Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
315 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Sami niszczymy szansę na wzmocnienie obrony

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kończący się rok był szczególny – był on rokiem 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego, 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO oraz 15. rocznicy przystąpienia do Unii Europejskiej.

Kończący się rok był szczególny – był on rokiem 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego, 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO oraz 15. rocznicy przystąpienia do Unii Europejskiej.

W tym roku polska polityka zagraniczna była mocno skoncentrowana na Stanach Zjednoczonych: mieliśmy cały szereg spotkań z prezydentem USA, oraz podpisanie szeregu umów dwustronnych w zakresie zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce, wspólpracy wojskowej, energetycznej (w tym umowy biznesowe i umowy międzypaństwowe), onkologii i nowych technik medycznych, a także dot. współpracy komercyjnej.

Partia Jarosława Kaczyńskiego w swojej polityce zagranicznej postawiła na bliski sojusz z USA, wszystkie inne kraje zostały odstawione na boczny tor, a poważne konflikty z Unią Europejską skończyły się przegraną w sprawie sądów. Coraz bardziej staje się jasne, że staliśmy się zakładnikami naszej polityki zagranicznej.

Izolując się od zachodnioeuropejskich sojuszników, staliśmy jednym z państw, który posłusznie spełnia oczekiwania Waszyngtonu w kwestii wydatków obronnych i zakupów amerykańskiego uzbrojenia, które wciskają nam Amerykanie.

Problem z zakupami uzbrojenia dla Wojska Polskiego jest trudny do zrozumienia w kategoriach nawet magicznych. Kupujemy sprzęt wojskowy, zyskujemy za tą sprawą większą przychylność USA. Politycznie wygląda to zatem całkiem nieźle, a jak z czysto wojskowego punktu widzenia?

Jednym z kluczowych punktów planu modernizacji technicznej sił zbrojnych, który zdaniem MON ma fundamentalne znaczenie dla obronności Polski, jest zakup systemy HIMARS. Departament stanu USA dał nam zielone światło na zakup wyrzutni rakietowych. MON wydał na nie 1,5 mld. zł, ale 20 rakiet wystarczy tylko na kilka godzin walki.

W związku z tym były generał dywizji Bogusław Pacek, bardzo negatywnie ocenił działanie Amerykanów w kwestii zakupów Himarsów, zmierzających do osłabienia polskiego przemysłu zbrojeniowego. A w ten sposób także do obniżenia poziomu polskiego systemu obronnego.

Chodzi o sposób w jaki zapowiedziano pozyskanie tego systemu. Po pierwsze bez offsetu, po drugie bez transferu technologii, który umożliwiałby włączenie naszego przemysłu obronnego. Po trzecie bez możliwości produkowania w Polsce pocisków rakietowych i co najważniejsze bez możliwości wykorzystania polskiego systemu dowodzenia.

To jest bardzo smutna wiadomość dla polskiego przemysłu, a Amerykanie się cieszą. PiS nie ma pomysłu na rozwój przemysłu zbrojeniowego i nie ma planów budowy rodzimego sprzętu wojskowego. Dlatego też zmuszony jest uzależnić polską armię od zagranicznych dostawców. Za czasów rządów PO-PSL Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczało między 60 a 65 proc. wydatków na przemysł zbrojeniowy. Obecnie wskaźnik ten spadł do poziomu ok. 30 proc.

Państwowy przemysł zbrojeniowy skupiony obecnie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej to technologiczne dno, od lat nie potrafi eksportować większych ilości swoich produktów. Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” doprowadzone do ruiny, PGZ Stocznia Wojenna produkująca okręty podwodne stoi dziś na skraju bankructwa z powodu braku zamowień. A kupujemy zabawki za miliardy, nie przydatne do niczego!

Samodzielnie sami niszczymy szansę na wzmocnienie potencjału obronnego. Kupno gotowego wyrobu w takim przypadku jest czystym marnotrawstwem środków. Kupuje się system i technologię wtedy jest z tego pożytek w postaci wprowadzenia nowych technologii do własnego przemysłu i zapewnienia sobie, że wydane środki w większości pozostaną w kraju.

Powinniśmy inwestować w nasze polskie uzbrojenie, żeby znaleźć miejsca pracy dla Polaków , a nie Amerykanów.

