Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Już zostaliśmy spisani na straty!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mija 21. lat od wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego, lecz w ciągu tego czasu nie stałiśmysojusznikiem Stanów Zjednoczonych.

Mija 21. lat od wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego, lecz w ciągu tego czasu nie stałiśmysojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy krajem, który ślepo wierzy w miłość USA do Polski. Lecz to jest tylko Amerykańska polityka klepania po plecach: rząd PiS posłusznie spełnia oczekiwania USA, a Amerykanie robią swoje interesy.

Pod pretekstem wzmocnienia wschodniej flanki NATO, USA zwiększą obecność wojskową w Polsce: budując na terytorium Polski bazy, infrastruktury, budynki mieszkalne, magazyny, hangary i reszty infrastruktury dla własnych celów. Przedstawicieli USA podtwierdzają obecność 4,5 tys.żołnierzy USA w Polsce. Lecz nikt nie mówi o tym że obecnie w naszym kraju znajdują się więcej żołnierzy.

Przypomnimy, że w Polsce miały odbyć się ćwiczenia „Defender Europe 20” – to miały być największe manewry wojskowe w Europie od 25 lat, ze względu na ogromny przerzut wojsk amerykańskich.W wielkich ćwiczeniach Defender Europe 20, zorganizowanych w siedmiu krajach miało wziąć udział 37 tys. żołnierzy NATO. 14 tys. żołnierzy przerzuconych ze Stanów Zjednoczonych miało trafić do Polski, z czego aż 10 tysięcy na poligon w Drawsku Pomorskim. Obecnie w Polsce znajdują się około 4000 amerykańskich żołnierzy (i 1550 jednostek sprzętu), którzy przybyli tu, aby brać udział w Defenderze.

Oficjalnie ćwiczenia wojskowe NATO Defender 2020 są uważane za „zamrożone”. Połączone z Defender Europe 20 ćwiczenia Dynamic Front, Joint Warfighting Assessment, Saber Strike i Swift Response zostały też odwołane. Po co są żołnierze USA w naszym kraju?

Z powodu pandemii koronawirusa w Europie, Amerykanie wykorzystują sytuację w celu realizacji wspólnych planów rozmieszczenia dodatkowego kontyngentu wojskowego USA w Polsce i kontynuują robić polę walkę w naszym kraju.

Chociaż USA odwołały manewry Defender Europe 2020, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenie pk. Anakonda-20 w maju 2020 roku. Tegoroczna Anakonda odbywać się będzie w wymiarze połączonym, co oznacza udział wszystkich komponentów rodzajów SZ RP, w obszarze działań na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz krajów w basenie Morza Bałtyckiego. Dlaczego?

W razie ewentualnego zagrożenia wojska USA i NATO nie obronią nas! Poziom nieufności, głębokość podziałów, różnice interesów w NATO są widoczne gołym okiem.

W Polsce konfrontacja amerykańsko-rosyjska najczęściej jest postrzegana poprzez pryzmat zimnowojenny. W rzeczywistości po końcu zimnej wojny Stany Zjednoczone i kraje Europejskie nie szukają z Rosją bezpośrednich konfliktów.

Rozpoczęcie ćwiczeń Defender Europe 20 ujawniło przepaść pomiędzy interesami Europy i USA: najbliżsi sojusznicy USA wolą nie ryzykować. Niemieckie władze i obywatele krytycznie odniosli się do manewrów, a przeciwnicy zakrojonych na szeroką skalę manewrów zmobilizowali się. Protesty przeciwko manewrom zostały organizowane przez szereg organizacji w Niemczech.

Manewry USA są traktowane przez francuskie media niemal jako jakaś amerykańska fanaberia. A Protestujący w Wielkiej Brytanii wezwali, by NATO odwołało „niebezpieczne i nieodpowiedzialne” wielkie ćwiczenia w pobliżu granic z Rosją z powodu zagrożenia koronawirusem. Brytyjska organizacja “Stop the War” wezwała rząd do wycofania brytyjskich wojsk z ćwiczeń prowadzonych przez USA.

Po wprowadzeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji Berlin stracił więcej, niż zdobył. Z tego powodu Berlin na każdym możliwym poziomie rozszerza swoje stosunki z Moskwą. Jednym z kluczowych punktów relacji obu krajów są budowa gazociągu Nord Stream 2 wraz z Rosją.

Francja też okreslila jasne priorytety. Emmanuel Macron krytycznie odnosi się do stosunków pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a krajami europejskimi. Prezydent Francji narzeka na brak koordynacji w kwestii „podejmowania strategicznych decyzji pomiędzy USA i ich sojusznikami z NATO”.

