykorzystują sytuację w celu realizacji wspólnych planów rozmieszczenia dodatkowego kontyngentu wojskowego USA w Polsce. Obecnie w Polsce znajdują się ok. 8,5 tys. amerykańskich żołnierzy (stacjonuje ogółem ok. 4,5 tys. żołnierzy, oraz ok. 4 tys. amerykańskich żołnierzy i 1550 jednostek sprzętu, którzy przybyli w ramach ćwiczenia Defender).

Jak widzimy, narracja polityków USA o „zagrożeniu rosyjskim” i wzmocnieniu wschodniej flanki NATO to jedynie kamuflaż, który ma przykryć prawdziwy cel Waszyngtonu – czyli „militaryzację kraju oraz wzmocnienie kontyngentu wojskowego NATO”. Europa zachodnia powoli dystansuje się widząc, że jej interesy nie są tożsame z amerykańskimi.

W Niemczech na nowo wybuchła dyskusja dotycząca wycofania z kraju amerykańskiej broni jądrowej. Prominentni przedstawiciele niemieckiej partii SPD stwierdzą, że pieniądze lepiej przeznaczyć na walkę z nierównościami społecznymi i edukację, a broń masowego rażenia nie stanowi wkładu do pokoju. W związku z tym USA mogą wykorzystać nasz kraj jako bazę dla swojej broni jądrowej. O możliwości rozważenia takiego rozwiązania mówił ówczesny wiceszef MON Tomasz Szatkowski.

Niemcy jak widać zdają sobie sprawę z faktu, że nuklearne odstraszanie na dzisiejszym poziomie techniki w przypadku konfliktu grozi wymazaniem z powierzchni ziemi całego narodu. Niestety pretendenci do urzędu prezydenta wyraznie pokazują, że polska elita polityczna nie umiała i nie umie myśleć o polityce międzynarodowej w kategoriach gry własnych interesów i własnego biezpieczeństwa. Nie ma znaczenia kto zostanie nowym prezydentem Polski, po wyborach nic się nie zmieni: nasi politycy będą toczyć dialog z Waszyngtonem w taki sposób, żeby to my zabiegaliśmy o względy USA, a nie USA o nasze.

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • Niemcy i Europa zachodnia wypychają bazy USA
  ..to USA włazi na inny teren dotychczas nie okupowany...czyli do Europy wschodniej.
  A licytacja solidaruchów z PIS i PO i innych karierowiczów (PSL, Konfederacji, lewica liberalna) o to kto głębie w d..pę okupantowi wejdzie to tylko efekt rywalizacji o koryto.. w związku ze świadomością że o roli namiestnika w okupowanej Polsce decyduje okupant ..a nie jakieś gówniane wybory.....które są tylko przykrywką dla decyzji okupanta.

  Do koryta się pchają.. i oprócz PISu i PO nie mają programu...
  PIS ma program prospołeczny a PO też ma program tyle że antyspołeczny... kanapy się nie liczą... okupant kanapy nie wybierze bo kanapa nie ma zaplecza do rządzenia..
 • Ja uważam, że 1% PKB powinno całkowicie wystarczyć
  na budowę sprawnej armii. Ale pieniądze muszą być wydawane z głową, a nie ma co przepłacać. W niektórych latach, wydatki mogłyby być wyższe niż ten 1%, ale pod warunkiem tego, ze inwestowano by w polski potencjał przemysłowo-zbrojeniowy, w polskie badania, itd.
  Nie rozumiem skąd wymyślono te 2% i dlaczego? Bo imperium Zła zza Oceanu tak kazało?
 • @Wican 13:24:22
  "Polska policja"..taaa jest dużo gorzej niż na sie wydaje.!
  https://pbs.twimg.com/media/EXvGdK9XkAE-YcM?format=jpg&name=large
 • @trojanka 16:17:15
  zdjęcie za Miesiu 01 twitter.
 • @Oscar 13:02:50
  Akurat Braun często powtarzał, że zero obcych wojsk na polskiej ziemi. A jak jakieś są, to tylko pod jurysdykcją Wojska Polskiego.
 • @Wican 13:24:22
  No i PiSiaki się jarały, że Trump ich pochwalił za wydatki na armię. Czyli za kupowanie szmelcu amerykańskiego.
 • @zbig71 16:50:26
  I wydają tyle PKB na amerykański sprzęt. Przy kilku takich pachołkach, to na pewno zwiększy się amerykańskie PKB.
 • "Fanaberie polskich elit."
  ----------
  Odważna teza z tymi polskimi elitami.
 • Autor pisze !
  Niestety pretendenci do urzędu prezydenta wyraznie pokazują, że polska elita polityczna nie umiała i nie umie myśleć o polityce międzynarodowej w kategoriach gry własnych interesów i własnego biezpieczeństwa. Nie ma znaczenia kto zostanie nowym prezydentem Polski, po wyborach nic się nie zmieni: nasi politycy będą toczyć dialog z Waszyngtonem w taki sposób, żeby to my zabiegaliśmy o względy USA, a nie USA o nasze.
  [ koniec cytatu autora ]