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • Autor
  I dlatego wygrał PiS (PO miało tą wadę że większą wagę kładło na integrację z zachodem Europy, a to jest nie do zaakceptowania przez wielkiego brata). Jeszcze ci ,,polacy'' podpiszą odpowiednie układy i umowy (najlepiej co najmniej na 100 lat) i będzie można im skoczyć. Bez wojny domowej nie da się nic zmienić. A na ewentualność wojny domowej też się zabezpieczają, wystarczy dwie , trzy bazy z żandarmami . Chyba tylko idiota może wierzyć że ci żołdacy mają nas przed kimś bronić. Produkcję broni i rozwój technologii wojskowych możemy wybić sobie z głowy, wielki brat nie zgodzi się na konkurencję nawet w produkcji sznurówek do butów wojskowych. Cokolwiek zostanie wynalezione lub wymyślone przez polskich naukowców zaraz zostanie ukradzione.
 • Autor pisze !
  cytuje . [Państwowy przemysł zbrojeniowy skupiony obecnie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej to technologiczne dno, od lat nie potrafi eksportować większych ilości swoich produktów. Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” doprowadzone do ruiny,
  PGZ Stocznia Wojenna produkująca okręty podwodne stoi dziś na skraju bankructwa z powodu braku zamówień.
  A kupujemy zabawki za miliardy, nie przydatne do niczego! ] koniec cytatu.

  Słowianie ! WSZYSCY to wiedzą ze własny przemysł zbrojeniowy to gwarancja bezpieczeństwa ! no i co z tego ze wszyscy wiedzą ? jak od 30 lat rządzą Polską żydowscy lokaje !

  Pisowskie rządy to szczyt lokajstwa ! ale rządzą chytrze przekupując Polaków fantami i to działa ! do tego żydowska-syjonistyczna propaganda ze wszystkich żydowskich Telewizji w Polsce i mamy to co mamy czyli zniszczony przez Polaków wybudowany przemysł ! i dalej lokaje żydowscy konsekwentnie jest prowadzona polityka niszczenia przemysłu i rolnictwa !

  Słowianie ! Tragizm NASZ jest brak alternatywy ! jak byś nie tasował kart ZAWSZE WYCIĄGNIECIE ŻYDA !!!! to sie nazywa OKUPACJA !

  Wołajmy Głośno ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! bez żydo-NATO !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @marek500 10:32:43
  Wydaje się że jedyną stosowną reakcją na to co się dzieje jest zacytowanie wybitnego polskiego myśliciela, pogromcy komunizmu, obrońcy wiary:
  „Dobrze się stało, że źle się stało, to znaczy inaczej – źle się stało, że się dobrze stało”
  Cytat ten jest o tyle genialny, że pasuje do każdego wydarzenia w III RP, a przez swoją ponadczasowość i głębię intelektualną kończy zwykle każdą dyskusję.
 • @ele 12:30:49
  Tylko jak to zmienić ? Chyba nie wierzysz w wybory ? Stare jak świat powiedzenie, nie ważne na kogo głosują, ważne kto głosy liczy. Fakt że PiS wydupczył PO tym 500+, ale teraz jak zagarnął prawie wszystko (co najważniejsze sądy) to Kaczyński wygra nawet wybory na mister Polski.
 • Jakoś mnie ta "krytyka" nie dziwi
  //generał dywizji Bogusław Pacek, bardzo negatywnie ocenił działanie Amerykanów //

  A mógł inaczej?

  Bogusław Pacek oficer Ludowego Wojska Polskiego
  W latach 1978–1979 odbył przeszkolenie w Szkole Oficerów Rezerwy w Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Wewnętrznej w Mińsku Mazowieckim. W 1979 roku powołany został do zawodowej służby wojskowej i przydzielony do Oddziału WSW w Gdańsku. Służbę pełnił między innymi na stanowisku dowódcy plutonu, oficera dochodzeniowo-śledczego i dyżurnego Dyżurnej Służby Operacyjnej. W 1985 roku przeniesiony został do Wydziału WSW 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej w Gdańsku i wyznaczony na stanowisko oficera. Rok później 7 DDes. została przeformowana w 7 Łużycką Brygadę Obrony Wybrzeża, a on sam wyznaczony na stanowisko starszego oficera wydziału. W 1988 roku objął stanowisko zastępcy szefa Wydziału WSW 7 BOW.


  Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski awansował go na generała brygady 15 sierpnia 2003 i generała dywizji 15 sierpnia 2005

  Piekna czerwona karta historii LWP
 • @Husky 12:50:50
  „Dobrze się stało, że źle się stało, to znaczy inaczej – źle się stało, że się dobrze stało”
 • @Husky 12:50:50
  Czy to oznacza, że jeśli generał Pacek stwierdzi, że w lato jest ciepło, a w zimę zimno, to możemy się z tego šmiać, bo powiedział to oficer LWP?
 • @Husky 12:50:50
  Dziwisz się że jest rozgoryczony ? Służył w silnej i w miarę niezależnej (warunek ścisłego sojuszu z armią czerwoną był nie do ominięcia) polskiej armii. Uzbrojenie nie było z najwyższych pólek, ale nadal było użyteczne na polu walki, Gro sprzętu było produkowane w Polsce lub produkcji polskiej. A teraz co ? Fabryka prochu czarnego który był w użyciu w XVII wieku, bo ten nowoczesny musimy kupować od Czechów. Reszta albo ,,sprzedana'' albo przejęta przez obce korporacje. Akademie wojskowe na poziomie szkółek niedzielnych kształcących WOT. Oprócz jakiś oddziałów specjalnych, wykorzystywanych w interesie naszych pryncypałów, reszta praktycznie nie posiada zdolności bojowych. I jeszcze jedno, a z jakich armii byli :Piłsudski, Rozwadowski, Sikorski i właściwie cała kadra dowódcza w 1918 r. Według twoich standardów powinno napisać się historię od nowa, poburzyć trochę pomników i co niektórych wykopać z Wawelu.
 • @zbig71 13:08:03
  Może zadaj jenerałowi pytanie za co (jako pierwszy z tej czerwonej żołnierskiej elity) dostał kopa w krocze od Macierewicza gdy ten był szefem MON.
  Zapytaj jenerała dlaczego ani Kwaśniewsk,i ani inni generałowie nie zaprotestowali wówczas, o co ma do nich pretensje do dziś.Żadnego protestu,żadnego dobrego słowa.Wręcz ulga
  Dlaczego?
  Dlaczego?
 • @Husky 13:17:25
  No to pojechałeś. ,,Może zadaj jenerałowi pytanie za co (jako pierwszy z tej czerwonej żołnierskiej elity) dostał kopa w krocze od Macierewicza gdy ten był szefem MON.'' Bo Macierewicz wykańczał wszystkich Polaków. Macierewicz należał do KOR , więcej chyba nie trzeba pisać.
 • @Husky 13:17:25
  Polska jest rozbrajana i jednocześnie pod pretekstem zakupu broni dojona na miliardy.
  Kupowana broń nie jest autonomiczna nie można nią dowolnie się posługiwać .. ta broń zależna jest ściśle od systemów Amerykańskich bez tego nie działa.
  W istocie finansujemy zbrojenia USA na terenie Polski.

  Czy może być coś bardziej absurdalnego ?
  Co więcej ta broń nie służy bezpieczeństwu Polski ale wręcz przeciwnie
  ta broń to zapowiedź przekształcenia Polski w pole walki USA przeciw Rosji rękoma polaków, polską krwią i na polski koszt...(takie polskie ISIS.. model wypróbowany w Syrii).