Czy może w razie wojny nasz sojusznik i przyjaciel przybędzie Polsce z pomocą? Najlepszą odpowiedzią na pytanie będzie wpis Donalda Trumpa na Twitterze: Amerykanie będą walczyli tylko tam, gdzie to służy interesom ich kraju, i tylko po to, by wygrać. To dobitnie pokazuje, że w razie rzeczywistego konfliktu Polska będzie terenem walk i nie zostanie tu kamień na kamieniu. Tak przez wrogów jak i sojuszników już zostaliśmy spisani na straty.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • taka prawda
  Sprowadzenie wojsk USA do Polski jest najbardziej debilnym i niebezpiecznym dla kraju zdarzeniem od 1989 roku. Przyczyny tego stwierdzenia nie leżą tylko w niektórych przykładach które autor postu wymienia lecz tkwią o wiele głębiej. To jest porażka całej Polski jak i ubezwłasnowolnienie na życzenie idiotów i sprzedawczyków wolności.
  Pozostaje tylko dodać że winowajców nie należy szukać w USA i ich interesach a pośród samych swoich.
  Jak Polska wygrzebie się z tej skrajnie niebezpiecznej sytuacji trudno powiedzieć. Na pewno przyszłe rządy czeka postawienie się ością decyzjom USA które stanowią o strategii NATO. Będzie to jednak bardzo bolesne.
 • @Nathanel 11:58:26
  "Plany Rapackiego" aczkolwiek w kilku kwestiach do poprawy były bardzo wizjonerskie i słuszne. Jednak czas w którym zostały naświetlone nie sprzyjał ich wdrożeniu. Absolutnie zrozumiałym była niechęć Zachodu do tych nakreśleń. Wiązało się to z przejęciem przez Polskę olbrzymiej roli osłabiając znaczenie poszczególnych państw Zachodu a także odizolowanie interesów przede wszystkim USA od granic ZSRR. Sowieci także nie wykazywali się logiką względem własnych interesów uzyskanych przez takie rozwiązanie.
  Dla Polski jest to jedyne wyjście aby nie dopuścić w potencjalnym konflikcie do zniszczenia lub nawet zagłady całego państwa. Chciał czy nie trzeba coś z tym zrobić. W scenariuszach sytuacja jest katastrofalna. Pod butem ZSRR mieliśmy być spaleni. Pod butem USA mamy być spaleni. Polacy po prostu nie mają wyjścia jak tylko myśleć neutralnie. Wielkim sojusznikiem tej idei oprócz pokojowo myślących i nastawionych pojedynczych grup na Zachodzie może okazać się dzisiejsza Rosja ponieważ to ona oprócz Polski zyskuje najwięcej na neutralności tak nieznośnego dla nich sąsiada. Najlepszym czasem na takie zmiany były lata po 1989 lecz je zmarnowano. Trzeba jednak żyć dalej i przestać być tylko narzędziem i mięsem w rękach obcych.
 • Rządy w Polsce - polskojęzycznych.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/154021,covid-19-vs-defender-2020-czy-brak-odpowiedzialnosci

  Pozdrawiam
 • @Alfax 12:23:41
  Tu tylko fragment z całości o braku odpowiedzialności.

  " Co więcej, teraz Amerykanie zamykają się przed bolączkami innych na swoim kontynencie, a Europejczycy, którzy mieli tak wielkie nadzieje związane z pomocą Stanów Zjednoczonych, zostali sami. Więc wychodzi na to że ta zła wroga Rosja pomaga NATO. A przeciwko której mieli wszyscy razem jak jeden mąż razem z Waszyngtonem iść na Rosję w nowej napoleońskiej „krucjacie".

  Tylko kraje Europy Wschodniej wciąż nie zdają sobie sprawy, że Biały Dom porzucił ich  i to już od dawna i pozostawił twarzą w twarz z  tą okropną „carską Moskwą”.

  Nawiasem mówiąc, nie mają już nikogo, kto mógłby tym porzuconym krajom należącym do NATO pomóc - granice między państwami unijnej Europy są zamknięte, a USA izolują się, ale trzeba przecież jakoś przetrwać.

  Tak więc "Polacy"  bo tak naprawdę to są  polskojęzyczni obywatele Polski z krajami bałtyckimi starają się pokazać ludności, że pomimo istniejącego „zagrożenia ze Wschodu”, są pod ochroną Waszyngtonu, a przynajmniej w jakiś sposób uzasadniają swoją rusofobiczną politykę i prowadzą dalej swoje usługi dla wojska amerykańskiego, którym udało się tu przybyć. Teraz pozostaje retoryczne pytanie. A kto uratuje ich po tych „obrońcach” ?.

  Na tym tle obecna sytuacja między europejskimi członkami sojuszu jest bardzo interesująca - dla rosyjskich samolotów, które przewoziły ładunki medyczne do Włoch, Polska PiSowska irytuje się na każdym kroku podając ciągle komunikaty w TVP-mediach jak to teraz jest tragicznie w tej okropnej Rosji. Zamulają rzeczywistość byle tylko pomniejszyć wagę pomocy udzielonej przez złego Putina.

