Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
246 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

USA JADĄ DO POLSKI REKLAMOWAĆ SWOJĄ BROŃ I ODSTRASZAĆ ROSJĘ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Defender Europe będzie największym od ćwierćwiecza ćwiczeniem wojskowym USA w Europie.

Defender Europe będzie największym od ćwierćwiecza ćwiczeniem wojskowym USA w Europie. Operacja, rozłożona na pięć miesięcy, kulminację będzie mieć w kwietniu i maju 2020 r. Z portów zachodniej Europy przetoczą się na wschód amerykańskie jednostki, które przy wsparciu sojuszników zrealizują całą paletę manewrów oddających to, co działoby się w przypadku realnej wojny z Rosją.

Polska będzie praktycznie w samym centrum ćwiczeń. Ważnym punktem na mapie Defender Europe 20 są Poznań i poligon w Biedrusku, gdzie odbędzie się część ćwiczeń. Łącznie w Europie pojawi się 29 tys. żołnierzy armii USA, z czego ponad połowa – w naszym kraju.

Temat wojsk USA oraz manewrów wojskowych prowadzonych na terenie Polski budzi kontrowersje nie tylko wsród wschodnich sąsiadów, równierz partnerów w NATO.

Od początku manewrów w Niemczech obserwujemy niezadowolenie ze strony obywateli. Protesty przeciwko Defender 2020 rozszerzają się na cały kraj: już odbyły się w Chociebużu, Brandenburgii, Bremerhaven. Welkie protesty też zaplanowane są w Duisburgu, Akwizgranie i innych miastach. Federacja Niemieckich Związków Zawodowych postanowiła złożyć apelację przeciwko prowadzeniu ćwiczeń wojskowych USA w Niemczech.Manewry USA są traktowane przez francuskie media niemal jako jakaś amerykańska fanaberia.

W naszym kraju sytuacja wygląda inaczej: stosunki z Waszyngtonem są priorytetem dla polityków PiS. Od lat Polska bierze udział w różnych aferach USA. Wbrew oficjalnym deklaracjom polityków PiS, że „Amerykańscy żołnierze są na polskiej ziemi, szkoląc się i zapewniając bezpieczeństwo wschodniej flance NATO”, Amerykanie robią swoje interesy i probują demonstrować swoją siłę wojskową.

Wszystko wskazuje na to, że Stany Zjednoczone chcą zrobić polę wałkę w naszym kraju. Corocznie USA i NATO prowadzą około 50 manewrów wojskowych w pobliżu granic z Rosją. Scenariusze wszystkich ćwiczeń wskazują na celowe przygotowanie NATO do wojny. Jakie są dowódy?

Wielka liczbazaangażowanych żołnierzy. W manewrach Dragon 2019 brało udział 18 tys. żołnierzy, a w ćwiczeniu Anakonda 2020 – 25 tys., w piątek rozpoczęły sie manewry Defender Europe 2020. Prezydent wskazywał, że w manewrach Defender Europe 20, i innych połączonych z nim ćwiczeniach, weźmie udział 37 tys. żołnierzy z 18 państw, z czego 4 tys. żołnierzy polskich.

Z Defenderem będzie powiązanych szereg mniejszych manewrów organizowanych zarówno przez Amerykanów (chodzi o siedem ćwiczeń prowadzonych regularnie co roku lub co dwa lata), jak i przez sojuszników i partnerów z Europy. Na tej liście jest także ćwiczenie Anakonda – największe polskie manewry odbywające się co dwa lata. Z kolei w ćwiczeniu weźmie udział 25 tys. polskich żołnierzy.

Na terenie Polski odbędą się też inne manewry. Będą to np. doroczne wielonarodowe ćwiczenie operacji spadochronowych Swift Response, odbywające się co dwa lata w Polsce i państwach bałtyckich Saber Strike, skoncentrowane na interoperacyjności sojuszników i partnerów ćwiczenie Allied Spirit, czy doskonalące współdziałanie artylerii wojsk NATO i partnerskich Dynamic Front.