  A najgorsze jest to wybór jest między solidaruchami z PIS a solidaruchami z PO... I naprawdę nie wiadomo co jest większym złem dla Polski.
  Przekleństwo solidaruchów w końcu doprowadzi do likwidacji państwa Polskiego.
 • @Husky 13:17:25
  No to napisz dlaczego i oszczędzisz czasu sobie i mnie.
  Zresztą Marek500już w sumie odpowiedział. Ale Husky czekam na to, co napiszesz w tym temacie.
 • @zbig71 13:45:41
  Dyskusja z nim to strata czasu. Dla nich im więcej w Polsce zdrady i zaprzaństwa tym bardziej się cieszą.
 • @Husky 12:50:50
  O!
  Witam "neonową szmatę" :)))
 • @Husky 12:50:50
  A towarzysz Targalski o towarzysz Piotrowicz, nic przeciw nie mają. A generał jednak musiał skończyc trudna akademię, nie to co te pachołkiŻałosny jesteś, Angolu (nie npiszę Brytoluę, bo lubię Celtów).
 • @zbig71 13:08:03
  Jakoś komunistyczny prokurator Piotrowicz i komunistyczny partyjniak Targalski nie przeszkadza. I towarzysz lech Kaczyński też nie rpzeszkadza (specjalista od komuniistycznego prawa pracy)Widać, że Husky lubi qrwy, a nie ludzi z charakterem.
 • @Husky 13:17:25
  Za co? Od tego agenta albo wariata Macierewicza? Czego się Antoni nie chwyci to skompromituje. Ale w jednym jest stały. Wciąż kocha odee Che Fujary
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:16:27
  I jednocześnie spie.dalają za granicę. To nie są ofiary ani frajerzy. To wspólnicy zdrady. Zwykłe qrwy, a takimi sie brzydzę. Jeżel;i Husky chodzi na Millwall (a wątpię) to chłopcy z Lechii go "wypytają".
 • @marek500 13:27:26
  "Wykańczanie" jeszcze nie jest..... skończone
  Walka pokolenia Żołnierzy Niezłomnych z pokoleniem tych przywiezionymi na sowieckich tankach jeszcze nie została zakończona.
  Ale kres ich jest już bliski
 • @Husky 14:54:13
  I Husky w imię tej walki spie.dolił za kanał La manche. Naprawdę nie widzisz własnej śmieśności? Czy szekli jest aż tak duzo, aby zwalczać Polaków?
 • @Wican 14:46:10
  //Husky lubi qrwy//
  A co?
  Na Soho są fajne łaski
  Zwłaszcza Rosjanki
  Byłeś?
 • @Husky 14:56:22
  "Na Soho są fajne łaski
  Zwłaszcza Rosjanki"

  Przykro, że za miłość musicie płacić.
 • @Husky 14:56:22
  Nie łażę na qrwy. A qrwa to charakter a nie branża. A ty lubisz taki charakterek? Może znalazłbyś se dziewczynę w końcu. Czy służba nie pozwala? Albo impotencja?
 • @Pedant 15:05:20
  To nie miłość, to usługa. Ale to też nie qrwy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:17:25
  Są Poniedziałki i Poniedziałki
  dobrze sie tu "czuje" obok Ciebie
  Witam
 • @Husky 14:56:22
  Ja w przeciwieństwie do twoich qrewskich idoli dotrzymuje słowa i przysiąg nie łamię. W tym małżeńskich. A tutaj mamy łamaczy przysiąg: lecha kaczyńskiego i Gumisia. I zwykłych kłamców jak Kaczelnik, Macier, .
  A jak tam z żonką Ziobry? Gustuje w takich panienkach jak ty? I musi żonie płacić?
 • @Wican 14:56:07
  Szlak przetarła niejaka Wolińska. Potem żydki, którzy z różnych powodów musieli stąd zamykać podążali jej śladem. Teraz "patryjoty" są wielkie.
 • @Pedant 15:05:20
  To jest jednostronna miłość...do moich pieniedzy
 • @Husky 15:09:56
  Bełkoczesz bo nie wiesz co odpowiedzieć. To musi być przykre gdy twój zawiedzony przyjaciel nazywa cię szmatą. A może wy lubicie takie hardcorowe klimaty?
 • @Wican 15:07:07
  "To nie miłość, to usługa."

  Klienci są niedopieszczeni i oczekują czegoś więcej. Niezaspokojeni, wałęsają się po blogach i wyładowywują swoją frustrację, udając niezłomnych i tajnych agentów.

  Rewolucja na rynku płatnej miłości - "zamiast seksu klienci domagają się pieszczot, pocałunków i psychoterapii."

  https://www.newsweek.pl/polska/zwierzenia-zamiast-seksu-na-kozetce-u-prostytutki/kgkb2f1
 • @Wican 15:11:59
  W styczniu przyspieszone wybory
  Czekasz z utesknieniem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:55
  Link prosze
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:55
  MMM Lubię patrzyć jak buldogi "nawalają się" pod dywanem ;) Pozdrowienia noworoczne! :)
 • @Husky 15:16:50
  masz taki zasiłek? Hohohoho!!!
 • @Husky 15:20:34
  Które? Na nic nie czekam. ja żyję z czegoś innego, to ty żyjesz z qrwienia się
 • @Husky 14:56:22
  Wracaj do Polski. Ponoć pani Ziobrowa bierze do buzi i obciąga byle komu. Z połykiem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:55
  https://www.youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4
 • @Husky 15:29:58
  Jaki link? To nie wiesz co twój przyjaciel wypisuje? Po co palisz goopa?
  A co na to Jagienka? Jej to też dotyczy :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:41:50
  Nie czytalem
  Nie mam czasu na zabawy
 • @Wican 15:36:13
  Ponoć bierze z ciebie przykład
  Ponoć
 • @Husky 15:45:11
  masz bardzo dużo czasu. Do żźadnej roboty się nie nadajesz...
 • @Wican 15:54:40
  A tobie się już klawiatura nawet sprzeciwia! Idź spać! zanim się skompromitujesz do reszty. Dobrze radzę! :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:16:27
  Mimo wszystko poczekam na odpowiedź.
 • @Wican 14:46:10
  Lubi tych, co płaszcz się przed Karakanem.
 • @Wican 15:05:57
  Albo orientacja ::))
 • @Wican 15:54:09
  Ziobro to jedyny możliwy następca prezesa.
  Reszta to miernoty bez charyzmy... no może poza Morawieckim.
  Ziobro to narodowiec a Morawiecki też tyle że żydowski.