  Włosi raczej nie zostaną dzięki Rosji osamotnieni, a „sojusznik” NATO buduje przeszkody, by ocalić zwykłą ludność.

  Teraz wyraźnie widać, kto rozumie zagrożenie i cenę amerykańskich obietnic i kto ślepo wierzy w „sen Hollywood”. Najwyraźniej w dalszym ciągu w różowych okularach jest wojskowo-polityczne przywództwo Polski i krajów bałtyckich.

  Tak więc, pomimo groźby śmiertelnego wirusa i zamknięcia granic państwowych do Polski i do krajów bałtyckich, w Estonii nastąpiła zmiana brytyjskiego kontyngentu z batalionu taktycznego NATO. Do republiki przybyło 700 żołnierzy i dziesiątki bojowych pojazdów piechoty.

  Jak widać, to nie ma nadziei na zachowanie zdrowego rozsądu w Polsce i w republikach bałtyckich - biorąc pod uwagę dużą liczbę chorych, Zamknięcie granic, zakaz przemieszczania się i masowe infekcje.
  Oficjalnie władze twierdzą, że żołnierze NATO są odporni na tę zarazę. Mieszkańcy są ograniczani w swobodach, a żołnierzom sojuszu, którzy są nosicielami infekcji, wolno się poruszać. !  

  Polska poszła jeszcze dalej - Ministerstwo Obrony kraju zabroniło personelowi wojskowemu zgłaszania informacji o przypadkach zakażenia koronawirusem lub podejrzeń o niego w armii bez koordynacji z centralną administracją wojskową.

  Oczywiście Europejczycy nie są tak głupi, aby nie zauważyć, że nawet „wczorajsi wrogowie” stają się wybawcami i przyjaciółmi. A elity polityczne Zachodu, które ze względu na Biały Dom zawsze będą straszyć swoich obywateli Kremlem, będą musiały powstrzymywać zapał, ponieważ tracą reputację i głosy z każdym wypowiedzianym słowem."

  Dla tych którzy nie czytali całości.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 12:42:33
  Radziłbym nie zachłystywać się "dobrą" Rosją której działania i pomoc są tylko i wyłącznie z pobudek politycznych. To także dla nas potencjalnie oraz w dodatku historycznie niebezpieczna kraina jak i państwo z którym należy wchodzić w konszachty bardzo ostrożnie. Gwoli prawdy to nie USA a Rosja spuszcza nam od czasu do czasu morze polskiej krwi. Poza tym jak tu wierzyć strukturom w których oligarchowie i władza trzymają ponad stumilionową rzesze swoich ludzi w ryzach i zaślepieniu pod pretekstem zachodniego i amerykańskiego zagrożenia a sami osobiście i ich rodziny z luksusu tego Zachodu bezpośrednio korzystają?
  Ze stosunkami pomiędzy USA jak i Rosją należy być szczególnie ostrożnym.
 • @Stara Baba 13:09:22
  "Radziłbym nie zachłystywać się "dobrą" Rosją której działania i pomoc są tylko i wyłącznie z pobudek politycznych. "

  Rosyjski komentator i publicysta Nikolaj Starikow, tłumaczy swoim słuchaczom, że Rosjanie nie mogą oczekiwać żadnej wdzięczności. Że nawet Włosi szybko zapomną, bo o to zadbają media, które po tym jak epidemia się skończy, przedstawią Rosję w jak najgorszym świetle.

  Ale powiedział, że należy pomagać, bo jest to słuszne i dobre dla samych Rosjan, dla ich honoru i sumienia.
 • @Stara Baba 13:09:22
  "to nie USA a Rosja spuszcza nam od czasu do czasu morze polskiej krwi."

  Z tym spuszczaniem polskiej krwi przez Rosjan byłbym bardziej ostrożny. Polska to dziwny kraj, w którym elity nienawidzą narodu. I to nie jest rzeczywistość ostatnich lat, a tak się dzieje od wieków. Polska np. nigdy nie zniosła niewolnictwa w postaci pańszczyzny, dopiero rosyjski car musiał to zrobić za Polaków. Polska elita nigdy się na to nie zdecydowała.

  Rosjanie, jeżeli spuszczają komuś łomot, to bardziej tym pseudo-elitom polskim niż komukolwiek innemu. Odnoszę takie wrażenie, że nierzadko Polacy (ci spoza elit) nie mieli nic przeciwko temu.

