Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Niemcy już wiedzą, kto jest prawdziwym zagrożeniem!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polacy nadal wierzą w bajki

 

Jak podają niemieckie media, przeciwnicy wielkoskalowych ćwiczeń USA Defender Europe 20 jednoczą siły. 1 lutego 2020 r. ponad 500 osób wzięło udział w pokojowej demonstracji przed kwaterą główną armii USA w Europie w Wiesbaden-Erbenheim.

Podczas wiecu Jan Schalauske, jako zastępca lidera grupy parlamentarnej Lewicy w parlamencie Hesji, odniósł się do zapomnienia historii przez NATO, które polega na zorganizowaniu tych wielkich manewrów w roku przypadającym na 75. rocznicę wyzwolenia od faszyzmu, a tym samym zagrażając pokojowi w Europie.

Mówił o realnym zagrożeniu dla ludzkości: po pierwsze, niebezpieczeństwu wojny nuklearnej. Defender 2020 wywołuje sytuacje takie jak podczas zimnej wojny, kiedy groźba wojny nuklearnej zdarzyła się kilka razy - także w związku z dużymi manewrami.

Według polityka, istnieje również zagrożenie zmianami klimatu, którym można przeciwdziałać jedynie poprzez współpracę międzynarodową zamiast konfrontacji.

Niemcy już walczą z okupantem. Polacy cierpią w milczeniu

Przeciwnicy zakrojonych na szeroką skalę manewrów wojskowych USA Defender Europe 20 mobilizują się. W czwartkowy wieczór 30 stycznia około 1500 osób demonstrowało na dziedzińcu Dworca Głównego w Chociebużu, Brandenburgii przeciwko manewrom US Army.

„Żadnych manewrów wojennych w Europie” można przeczytać na plakacie przed dworcem kolejowym w Chociebużu.

Protest został zorganizowany przez partię Lewicy, a miejsce jego prowadzenia wybrano nieprzypadkowo – pociągi z pojazdami wojskowymi przejeżdżają przez miasto na wschód.

„Obecnie w Chociebużu jeżdżą pociągi transportowe. Nie możemy i nie chcemy stać bezczynnie podczas tego marszu”- wyjaśnia partia Lewicy. „Razem chcemy przeciwstawić się tej militarnej demonstracji siły”.

„Nie jest to wkładem w europejską architekturę bezpieczeństwa, to jest gra z ogniem – podkreśliła przewodnicząca Lewicy Anja Mayer. – Manewry mają na celu wykazanie zdolności do transportu dużych ilości czołgów i żołnierzy w całej Europie do granicy rosyjskiej w bardzo krótkim czasie. Rozmieszczenie wojsk amerykańskich na rosyjskich granicach zwiększa ryzyko konfliktu zbrojnego”.

Ruch pokojowy wymaga zakończenia „wymachiwania szabelką” przez NATO. „Zamiast ćwiczeń wojennych należy wprowadzić nowe stosunki z Rosją. To jedyny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim w Europie” – dodała Mayer.

Demonstracja w Chociebużu to dopiero początek dalszych działań w nadchodzących tygodniach. Najwyraźniej planowane są kolejne protesty.

Przypomnijmy, Defender Europe 20 to największe manewry krajów NATO od zakończcenia Zimnej wojny. Manewry, które odbędą się na największych poligonach Polski będą charakteryzować się bezprecedensową liczbą zaangażowanych żołnierzy i sprzętu. Udział w nich weźmie blisko 37 tysięcy żołnierzy, z czego aż 20 tysięcy Amerykanów zostanie przetransportowanych z USA do Europy wraz z 20 tysiącami jednostek sprzętu wojskowego.

Tym czasem tego samego dnia (30 stycznia) w Warszawie odbyła się odprawa dotycząca polsko-amerykańskiej współpracy przed ćwiczeniami Defender Europe 20.

„Zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce to jeden z priorytetów MON. Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować Pani Ambasador za jej zaangażowanie na rzecz Polski i naszego wspólnego bezpieczeństwa. To, że jesteśmy tu razem jest jasnym dowodem na to, że nasze kraje łączy szczególna, bardzo mocna więź. Więź wzajemnej odpowiedzialności i przyjaźni – powiedział na zakończenie odprawy minister Mariusz Błaszczak.

Witamy wojska okupacyjne, ale gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to od lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych.

Nastąpiła okupacja tak zwana dobrowolna, ale dla nas przymusowa. Taka jest prawda, ale to wynik dotychczasowej mentalności obecnie rządzących, niewolniczej mentalności włażenia w d*pę każdemu, kogo nawet podświadomie uznają za silnego. Tacy będą przysięgać, bić się w piersi zapewniając o swojej wiernej służbie, aby tylko …. Pan dał im porządzić i nie odrzucił.

Obce wojska na polskim terytorium w czasie pokoju zawsze powinny być okazją raczej do zadumy nad słabością i zależnością od innych, niż do radości. Amerykanie bowiem zawsze pilnowali, pilnują i będą pilnować jedynie swoich interesów!

Pewnie, są tu po to by nas bronić! Obłuda aż się wylewa.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • UWAGA ! współczesny Schleswig-Holstein zdąża do Polski !!!
  Powtórzę za lewicą ! Żadnych manewrów wojennych w Europie” !!!!!

  Precz z Defender 2020 dość igrania z naszym bezpieczeństwem !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Autor
  "Niemcy już walczą z okupantem. Polacy cierpią w milczeniu"

  Popieram ich w tej wojnie: niech walczą do ostatniego Niemca!!!
 • Naiwność maliczkich
  """Niemcy już wiedzą, kto jest prawdziwym zagrożeniem!"""

  Niemcy są naiwni jak w 1941 roku.

  Wtedy też sobie nie zdawali sprawy, że zaczynając wojnę ze ZSRR, zaczynają wojnę również z USA. Nawet gorzej, bo zostali przez nich podpuszczeni żeby zrobili to, co tamci chcieli żeby zrobili. Propaganda robi swoje. Granie na emocjach zawsze wyłącza myślenie. Zimna wojna była tylko wojną propagandową. Tam nikt nikogo nie miał zamiaru atakować. To tylko w ten sposób rozgrywano maluczkich. Upadek komunizmu, to nie było zwycięstwo "Solidarności" "Komunizm" po prostu osiągnął swoje cele i nastąpił kolejny etap planu. Dzięki komunizmowi pozbyto się elit narodów wschodniej europy i zainstalowano elity przywiezione na sowieckich czołgach. Te elity już się umocniły na tyle, że można było z niewydolnego komunizmu zrezygnować. Władza już była w rękach tych, którzy ten plan wymyślili. Teraz żeby to wszystko odwrócić, to trzeba to zrobić oddolnie. Od góry jest to nie możliwe. Jak się nie zaczniemy organizować oddolnie, to możemy zapomnieć o jakiejkolwiek wolności. Będą nas rozgrywać swoimi srebrnikami. Tylko oddolnie możemy się oczyścić od judaszy. Tylko tak możemy się zjednoczyć i stanąć do walki z tym żmijowym plemieniem. Od zawsze zależało im aby wszystkich skłócić poprzez swoją kłamliwą propagandę.
 • Będą jaja podczas tych masowych przerzutów wojsk.
  Zainteresowanych by się te manewry nie udało jest wielu mocnych graczy w Europie.
  Skompromitowanie USArmy to wielka szansa dla bezpieczeństwa Europy.
  Amerykanie muszą mieć świadomość że niczego do Europy a szerzej do EuroAzji na większą skal`e nie są w stanie przerzucić.
  Przy takiej świadomości może Europa uniknie inicjowanej przez USA "lokalnej" europejskiej wojny Światowej...
  USA i mafia żydowska do takiej wojny jawnie zmierzają.