  Osobiście lubię obu...
  ale Morawiecki się sk..wił ostatnim listem do Putina gdzie nawypisywał wiele ahistorycznych bzdur.

  Z drugiej strony Ziobro nie ma doświadczeń w gospodarce.
  Jednym słowem Ziobro na prezydenta a Morawiecki niech tyra w gospodarce.
 • @Husky 14:54:13
  Litości. Czy ty na prawdę nic nie wiesz o tamtych czasach ? Jeszcze trochę a napiszesz że Morel i Światło to wzór polskiego patriotyzmu . Coś mi się wydaje że jeszcze w swoim życiu usłyszę że ci co w Bieszczadach nadziewali na sztachety polskie dzieci to szlachetni mołojcy walczący z czerwoną zarazą, a ci żołnierze co wyzwolili Polskę to pachołki Stalina. Opanuj się, są granice ześwinienia się tą propagandą żydowsko-amerykańską.
 • @Oscar 16:24:46
  .. cd...
  Ziobro nie szczeka tak jak cala PISowska ekstrema.
  Ziobro jest ...inny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:41:50
  Dziewczę z Kalifornii wywaliło mi komentarz.
 • @marek500 16:24:59
  Brawa!
 • @Oscar 16:26:26
  Jak on się nazywał. ten z Krakowa, Rimke?, Rumpeslstyskin? Smok Wawelski? Aaaa Rokita! :) Chciałem powiedzieć, że Ziobro jest tak odmienny jak Rokita. O!
 • @zbig71 16:29:45
  "Dziewczę z Kalifornii wywaliło mi komentarz."- no co Ty gadasz? To możliwe?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:41:50
  No i Husky (tradycyjnie) rozpierd..ił watek.Miało być o naszej zaniedbanej zbrojeniówce,a skończyło się na qrestwie w Londynie.
 • @Jwu 16:55:39
  Zgadzam się, że z tym należy "coś" zrobić! Nawalanka jak na, nie przymierzając, onecie albo interii. Panowie! Czas się wyczołgać spod dywanu! wstać i posprzątać burdel. Kurczę, tu porządnego bata trzeba!
 • @Jwu 17:36:43
  :) nie tylko pies polarny rozwala dyskusje! Hasbara jest wszędzie, trzeba tępić! To nic, że są pod ochroną! Być może są, ale nie u nas! Proste.:)
 • @Jwu 18:22:37
  :) nie demonizujmy. Każdy pies kiedyś pójdzie spać... wtedy można pogadać, gorzej gdy psy się wymieniają i jest jazgot na okręta ...
 • Nie uzbraja się
  podbitego, kraju - tylko pod pozorem uzbrajania - rozbraja się go. Owszem - utrzymuje się jednostki bojowe z nowoczesną bronią w ograniczonym zakresie - ale nie po to aby broniły one sierot po Polsce w atrapie Polski - kiedy zajdzie taka potrzeba - tylko aby były one użyte gdzieś na świecie w niecnym celu - z rozkazu ciemnej mocy vide - choćby Irak i Afganistan.
  Wniosek?
  Rozpirzono cały polski przemysł powstały w PRL - więc dlaczego nie miano by rozpirzyć też przemysłu zbrojeniowego? Ponadto zakup usrahellskiego uzbrojenia - to forma łupienia sierot po Polsce - przez światowy, czarci pomiot.
 • @All
  Tymczasem coś się jednak dzieje . :))) https://www.chinskikanalinformacyjny.pl/2019/12/18/18-12-2019-lotniskowiec-shandong-zostal-przekazany-marynarce-wojennej-chrl/
 • @demonkracja 18:39:23
  Świadomość to pół sukcesu. Widły masz?
  Nie masz.
  Wniosek?
  Nie lamentuj tylko idź i kup! Widły, siekierę, kosę, sierp i ... kosiarkę, kosiarkę, po to żeby zmylić sprzedawcę, żeby nie myślał, że się zbroisz. Jak siodła się konia, nauczę ale musisz się postarać.
 • @Husky 12:50:50
  to nie czerwoność a służalczość i dyspozycyjność zrobiły go generałem. A od tych trzech czterech dekad mamy negatywny dobór kadr . Niechęć wyższych szarż do gier wojennych jest znany . Jak i skłonność do okupowania namiotu dowodzenia przez czas dorabiania sobie karty bojowej w Afganistanie czy Iraku
 • @Jwu 18:22:37
  //.Inni (w tej materii) mogą mu jedynie buty czyścić.//

