Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
288 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

USA grają va banque. Polacy będą zakładnikami w wojnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego Polacy będą zakładnikami w tej wojnie?

Stany Zjednoczone nie ustają w podkreślaniu, jak dobrze mają się obecnie relacje polsko-amerykańskie: „relacje między Polską a Stanami Zjednoczonym są najlepsze w historii”– to słowa amerykańskiej ambasador w naszym kraju. Według jej opinii „wszystko dzięki szczerej i osobistej relacji prezydenta Trumpa i Dudy”.

A więc ostatnio coraz częśćiej amerykańscy politycy, którzy wygadują gładkie słowa naszemu kraju o miłości i przyjażni z Polakami, w podtekście mają nas za idiotów. Niestety nasi politycy nie chcą przyznać faktu, że Waszyngton coraz bardziej otwarcie wyraża to.

Przykładem najtrafniej ilustrującym tę smutną prawdę jest zakupy uzbrojenia od USA. Stany Zjednoczone traktują Polskę wyłącznie jak łatwy rynek zbytu oraz stronę transakcji, której USA chcą sprzedać sprzęt możliwie najdrożej. W rozmowie z Wirtualną Polską, na pytanie dziennikarza, dlaczego Polska za myśliwce F-35 ma zapłacić 577 mln zł za sztukę, podczas gdy Belgia kupuje je w cenie 437 mln zł za samolot (mówili o tym m.in. Robert Biedroń czy Szymon Hołownia), Georgette Mosbacher nie zmógła posłużyć przekonywającą argumentacją dlaczego tak jest. Lecz to jeszcze nie wszystko…

Wsród krajów europejskich tylko Polacy są największymi entuzjastami przyjaźni z Waszyngtonom, ponieważ przywodcy innych krajów rozumieją, że taki sojusz jest niebiezpieczny. Często pod płaszczykiem przyjaźni i stwierdzeniami o miłości ze strony amerykanskich polityków kryje się wielkie zagrożenie dla obywatełi.

Od lat Waszyngton nalega na tym, że bezpieczeństwo Polski oraz wschodniej flanki NATO zależy tylko od obecnośći wojskowej USA w naszym kraju. To jest argumentem Waszyngtonu żeby zwiększać ich obecność w naszym kraju. Dzisiaj w Polsce znajduje się 4,5 tys. żołnierzy USA. Już wkrótce może to się zmienić. Zgodnie z umową podpisanej we wrześniu przez Prezydentów Polski i USA amerykańska obecność w Polsce zostanie zwiększona o ok. 1000 żołnierzy i będzie stanowiła 5,5 tys. Amerykanów.

Oprócz zwiększenia obecności wojsk USA, Pentagon przerzucaje swój sprzęt wojskowy i buduje bazy, infrastruktury dla własnych celów. Wygłąda na to, że Waszyngton chce prowadzić walkę na terytorium Polski.

Mamy bazy śmigłowców i logistyki, brygady pancerne w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu, Bazę Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, która prowadzi działania rozpoznawcze oraz patrolowe.

Obecnie trwa budowa bazy w Redzikowie, która będzie jednym z europejskich punktów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej. W Redzikowie znajdą się wyrzutnie amerykańskiego systemu obrony powietrznej Aegis Ashore z rakietami SM-3 i radar śledzenia celów.

Zgodnie ze „Wspólną deklaracją o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” podpisanej 12 czerwca 2019 r., w naszym kraju zostaną rozłokowane Wysunięte Dowództwo Dywizyjne USA, eskadra bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 i wspólny Centrum Szkolenia Bojowego.

Kolejnym powodem do niepokoju są manewry NATO oraz Stanów Zjednoczonych, prowadzonych na terenie Polski. Scenariusze wszystkich ćwiczeń wojskowych zostają przygotowane w taki sposób, żeby zdarzenia były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Chociaż nikt tego głośno nie mówi, w ciągu manewrów chodzi o prowadzeniu działań zaczepnych i ofensywnych przeciwko Rosji i jej sojuszników.

