Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Czy Rosja ma interes w atakowaniu Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Między młotem a kowadłem!

 

„Obyś żył w ciekawych czasach” – brzmi słynna chińska groźba. I tak, my żyjemy w ciekawych czasach, może nawet najciekawszych od dekad. Bo czy wizja wojny na terenach Polski nie zaczyna być coraz to bardziej realna?

Od początku swojego istnienia nasz kraj ma pod kątem geopolitycznym generalnie pod górkę. A to z prostej przyczyny. Brak naturalnych przeszkód geograficznych ułatwia u nas prowadzenie wojen. Do tego dochodzi przykry fakt, że Polska leży pomiędzy Niemcami a Rosją. Oba mocarstwa wielokrotnie nawiązywały sojusze, by wymazywać polską państwowość z mapy. Tak było już we wczesnych latach rządów Piastów (panowanie Mieszka II) czy – co już jest koronnym dowodem na potwierdzenie tej tezy – w czasie trzech rozbiorów. Nie wspominając już o tak oczywistym przykładzie jak pakt Ribbentrop-Mołotow.

USA a Chiny a sprawa Polski

Teraz sytuacja Polski wcale nie jest bezpieczna. Jesteśmy w NATO? Jasne, ale pod koniec lat 30. mieliśmy równie potężnych sojuszników w postaci Wielkiej Brytanii i Francji. Do tego sytuacja na świecie staje się od jakiegoś czasu napięta najmocniej od okresu zimnej wojny.

Chodzi nam oczywiście o wojnę handlową na linii USA-Chiny (niektórzy nazywają ją już wręcz II zimną wojną). Waszyngton musi zacząć starać się powstrzymać rozrost potęgi Państwa Środka, by nie utracić pozycji hegemona. Innymi słowy zachować kontrolę nad światowym handlem, przepływem walut i utrzymać mocną pozycję dolara. Jeśli nie uda się tego osiągnąć drogą pokojową… Cóż, nie chcemy straszyć, ale konflikt zbrojny jest jakąś ewentualnością.

Czy jednak wojna Chin z USA oznacza dla Polski problemy? Ponownie zależy to od sojuszy, jakie ostatecznie zawiąże Biały Dom na świecie. Dla polskiej polityki zagranicznej kluczowe byłoby w tym konkretnym kontekście, by Waszyngton wciągnął do antychińskiego sojuszu Moskwę. Wtedy uwaga Rosji skieruje się na Azję. Może też oznaczać wycofaniem wojsk USA z terenów Polski.

Wojna z Rosją

Czy jednak w takim wariancie, jak wyżej opisany, nasz kraj nie stanie się jeszcze bardziej zagrożony i do tego bez opieki ze strony Amerykanów. Niekoniecznie, choć dziś należy zadać sobie inne pytanie – czy Rosja w ogóle ma interes w atakowaniu Polski? Na Ukrainie interweniowała tylko temu, że została do tego zmuszona.

W każdym razie polska dyplomacja musi zadać sobie dziś kluczowe pytanie o dalszy kierunek swoich działań. Czy sojusz z USA faktycznie zwiększa nasze bezpieczeństwo? Sprawa nie jest tak oczywista, jak może się wydawać.

https://www.youtube.com/watch?v=0Gv7BU8YMqM&feature=emb_logo

JACEK WALEWSKI

KOMENTARZE

 • NIE polska dyplomacja a żydowska dyplomacja w Polsce !
  Słowianie ! Jedynym realnym sojuszem JEST bratnia Słowiańska Rosja
  Rosja jest mocarstwem i będzie mocarstwem ! wszelki dywagacje żydów
  co do mocarstwowości Rosji są pozbawione sensu !

  NIE BĘDZIE ROSJI NIE BĘDZIE POLSKI ! radze to zapamiętać .

  Słowianie ! tylko konsolidacja Słowian jest jedynym sensownym krokiem w dzisiejszych czasach ! NEOSLAWIZM !!!!