  Proszę nie zapominać o Niemcach, bo to jest naród, którego sensem istnienia jest zniszczenie Polski i całej Słowiańszczyzny. To praktycznie wyłącznie Niemcy spuszczają "od czasu do czasu morze polskiej krwi".
 • @Pedant 13:17:42
  Bezinteresowną pomocą to było wysłanie polskiej straży do ochrony i gaszenia torfowisk w Rosji. Propagandą było już jednak wysłanie tych straży do pomocy gaszenia lasów w Szwecji. Mam nadzieję że wkoncu pojmiesz w czym jest różnica. Pomoc Rosji która nota bene była śladową skierowana była pre medytacyjnie dla wyjaskrawienia wizerunku Rosji co pomogło by w zwalczaniu amerykańskich jak i zachodnich embarg. To nie była bezinteresowna lecz wyrafinowana pomoc.
 • @Stara Baba 13:33:59
  "Pomoc Rosji która nota bene była śladową skierowana była pre medytacyjnie dla wyjaskrawienia wizerunku Rosji co pomogło by w zwalczaniu amerykańskich jak i zachodnich embarg."

  Po pierwsze nie śladowa, po drugie Rosjanie dobrze wiedzą, że sancje zostaną tylko zaostrzone. Chyba, że zachodnie elity zdecydują się na oczernianie Chin.
 • Dla Dudy i PIS !
  https://www.youtube.com/watch?v=XbiWSNUiySg  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @Stara Baba 13:09:22
  Jest różnicą pisanie faktów o działaniach Rosji w sytuacji kryzysowej, o tym jak pomaga Rosja w sytuacji gdy masowo ludzie we Włoszech umierają a sojusznicy, przyjaciele pomocy im nie udzielają.

  A zachwytem. Ja nie zachwycam się chociaż powinienem choćby za to że gdy obwiniani Rosjanie za całe zło tego świata mimo to niosą tak ogromną pomoc z narażeniem własnego zdrowia i życia rosyjscy lekarze i personel medyczny udzielają nie oczekując nic w zamian.
  Tak właściwie to należy nimi się tak naprawdę zachwycać.

  Pan dokladnie swoim komentarzem potwierdza PiSowską narrację.
  Co by Rosja dobrego nie uczyniła to i tak jest wróg i zło.
  Natomiast wszelkie zbrodnie popełniane przez USA i NATO to zawsze słuszne, dobre lub najlepiej jak o tym nikt nic nie napisze. Pod dywan.

  Niestety taka rzeczywistość wpisuje się w obraz kłamstw i czystej wrogiej ślepej propagandy anty Rosji.
  Liczą sie w życiu fakty, czyny.
  W mojej opinii Amerykanie wyrządzili prze okres tylko 200 lat istnirnia więcej zła na świecie niż Rosja przez lat 1000.

  Nie chcę poruszać tu tematycznie amerykańskich zbrodni popelnionych w samych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Bo to jest temat długi i trwa po dzień dzisiejszy.

  Pozdrawiam.

  https://i1.wp.com/bi.gazeta.pl/im/fotomon/bloxlite/f640x640/19/52/12/0183c3c372.jpg
 • Świat dzieli się na państwa, które są liderami i państwa które pełnią
  rolę klientów dla tych liderów.
  Rosja i Chiny swoim klientom nieco podpłacają; jest to zniżka na gaz, od Rosji, a od Chin też jakieś drobne korzyści.
  USA nic już nie dają, bo sami już nie mają stąd uległość klientów wymuszają siłą i...propagandą.
  Największym sukcesem USA było odbicie klientów Rosji do swojej puli, ale nie zawsze jest to sukcesem klientów.
  Ciekawe są przypadki takich klientów jakimi są Ukraina i Gruzja, dwa beznadziejne przypadki, gdzie USA rządzą tymi państwami poprzez własne ambasady.

  W zeszłym roku w Tbilisi władze gruzińskie zorganizowały zjazd przedstawicieli cerkwi prawosławnych z całego świata. Zjazd odbył się w reprezentacyjnym budynku parlamentarnym. Na przewodniczącego zjazdu wybrano Rosjanina i posadzono go w krześle jakie jest przewidziane dla marszałka parlamentu (speaker’s seat).
  Ten fakt wywołał ogromne protesty, bójki z policją i kupę rannych po obu stronach.

  Putin zareagował w ten sposób, że wstrzymał loty do Tbilisi i wyjazdy Rosjan do Gruzji. A Gruzja żyje z rosyjskiej turystyki. Świat zachodni zaprotestował potępieniami działań Putina, a gruzińskie hotele bankructwem.

  Niedawno sąd gruziński skazał lidera protestów na 5 lat więzienia. Ambasada amerykańska zaprotestowała.
 • Epidemia na okręcie wojenny w USA. Kapitan prosił aby pozwolono
  załodze na urlop, ale odmówiono i kapitan został zwolniony.

