Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Media regionalne OSKARŻAJĄ żołnierzy USA o zarażenie Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wcześniej czy później to musiało nastąpić – na wojskowym poligonie w Drawsku Pomorskim pojawiły się osoby zakażone koronawirusem.

 

Wcześniej czy później to musiało nastąpić – na wojskowym poligonie w Drawsku Pomorskim pojawiły się osoby zakażone koronawirusem. Na poligon do pojechali między innymi strażacy z Poznania. Teraz trafiają na kwarantannę, bo mieli kontakt z chorymi amerykańskimi żołnierzami.

Jak donosi portal GLOSWIELKOPOLSKI.PL, dwunastu strażaków ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu trafiło na kwarantannę po powrocie z poligonu w Drawsku Pomorskim, gdzie zabezpieczali ćwiczenia wojskowe NATO „Defender Europe 2020”. Przez tydzień gasili ponad 30 pożarów, które wskutek wojskowych strzelań wybuchły w lasach na terenie poligonu.

Jak twierdzi informator portalu, zostali odizolowani, gdy stwierdzono, że mieli kontakt z zakażonymi żołnierzami z USA.

Od rzeczników prasowych polskich instytucji wojskowych trudno uzyskać konkretne informacje – podaje gloswielkopolski.pl. – Odsyłają do Amerykanów dowodzących ćwiczeniami. Twierdzą, że polskich żołnierzy nie ma na ćwiczeniach, a na niektóre pytania odpowiadają, że nawet gdyby było tak, jak przypuszczamy, oni niczego nie potwierdzą. Wygląda więc na to, że MON intencjonalnie ukrywa informacje dotyczące koronawirusa.

Powstaje jednak pytanie, jak taki wirus ma się dostać na ten poligon? Główną drogą mogą być raczej amerykańscy żołnierze, a nie gorąca grochówka.

A co z Polakami, którzy przebywają na poligonach? Czy są nadludźmi? Czy są nieśmiertelni? Sprawa jest taka, że MON nie robi wystarczająco dużo, aby chronić własnych żołnierzy przed wirusem. Wiele źródeł mówi, że odzwierciedla to rosnącą frustrację w każdej gałęzi wojska. Ma to związek ze sposobem, w jaki MON radzi sobie z tą globalną pandemią.

Jeżeli chodzi o zalecenia i zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19 w jednostkach wojskowych teoretycznie są restrykcyjne, ale praktycznie ich nie ma w ogóle – brak mydła, papieru toaletowego w łazienkach. A oni coś pitolą o maseczkach i środkach dezynfekujących. Termometr do mierzenia temperatury, na tyle wojsko wprowadziło tzw. restrykcyjne środki. Wszystko jest robione na pokaz.

Szkoda, że nasz rząd nie uczy się historii. Hiszpankę przyniosło wojsko, nam się każą izolować, a na Defender 2020 przyjechało wojsko z każdego zakątka świata. To duży błąd. Wojska nie ominie żadna epidemia, ponieważ przez swoje kontakty międzynarodowe jest nawet bardziej wrażliwe na koronawirusa niż środowisko cywilne.

Zapewne przyjechali tu na ćwiczenia, ale znając jak początkowo lekceważyli wirusa Amerykanie, jak nieprofesjonalnie podchodzą Brytole, po prostu zwieźli do Polski nieprzebadanych zakażonych żołnierzy bez kwarantanny, a Błaszczak jak zwykle będzie opowiadał kolejne bajki z mchu i paproci.

 

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • Też o tym czytałem
  ...na portalu FSB i WSI.
 • Młodzi Rosjanie nie chcą wiecznie żyć na kolanach
  https://www.youtube.com/watch?v=JaMdAoWNXI4
 • @Autor
  Aby sobie z tym problemem radzić, Polska wyśle do USA do Chicago(Illinoi) misję lekarzy wojskowych, którzy będą pomagać w leczeniu i się uczyć- tak ustalili D.Trump i A.Duda.
 • "Media regionalne OSKARŻAJĄ żołnierzy USA o zarażenie Polaków"
  A co! Zabroni im ktoś tutaj - zarażać?
  Wniosek?
  Ukoronowany świrus - to broń masowego rażenia - to i sobie razi.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Rzeczpospolita 13:55:57
  A WY ciągle na kolanach przed globalistyczną Rassiją?
 • Są głosy w mediach, że ten wirus bardziej atakuje kolorowych
  niż białych. Jeżeli to prawda, to w wojsku amerykańskim jest sporo kolorowych żołnierzy. Ciekawe jak to wpływa na żeńską populację w okolicach tych koszar. ;)
 • @Talbot 12:03:17
  "Młodzi Rosjanie nie chcą wiecznie żyć na kolanach
  https://www.youtube.com/watch?v=JaMdAoWNXI4"