  Apel ! Nigdy nie wierzcie żydom !!!!! to wrogowie Słowian i ludzkości !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • "Czy sojusz z USA faktycznie zwiększa nasze bezpieczeństwo?"
  Jest to pytanie abstrakcyjne - bo nikt sierot po Polsce w atrapie Polski nie będzie się o nic pytać. Jednak można zadać inne pytanie:
  ==============
  Czy ludzkość w ogóle pozostanie ludźmi - jeżeli dalej będzie ją przerabiać na szatańskie odchody - światowy, czarci pomiot?
  ==============
  Kiedy USrahell ubrał męski odbyt w laurowy wieniec - a drogę do niego nazwał GENDER - i uczyni z owego odbytu bramę do lepszego świata dla ludzi - to ja to czarno i g*wnianie widzę.
  W tej sytuacji tylko Azja ma szansę spowodować to aby człowiek pozostał nadal człowiekiem.
 • Jak mnie irytuje tego rodzaju śpiewka.
  //Od początku swojego istnienia nasz kraj ma pod kątem geopolitycznym generalnie pod górkę. A to z prostej przyczyny. Brak naturalnych przeszkód geograficznych ułatwia u nas prowadzenie wojen. Do tego dochodzi przykry fakt, że Polska leży pomiędzy Niemcami a Rosją.//

  Polska za Chrobrego była potęgą, była potęgą za Jagiellonów, a Niemiec i Rosji praktycznie nie było. To polska polityka doprowadziła do tego że Niemcy i Rosja stały się potęgą.
  Pierwszy car Rosji, Iwan Groźny, koronował się w 1547 roku, 500 lat po Chrobrym. A Królestwo Prus powstało w 1701 roku, a dopiero potem po zjednoczeniu Niemiec powstało cesarstwo.

  Polska dostała w PREZENCIE Księstwo Litewskie, którego nie umiała obronić. Proszę trochę poduczyć się własnej historii i nie powtarzać tych łzawych bajek.
 • Rosja nie ma żadnego interesu atakować Polskę.
  Interesem Rosji jest przyjazna Polska i dobra współpraca z Polską.
  To Solidaruchy na polecenie wrogów Narodu Polskiego (mafia żydowska, banderowska, niemiecka oraz katolicka) prowadzą w imieniu Polski skrajnie wrogą wobec Rosji politykę.
  Żadna z wymienionych sił nie ma swojej centrali w Polsce choć mają tu swoje agentury.
  Polska od 89r znajduje się pod okupacją wymienionych sił.
  Cała reszta to tylko teatr dla ogłupianych Polaków.

  Ciekawe że wrogowie Polski (wymienieni) to również wrogowie Rosji..
  Ten fakt jednoznacznie sytuuje Naród Polski w tej układance.

  Solidaruchy to wroga Polsce agentura troszkę przypudrowana przy pomocy pożytecznych idiotów spod ambony.
 • Zbliża się termin Monachijskiej Konferencji Obronnej, która
  odbywa się co dwa lata. Jednym z najważniejszych problemów będzie dyskutowany Nord Stream2. W zależności od tego jak sprawa NS2 będzie załatwiona, okaże się jak stoją akcje Rosji contra Polska + USA w interesach europejskich.
  https://www.urdupoint.com/en/business/nord-stream-2-pipeline-to-take-center-stage-a-834532.html
 • "Czy Rosja ma interes w atakowaniu Polski?"
  ------------
  Rosjanie maja dokładnie tyle samo do gadania w Rosji co Polacy w Polsce.
  Dlatego powyższe pytane powinno brzmieć:
  =============
  Czy światowy czarci pomiot ma interes w ewentualnym atakowaniu atrapy Polski Rosjanami?
  =============
  Otóż nie ma ów pomiot żadnego interesu w tym - jak wyżej - ponieważ wszystkie cele, które sobie wyznaczył na tym etapie mądrości - osiąga bez żadnego problemu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930