Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Defender Europe 20 nie ma nic wspólnego z obroną!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny

 

„Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny” to stare rzymskie przysłowie. Czy dotyczy to również ćwiczeń na dużą skalę prowadzonych obecnie przez NATO „DEFENDER-Europe 20”? – Komentarz Paula Gerbera.

Prawie 40 000 żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych szykuje się do przerzutu na wschód Polski. Naiwni ludzie nawet i nie myślą, że jest to coś wyjątkowego. Co powinni robić żołnierze w czasie pokoju oprócz marszu i picia wódki?

Optymiści powiedzą, że ćwiczenie to jest natychmiastowym przygotowaniem do wojny z Rosją, ale spekulują, że - jak uczy dziś niemiecka historiografia - nastąpi „równowaga terroru”, w której nie zwycięży żadna ze stron konfliktu.

Przede wszystkim przypomnijmy, że historia Cesarstwa Rzymskiego była jednym z najbardziej wojujących okresów w historii ludzkości. Prawie nigdy nie nastąpiło więcej niż kilka lat pokoju. Imperium Rzymskie tchnęło wojną. Jeśli chcesz pokoju, nie słuchaj rzymskich żołnierzy.

Istnieje tylko jedno racjonalne wytłumaczenie ogromnych wydatków finansowych i ludzkich: NATO szykuje się do wojny z Rosją i uważa, że będzie to możliwe, prawdopodobnie, w nadchodzących latach. Rosja, ze swojej strony, też nie buduje złudzeń i szykuje się do wojny z NATO.

NATO – kierowane przez Stany Zjednoczone – działa z pozycji starych mocarstw kolonialnych i jedynego supermocarstwa po rozpadzie Związku Radzieckiego. Globalny wpływ Stanów Zjednoczonych opiera się w niemałej mierze na wojskowej przewadze. Aby je utrzymać, budżet wojskowy USA jest corocznie zwiększany. Prezydent USA Donald Trump jest z tego dumny i prowadzi własną kampanię.

Jednak wojna z Rosją w Polsce i krajach bałtyckich, która zostanie przećwiczona w nadchodzących miesiącach, jest tylko fragmentem mozaiki tego, co może stanowić III Wojnę Światową. Z punktu widzenia NATO jest jasne: jeśli rozpętamy wojnę z Rosją, Chiny prawdopodobnie również pójdą na wojnę i odwrotnie. Ponieważ sprzeczności w postaci wojen handlowych i zastępczych pogarszają się na całym świecie, to tylko kwestia czasu, zanim to nastąpi.

Ale ponieważ Chiny, które rozwijają się gospodarczo szybciej niż wszystkie kraje NATO, prędzej czy później przekształcą siłę ekonomiczną w siłę militarną. Dylemat z punktu widzenia NATO jest taki, że – na poziomie wojskowym – obecnie mamy przewagę i zdolność do aktywnych działań, dopóki Chiny nie są w stanie opanować światem.

Siła militarna każdego państwa opiera się na wielu czynnikach: polityce, gospodarce, moralności ludności, siłę ruchu robotniczego. Te czynniki są oczywiście w ruchu, więc nie będzie „równowagi terroru”, która uratuje nas przed kolejną wielką wojną. Zamiast tego różne główne mocarstwa starają się znaleźć najlepszy czas na starcie wojenne.

Jedyną rzeczą, która może nas uratować przed III Wojną Światową, jest silny i niezależny ruch robotniczy, który nie dostosowuje się do żadnej z głównych potęg i uznaje, że wojny toczone na całym świecie nie leżą w ich interesie.

Dlatego obecnie bardzo ważne rozumieć, że manewry “Defender Europe-2020” to bezpośrednie przygotowanie do wojny. Dziś celem każdego obywatela jest uczestnictwo w protestach przeciwko przygotowaniom wojennym i nie czekanie, gdy wojna się rozpocznie.