  Słowianie ! ci tak zwani pretendenci do urzędu prezydenta Polski sa pochodzenia żydowskiego !!! to nie są POLACY oni co najwyżej maja obywatelstwo polskie i realizują politykę światowego rządu żydowskiego

  w Interesie Polski jest być państwem NEUTRALNYM ! z silną własną armią i silnym własnym przemysłem zbrojeniowym !!!

  stanie się tak gdy Słowianie zaczną rządzić Polską !
  Amen .


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Jakoś dziwnie Europa dystansuje się od USA, gdy...
  do władzy doszedł Donald Tramp i rozpoczął walkę z Deep State
 • @Jan Paweł 19:10:50
  "Jakoś dziwnie Europa dystansuje się od USA, gdy...
  do władzy doszedł Donald Tramp i rozpoczął walkę z Deep State"

  Dlatego że EU (Niemcy) jest blisko powiązana z "Deep State" - ekonomicznie, a w związku z tym światopoglądowo- podobnie jak Chiny. Dlatego w interesie Chin jest przegrana Trumpa.
 • @trojanka 16:17:15
  BLACKWATER- Została stworzona na wojnę w Iraku. Blackwater to wojsko Kościoła Katolickiego, najwięksi z psychopatów morderców, jakich udał się znaleźć na świecie wśród ludzi. Ich szefostwo to kumple tego skur…syna, kawalera maltańskiego Szumowskiego, szefostwo tej formacji obejmują jedynie ludzie którzy do tego klanu, ludobójców maltańskich należą. Po wojnie w Iraku, ta bydlęca hołota, światowa szumowina morderców i szatańskich zabójców, musiała zmienić nazwę, i teraz nazywa się ACADEMI a ten po>jeb Franciszek to ich główny zwierzchnik!
 • @Uchoigielne 21:15:43
  Black Water nie ma nic, absolutnie żadnego związku z Kościołem Katolickim, czy Franciszkiem. Blackwater jest prywatną armią i właściwie tylko na usługach rządu amerykańskiego. Właścicielem i założycielem agencji jest Erik Prince, dawny członek Navy SEAL. Erik uczęszczał na Akademię Morską, jest absolwentem Hillsdale College. Był także stażystą w Białym Domu za kadencji prezydenta George’a H.W. Busha. Prince wspiera finansowo Partię Republikańską i jej kandydatów.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Academi
 • 5 *****
  Pozdrw. :)
 • @Uchoigielne 00:10:02 Niewątpliwie Sz. Pan swoją wiedzę zdobywa
  czytając tajemne publikacje dla wybranych tylko. To widać po kulturze wpisu i oszałamiającej wiedzy, że Pan przebywa w sferach nauki i kultury.

  Co do mojego miejsca, to ośmieliłam się być koło Szanownego Pana, aby ta światłość kultury i wiedzy na mnie spłynęła.

  Co do meritum, to Blackwater, a obecnie Academi są tam gdzie przedtem; tj. w USA i w dalszym ciągu nic z Watykanem nie mają wspólnego, szczególnie, że to są protestanci a nie katolicy.

  Szanownego Pana pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
  Pozostaję z w nieukrywanym zadziwieniu co jest powodem tego, że sz. Pan tak a nie inaczej siebie prezentuje.
 • Autor
  Ciekawy artykuł. Wiele ważnych wątków jest poruszonych. Tak na mój gust to USA zaczęło się miotać, bo za bardzo nie wiedzą kto jest teraz ich głównym wrogiem. Sporym ciosem dla nich było powstanie UE, bo to już jest realna siła w negocjacjach i handlu. Wielkim ich sukcesem było wyłuskanie Anglii z tego grona i stworzenie z Polski V kolumny (z Węgrami im ciężko idzie). Tak czy owak coraz wyraźniej widać że z Polski chcą zrobić coś na wzór Kaliningradu (taki niezatapialny lotniskowiec). Nie wiem jak na tym wyjdziemy. W takie tereny się nie inwestuje bo i tak w razie konfliktu będą zniszczone, władze osadza się takie które bez szemrania wykonują polecenia okupanta. Dodatkowo będziemy batem na zachodnią Europę. Ironią losu jest to że tak darliśmy mordy podczas strajków że jesteśmy Europejczykami i należymy do Europy, a teraz stajemy się jej przeciwnikiem. Jedyną naszą szansą jest jeszcze większy wzrost potęgi Chin co spowoduje spadek zainteresowania naszymi terenami. Rosja z Europą się dogada , a my będziemy tylko zapowietrzonym terenem między nimi.
 • Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że jesteśmy już polin ?
  "Konsul i konsulat POLINU w Nowym Jorku
  Wtorek 11 lutego. Sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą pozytywnie opiniuje kandydata na stanowisko konsula generalnego w Konsulacie Rzeczypospolitej w Nowym Jorku. Kandydat gros swego wystąpienia poświęca… Żydom. O Polakach mówi mało. O Polsce nic. Dużo za to o tym, że w Nowym Jorku działają organizacje żydowskie i że miejsce to wyjątkowe dla dialogu polsko-żydowskiego.