  Od spodu?
  Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

  8-)))
  a tylko pozdrawiam
 • @gnago 19:12:22
  *5!
 • @Husky 19:16:44
  Weź się Wytresuj sam. Husky, czy ty nie rozumiesz, że jest czas "palenia świeczek" i "czas gaszenia świeczek"? Czas "stawiania namiotów" i "czas składania namiotów". Nawet pani Ciosicz to wie! Jak myślisz, co robi pan Semka dzisiaj?
 • @Jozio z Londynu 19:48:24
  Kultura? Wersalu nie będzie. PiSdzielce rozumieją tylko knajacki język, skoro za ekspertów robi byle tępy menel Targalski (towarzysz z PZPR) czy pajace dwojga nazwisk. Poza ty, popełniłem błąd. Wlazłem na wasz zabiedzony portal. A tam to dopiero "swołocz". Tutaj niektózy z tej swołoczy robią za pozerów a tam to zwykły rynsztok i oczernianie neonu.
  Zdrajców sie nie głaska, zdrajców sie goni.
 • @Wican 20:36:56
  Dokładnie tak, kopa i won!
 • @Wican 20:36:56
  Zdrajców się nie goni. Zdrajców się wiesza (cywili) lub rozstrzeliwuje (wojskowych).
  I powiedzieć, że wystarczyłoby przywrócenie kary śmierci i uczciwe procesy osób, które pod zakupami USSraelskiego złomu się podpisały / doradzały...
  Ale, od czynów są młodzi, o przynajmniej pokolenie młodsi od większości neonowej. Tylko czy będzie im się chciało?
 • @Jozio z Londynu 19:48:24
  Ty Joszko jesteś ostatnią osobą która ma prawo kogokolwiek pouczać.
  Zajmij się lepiej swoim zawiedzonym zięciem.
 • @laurentp 20:43:11
  Na szubienicę też trza zasłużyć. Takiego Pepika z Londynu to sarczy wychłostac i w smole z pierzem wytarzać.
  A kś jest nawet dopuszczalna przy pewnej interpretacji Traktatu lesbonskiego, który podpisał jego fan Lech Mały i Gnuśny Kaczyński.
  Bo tam jest zapis, że zasady demokracji mogą być zawieszone wobec wrogów demokracji (nie pamiętam dokładnie treści, ale sens oddałem)
 • @Jozio z Londynu 19:37:01
  No faktycznie
  Piękny życiorys.
  I już wiadomo że to będzie ważny ekspert.....od PIS-u
 • @Husky 13:17:25
  Pacek to taki sam manipulator jak Polko. Niestety, ale takich mamy generałów z POPIS-u. Polaków - z własnym zdaniem i wielką wiedzą wysłali popisowcy na wcześniejsze emerytury, by skutecznie obniżać system obronny Polski, skuteczniej likwidować AP właczając ją do światowych morderców z ORMO.
  To co Jude - Dude robi z WP razem z komunistą Luckiem M. Błaszczakiem to kryminał. Ewidentnie działają na obniżenie obronności Polski.Dywersanci, pospolici szpiedzy i za to kryminał musi byc.
  Szkoda Husky, że nie widzisz wśród swoich pisuarowców plejadę byłych komunistów np; prof. Zybertowicz, Sariusz - Wolski, Przyłębska, Kryże, wymieniam tych mało znanych
 • @Husky 21:11:16
  A dostał Brązowy Krzyż Zasługi? jak komuch Piotrowicz? jakie było uzasadnienie w kwestii Piotrowicza? "pilny, zdyscyplinowany, aktywny i wydajny". I w PZPR - bis (czyli w PiS) mu tak zostało. W PZPR do samego końca. W PiSie również? Był członkiem egzekutywy i kierownikiem szkolenia kadr w prokuraturze wojeódzkiej i rejonowej w Kośnie. Córeczce też załatwił robote w prokuraturze. Specjalna kasta, bym zapomniał.
  W PZPR byli też Targalski i Czabański-pisiaccy idole.A Przyłębska była w SZSP (od pierwszego roku studiów). Ojciec zapewnił jej karierę w systemie prawniczym, ale cóż. Specjalna kasta. Mąż Przyłębskiej został zarejestrowany jako TW o pseudonimie Wolfgang.
  A, Gumis jeszcze powołał do Sądu Najwyższego Iwulskiego, który wydawał wyroki w sprawach z okresu stanu wojennego. Żona zaś Iwulskiego to oficer SB. Żaden kapuś, tylko branżowa koleżanka m.i. Piotrowskiego. Sam Iwulski zaś był szkolony w służbach wojskowych (WSW) o czym mówił Cenckiewicz.
  Elyty dojnej zmiany. Komuch komuchem komucha pogania
 • @Wrzodak Z. 21:26:24
  //Pacek to taki sam manipulator jak Polko//


