Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
246 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Niemcy wezwały do rozwiązania NATO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemcy wezwały do rozwiązania NATO czyli następuje prawdziwa wojna w ciągu kilku godzin

 

Przeciwnicy zakrojonych na szeroką skalę manewrów wojskowych USA Defender Europe 20 mobilizują się. W poniedziałek w Żytawie niemeckie stowarzyszenie lewicy zorganizowało marsz protestacyjny przeciwko manewrom „US Defender Europe 2020” pod hasłem „Pokój zamiast wojny”.Demonstranci domagali się m.in rozwiązania NATO.

„Przygotowanie do wojny zawsze zaczyna się od kłamstwa. Wszystkim, którzy są odpowiedzialni za odrodzenie zimnej wojny, mówimy: nie chcemy waszych kłamstw, nie chcemy waszych wojen, ani sankcji, ani wojen handlowych. NATO musi zostać rozwiązane”- powiedział szef stowarzyszenia Zittauer LINKEN Winfried Bruns.

Jak podają niemieckie media, przeciwnicy wielkoskalowych ćwiczeń USA Defender Europe 20 jednoczą siły. Najwyraźniej planowane są kolejne protesty.

W naszym kraju sytuacja wygląda inaczej: stosunki z Waszyngtonem są priorytetem dla polityków PiS. Od lat Polska bierze udział w różnych aferach USA. Wbrew oficjalnym deklaracjom polityków PiS, że „Amerykańscy żołnierze są na polskiej ziemi, szkoląc się i zapewniając bezpieczeństwo wschodniej flance NATO”, Amerykanie robią swoje interesy i probują demonstrować swoją siłę wojskową.

To dla USA jest kolejny moment, kiedy mogą się pokazać Polakom, a zwłaszcza polskim politykom, jako ten opiekun, który będzie o nich dbał, niezależnie od sytuacji. I tym samym zwiększać wyobrażenia narodu polskiego o tym, że rzekome zagrożenie pochodzi z Rosji. A tu niby jest przecież wielki sojusznik obok nas, który będzie nas chronić. Ten aspekt raczej zmniejsza bezpieczeństwo i stwarza poczucie zagrożenia. Jest to, oczywiście, strategiczny błąd.

Nastąpiła okupacja tak zwana dobrowolna, ale dla nas przymusowa. Przeprowadzenie manewrów w pobliżu granicy rosyjskiej jest oczywistą prowokacją w kierunku Federacji Rosyjskiej i niejako sugestią, jakoby istotne zagrożenie dla Polski i w ogóle dla całego Sojuszu faktycznie pochodziło właśnie z Rosji. Naszego bezpieczeństwa to nie zwiększa, Polska jest raczej postrzegana jako pole walki.

Urzędnicy NATO mogą publicznie twierdzić, że jednym z celów Defender Europe-2020 jest praktyka przerzutu wojsk amerykańskich do Polski i krajów bałtyckich. Funkcjonariusze w centrali operacyjno-strategicznej i strategicznej posługują się jednak innym językiem. Nazywają to „strategicznym rozmieszczeniem sił USA i NATO w europejskim teatrze działań bojowych”. Teraz jest to część strategicznego rozmieszczenia sił zbrojnych, po którym zwykle następuje prawdziwa wojna w ciągu kilku godzin i minut.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Słowianie ! gdzie jest lewica w Polsce ????/
  Słowianie czytam
  [ Żytawie niemeckie stowarzyszenie lewicy zorganizowało marsz protestacyjny przeciwko manewrom „US Defender Europe 2020” pod hasłem „Pokój zamiast wojny”.Demonstranci domagali się m.in rozwiązania NATO. ] koniec cytatu .

  Pytam się a gdzie jest lewica w Polsce ? czemu nie protestuje głosno ? ja wam powiem lewica w Polsce to są żydzi ! to jest układ żydowski Magdalenkowy który trzyma się bardzo mocno razem !!

  WIĘC ŻADNYCH PROTESTÓ NIE BEDZIE LEWICY W POLSCE !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • all
  Stany Zjednoczone niezmiennie pozostają liderem globalnego rynku uzbrojenia. Plasująca się na kolejnej pozycji Rosja eksportuje nieco mniej sprzętu, przede wszystkim na rynek indyjski. Swoją pozycję umacnia za to Francja, sprzedająca uzbrojenie przede wszystkim na Bliski Wschód, a także Niemcy – wynika z raportu sztokholmskiego instytutu SIPRI.

  Sztokholmski SIPRI opublikował dane dotyczące importu i eksportu uzbrojenia w latach 2015-2019. Wynika z nich, że w porównaniu do poprzedniego okresu (2010-2014) globalny obrót bronią zwiększył się o 5,5 proc. Wzrosły dostawy na Bliski Wschód (aż o 61 proc.) i do Europy (o 3,2 proc.), zmniejszył się natomiast wolumen broni przekazywanej zza granicy do Afryki (o 16 proc.), obu Ameryk (o aż 40 proc.) oraz Azji i Oceanii (o 7,9 proc.). Może to wynikać np. z faktu, że poszczególne państwa (USA, ale też ChRL czy Brazylia) w większym stopniu polegają na własnych dostawach, ponadto w niektórych krajach Afryki wydatki obronne są zmniejszane. Trzeba też pamiętać, że dane SIPRI dotyczą wykonanych dostaw, a nie podpisanych kontraktów. Porównanie odbywa się na podstawie współczynników TIV (Trade Indicator Value), obliczanych przez SIPRI z uwzględnieniem szacunków zdolności obronnych danego sprzętu oraz kosztów jego produkcji.


  https://www.defence24.pl/sipri-usa-i-europa-zwiekszaja-eksport-broni-rosja-zmniejsza-analiza

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031