  Poniedziałek-pierwsza śmierć wśród załogi liczącym około 4 860 osób, z tego 585 w niedziele dało wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Około 4000 członków załogi zostało przeniesionych na ląd. Wiele osób zostało na pokładzie, aby zająć się reaktorami nuklearnymi tego ogromnego statku i innymi wrażliwymi systemami.
  https://time.com/5819997/uss-roosevelt-coronavirus-crew-death/
 • @Alfax 17:01:27
  "W mojej opinii Amerykanie wyrządzili przez okres tylko 200 lat istnirnia więcej zła na świecie niż Rosja przez lat 1000."
  _Mnie nie interesuje co zrobiono światu, mnie interesuje co zrobiono Polsce.
  "Pan dokładnie swoim komentarzem potwierdza PiSowską narrację."
  _Dziwne, tacy jak ja są największym niebezpieczeństwem PiS-u. Gdybym był o 20 lat młodszy pewnie bym to odczuł na własnym karku... nawet w Ameryce.
  _"Liczą się w życiu fakty, czyny. "
  No wie Pan, Rosja ani nam nie pomaga, ani aż tak bardzo nie szkodzi. Możliwe że za złamanie umów przez NATO o rozmieszczeniu obcych wojsk w Polsce powinniśmy oberwać ale i tu jest cicho. Co do przyjaznej Rosji, mam mnóstwo czasu i co dzień po 3~4 godziny oglądam i słucham na bieżąco różnych rosyjskich polityków, oficjeli jak i ludzi z ich rządu w sprawach które dotyczą Polski (po rosyjsku oczywiście). To co słucham
  jest zatrważające, jad, kpiny i kłamstwa historyczne na temat Polski powielane i umacniane w całym społeczeństwie Rosji. Ostatnio w sponsorowanym przez ich rząd programie "60 минут" nadawanym na głównym programie starano się w wywiadzie na żywo z szefem obwodu kaliningradzkiego zdyskredytować Polskę. Jednak facet miał jaja i na zaczepki odpowiedział aby nie robić ze sprawy sarkazmu i kpin gdyż stosunki z Polska w dobie wirusa Kaliningrad ma bardzo dobre i w żadnym punkcie i wypadku ani Polska ani Litwa Kaliningradowi w niczym nie utrudnia ani nie przeszkadza. To tylko mała ustawka którą chciano sprzedać widzom w Rosji a tego są tysiące. Zakłamanie historyczne jak i
  teraźniejszości na bieżąco w pełnej skali.
  Ja wiem że to co wyprawia PiS jest skandaliczne. Ta partia jednak przeminie tak samo jak się kilka lat temu pojawiła. Kłamstwa i przekręcanie historii przez Rosję będą trwać wiekami. Nie dajcie się zbajerować Rosji.
 • @Stara Baba 18:18:16
  "Kłamstwa i przekręcanie historii przez Rosję będą trwać wiekami. Nie dajcie się zbajerować Rosji."

  W czym Rosja jest gorsza od innych krajów?
 • @Stara Baba 18:18:16
  Myślę że pan co najmniej przesadza.
  Jeśli faktycznie ogląda pan tak dużo rosyjskiej tv to proszę podać bodaj jeden przykład historycznego kłamstwa na temat Polski.
  Mam nadzieję że odróżnia pan kłamstwo czyli podawanie wyssanych z palca "faktów", od interpretacji zdarzeń które faktycznie miały miejsce.
 • @Pedant 18:25:58
  Już powiedziałem, nie obchodzą mnie inne kraje. Jeżeli będziemy rozmawiać o Niemcach skupimy się na tym a jest o czym pogadać.
  Polska na dzisiaj ma 4 problemy: Niemcy, Rosja, USA dzięki polskim warchołom i V kolumna czyli wrogowie interesu Polaków wewnątrz kraju.
 • @Stara Baba 18:36:01
  "Już powiedziałem, nie obchodzą mnie inne kraje. Jeżeli będziemy rozmawiać o Niemcach skupimy się na tym a jest o czym pogadać.
  Polska na dzisiaj ma 4 problemy: Niemcy, Rosja, USA"

  Bądźmy logiczni. Najwyraźniej obchodzą Pana "Niemcy, Rosja, USA", no i Polska. Cztery kraje. Więc powtórzę "W czym Rosja jest gorsza od innych krajów?"