  Polko raczej takich zasług w przywracaniu ładu społecznego i walki z wichrzycielami z Solidarności w czasach PRL to On nie miał
 • @Husky 21:35:28
  Chłopie w imię interesów światowych morderców I zaatakował Irak, statek z rybakami, mordując niewinnych ludzi i na tle masonskiej szmaty usraelskiej fotografował się. To tak robi wojskowy, to tchórz, gorszy od naobrzydliwszego komunisty z ,,wojska ludowego".
  Obecnie wygaduje bzdury w imię interesów ,,prywaciarzy wojennych" z usraela. Gada jak typowy szpieg.
 • @Wrzodak Z. 21:42:21
  Ja pisze o czasach PRL
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:43:18
  ;) Matko Bosko Świnto! Ale pan masz kolegów..
  Darz bór! :)))
 • @Husky 21:45:23
  Jeden był karierowiczem i drugi jest karierowiczem. Ten drugi też odpowiada za mordowanie cywili, czyli jest zbrodniarzem wojennym.
 • @Wican 22:19:41
  Powiesic !!!
 • @Husky 22:30:07
  Za zbrodnie na cywilach? Oficerów powinno się rozstrzeliwać. Nie jestem prostackim Anglosasem, aby wieszać za zbrodnie. Ale dzisiaj to w zasadzie powinien trafić pod Trybunał w Hadze.
 • @JimA 21:52:08
  Broń Panie Boże przed takimi "kolegami".
  Joszko to żydek, którego kiedyś stąd wykopałem, potem łaskawie dałem amnestię. Zlikwidował konto u Gavrylenki i przypełzł :)
 • @Wican 22:40:19
  No to jak tylko pryszcze dorwa sie do wladzy to po....Polce
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:51:55
  //Joszko to żydek//

  Widziałeś?
  Obrzezany?
 • @Husky 23:06:01
  Mózg na 100%
  Reszta mnie nie interesuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:09:20
  Mózg na 100%.....
  czyli jak na Jego wiek to stan idealny, co o nieco tu młodszych ciężko powiedzieć
 • @Husky 22:58:37
  Wszak już się dorwały. Wstydu, Waszcz oszczędź.
  Doradca Antoniego Misiewicz-pomocnik aptekarza. Drugi jakiś Żydek.
  Błaszczak głupek, Kamiński kretyn. A wg Mariusza Kamińskiego Broda to wiarygodny świadek. A to ten, który twierdzi, że pani Ziobrowa robiła laski ludziom z Pruszkowa. Wg Kamińskiego, jest to wiarygodny. Harcerzyki już zagroziły bezpieczeństweu polskich żołnierzy, gdy Antoniego wypuścili z Tworek i gdy rozwalał polskie służby, zatrudniając harcerzyków. Rzecznik ABW to młody Żaryn. Ale nepotyzm
  Nienawidze obłudy, ale ty się w niej świetnie czujesz, jak widzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31