  Najbliższe manewry to dobra okazja by im tę wojnę wybić z głowy.
  Będą jaja...może nawet takiej jakie podczas II wojny światowej przygotowywali obywatele Europy (partyzanci wg Hitlera bandyci a dzisiaj wg USA pewnie terroryści) zwycięskiemu Wermachtowi.
 • @Oscar 14:29:54
  To tylko taka zabawa jankesów z Moskalikami. Nic innego. Na wojnę, to oni się szykują z Chinami i chcieliby mieć Rosję po swojej stronie.
 • @zbig71 15:00:38
  Wczoraj czytałem że Polska remontuje linię kolejową w kierunku Kaliningradu.
  Moim zdaniem to przygotowanie zaplecza logistycznego pod zajęcie Kaliningradu...jakaś prowokacja i wojna...
  Kaliningrad stoi kością w gardle planom USA.
  Z ruskim Kaliningradem pribałtyki nie maj`a dla USA żadnej wartości geostrategicznej...ale gdyby Kaliningrad została "wyzwolony" to już cały pas nadmorski ma istotne znaczenia geostrategiczne.

  Mieliśmy prowokację Gliwicką czy wietnamską z zatoki Tonkijskiej.. będziemy mieli prowokację Kaliningradzką.... będzie wojna i Polska będzie mięsem armatnim wrzuconym w ten tygiel.

  Media będą krzyczały "Rosja napadła na Polskę" NATO (Europa) musi bronić Polski przed agresją... USA dostarczy broni w każdej ilości.
  Umiarkowani opozycjoniści z Syrii czy Libii zostaną wysłani do Polki by bronić chrześcijańskich braci .

  Rosja znowu będzie musiała dojść do Berlina lub dalej do Paryża jak za Napoleona czy za Hitlera..bo za Piłsudskiego zatrzymała się na Warszawie co w konsekwencji dało II wojnę światową...
 • @Oscar 16:45:44
  Prowokacji nie wykluczam, może być Trupowi potrzebna, w końcu w tym roku są w Stanach Zjednoczonych wybory prezydenckie. Tu istnieje rzeczywiście niebezpieczeństwo.
  2 wojna to była rozgrywka światowa, nie lokalna. Lenin parł na zachód, by rewolucja objęła całą Europę, Stalin chciał budować komunizm w jednym kraju.
 • @zbig71 16:53:18
  II wojna światowa to efekt zagrywek trzech konkurencyjnych systemów.
  Zachód to system klasyczny oligarchiczny (dyktatura oligarchów).
  ZSRR to system anty Oligarchiczny powstały na skutek buntu zniewolonych przez oligarchów mas.
  Niemcy , Włochy, Hiszpania.. to faszyzm system pośredni łączący dyktaturę Oligarchów z socjalem dla mas.
  Oligarchowie bali się utraty władzy (jak w Rosji) i wymyślili hybrydę czyli faszyzm...
  Każdy z tych systemów widział siebie jako system globalny,
  Oligarchom udało się zderzyć faszyzm z komunizmem...
  Komuniści wygrali II wojnę światową ale przegrali "system" bo po wojnie na zachodzie zapanował faszyzm w ramach konkurencji z komunizmem czy potem z socjalizmem..czyli dyktatura oligarchów z sutym socjalem dla mas.

  Gdy tylko ZSRR się rozpadł to Oligarchia natychmiast przystąpiła d odbierania socjalu masom (neoliberalizm).
  I taki stan mamy dzisiaj..

  To nic innego jak walka oligarchów o utrzymanie władzy absolutnej nad światem. Oligarchowie tak już ograbili swoje narody że żyją teraz na rewolucyjnej beczce prochu głównie w USA ale i we Francji.

  A przyszłość jest jedna... socjalizm i systemowa likwidacja zjawisk oligarchii.
  To jednak wymaga upadku tzw zachodu .. i to się dzieje.
 • @Oscar 16:45:44
  "Wczoraj czytałem że Polska remontuje linię kolejową w kierunku Kaliningradu.
  Moim zdaniem to przygotowanie zaplecza logistycznego pod zajęcie Kaliningradu...jakaś prowokacja i wojna..."

