Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
246 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Defender Europe 20. Tylko Polska ignoruje ZAGROŻENIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Koronawirus pokonał Defender Europe 20. Tylko Polska ignoruje ZAGROŻENIE

 

Defender Europe 20 to miały być największe manewry wojskowe w Europie od 25 lat, ze względu na ogromny przerzut wojsk amerykańskich. Ich scenariusz zakładał, że Amerykanie w krótkim czasie przerzucą na Stary Kontynent wzmocnioną dywizję i skierują ją na wschodnią flankę NATO, gdzie będzie ona współdziałać z europejskimi sojusznikami. W manewrach miało wziąć udział 37 tys. żołnierzy z 18 państw.

Rozpoczęcie ćwiczeń Defender Europe 20 ujawniło przepaść pomiędzy interesami narodowymi Europy i USA: najbliższy sojusznicy USA wolą nie ryzykować, a Amerykanie robią swoje interesy i probują demonstrować swoją siłę wojskową.

Niemieckie władze i obywateli krytycznie odniosły się do manewrów, a przeciwnicy zakrojonych na szeroką skalę manewrów zmobilizowały się. Największa demonstracja odbyła się w Monachium, gdzie – według niemieckich mediów – na ulice wyszło ponad 5000 osób.

Protestujący wezwały do zakończenia wojen światowych prowadzonych przez NATO i jego sojuszników. Zwrócili się do państwa niemieckiego o zaprzestanie militaryzacji i finansowania jej działań wojennych UE-NATO. Partie oskarżyły niemiecki rząd o obniżenie zasiłków i wynagrodzeń z zabezpieczenia społecznego dla ludzi, aby sfinansować wojny toczone przez blok USA-UE-NATO. Potępili także wspólne ćwiczenie wojskowe UE-NATO Defender Europe 2020 i domagali się pokoju z Rosją i Chinami.

Manewry USA są traktowane przez francuskie media niemal jako jakaś amerykańska fanaberia. Protestujący w Wielkiej Brytanii wezwali, by NATO odwołało „niebezpieczne i nieodpowiedzialne” wielkie ćwiczenia w pobliżu granic z Rosją z powodu zagrożenia koronawirusem. Brytyjska organizacja “Stop the War” wezwała rząd do wycofania brytyjskich wojsk z ćwiczen prowadzonych przez USA.

 

WIDEO

Ze względu na obecną sytuację związaną z wirusem COVID-19 kosztowna i niepotrzebna demonstracją potęgi militarnej USA w Europie nie musi odbywać się w czasach gdy pieniądze są bardzo potrzebne na walkę z koronawirusem.

Z informacji przekazanych przez US European Command, od 13 marca cały ruch personelu i sprzętu z USA do Europy został wstrzymany. Nie oznacza to jednak zakończenia ćwiczenia. Będzie ono realizowane w Polsce z udziałem amerykańskich żołnierzy, którzy już znajdują się na terenie naszego kraju.

Połączone z Defender Europe 20 ćwiczenia Dynamic Front, Joint Warfighting Assessment, Saber Strike i Swift Response zostają odwołane.Chociaż Amerykanie wstrzymali ruch wojsk w ramach ćwiczenia Defender Europe 20, Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapewnił że „Wojsko Polskie jest przygotowane do przyjęcia sojuszników.

Należy podkreślić, że ćwiczenie Anakonda-20 – polskie manewry odbywające się co dwa lata – będzie dzielić przestrzeń z amerykańskim ćwiczeniem Defender-Europe 20. Są to oddzielnie prowadzone ćwiczenia na terenie naszego kraju.

Wygląda na to, że Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenie pk. Anakonda-20 w maju 2020 roku. Tegoroczna Anakonda odbywać się będzie w wymiarze połączonym, co oznacza udział wszystkich komponentów rodzajów SZ RP, w obszarze działań na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz krajów w basenie Morza Bałtyckiego.

Pragnienie polityków żeby Polska stała się epicentrum ćwiczeń wojskowych USA to całkowicie niezrozumiałe w sytuacji, gdy ryzyko związane z nowym koronawirusem przewyższa znacznie zagrożenia militarne. Przypadek COVID-19 po raz kolejny potwierdza, że „tam gdzie jest biznes tam nie ma sentymentów”.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Trzeba być bardziej dokładnym z kim będzie wojna
  i przed kim należy się bronić.
  Wobec ostatnich wieści od sojusznika, wrogiem są Chiny. Właśnie amerykańskie sądy się szykują pozwać Chińczyków do sądu z powodu koronawirusa.