W lutym tego roku, na poligonie drawskim i terenach przyległych, rozpoczynają się największe od ponad 30 lat ćwiczenia wojskowe w Europie z udziałem U.S. Army i państw członkowskich NATO – Defender Europe 2020. Udział w nich weźmie blisko 37 tysięcy żołnierzy, z czego aż 20 tysięcy Amerykanów.

Ćwiczenia będą się składać z kilku elementów: mobilizacji i przemieszczenia wojsk w USA, przerzutu żołnierzy i sprzętu do Europy, ćwiczeń dowódczo-sztabowych i poligonowych w Europie oraz fazy wycofania wojsk do USA. Transport sprzętu z USA rozpocznie się w lutym, ćwiczenia poligonowe zostaną przeprowadzone w kwietniu i maju, a wycofywanie wojsk zakończy się w sierpniu.

W zeszlym roku wojska NATO ćwiczyli działania wojsk chemicznych oraz służb medycznych w sytuacji użycia broni masowego rażenia, oraz pokonanie Wisły w Chełmnie przez pododdziały wojsk pancerno-zmechanizowanych. (Dragon 19).

Od lat USA ćwiczą scenariusze wojny w naszym kraju. W razie jakiegokolwiek konfliktu nie Stany Zjednoczone, a Polska będzie państwem frontowym, które stanie oczywistym celem uderzenia odwetowego. Dlaczego Polacy będą zakładnikami w tej wojnie?

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • Ma duda jakiś potomków w linii męskiej, jeżeli nie to na białego konia
  i niech goni "wrogów" sam z ushraelem !
 • Polska nie jest suwerennym krajem od 89r.
  Polska solidaruchów to kolonia zachodu.
  PO reprezentuj~w oczywisty widoczny sposób interesy Europy a PIS interesy USA.
  Kolonizatorzy żrą się między sobą (USA i UE) a w Polsce ich namiestnicy robią to samo... widać to w TV na okrągło.

  System Polskiej kolonii jest tak skonstruowany że rządzić mogą wyłącznie namiestnicy kolonizatorów z przykrywką nic nie znaczących lokalnych pożytecznych idiotów.

  W takim układzie rządzące marionetki w oczywisty sposób podejmują takie decyzje jaki władcy tych marionetek im dyktują.
  Zakupy uzbrojenia, wysyłanie mięsa armatniego na wojny kolonizatorów, oddawania kolonizator zasobów naturalnych "do zagospodarowania"
  To wszystko widzimy wszędzie tam gdzie kolonizatorzy zdobywają władzę i ustanawiają tam swoje marionetki (Irak, Libia, Ukraina, Brazylia, Europa wschodnia w tym oczywiście Polska...próby w Syrii, Wenezueli) .
  To klasyka kolonializmu.. zachód nie zna innych relacji ze światem niż tryb kolonialny.
  Solidaruchy zrobiły z Polski kolonię zachodu o którą żrą się dwa kolonizatorzy
  jeden Europejski drugi Amerykański a obaj są żydowscy.... w USA nikt kto nie jest żydem albo Polakiem nie wie nawet gdzie leży Polska.

  Polska to tylko atrapa państwa... a prace nad pogłębianiem demontaży trwają nieustannie.
 • Putin dał sobie narzucić żydo-zachodni reguły gry !!!
  Już Nikita Chruszczow mówił !

  Jeżeli przyznasz że grasz według ich [ zachodnich ] zasad to ci wejdą na głowę i już nigdy nie zejdą !!!

  Słowianie ! prezydent Putin nie zajmując wschodniej Ukrainy De facto przyznał się ze gra według zasad żydo-zachodnich ! i od tej chwili jest STALE w DEFENSYWIE !!!!

