Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Miliardy na samoloty, a niepełnosprawne bez pomocy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prof. Antoni Dudek w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ocenia, że nadchodzi zmierzch Prawa i Sprawiedliwości, a ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego utraciło pierwotny impet.

Prof. Antoni Dudek w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ocenia, że nadchodzi zmierzch Prawa i Sprawiedliwości, a ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego utraciło pierwotny impet. Ostatnim sprawdzianem dla PiS mają być nadchodzące wybory prezydenckie. Zdaniem Dudka rządzący utracili wotum zaufania wsród wyborców, a sytuacja PiS nie jest obecnie najlepsza, ponieważ stosunki obywateli z rządem mocno napięte.

Wbrew oficjalnemu optymizmowi polityków w mediach pojawia się coraz więcej sondaży politycznych. Według najnowszych badań prezydent Andrzej Duda może mieć silnego konkurenta. Wśród takich osób kandydat PO Jacek Jaśkowiak, ponieważ ponad 50 procent ankietowanych zagłosowałoby na niego, a 45 procent na Andrzeja Dudę.

Polacy coraz częściej pozwalają sobie na krytykę rządzących z powodu faktu że politycy są coraz dalej od zwykłych ludzi, a polityka rządu staje się głucha na nasze potrzeby.To wszystko przypomina jakąś grę rządu z nami.

Ludziom dziś brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby, w służbie zdrowia zapaść, w aptekach brakuje bardzo ważnych leków, szpitale powiatowe są w krytycznym stanie, gminy zamykają szkoły, administracja masowo traci specjalistów (wsród których nauczyciele, lekarze), a rząd tylko sypie kolejnymi obietnicami i lekceważy problemy społeczne w kraju. Pieniądze nie są też wydawane na cele, ekonomiczne i socjalne, jakie partia PiS obiecywała w kampanii wyborczej. Ale jak widać o tym, o czym mówiło PiS , partia pamiętać nie chce.

Politycy marnują dziesiątki milionów złotych obywateli na własne potrzeby (np. na łoty do domu, podwyszenie wynagrodzenia polityków, zakupy luksowych samochodów, gry komputerowe, afery korupcyjne, przekazy pieniężne na konta amerykańskich firm).

Cudze pieniądze wydaje się łatwo w naszym kraju: aby jednym dać, najpierw trzeba zabrać innym, dlatego media nieustannie podają informację o obniżeniu wydatków socjalnych. Z powodu braku pieniędzy PiS chce sfinansować trzynaste emerytury ze srodków dla niepełnosprawnych. Ministerstwo Finansów zabiera województwu śląskiemu aż 39 mln. zł. subwencji. Bardzo możliwe, że podobne zjawiska zauważymy wkrótce w innych województwach.

Ciekawe że w podobnej trudnej sytuacji nagle znalazły się pieniądze dla amerykańskiego wojska. Czy to jest zagrywką rządu żeby dbać o interesy USA w naszym kraju?

Politycy kierują wszystkie narzekania Polaków do jakichś bliżej niezidentyfikowanych sił natury, a nie do ludzi u władzy. Rząd wykorzystuje platformy społecznościowe do manipulacji opinią publiczną w sprawie mitycznego zagrożenia ze wschodu i „przyjażni” z USA, żeby zwiększać wydatki obronne.

Pod pretekstem wzmocnienia wschodniej flanki NATO Amerykanie zwiększają obecność militarną na terenie Polski i sciągają wojsko na teren naszego kraju, oraz wciskają nam swój sprzęt.

MON dekłarowało, że kupi 32 samoloty F-35 wraz z Patriotami i rakietami HIMARS, które będą skutecznie odstraszać przeciwników. To będzie kosztować więcej 30 mld. zł. Pieniądze te pochodząnie nie tylko z budżetu MON, również z budżetu kraju.

Amerykanie wiedzą, że F-35 to latający komputer z cyfrowymi środkami rozpoznania i walki, a my tymczasem nie mamy spójnego polskiego systemu informatycznego, który mógłby współpracować z tymi samolotami i innymi elementami uzbrojenia.