  "Pozew zbiorowy ma na celu rozliczenie Chin z tytułu akcji pojawienia się koronawirusa: „Chcemy, aby sąd nakazał im zapłacić”

  https://www.foxnews.com/politics/class-action-suit-seeks-to-make-china-pay
 • WPS
  Specjalne rozwiązania W.Putina wobec społeczeństwa rosyjskiego w związku z negatywnymi konsekwencjami korononawirusa dla gospodarki rosyjskiej

  https://www.youtube.com/watch?v=EkgP1gsQo_w
 • Nie szukajcie przyjaciół daleko (USA), a wrogów blisko (Rosja) słowa premiera Finlandii Urho Kekkonen
  Finlandia pokazała, że można z ZSRR budować relacje, dziś Polska z Rosją nadal ich nie potrafi !!!

  Wklejam tekst ku refleksji wobec obecnej sytuacji zagrożenia wspólnym wrogiem związanym z epidemią COVID-19:

  Wrocław: Ewakuacja oddziału szpitala przy Grabiszyńskiej. 16 pielęgniarek ma koronawirusa.

  "Koronawirus w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Zaraziło się nim tu od pacjenta aż szesnaście pielęgniarek i salowych oraz sześciu pacjentów. Rano informowaliśmy, że personel placówki objęto kwarantanną po tym gdy okazało się, że jedna z leczonych tu osób ma koronawirusa. Wtedy testy potwierdziły obecność wirusa u czterech pielęgniarek i jednego pacjenta, w ciągu dnia pojawiły się informacje o kolejnych chorych. Cały oddział został ewakuowany."
  (...)
  Źródłem zakażenia jest najprawdopodobniej pacjent, który leżał tu z zapaleniem płuc. Wyszedł ze szpitala 16 marca w dobrym stanie, a po trzech dniach trafił do szpitala na Koszarową zakażony koronawirusem.

  Kwarantanną objęto 51 osób. Od wszystkich pobrano wymazy i skierowano na badania na obecność koronawirusa."
  https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-ewakuacja-oddzialu-szpitala-przy-grabiszynskiej-16-pielegniarek-ma-koronawirusa/ar/c1-14877563

  Blogerzy bagatelizujący COVID-19 wykazują się ignorancją i głupotą gdyż ich lekceważące posty wobec epidemii wpływają na lekceważące, nieodpowiedzialne a wręcz głupie zachowanie potencjalnych czytelników i ich rodzin i znajomych co może dać całkiem dużą armię roznoszących chorobę. Pamiętajmy, że okres inkubacji wynosi 2-3 tygodnie co znaczy, że nosiciel może zarażać a sam nie mieć objawów. Źle rozumiana wolność oznacza ANARCHIE i z tym mamy do czynienia na portalu neon24.pl gdzie antyszczepionkowcy mają swoje "centrum dowodzenia".
 • Wiecie czemu nie ma w Polsce demonstracji antywojennej ?
  Bo w Niemczech nie ma Dudy i Morawieckiego wraz z PIS-em !
  Bo w Niemczech nie ma zamordyzmu żydowskiego !

  Słowianie ! Polska Polacy są zastraszani przez bandytów policyjnych !
  https://ci4.googleusercontent.com/proxy/AH41rUhUW_nEk1UAGvrqTbBsDHOaHQhzj8aIAGBhwTOpALCB0MRzyJoFdiostu1M_F5QrYGBG-JTEe11998b0p_w6EIg1OW46UO_YoylXO5RpIU61fNwQA=s0-d-e1-ft#https://wprawo.pl/wp-content/uploads/2019/11/Wroc%C5%82aw-750x430.png

  Duda Morawiecki PIS i reszta żydowskich polityków wciągają Polskę w wojnę NUKLEARNĄ z Rosją w interesie żydowskiej światowej mafii !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! z własną silną armią !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Proszę sobie przyswoić nową terminologię!
  To nie jest koronavirus ale to jest "Wuhan virus,". To jest polecenie z centrali.

  "Sekretarz stanu Mike Pompeo naciskał na grupę siedmiu przywódców (G-7), aby powiedzieli, że nowy koronawirus to „wirus Wuhan”, zgodnie z tym co pisze Der Spiegel."

  Jednak nie wszyscy są posłuszni.

  "Przywódcy G-7 do tej pory nie byli w stanie uzgodnić wspólnego oświadczenia z powodu nalegań Pompeo, że grupa powinna nazywać tę chorobę „wirusem Wuhan”, który zostały odrzucone przez inne państwa członkowskie."
  https://www.msn.com/en-ca/news/newspolitics/pompeo-pressed-g-7-leaders-to-refer-to-wuhan-virus-in-statement-report/ar-BB11HsGt?ocid=spartandhp
 • @Anna-PK 21:02:36
  "Przywódcy G-7 do tej pory nie byli w stanie uzgodnić wspólnego oświadczenia z powodu nalegań Pompeo, że grupa powinna nazywać tę chorobę „wirusem Wuhan”, który zostały odrzucone przez inne państwa członkowskie."

  Nie chcą stracić chińskiej pomocy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031