PAUL GERBER

KOMENTARZE

 • Żeby tylko nikt nie zrobił sobie jakiejś krzywdy
  Podczas trwających od 4 do 6 lutego NATOwskich ćwiczeń w Litwie pięciu zwiadowców zaginęło w lesie.Prze całą dobę poszukiwano ich przy użyciu psów i helikoptera.
  Jak się okazało "zaginieni" nie dotarli na umówione miejsce gdyż pomylili daty końca ćwiczeń.
  Zaś brak sukcesów w akcji poszukiwawczej litewski rzecznik wojskowy Laimisa Bratikasa wyjaśnił w ten sposób że najwidoczniej "zaginieni" dobrze się ukryli co świadczy o ich wysokim przygotowaniu.
 • Wkleję część mojego wpisu z pod dawniejszego postu.
  "USA postrzega wojnę inaczej aniżeli Polacy. Dla Polaków wojna kojarzy się z totalną zabijaką i zagładą. Dla Amerykanów wojna to odniesienie korzyści. Tak więc będą robić wszystko aby ją wywołać ale... w tym przypadku tylko na ziemiach byłej Rzeczpospolitej. O małym zasięgu i długotrwałej nawet kilkanaście lat. Dopiero wtedy odniosą z tego korzyści gdyż będą karmić się sprzedawaniem uzbrojenia praktycznie w obie strony. Jedną legalnie a drugą z pod lady. To jest wojna której Ameryka chce i taki scenariusz może się urzeczywistnić. Tak więc dla USA pieniądze i osłabienie Rosji a dla krajów dawnej Rzeczpospolitej czyli Polski Białorusi, Litwy, Ukrainy i nadbałtyckich zgliszcza, śmierć i zagłada."
 • Jednostronna wojna globalna
  światowego, czarciego pomiotu z ludzkością trwa już od bardzo dawna. Bronią na tej wojnie jest męski odbyt - który udekorowany laurowym wieńcem - ma się stać powszechnym mieszalnikiem spermy z g*wnem - a wszystko to na - pohybel Bogu. Wojna specyficzna - gdzie wszystko co możliwe będzie odwrócone o 180 stopni - gdzie lekarze nie będą leczyć - tylko będą zabijać.
  Wniosek?
  Poprzednie wojny światowe przygotowały grunt pod tę specyficzną, obecną wojnę - która trwa sobie w najlepsze - i jak gdyby nigdy nic.
 • Wszystkie przedstawione uważam za trafne i spróbuję przedstawić
  inną stronę problemu.
  Wygranie przez USA "Zimnej Wojny" nie przyniosło ich państwu nadzwyczajnych korzyści. To państwa europejskie na tym skorzystały; Niemcy się zjednoczyły i stały się potęgą. Europa zaczyna się usamodzielniać i tworzyć siłę konkurującą z USA, a nawet zaczyna się mówić o tym, że NATO jest niepotrzebne. USA tracą na znaczeniu jako lider światowy, a wyłaniają się inne ośrodki siły. USA tracą pozycje w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie. Ameryka aby mieć wpływy, działa przymusem sankcji.
  Manewry są po to aby zaistnieć w świadomości, że NATO istnieje i nabrać przekonania, że ci generałowie zimnowojenni jeszcze są potrzebni i te dochody jakie otrzymują, otrzymywać będą.
 • @ikulalibal 15:45:21
  " litewski rzecznik wojskowy Laimisa Bratikasa wyjaśnił w ten sposób że najwidoczniej "zaginieni" dobrze się ukryli co świadczy o ich wysokim przygotowaniu."

