Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Turcja i Rosja zjednoczą się przeciwko USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przywódcy Turcji i Rosji, Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin zainaugurowali w ubiegłym tygodniu nowy gazociąg Turkish Stream, biegnący z Rosji do europejskiej części Turcji po dnie Morza Czarnego.

Przywódcy Turcji i Rosji, Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin zainaugurowali w ubiegłym tygodniu nowy gazociąg Turkish Stream, biegnący z Rosji do europejskiej części Turcji po dnie Morza Czarnego.

Prezydent Rosji Władimir Putin przybył do Stambułu we wtorek późnym wieczorem po niespodziewanej wizycie w Syrii (kluczowego sojusznika Iranu).

Warto przypomnieć, że oba państwa znalazły się po przeciwległych stronach podczas konfliktu w Syrii. Dotyczyć to mogło również konfliktu w Libii. Turcja wysłała swoje wojska do Libii by wesprzeć rząd w Trypolisie, okupowany przez gen. Chalifę Haftara. Erdogan twierdził wówczas, że 2500 najemników z Rosji walczą po stronie generała Chalify Haftara w Libii – Moskwa temu zaprzecza.

Ceremonia uruchomienia nowego gazociągu w Stambule zaś wyraźnie pokazuje polepszenie wzajemnych stosunków na linii Moskwa – Ankara, chociaż oba państwa znalazły się na krawędzi wojny po zestrzeleniu przez Turcję rosyjskiego samolotu.

Wygląda jednak na to, że przywódcy Turcji i Rosji mieli w trakcie negocjacji rozmawiać nie tylko o gazociągu Turkish Stream.

Władimir Putin miał zaproponować prezydentowi Turcji wycofanie amerykańskich żołnierzy z terytorium swego kraju (wcześniej Erdogan tego chciał). W zamian Putin miał obiecać nie mieszać się w wewnętrzne sprawy Libii.

Według portalu BulgarianMilitary.com, Erdogan zabronił Amerykanom korzystać z bazy lotniczej Incirlik, w której Amerykanie składują broń atomową. Jest to niezbędnym krokiem, by zapobieć ewentualnemu ataku USA na Iran. To właśnie dlatego USA rozważają możliwość szybkiego przeniesienia ładunków jądrowych z terytorium Turcji.

Przypomnijmy, amerykańskie media donoszą, że według rekomendacji Departamentu Stanu USA, MSZ Litwy, innych państw bałtyckich i Polski już pracują nad stworzeniem wspólnego projektu handlowo-gospodarczych sankcji wobec Turcji

https://dziennik-polityczny.com/2020/01/04/amerykanskie-media-szokuja-warszawa-uderza-sankcjami-w-turcje/

Źródło: liveleak.com

„Turkey and Russia made a deal against U.S.”

przetłumaczył Marcin Szymański

KOMENTARZE

 • Czy "nasi stratedzy"
  naprawdę nie widzą, że układ sił na świecie się zmienił i postawili na wielkiego, ale już kulawego konia?
 • UWAGA na BOSAKA z Konfederacji !!
  Bosak niby udaje Narodowca a jest za NATO w Polsce ! ZDRADA !!!!

  Każde obce wojska w Polsce to OKUPACJA !!! precz z Bosakiem !!!!!!

  Bosak to piąta kolumna syjonistów z Izraela !!


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!! z własna silną Armią !!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 13:14:25
  Bosak nie udaje Narodowca. Bosak jest, jak jego dziadziuś, Narodowcem Narodu Przebranego.
 • Muzułmański duchowny, tureckiego pochodzenia, Fethullah Gülen
  zamieszkujący w USA, zorganizował w Turcji zamach na władzę prezydenta Erdogana. Rosyjskie służby rozmieszczone w Syrii podsłuchały wymianę informacji o tym, że rewolta ma wkrótce wybuchnąć i zawiadomiły Putina. Putin przekazał to prezydentowi Turcji. Faktycznie wybuchły jakieś zamieszki, ale Erdogan już był na to przygotowany. Po krótkim starciu Erdogan dokonał masowych aresztowań. Było to w 2017 roku. Erdogan nalegał na to aby USA wydały kleryka, ale do tego nie doszło. Z tego czasu datuje się lojalność Erdogana do Putina, a również oziębły stosunek do USA.
 • @Oracz 13:21:40
  Bosak jest produktem stadniny (słowo chlew było by bardziej odpowiednie, ale pozostańmy przy stadninie, jako bardziej eleganckim słowie) w której niejaki Korwin-Mikke (p.v. Goldberg) dokonuje od wielu lat procesu kontrolowanej hodowli narodowców.
 • "Turcja i Rosja zjednoczą się przeciwko USA"
  -------------
  Spokojnie tak USA jak Rosją i Turcją - wywija jedna i ta sama mroczna siła.
  Wniosek?
  Jeżeli jednak tak to wygląda - to tylko dlatego, że w ten sposób robi się w konia kraje na BW - oczywiście - oprócz jednego kraju - bo ten jest wtajemniczony - a może i batutę dzierży.
 • @demonkracja 18:32:54
  "Spokojnie tak USA jak Rosją i Turcją - wywija jedna i ta sama mroczna siła.
  Wniosek?"

  Że jest Pan w błędzie. Bo nie wywija. Świat jest znacznie bardziej skomplikowany, interesujący i piekny, niż jedna prosta formuła.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930