  Zapowiadając „bardziej pragmatyczny” dialog, podkreślił: chciałbym, aby odbywał się on w trójkącie Amerykanie, Żydzi i Polacy. Nic o umacniania tożsamości amerykańskich Polaków. Dużo za to, i z dużym zatroskaniem, o tożsamości amerykańskich Żydów."

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/05/konsul-i-konsulat-polinu-w-nowym-jorku/
 • @marek500 08:13:41
  Jeszcze bardziej zwasalizowana względem USA jest Rumunia.
  W każdym razie jankeskie psy z bagien nas pilnują, z jednej strony fundują nam Dudę, z drugiej Hołownie.
 • @Anna-PK 01:15:32
  Co do mojej kultury osobistej. Kulturalnie można i należy wymieniać poglądy z osoba inteligentną i która ma wiedzę a nie "Wikipedię" w pustym baniaku na szyi.
  Pani IQ to wielkość mojego obuwia, rozmiaru 45, goryl z klatki w ZOO to IQ na poziomie 76 punktów.

  ewinia https://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/155232,nie-ma-polskiej-policji

  10 maja podczas protestu w Warszawie na placu Piłsudskiego byli spisywani protestujący przez prywatną firmę z USA BLACWATER, jako polscy policjanci.

  BLACWATER USA – amerykańska prywatna organizacja wojskowa założona w 1997 roku przez Erika Prince’a i Ala Clarka.
  Firma jest alternatywnie nazywana firmą najemniczą, lub ochroniarską. Siedziba firmy mieści się w stanie Karolina Północna. W październiku 2007 roku BLACKWATER USA zmieniło nazwę na BLACWATER WORLDWIDE, a 2009 roku po odmowie rządu irackiego na przedłużenie kontraktu na Xe. Obecnie firma nosi nazwę Academi, nawiązująca do Akademii Platona.

  https://www.youtube.com/watch?v=x86gzhnck8w
 • Wojskowy outsourcing
  Prywatne firmy wojskowe i ochroniarskie przejmują zadania zarezerwowane tradycyjnie dla sił zbrojnych.

  Dobrze wyszkoleni, doświadczeni i zaprawieni w boju żołnierze, najczęściej z formacji specjalnych, stają się łakomym kąskiem dla prywatnych firm wojskowych. Po przejściu do sektora prywatnego (jednak powiązanego z wojskiem) nadal zajmują się tym, do czego zostali wyszkoleni. Zazwyczaj pracują dla swojego rządu.

  Użyto prywatnych firm w kraju (USA), dlaczego nie robić tego za granicą?

  https://miziaforum.com/2011/12/21/prawie-wszystko-o/
 • @Uchoigielne 15:50:38 Mając tak wielkie IQ sz. Pan powtórzył
  to co wyczytał, że Blackwater nie ma związku z Watykanem i Franciszkiem. Wpis Evinii też jest słowo w słowo z Wikipedii. Taki inteligentny a nie zauważył. Czyli to samo co ja napisałam. I czym tu się chwalić?
  Pozdrowienia dla Pańskiego przyjaciela Goryla.

  Ciekawe co jest powodem Pańskiej agresji? Ciężkie i nieszczęśliwe życie?
  Jakieś kompleksy? Co?
 • @Uchoigielne 19:41:53 Mam wszystko skopiowane! ;)
  Pozdrawiam serdecznie do następnego razu. Buźka.
 • @Uchoigielne 19:41:53
  Szanowny komentatorze takim językiem na tym portalu się nie rozmawia. Przekazuję ostrzeżenie następnym razem będzie czas na przemyślenie. Komentarz usuwam
 • @Uchoigielne 16:25:30
  No wszystko fajnie, tylko to pańskie twierdzenie, że to armia Kościoła Katolickiego, czy ma pan na to jakieś(najlepiej niezbite) dowody?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031