  Popijając ruski bimber z miejscowymi :)
 • sprawdzian na idiotów
  Do póki nie miałem internetu to nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
  S. Lem (?)
  Może właśnie kilku takich idiotów W Białym Domu i w Pentagonie, doszło do przekonania, że bez większego ryzyka można metodą Hitlera na wojnę błyskawiczną wjechać do Kaliningradu i zająć miasto likwidując tak zwany Obwód Kaliningradzki.
  Taka przejażdżka przez granicę to kwestia jednej do dwóch godzin.
  Nie ma Obwodu nie ma pretekstu do wojny.
  Putin nie skory do odpowiadania na zaczepki i agresje.
  Nie odpowiedział Turcji na zestrzelenie rosyjskiego samolotu w Syrii, nie odpowiedział na zestrzelenie nawet samolotu pasażerskiego. Nie zareagował na morderstwo swego dyplomaty, nie reaguje na ataki izraelskie w kierunku Syrii, pozwolił na likwidację rosyjskich bądź co bądź najemników Wagnera.
  Dla czego miałby reagować na zajęcie Kaliningradu?
  Przecież nie zaryzykuje totalną wojną z całym ,,wolnym światem”
  A jak już w Kaliningradzie znajdzie się 40 tyś. wojsk NATO, to zielonymi ludzikami stamtąd ich nie przegoni.
  Taka operacja to już nie mała Gruzja waląca w Osetię, to cała Europa i Ameryka w jednym wspólnym szach macie.
  Ot takie małe sprawdzenie Putina, czy zacznie wojnę czy wybierze pokój.

  Każdemu idiocie mogą takie pomysły chodzić po głowie.
  A jak zauważył Stanisław Lem idiotów na tym świecie więcej niż sobie wcześniej mógł wyobrazić.
 • @Oświat 20:03:12
  Czyli co?
  Ropokrady mają zająć Obwód, żeby testować cierpliwość Putina?
  Co ty zażywasz?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:36:41
  Trampek podobno ma niemieckie korzenie, może akurat tam spod Koeningsbergu.
  Marzą mu się Prusy Wschodnie chociaż w tym kawałku.
  Niemcom by to pasowało, …na początek.

  Pytasz co ja zażywam?
  A co skończyły ci się ziółka i czujesz głód.
 • @Oświat 20:48:28
  Dzięki, nie używam.
  A ty się lepiej módl, żeby Trampkowi palma nie odwaliła bo jeszcze koniokrady jadąc na Królewiec ci podwórko zrujnują. A Putin zrujnuje pół Polski.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:05:18
  Modlić się, czy kopać studzienkę przeciwatomową?
 • zimna wojna, wielki blef
  Może zacznijmy myśleć zamiast słuchać propagandy.
  Druga wojna. Amerykanie wyposażyli Hitlera we wszystko, czego potrzebował do wojny. Jak już Hitler uderzył na ZSRR aby komunizm skończyć definitywnie, co powinno być na rękę amerykanom (bo przecież komunizmu bali się najbardziej), to amerykanie pomagają komunistycznemu ZSRR aby pokonał Hitlera. Gdzie tu jest logika? To w końcu kto był wrogiem ameryki? Czy Hitler, którego wyposażyli we wszystko do prowadzenia wojny? Czy ZSRR, któremu pomagali w pokonaniu Hitlera, a który siłowo wprowadzał komunizm w zagarniętych przy pomocy USA krajach Europy wschodniej? Bez najmniejszej wątpliwości te czterdzieści pięć lat komunizmu w Polsce zawdzięczamy amerykanom. Teraz zimna wojna to jest tylko pic na wodę, bo USA i ZSRR, a później Rosja, mają wspólne interesy. Można do tego układu dołączyć Izrael, bo to ponad wszelką wątpliwość jest to jedna drużyna. Jak na tej wojnie będą ginęli ludzie, to na pewno tylko ci, których przeznaczą wspólnie przy zielonym stoliku do rozwałki. Będą ginęli Rosjanie, Anglicy, Francuzi, Niemcy, Polacy i jeszcze kilka nacji. Ci, od zielonego stolika będą szczęśliwi, że będzie dla nich więcej tlenu, o co już zabiegają od pewnego czasu. Już niedługo będziemy im płacili za oddychanie.
 • @Oświat 21:53:15
  Zdecydowanie modlić się.I wskazane byłoby aby czynności tej nie odkładać na "potem" bo nie będzie żadnego "potem".Może dla innych ale nie dla nas,nie dla Polaków którzy padną już w pierwszej fazie.
  Oczywiście jeśli wierzyć uczonym amerykańskim którzy kilka miesięcy temu dokonali symulacji przyszłej i wiece prawdopodobnej wojny.
  "Plan A"

  https://www.youtube.com/watch?v=2jy3JU-ORpo&t=31s
 • @Oświat 21:53:15
  Jedno i drugie :)
  A przede wszystkim licha nie kusić. Już starczy że ten pier...ny PiS wsadza nas na minę.
 • @ikulalibal 22:18:39
  To nie są żarty. To są poważne ćwiczenia!