A co z systemami HIMARS? Departament stanu USA dał nam zielone światło na zakup wyrzutni rakietowych HIMARS. MON wydał na nie 1,5 mld. zł, a rakiet wystarczy na kilka godzin walki. Pierwotnie plan strategiczny mówił o zakupie 160 wyrzutni, potem liczbę zredukowano do 20.

Wydaliśmy miliardy na systemy dalekiego zasięgu, ale nie mamy dalekosiężnych systemów rozpoznania i kierowania ogniem. Mówiąc kolokwialnie nasze wojsko nie widzi celów na setki kilometrów, a ma sprzęt do strzelania na takie odległości.

Tak rządzący modernizują armię. Minister Mariusz Błaszczak ramię w ramię z premierem Mateuszem Morawieckim zachwalą się, że kupujemy nowoczesny sprzęt, który daje nam gwarancje bezpieczeństwa. Politycy wyrzucają miliardy złotych w amerykańskie błoto i chwalą się tylko ustaleniem pułapu 2 proc. PKB na wydatki wojskowe… nie rosnącymi wydatkami socjalnymi. Jak władza, która tak lekceważy Polaków, chce by na nią głosowali?

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • 5*
  PiS nie jest po to, żeby robić dobrze Polakom.
  PiS jest po to, żeby robić dobrze żydom i zarządzanym przez nich USA.
  A obietnice dla motłochu? Nie kosztują nic a naród głupi wszystko kupi choć z tym jest już coraz gorzej. Starych moherów ubywa w sposób naturalny a nowych nie przybywa.
 • Wycinacze z wielkimi nożycami
  A może zamiast o zmierzchu PiS, Hana Kramer, kimkolwiek ona jest, zaczęłaby podawać na dole jakąś bibliografię. Wiadomo, że sami, Najmilsi NDP, swojej artystycznej twórczości nie piszecie tylko wycinacie zdania skąd popadnie. Jestem Wami znudzona, więc nie chce mi się szukać. Podam tylko dwa źródła:

  https://www.money.pl/gospodarka/mon-kupuje-w-usa-17-mld-zl-na-watpliwe-odstraszanie-przeciwnika-6390755559294593a.html

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25495850,nadchodzi-zmierzch-prawa-i-sprawiedliwosci-andrzej-duda-nie.html
 • @AgnieszkaS 08:31:13
  Troll, zwłaszcza żydowski, jak nie ma nic mądrego do powiedzenia ad rem to atakuje ad personam. Jagienka jest tutaj klasycznym przykładem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:37:42
  "Troll, zwłaszcza żydowski..."

  Z tego wniosek, że jesteś żydowskim trollem i to w dodatku trollem-antysemitą.
 • @AgnieszkaS 08:59:56
  Jak widzisz Agnieszko słuszny wiek niektórym daje się mocno we znaki
  Pozdrawiam świątecznie
 • @AgnieszkaS 08:59:56
  Tak tak, pomarudz sobie. Tyle ci tylko zostało :)
  Wielokrotnie już o tym pisałem ale do ciebie widocznie nie dotarło - jestem tajnym agentem jeszcze tajniejszych służb San Escobar :)
  A ty o swoim pochodzeniu (albo preferencjach) nie musisz nikogo przekonywać, widać, słychać i czuć. Husky przynajmniej nie ukrywa swojej proweniencji.
 • Aaaaaa!
  ------------
  "Wśród takich osób kandydat PO Jacek Jaśkowiak, ponieważ ponad 50 procent ankietowanych zagłosowałoby na niego, a 45 procent na Andrzeja Dudę."
  ------------
  Noooo - to mamy alternatywę nie do pozazdroszczenia. Ten artykuł -to takie typowe dla czarciego pomiotu - mieszanie siarki i smoły z g*wnem - przed wlaniem tego, piekielnego eliksiru do tubylczych mózgownic.
  Wniosek?
  Jest takie powiedzenie - z deszczu pod rynnę - tylko, że tzw. demonkratura pod zarządem dzieci Złego - już nas na ten deszcz spod tej rynny - dobrowolnie nie wypuści.
 • @demonkracja 10:14:52
  Nic gorszego od malniaka Polski nie może spotkać.
 • @HANA KRAMER.......Merry Christmas
  Z okazji nadchodzących Świąt razem z @USAmbPoland
  przygotowaliśmy niespodziankę! Amerykańscy żołnierze z Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych @USAFBand
  podjęli się wykonania popularnego w USA utworu "Jingle Bells"... po polsku! Merry Christmas!