  CHYBA CIĘ TROSZECZKĘ PONIOSŁA WYOBRAŹNIA :)))

  WYGLĄDA NA TO, ŻE NIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWY Z FAKTU, ŻE .. "Okolice Kaliningradu to najbardziej zmilitaryzowany obszar Federacji Rosyjskiej, istnieje tu największe skupisko obiektów militarnych w Europie. Bazy wojskowe mieszczą się na terenie całego obwodu kaliningradzkiego."
  (WIKIPEDIA)

  KAŻDA FORMA WTARGNIĘCIA NA TERYTORIUM OBW. KALININGRADZKIEGO ZOSTANIE BŁYSKAWICZNIE OPANOWANA. ŻADEN SCENARIUSZ OPERACJI FAŁSZYWEJ FLAGI PRZECIW FR Z TERYTORIUM POLSKI NIE MOŻE BYĆ NA SERIO ROZPATRYWANY.

  A może czujesz , że naprawdę jesteś lepszy niż przedstawiciele elit strategów wojskowych FR i lepiej wiesz co się tam wkrótce wydarzy? :)
 • @Oscar 17:08:59
  Z tego co ja wiem, to rewolucje bolszewicką zorganizowały państwa zachodnie:Niemcy, Anglia i USA(Wall Street) a nie masy.
 • @Paulus Aquarius 17:45:54
  Kaliningrad jest silnie ufortyfikowany ale ma jedną słabość...
  Jest malutki i przy dzisiejszych środkach rażenia można go spalić w całości jednym uderzeniem.. a potem zajechać tam furmankami z kawalerią z szablami i lancami.

  Rosja tam ma dojście tylko poprzez Białoruś bo morzem się nie da...
  Zniszczenie lotnisk to kwestia pół godziny więc lotniczo też się nie da...

  Kaliningrad je silny ale mały czyli do zaorania nagłym uderzeniem.
  To jest zagrożenie, pokusa dla globalnych bandytów.
 • @zbig71 17:51:45
  ee.. jak w każdej rewolucji różne wywiady się podłączają i usiłują wykorzystać..wiele wywiadów, wiele koncepcji, planów...
  Tak było i jest np z solidaruchami.. z banderowcami...w Syrii w Libii..

  Rewolucja to kocioł w którym wiele sił pali ogień...na końcu ktoś zdobywa przewagę. W Polsce to nie byli Polacy..
 • Amerykanie...
  ------------
  "Amerykanie bowiem zawsze pilnowali, pilnują i będą pilnować jedynie swoich interesów!"
  ------------
  Amerykanie już od dawna maja tyle do gadania - co Polacy w atrapie Polski - Niemcy w Niemczech - czy Rosjanie w Rosji.
  Co do manifestacji - to jest to typowe działanie czarciego pomiotu. To niemieckojęzyczni organizują te manifestacje po to - aby nie przyszło rodowitym Niemcom do głowy - organizować takie właśnie manifestacje.
  Wniosek?
  Co jak co - ale manifestacje musza być pod całkowita kontrola czarciego pomiotu - czyli to czarci pomiot organizuje te manifestacje aby je w całości kontrolować.
  Demonkratura - demonkraturą - ale właśnie w tzw. demonkraturze - diablisko na zimne musi dmuchać.
 • Dwa rosyjskie statki kosmiczne uczepiły się amerykańskiego
  szpiegującego satelity i go nie opuszczają. Satelita kosztował wiele miliardów.

  "Uważamy to zachowanie za niezwykłe i niepokojące ”, gen. John „ Jay” Raymond, dowódca nowo tworzonych sił kosmicznych USA, powiedział TIME o parze rosyjskich statków kosmicznych, które śledzą wielomiliardowego amerykańskiego satelitę szpiegowskiego setki mil ponad powierzchnią ziemi.

  https://time.com/5779315/russian-spacecraft-spy-satellite-space-force/?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=social-share-article
  https://www.defense.gov/Explore/News/Article/Article/2057350/pence-swears-in-first-chief-of-space-operations-at-white-house-event/
 • @Anna-PK 19:31:46
  To pewnie dla ruskich też szpieguje i pilnują żeby go ktoś nie strącił.
 • @Oscar 18:07:27
  "Jest malutki i przy dzisiejszych środkach rażenia można go spalić w całości jednym uderzeniem.. a potem zajechać tam furmankami z kawalerią z szablami i lancami."