  https://www.youtube.com/watch?v=GlReBmHuM5k
 • Nawet Polskie ekstrema solidaruchów nie chce wojny.
  co nie znaczy ze nie może doprowadzić do wojny swoją polityką nienawiści.
  Dzisiaj nie może być złudzeń co do skutków dla Polski konfrontacji NATO z Rosją.
  Skutki dla Polski będą katastrofalne na dwa sposoby. Jeden to gospodarczy czyli natychmiastowe zniszczenie kluczowej infrastruktury np energetycznej.
  drugi to polityczny...czyli prawdopodobny rozbiór Polski między Niemcami a mafią żydowską które to zagwarantują Rosji pokojową politykę.
  Granica wschodnia niewiele się zmieni najwyżej Rosja odda Bandeland (zachodni ogryzek Ukrainy) pod zarząd mafii żydowskiej.

  Dla USA Polska, Ukraina, Rumunie, Bułgaria i pribałtyki to tylko kolonie, to zasoby przetargowe do negocjacji z Rosją.
  Reszta Europy to już wolne kraje... które właśnie w Monachium się uwalniają spod Amerykańskiej okupacji.

  Być może te wolne Europejskie kraje nie dopuszczą USA do manewrów na terenie Europy... wystarczy jedna uchwała UE albo choćby Niemiec by manewry się nie odbyły.
 • @Oscar 08:49:43
  Zdjęcie buciora USA, z gardła to by było dla Niemców najlepsze.Jak dla każdego innego kraju.
  Ale obawiam się, że natychmiast Niemcom zaczęłyby spadać samoloty pasażerskie,terroryści z zewnątrz i wewnątrz kraju wysadziliby parę marketów z ludźmi,wielką aktywność pokazałyby zorganizowane szybko na potrzeby chwili... "żółte kamizelki",Angela zaczęłaby ponownie dostawać drgawek..itp.
  Mam nadzieję że służby Angeli już skasowały założone jej podsłuchy.
  przez Jej "przyjaciół"..założyli bo końcu ,tradycje wzorowane na metodach z pustyni znad Morza Nieżyjącego oraz Sycylii do czegoś zobowiązują.

  https://tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bild-am-sonntag-obama-wiedzial-o-podsluchiwaniu-merkel-od-trzech-lat,366504.html

  Tak że ten Cyryl i te metody....
 • @trojanka 09:49:52
  To niestety prawda.
  Wyproszenie globalnych bandytów natychmiast skutkuje terroryzmem.
  a to tylko dla tego ze globalny bandyta nie jest suwerenny.
  On jest silny militarnie ale decyzje podejmowane są w malutkim bliskowschodnim kraiku...który uważa że go żadne prawo międzynarodowe nie obowiązuje.

  Jak się masy w USA obudzą z letargu i dojrzą rzeczywistość bo to teraz widzą to tylko żydowska propaganda... to będzie rewolucja w USA.
  Jak USA uwolni się od żydowskiego okupanta to automatycznie cały świat się od niego uwolni... bo jedyne czego boi się świat to siła globalnego bandyty na usługach mafii żydowskiej.
  Ci co się dzisiaj już nie boją mają bardzo pod górkę (Iran, Rosja, Korea Pn, Wenezuela, Kuba, Syria..)
  Jak zniknie strach to narody same pozrywają kajdany i pogonią swoich kolaborantów...być może nawet do piekła.. choć wolałbym sądy i sprawiedliwe wyroki za zdradę Narodowa.
 • @Oświat 20:48:28
  AKurat Trumpa dziadek wystartował z jakiejś wioski z dzisiejszej Nadrenii Palatynatu (stolica jest Mainz). Żadne Prusy wschodnie. I chyba posiada też szkockie albo irolskie korzenie. Babka z Bawarii

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031