  Portugalię i Kostarykę możemy pominąć ;)
 • @Pedant 18:48:15
  //"W czym Rosja jest gorsza od innych krajów?"//

  Gorsza czy nie ale nie ma prawa do własnej interpretacji faktów i dlatego zobowiązana jest przyjąć polską interpretacje.
 • Krótko - i USrahellem
  i Rosją i eurokołchozem - wywija ta sama, piekielna siła.
  Wniosek?
  Światowy czarci pomiot najmocniej za pysk dzierży eurokołchoz i Rosję - więc ewentualnym celem może być tylko USrahell. Dlatego aby mocniej chwycić za pysk ludzi w USrahellu - możliwa jest nawet wyreżyserowana od A do Z wojna Rosji i USrahella w Europie.
 • @Stara Baba 13:09:22
  nie rób sobie jaj

  Rosja zawsze była naszym wrogiem, tak samo jak my zawsze byliśmy wrogiem Rosji,

  po 2WŚ uzyskaliśmy historyczną szansę, aby to zmienić,

  no i z niej zrezygnowaliśmy,

  ZSRR nie wziął nas na wojnę do Afganistanu, pomimo, że rzekomo okupował PRL, to jednak nie chciał polskiego mięsa armatniego,

  a USA ?
 • @Stara Baba 18:18:16
  " Kłamstwa i przekręcanie historii przez Rosję będą trwać wiekami. Nie dajcie się zbajerować Rosj " 

  USA zaślepieni sympatycy. 
  Dajecie się juz od 1945 roku zbajerować USA i to bez względnie. 
  Nie przeszkadzają wam zbrodnie jakie USA popęniły i popełniają między innymi we Wietnamie, na Bliskim Wschodzie, w Jugosławii, na Ukrainie. 

  Jeste takie mądre powiedzenie.
  " usłużny głupiec jest gorszy od wroga " 
  Ci głupcy rządzą Polską od 1989 roku. Wciągnęli nas w agresywną politykę USA. I jesteśmy winni okupacji Afganistanu, Iraku. A pytam się ilu naszych ojców i dziadków i pradziadów oddało życie za Polskę w walce z okupantem ?. 
  To jest hańbą należeć do takiego bandyckiego sojuszu pod dowództwem USA, który upuszcza krew ludziom ktorzy nigdy nam nic złego nie zrobili i ich kraje leżą tysiące km od naszych granic.

  USA to centrum światowego zła, kradną, rabują cudzą ropę, bez prawnie okupują Syrię. 

  A pan widzi czubeczek nosa skierowany wyłącznie na Rosję pomijając fakt istnienia banderowców w rządzie na Ukrainie i nie widzi ich agresywnych żądań w stosunku do Polski.

  Wolę Rosję mieć za wroga niż usa i bander-Ukrainę za sojusznika.

  Taka to prawda. A w Rosji nie szkalują Polski tylko to co w TV jest omawiane to są reakcje na zakłamanie i oszczerstwa wmawiane nam Polakom w TVPis i polskojęzycznych mediach od czasu jak po-pis gang rządzi.
 • Mnie żaden zasraniec nie spisze na straty.
  Jestem dzieckiem Boga, który dał mi wolność . Pisanie "my na straty zapisanie"jest nadużyciem. To, że pozostaję pod okupacji bandy faszystowskiej. jest nadużyciem. Kiedyś gubernator Frank powiedział, że Polacy nie będą mogli nawet wyjść po chleb właśnie jest, bo moja dzisiejsza wizyta w sklepie wprowadziła mnie w nieporozumienie. Gestapo by tego nie wymyśliło.
 • @interesariusz z PL 19:24:40
  "Rosja zawsze była naszym wrogiem, tak samo jak my zawsze byliśmy wrogiem Rosji"

  W polityce nie ma stałych wrogów i przyjaciół, zaś współpraca jest ważniejsza w życiu od wrogości czy przyjaźni. Nawet teraz trwa intensywna wymiana gospodarcza między sąsiednimi krajami, podczas gdy kule i rakiety nie latają tak często.

  Podobnie jest z pojedyńczymi ludźmi, znacznie częściej wymieniają między sobą słowa i towary niż ciosy pięścią. Chociaż są tacy psychopaci, awanturnicy i paranoicy, dla których konflikt jest najważniejszy.
 • @Monaco 19:37:47
  https://www.tvp.info/40214623/czaputowicz-opowiadamy-sie-za-wprowadzeniem-sankcji-wobec-rosji
  i tak jeszcze ze 20 razy, przy stracie polskiego rolnictwa na sankcjach ok.1,5 mld rocznie
  MSZ wzywa władze Rosji..
  http://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C489460%2Cmsz-wzywa-wladze-rosji-do-zaprzestania-uzycia-sily-wobec-pokojowych

  Nie pamiętam czy MSZ wzywało również władze Francji do zaprzestania akcji ,jak katowały żółte kamizelki????
  Nie pamiętam czy była nota protestacyjna z rosyjskiego MSZ jak w Rzeszowie i Bydgoszczy zostali pobici i zatrzymani protestujący przeciwko marszom LGBT, czy jak są prześladowani działacze kresowi??nie było noty od Rosjan??no i słusznie bo to sprawa Polski!!nos we własne sprawy się wtyka!!

