Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
246 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Amerykańscy OSZUŚCI wykorzystują sytuację

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykańscy OSZUŚCI wykorzystują sytuację z koronawirusem i kontynuują miękką okupację Polski

 

W związku z koronawirusem Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych ograniczyło zakres ćwiczeń na poligonie w Drawsku Pomorskim. A żołnierze US Army ograniczają kontakty z polską ludnością.

– Żołnierze naszej dywizji biorą obecnie udział w międzynarodowych ćwiczeniach na poligonie w Drawsku Pomorskim, ale sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna i wszystko może się zmienić – mówi mjr Marcel Podhorodecki, rzecznik prasowy 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

Amerykanie wykorzystują sytuację

W wywiadzie dla Reutera sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Mark Esper przedstawił plan, zgodnie z którym wojsko USA nie będzie podawać zbyt szczegółowych danych na temat zakażeń koronawirusem w swoich szeregach, które w czwartek wzrosły o ponad jedną trzecią do 280 potwierdzonych przypadków.

Polska poszła jeszcze dalej - Ministerstwo Obrony kraju zabroniło personelowi wojskowemu zgłaszania informacji o przypadkach zakażenia koronawirusem lub podejrzeń o niego w armii bez koordynacji z centralną administracją wojskową.

Oprócz tego, dzień wcześniej Mark Esper poinformował, że z powodu koronawirusa Pentagon wstrzymał na okres do 60 dni ruch wszystkich wojsk amerykańskich poza granicami USA. Wstrzymanie ruchu obowiązuje wojskowych, personel cywilny oraz członków rodzin.

„Chodzi o zapewnienie, by nie przywlekać koronawirusa do kraju, zakażając innych, by nie rozprzestrzeniać tego wirusa w wojsku” – powiedział szef Pentagonu.

Najwyższy rangą dowódca sił zbrojnych USA gen. Mark Milley ocenił, że biorąc pod uwagę doświadczenia innych państw, epidemia nowego koronawirusa może potrwać do lipca.

W wielkich ćwiczeniach Defender Europe 20, zorganizowanych w siedmiu krajach miało wziąć udział 37 tys. żołnierzy NATO, w tym około 20 tys. żołnierzy amerykańskich przerzuconych bezpośrednio z terytorium USA i 9 tys. Amerykanów już stacjonujących w Europie. 14 tys. z tych przerzuconych ze Stanów miało trafić do Polski, z czego aż 10 tysięcy na poligon w Drawsku Pomorskim.

Tak więc, pomimo groźby śmiertelnego wirusa i zamknięcia granic państwowych do Polski i do krajów bałtyckich, w Estonii nastąpiła zmiana brytyjskiego kontyngentu z batalionu taktycznego NATO. Do republiki przybyło 700 żołnierzy i dziesiątki bojowych pojazdów piechoty.

Z powodu pandemii koronawirusa w Europie, Amerykanie wykorzystują sytuację w celu realizacji wspólnych planów rozmieszczenia dodatkowego kontyngentu wojskowego USA w Polsce i kontynuują miękką okupację naszego kraju.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Wirus
  w obcych mundurach - i tyle.
 • Co żydzi !!!!! 1900 wejść i tylko jeden chudy wpis ????
  Pytam ! co Srule i Icki z PISu i innych żydowskich partii co brakuje wam odwagi by dać głos ?  Apel do Polaków ! Nie głosujemy na Dudę bo to kłamca i anty-polak !

  Precz z żydo-NATO ! POLSKA BEZPIECZNA TO POLSKA NEUTRALNA !

  Precz z ukraińcem Dudą ! precz z żydem Morawieckim ! precz z PISem
  to zimnowojenni dranie którzy igrają losem Polski !!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031