  WYBACZ ALE MAJACZYSZ CORAZ BARDZIEJ..

  NIE BĘDĘ KOMENTOWAŁ DRUGIEJ CZĘŚCI TEGO CYTATU...BO TO KOMPLETNY ABSURD..CHOCIAŻBY DLATEGO, ŻE JEŚLI OBW.KAL. ZOSTAŁBY "SPALONY" ..TO PO KIEGO TAM JECHAĆ ..FURMANKAMI? KONIE MOGŁYBY NIE WYTRZYMAĆ ..PROMIENIOWANIA..HEHE

  W JAKI SPOSÓB NIBY MOŻNA "SPALIĆ GO W CAŁOŚCI (!) JEDNYM UDERZENIEM(!!!) ?????

  PRZY UŻYCIU JAKIEGO ARSENAŁU MIANO BY TEGO DOKONAĆ I W JAKI SPOSÓB PRZEDARTO BY SIĘ PRZEZ...
  siły obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej - pułki przeciwlotnicze z systemami S-300 i S-400 (Pancyr-S1 do samoobrony) oraz Iskandery ???
  -Wszystkie elementy – wykrywania, zakłócania, niszczenia – tzw. strategii kontrdostępności A2/AD (eng. anti-access / area-denial – środki ograniczające dostęp do obszaru działań, szczególnie siłom wzmocnienia). ???
  System A2/AD polega na wielopoziomowym sprzężeniu w jednym miejscu zdolności wykrywania, śledzenia, zakłócania elektronicznego systemów naprowadzających i łączności, z możliwością zestrzeliwania/neutralizacji różnorakich środków lotniczych (samolotów, pocisków manewrujących, platform bezzałogowych).

  MOŻE KOLEGA, STRATEG WOJENNY ZDRADZI NAM W JAKI SPOSÓB NATO/USA ZDOŁA ZNISZCZYĆ OBW. KAL. SKORO SĄ TAM środki rozpoznania radiotechnicznego, walki elektronicznej i elementem systemu wczesnego ostrzegania - radar Woroneż-DM. ???
  Stacja radiolokacyjna Woroneż-DM (decymetrowa) pod Kaliningradem zasięgiem pokrywa Europę i część Atlantyku. Została uruchomiona próbnie jeszcze w 2011 r....

  TRZEBA BĘDZIE TEŻ JAKOŚ PORADZIĆ SOBIE ...z komponentem powietrznym w obwodzie, który stanowi przede wszystkim 72 Awiabaza (Czerniachowsk) z samolotami myśliwskimi Su-27, bombowcami frontowymi Su-24M i rozpoznawczymi Su-24MR. Duży nalot mają zwłaszcza piloci Su-27, którzy w akwenie bałtyckim dyżurują, jako odpowiednik NATO-wskich QRA i często są podrywane do startu. Su-27 ćwiczą regularnie przechwycenia samolotów – nierzadko są to kontakty realne z maszynami NATO i Szwecji.

  A WIĘC JAK INWAZJĘ NA KALININGRAD WIDZI SZ. OSCAR ?
  GLOBALIŚCI ZZA WIELKIEJ KAŁUŻY JESZCZE TEGO NIE WIEDZĄ ...ALE OSCAR IM POMOŻE...

  NAPISAŁEŚ JESZCZE:
  "Rosja tam ma dojście tylko poprzez Białoruś bo morzem się nie da...
  Zniszczenie lotnisk to kwestia pół godziny więc lotniczo też się nie da..."

  KOLEGA SIĘ DOBRZE CZUJE ? MORZEM SIĘ NIE DA ?