  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/marsz-rownosci-w-lublinie-2019-relacja,n,1000251514.html

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/plock-marsz-rownosci-relacja/0jll9ph
  Potem słynna rezolucja Fotygi w PE itd.i szarpanie NS2 /w interesie Ukrainy/i tak bezustannie.
  I co ruscy się zdenerwowali?/Ale dlaczego?? o co chodzi??
 • @interesariusz z PL 19:24:40
  "Rosja zawsze była naszym wrogiem, tak samo jak my zawsze byliśmy wrogiem Rosji,"
  Bardzo trafne podsumowanie. Wszystkie ziemie należące do ZSRR od Smoleńska na Zachód były ziemiami zbrojnie zdobytymi na szkodzie Rzeczpospolitej i Polski. Dla Rosji w tym znaczeniu byliśmy i jesteśmy wrogami gdyż po jej powstaniu 750 lat temu aby rozwijać się na zachód musiała rozprawiać się z Rzeczpospolitą zagarniając i kradnąc jej ziemię. Co jest siłą zabrane zawsze będzie sporne i Rosja o tym doskonale zdaje sobie sprawę. Polacy tego nie zapomną mimo ze się nie upominają.

  Nie zgodzę się co do niezmuszania nas do walki w Afganistanie przy boku ZSRR. To nie jest prawda. Rosja zażądała od Polski wsparcia militarnego lecz tamtego czasu polscy włodarze mieli jaja i jej po prostu odmówili. To jest fakt.
  Identycznie jak Gomułka odmówił rosyjskiemu kierownictwu "skołchozowania" Polski i pozbawienia Polaków prywatnej ziemi. Tak, tak, ta kochana Rosja chciała nas skołchozowac. Jak myślicie dlaczego Rosja chciała nas po 1956 roku znowu zaatakować a tylko ostre wstawiennictwo Chin uratowało nam tyłek? Fakt oporu Gomułki jest tak olbrzymią i decydującą dla przyszłości ojczyzny sprawą że powinno się temu człowiekowi stawiać pomniki jako bohaterowi który uratował Polskę od rusyfikacji i zagłady polskiej drogi życia. . To jednak jest pomijane a człowieka pamięć który tego dokonał poniewierana.

  Przyczyna zaangażowania się polskiej Armii na Bliskim Wschodzie leży tylko w osobach karłów rządzących Polską i nikogo więcej. Oni także mogli odmówić i to łatwiej aniżeli w 1980 roku.
 • @Stara Baba 21:55:13
  "Wszystkie ziemie należące do ZSRR od Smoleńska na Zachód były ziemiami zbrojnie zdobytymi na szkodzie Rzeczpospolitej i Polski. ... Co jest siłą zabrane zawsze będzie sporne i Rosja o tym doskonale zdaje sobie sprawę. Polacy tego nie zapomną mimo ze się nie upominają."

  Te ziemie to była Wielka Litwa, zdobyte zbrojnie przez Litwinów na Rusi osłabionej przez Mongołów. Może to oni powinni to posiadać znowu? Zresztą te ziemie teraz należą do Białorusi i Ukrainy, nie do Rosji, może trzeba im odebrać a ludność obrócić z powrotem w pańszczyźnianych chłopów?

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/79/Lithuanian_state_in_13-15th_centuries.png/800px-Lithuanian_state_in_13-15th_centuries.png
 • @Stara Baba 21:55:13
  // po 1956 roku znowu zaatakować a tylko ostre wstawiennictwo Chin uratowało nam tyłek? //

  I kto tu fałszuje historię.Konflikt Chiny -chruszczowski ZSRR to konflikt między nimi a rzekome chińskie wstawiennictwo w obronie Polski nigdy nie istniało.To wymysł polskich "publicystów historycznych"
  Było by to dla pana oczywiste i jasne gdyby znał pan podłoże konfliktu Chiny -ZSRR.Ale nie zna pan historii a tylko publicystykę wątpliwej jakości.
  Otóż podłożem konfliktu było odstąpienie Chruszczowa od stalinowskiej linii politycznej której Chiny były wielkim zwolennikiem.Takie są fakty.
  W tej sytuacji trzeba mieć dużą wyobraźnię żeby wierzyć że antystalinowska po 1956 r Polska wzbudzała w Chińczykach jakiekolwiek pozytywne uczucie.

  // Wszystkie ziemie należące do ZSRR od Smoleńska na Zachód były ziemiami zbrojnie zdobytymi na szkodzie Rzeczpospolitej i Polski.//

  Pieprzysz przyjacielu jak gęś bez głowy.Wszystkie ziemi które masz na myśli,ze Smoleńskiem włącznie, zostały onegdaj zawojowane przez Polaków .Weź ty się za podręcznik do historii bodaj z podstawówki bo to co prezentujesz to jakieś historia alternatywna.
 • @ikulalibal 22:52:30
  "podłożem konfliktu było odstąpienie Chruszczowa od stalinowskiej linii politycznej której Chiny były wielkim zwolennikiem"

  Dokładnie!
 • @ikulalibal 22:52:30
  No właśnie nasze prawdy są tak rozbieżne ze dlatego nie mamy co z sobą polemizować. Stoimy po przeciwnej stronie barykady.