  Czy Pan obejrzał ten filmik? Główną postacią jest młoda kobieta, z przekłutymi brwiami i dziwacznym makijażem, która opublikowała krytyczny artykuł i z tego powodu żyje w strachu, że ja ześlą na Sybir, ale jest gotowa pójść na barykady. Twierdzi że wszyscy poza Nawalnym są agentami Kremla.
 • @Anna-PK 15:44:51
  "w wojsku amerykańskim jest sporo kolorowych żołnierzy. Ciekawe jak to wpływa na żeńską populację w okolicach tych koszar. ;)"

  Więcej mulaciątek?
 • Białoruś nie rezygnuje z parady zwycięstwa 9 Maja.
  Taka była decyzja władz w Mińsku, mimo petycji o zaprzestanie przygotowań i rezygnację z parady.
  Całkowita liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w tym kraju na dzień 20 kwietnia wynosiła 6 264, w tym 51 zgonów.
  https://www.unian.info/world/10966109-belarus-not-going-to-cancel-may-9-parade-amid-coronavirus-epidemic.html
 • @Anna-PK 15:44:51
  "Są głosy w mediach, że ten wirus bardziej atakuje kolorowych
  niż białych. Jeżeli to prawda, to w wojsku amerykańskim jest sporo kolorowych żołnierzy. Ciekawe jak to wpływa na żeńską populację w okolicach tych koszar. ;)" /Anna-PK/

  Czy zastanowiła się Pani na tym, co napisała? Z wypowiedzi przebija rasizm i jest nielogiczna. Mimo wszystko opatrzyła ją Pani głupawym uśmieszkiem. Proszę się tak nie podniecać tematem.
 • @AgnieszkaS 18:47:16 Kto tu jest rasistą?
  https://nymag.com/intelligencer/2020/04/covid-19-hits-black-milwaukee-and-other-communities-hard.html
  https://abcnews.go.com/Politics/coronavirus-disproportionately-killing-black-community-experts/story?id=70011986
  https://theundefeated.com/features/public-health-expert-says-african-americans-are-at-greater-risk-of-death-from-coronavirus/
  https://www.washingtonpost.com/outlook/2020/04/11/coronavirus-black-america-racism/
 • @Anna-PK 19:02:28
  Mnie chodziło o użyte przez Panią określenie "kolorowych". Intrygujące są też Pani wnioski: A mianowicie, że wirus atakuje "kolorowych", a skoro zaatakował wojsko amerykańskie, to oznacza, że jest tam sporo "kolorowych." Co do wpływu "kolorowych" na miejscową populacje żeńską, to nie bardzo wiem jak do tego podejść. Myślę, że miejscowe białoskóre blondynki chyba się od "kolorowych" nie zarażą.

  Dla wyjaśnienia podam, że wirus atakuje wszystkich, niezależnie od koloru skóry - wszystkich ze słabą odpornością, ze względu na choroby, niewłaściwą dietę, czy styl życia (np. ludzi otyłych).
 • @AgnieszkaS 19:48:31 Proszę nie kombinować i nie szukać podtekstów
  w tym co ja napisałam bo właśnie te Pani kombinacje i domysły są rezultatem rasizmu.

  Nie wiem czym kieruje się wirus, ale media podają, że kolorowi chorują częściej. W wojsku amerykańskim jest większa reprezentacja żołnierzy kolorowych w porównaniu do całej populacji Ameryki.
 • @Anna-PK 20:07:12
  Posługuje się Pani językiem i sposobem myślenia z ubiegłej epoki i zapewne jest zdziwiona, że zareagowałam. Pani komentarzyk był wyjątkowo rasistowski i o to tu chodzi- nie o wirusa.
 • @AgnieszkaS 20:25:19 A Pani polit-poprawny język z bieżącej epoki
  doszukuje się możliwości czepienia się, chyba tylko z powodu braku innych merytorycznych możliwości wpisu na dany temat.
 • @Pedant 16:01:24
  Zawsze to nowi członkowie naszej społeczności
  ;)
 • @Autor
  Niniejszym informuję, że powiat drawski jako jedyny w woj. zachodniopomorskim jest wolny od zakażeń koronawirusem.

  Źródło: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1ALMh-_iOhBUnrJJNpc0_33f6NzFCICdg&ll=51.96410070653117%2C19.16205536735174&z=7

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031