Polska będzie jednym z epicentrów ćwiczenia Allied Spirit, w którym będą uczestniczyć żołnierze stacjonującej w Polsce rotacyjnie amerykańskiej brygady, którzy wezmą też udział w ćwiczeniu Saber Strike, przemieszczając się z Polski na Litwę w rejonie przesmyku suwalskiego. W tym samym czasie w Polsce będzie się też odbywać ćwiczenie amerykańskich Sił Powietrznych w Europie – Astral Knight. Całkowita liczba żołnierzy (Razem z 50 tys. rezerwistów z Polski i krajów Baltyckich) zaangażowanych w manewry ma przekroczyć poziom 100 tys.

Od lat politycy wykorzystują media do manipulacji opinią publiczną w sprawie dotyczącej ewentualnegozagrożenia ze strony Rosji, zwiększają wydatki obronne i przeznaczają miliardy złotych na stworzenie stałych baz USA. W wyniku takiej propagandy w naszym kraju „zagrożenie konfliktem z Rosją jest traktowane poważnie”. Lecz każda władza, każdy polityk musi pamiętać, żewrogów często stwarza nam nasza własna wyobraźnia.

HANNA KRAMER

KOMENTARZE

 • Mimo tych anerykańskich starań, związek USA i Europy się
  rozkłada. Pokazała to Konferencja Bezpieczeństwa, która odbyła się w Monachium.

  Podsumowując, nastąpiła ostra wymiana zdań między Europejczykami a niektórymi delegatami amerykańskimi. Potwierdziły one, bardziej niż kiedykolwiek, słabość i brak jedności Zachodu. Politico pisała, o konferencji bezpieczeństwa w Monachium: „Obie strony nie są zbyt daleko od siebie w niektórych sprawach, ale jeśli chodzi o wielkie pytania stojące przed Zachodem w sprawie zagrożenia ze strony Rosji, Iranu i Chin, to poglądy są równoległe we wszechświatach”. Jednym słowem się do siebie nawet nie zbliżają.
 • Piszą o tym dopiero teraz, ale ponoć w zeszłym roku,
  w czasie manewrów na Morzu Czarnym, z Krymu strzelono rakietę do amerykańskiego okrętu wojennego kiedy ten zbliżał się do brzegu.

  „Pod koniec ubiegłego roku amerykański niszczyciel Ross wszedł do południowo-zachodniej części Morza Czarnego i wykonał śmiałe manewry, przeciwstawiając się stronie rosyjskiej. Działania Amerykanów uznano za prowokację, Moskwa nie zlekceważyła bezczelności Stanów Zjednoczonych. Rosyjskie wojsko przeprowadziło demonstrację ćwiczeń wojskowych, w ramach których praktykowano systemy rakiet przeciwlotniczych przeciwko warunkowemu wrogowi, który naruszył suwerenność Rosji na Morzu Czarnym, ”
  https://bulgarianmilitary.com/2020/03/06/russia-has-fired-a-missile-at-a-u-s-destroyer-in-the-black-sea/
 • żyd Morawiecki dla niemieckiej gazety DIE WELT !
  żyd Morawiecki ! normalizacja z Rosją nie ma sensu jak Rosja nie odda Krymu i nie wycofa się z Donbasu !

  Słowianie ! żydów z USA i Polski swędzi dupa ! i mama nadzieje że Rosja żydom dupę przetrzepie !!! czego sobie i polakom życzę Amen !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! obce wojska to OKUPACJA Polski !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lch.
 • Ano ćwiczy sobie USrahell
  tutaj - bo wcześniej dostał zgodę rządzących Rosją i tyle.
  Wniosek?
  Siłą V kolumny dzieci Złego rezydującej w USrahellu jest siła V kolumny dzieci Złego rezydującej w Rosji - i odwrotnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031