  "Wszystkie ziemi które masz na myśli,ze Smoleńskiem włącznie, zostały onegdaj zawojowane przez Polaków"

  Co za gówniana propaganda. Tego Polak nie wymyślił.
 • @ikulalibal 22:52:30
  To jest nawiązanie, zgadzam się z Panem.

  "zostały onegdaj zawojowane przez Polaków ."

  Raczej przez Litwinów, którzy potem przejęli Królestwo Polskie przez małżeństwo. To są ziemie zamieszkałe przez Ukraińców i Białorusinów, do nich Stara Baba powinna mieć pretensje.

  Niemcy posiadali Poznań, Austriacy Kraków i to stracili. Zapewne jakaś altes Weib nas za to nienawidzi.
 • @Stara Baba 23:09:36
  "@ikulalibal 22:52:30
  No właśnie nasze prawdy są tak rozbieżne"

  To nie dwie prawdy tylko jedna prawda ze strony ikulalibal oraz resentymentalne fantazje z Pana strony.
 • @Stara Baba 23:09:36
  //Tego Polak nie wymyślił//

  Właśnie o tym mowa żeby nie "wymyślać" a trzymać się faktów.

  //No właśnie nasze prawdy są tak rozbieżne ze dlatego nie mamy co z sobą polemizować//

  Ja z tobą nie polemizuje.Ja operuje na faktach które nie mają żadnego związku z "twoją prawdą".I nie ma "rozbieżnych prawd" prawda może być tylko jedna.Można mieć do niej różny stosunek,może wyzwalać różne emocje,ale istnieje tylko jedna prawda.

  PS
  miałes pan podać przykład tego jak w ruskiej tv non stop fałszują historię.Czekam na przykłady.
 • @Pedant 23:11:40
  //Raczej przez Litwinów, którzy potem przejęli Królestwo Polskie przez małżeństwo.//

  Można i tak powiedzieć.Główna pretensja Litwinów jest o to że do nich,wielkiego i silnego księstwa, przyczepiła się niczym rzep psiego ogona mała i słaba Polska co stało się powodem jej (Litwy) upadku.
  Po pierwsze narzucony katolicyzm ograniczył ich w działaniach przeciw Zakonowi Krzyżackiemu który praktycznie zagarnął całe Inflanty.
  Litwini łatwo pozbyliby się intruzów gdyby zgodnie ze swym pierwotnym zamiarem przyjęli prawosławie.
  Po drugie książęta litewscy byli spokrewnieni lub skoligaceni z rurykiewiczami i gdyby nie balast w postaci Królestwa Polskiego śmiało mogliby rywalizować z Rusinami o dominację w regionie.Myślę że ten kompleks do dziś daje o sobie znać.Myślę też że przez stulecia przyczyniał się do tego że zaniedbywaliśmy nasze sprawy na zachodzie i północy Królestwa Polskiego po to aby wciąż wdawać się w jakieś awantury na Wschodzie.
 • @ikulalibal 23:35:42
  "wciąż wdawać się w jakieś awantury na Wschodzie."

  Może nasza altes Weib jest cennym reliktem przeszłości, na miarę dziobaka i kolczatki?

  https://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201403/1396290896_by_szymon1807_500.jpg
 • @Pedant 23:48:12
  //Może nasza altes Weib jest cennym reliktem przeszłości, na miarę dziobaka i kolczatki?//

  Obawiam się że nie jest reliktem a reprezentantem statystycznej polskiej większości.To my (np ja i ty) jesteśmy dziwolągami na takiej zasadzie że na wyspie garbatych kalekami są prości.
 • Przydałaby się umowa o dronach
  że amerykańskie drony nie będą odstrzeliwać polskich obywateli xdd

  bez takiej umowy zagwarantowanej jakimś tam wysokim odszkodowaniem umownym mogą się dziać różne dziwne rzeczy niestety...

  Raz amerykanie polaków zrobili w bambuko tymi torturami. Poza ameryką nikt tego gównianego kraju nie obroni, nie oszukujmy się, a rosja to cały czas niestety żywy diabeł. Nie ma co generalnie narzekać że amerykanie są czy jest ich więcej, pytanie w którym momencie zaczną fizycznie przez swoich zakapiorów wpływać na nasz kraj. Ci ludzie powinni być wytrwale monitorowani przez wywiad. Mamy coś takiego? xDDDD
 • @Pedant 23:48:12
  "altes Weib" ;-)))))))))))).
 • @ikulalibal 23:17:03
  z ta prawda to roznie bywa , jak to mawiał ks Tischner: sa gtrzy prawdy : świento prawda, tys prawda i gówno prawda

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031