  Słowianie ! Jestem pewny że jak Putin dalej będzie grał na żydów to Rosja się rozpadnie !
  [ obawiam się żeby z Putina nie był taki drugi dupowaty jak prezydent Ukrainy Janukowycz ]

  Słowianie tylko NEOSLAWIZM !!!! to przyszłość Słowian ! zachód to juz tylko zgnilizna polityczno -moralna ! uciekajmy z tej zachodniej zgnilizny

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Stosunki Polska-USA
  Gdy jest mowa o stosunkach pomiędzy Polską a USA, zawsze przychodzi mi na myśl dowcip Andrzeja Waligórskiego o zajączku i niedźwiedziu.
  To jest najbardziej zwięzły i trafny opis tych relacji. Dla niewtajemniczonych lub zapominalskich przypomnę, o co chodzi:

  "Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
  W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
  Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
  - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!"
 • @rumpelsiltskin 12:12:58
  Życie dostarcza tak komicznych sytuacji, że zęby bolą, pani ciamciaramcia "mówi i myśli":
  "Kidawa-Błońska pytana w weekendowym wydaniu "Polska The Times", dlaczego chce zostać prezydentem, odpowiedziała: "ponieważ nie mogę patrzeć na to, jak niszczony jest przez PiS dorobek wielu pokoleń Polaków"."
  Gdzie ona była, jak protoplaści jej partii PO 1989 roku zniszczyli faktyczny dorobek paru pokoleń Polaków, czy wymieniać ojców destruktorów Polski, wszyscy wiemy kim oni byli, może kichawa coś z tym zrobi, hę ?
 • @rumpelsiltskin 12:12:58
  To stosunki rózgi z dupą (dupa to staropolskie słowo i wcale nie jest określeniem wulgarnym)
 • @provincjał 13:24:13
  Wszyscy rządzący po 89 roku niszczyli Polskę. Tak dzieje się również i dzisiaj pod rządami PiS.
 • @Robik 14:00:45
  Pisiaki teraz tylko obgryzają kości i spółkują się miejscami w zarządach, bo cwanie ukraść już praktycznie nie ma co, no może tylko lasy, woda i 300 mld $ jako współudziałowcy.
 • " Dlaczego Polacy będą zakładnikami w tej wojnie?"
  -------------
  Jednostronna wojna światowego, czarciego pomiotu z ludzkością stworzoną przez Boga trwa już od dawna - i jest to wojna specyficzna. Tak specyficzna, że kiedy kiedyś karę śmierci na okres wojny się rozszerzało - tak dzisiaj znosi się ją całkowicie bez względu na popełnione czyny. Męski odbyt dekoruje się laurowym wieńcem i ustanawia się go śluzą do tego lepszego świata. Dziec już w przedszkolach przygotowuje się na żer pedofilom, etc., etc.
  Wniosek?
  Zakładnikami - to jest ludzkość stworzona przez Boga - w ramach też na razie - jednostronnej wojny Szatana z Bogiem.
 • @provincjał 14:06:41
  Ale to nie jest tak, że "Pisiaki" pojawili się w polityce dopiero 5 lat temu.
  Oni się już również zdążyli nakraść i ciągle jest jeszcze dużo do zagrabienia.
 • Amerykański va banque?
  Dwie rzeczy, w większości postów i publikacji za dużo poświęca się uwagi interesowi USA zamiast Polski. Dla Polaków to interes Polski powinien być najważniejszy. Ameryka to inny, obcy kraj który musi dbać o swoje interesy a nie interesy Polski. Polaków zadaniem jest nie być idiotami dla obcego interesu.
  Druga rzecz. USA postrzega wojnę inaczej aniżeli Polacy. Dla Polaków wojna kojarzy się z totalną zabijaką i zagładą. Dla Amerykanów wojna to odniesienie korzyści. Tak więc będą robić wszystko aby ją wywołać ale... w tym przypadku tylko na ziemiach byłej Rzeczpospolitej. O małym zasięgu i długotrwałej nawet kilkanaście lat. Dopiero wtedy odniosą z tego korzyści gdyż będą karmić się sprzedawaniem uzbrojenia praktycznie w obie strony. Jedną legalnie a drugą z pod lady. To jest wojna której Ameryka chce i taki scenariusz może się urzeczywistnić. Tak więc dla USA pieniądze i osłabienie Rosji a dla krajów dawnej Rzeczpospolitej czyli Polski Białorusi, Litwy, Ukrainy i nadbałtyckich zgliszcza, śmierć i zagłada.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031