  DODAM TYLKO JESZCZE , ŻE w przypadku jakiegokolwiek konfliktu Rosja-NATO Polskie siły zbrojne, a przynajmniej ich kluczowe elementy zostaną zniszczone w ciągu niespełna kwadransu.
  Siły NATO w rejonie państw bałtyckich i w Polsce nie są w stanie prowadzić regularnego, pełno-skalowego konfliktu. To właśnie Rosja wydaje się mieć odpowiednie nasycenie wojsk różnych poziomów.
  ATAK NUKLEARNY NA KALININGRAD OCZYWIŚCIE ODPADA BO TO OZNACZA GLOBALNY KONFLIKT NUKLEARNY W NAJWYŻSZEJ MOŻLIWEJ SKALI ..
  Pozdrawiam i życzę udanych fantazji
 • @Oscar 16:45:44
  Jakie zajęcie Kalinigradu? O czym ty piszesz? Sami jesteśmy za słabi, aby nawet myśleć o czymś takim, a poza tym, nowa wojna w Europie nie wyglądałaby jak poprzednie. I wcale nie musi być też atomowa. Mogą być nawalanki róznych grup narodowych i etnicznych, awarie prądu, brak wody. A nie jakiś rajd na Królewiec.
 • @Oscar 17:08:59
  ZSRR to był system oligarchiczny a rewolucji dokonała partia kadrowa a nie masowy ruch społeczny
 • @Oscar 18:07:27
  A po co spalić? jaki to miałoby cel? I wtedy ucierpią Polska, Litwa, Łotwa.
 • @Paulus Aquarius 20:06:13
  Zapomniał o tym, dlaczego Moskwa parła na zachód. O pierwszej wojnie o Dominium Maris Nalitici (nie jestem już pewny, czy dobrze odmieniłem). I o kolejnej, która zakonczyła się sukcesem cara Piotra. O zbudowaniu miasta na wielu wyspach (stąd Wenecja Północy)
 • @Wican 20:17:32
  Oczywiście partia kadrowa, motywowana przez wywiady
 • @Wican 20:16:44
  Otóż to. Większość myśli że następna wojna będzie wyglądała jak ta ostatnia. Najpewniej w promieniu kilkuset kilometrów nie będzie się widziało agresora, a to co ma być kupą gruzu to będzie. Za parę lat to samoloty i czołgi będą na wyposażeniu policji do pilnowania motłochu bo w armii to będą dominować drony i wszelkiego rodzaju rakiety, antyrakiety, lasery itp. (nie jest to taka fantastyka na jaką wygląda). Na dobrą sprawę to bez sensu będzie zajmowanie i okupacja państw, szkoda będzie sił. Ważniejsze będzie opanowanie jakiegoś okręgu przemysłowego lub wydobywczego, reszta niech się kisi w swoim sosie. Jak by fikali to parę salw i spokój. A te manewry to na mój gust przerzucenie sprzętu i żandarmów do Europy która coraz częściej wysyła sygnały żeby wujek Sam spadał na bambus bo Europa sama sobie da radę, a Rosji się nie obawia.
 • @marek500 20:51:42
  W chwili obecnej to Amerykanie mają w Niemczech jeszcze ileś tyś. żołnierzy i sprzętu, no i w Polsce parę tysięcy też teraz jest. Niemcy co jakiś czas wypuszczają różne balony próbne o europejskiej armii itd i pewnie obserwują reakcję Amerykanów. Szkopy mają Know -how, Rosja ma surowce i Amerykańce pilnują, aby zbytnio Niemcy z Rosjanami się nie dogadywali. Już ile zgryzot mają z Chińczykami, a jakby jeszcze do tego Europa zaczęła robić fochy, to nie dadzą rady tego upilnować.
 • @marek500 20:51:42
  Przerzucanie sprzetu i żołdaków jest niezbędne, bo jeszcze lobby zbrojeniowe i wojskowe obalą prezydenta.
  A teraz można przejąć obce tereny bez jednego wystrzału. Wykup firm za bezcen, Niemcy już w Polsce gospodarczo dominuj ą, ale amerykańskie firmy nie płacą podatków.
 • @zbig71 21:24:31
  Dzisiaj to jankeskie wojsko w Europie to po prostu elementy szachów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930