  https://twitter.com/i/status/1208991362563084289
 • @Autor
  Niepełnosprawnych przybywa i mają coraz większe żądania.

  Myślę, że te F-35 to są dla obrony przywilejów niepełnosprawnych. Nie należy narzekać, bo bez F-35 niepełnosprawni mogą je stracić. I co wtedy?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:16:35
  --------------
  "Nic gorszego od malniaka Polski nie może spotkać."
  --------------
  Maliniak to tylko dekoracja tzw. demonkratury - więc tutaj o samą demonkraturę chodzi - bo jej dekoracja zmienia się cyklicznie i jest praktycznie - bez znaczenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:08:24
  F-35 nie jest do Obrony, jest do Ataku !
 • @provincjał 13:56:12
  I w Polskich /?/ warunkach ten szrot, albo będzie stał na kołkach, albo ussa tak je zakoduje, że tylko przemiał je czeka, chyba, że wcześniej "pożyczymy" je israelowi.
 • @provincjał 13:56:12
  To Hartwig w Sejmie się broniła?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:11
  Nie mięszajmy tu dwóch wartości i jednej osoby, to nie pudelek.
 • @Husky 10:43:45
  Super !!! Pamiętam czasy kiedy ,,bratnia armia'' też śpiewała po polsku ,,Czerwone maki'' itp. Lata mijają propaganda cały czas taka sama, toporna, przeznaczona dla przygłupów którzy się cieszą że jakiś osioł coś zaśpiewa łamaną polszczyzną.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:08:24
  cyt. "Myślę, że te F-35 to są dla obrony przywilejów niepełnosprawnych. Nie należy narzekać, bo bez F-35 niepełnosprawni mogą je stracić. I co wtedy?"

  Och Głuptaski! Wraz z F35 trafiła do Polski technologia i już wykonano i rozesłano inwalidom 100 tys wózków inwalidzkich piątej generacji. A że ich nie widać; no cóż, wykonano je w technologii "stealth" :-)
 • @Pro memoria
  Wybierają tych samych złodziejów od 30 lat
  apotem dziwią się, że są okradani :D

  W dodatku, wszyscy biadolą ale nikt nie mówi jak to naprawić.

  Może niepełnosprawni powinni wózkami wjechać na poligon, lotnisko wojskowe... eeee.... kto o prawdziwym działaniu myśli?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:15:56
  Niestety jeszcze dużo ludzi wybiera żydów i ukraińców za 500 plus zamiast Polaków.

  A jak przy następnych wyborach PiS rzuci 1000 plus to ludzie będą znowu kupieni.
  I nie zdają sobie sprawy, że pis jedną ręką daje a 2 rękami zabierają. Wzrost opłat, usług, produktów, w różnej formie podatków.

  A dług publiczy rośnie ...
 • Za artykuł 5*****
  Ważne więc 5 *****
 • @NDP
  Kandydat PO Jacek Jaśkowiak jest zdecydowanym faworytem na Prezydenta Polski.W maju 2020 będą wielkie zmiany na polskie scenie politycznej. Obecnie, ta kandydatura to jedyna realna siła dzisiejszej opozycji.
 • Paradoksalnie prezessimus bardziej się pochyla nad potencjalnymi koalicjantami i użytecznymi głupkami
  Platfusy wspierają sie sekslewicami utrwalając elektorat PiSi licząc na zwycięstwo nad Kościołem wogóle. Oczywiście kuriozalnie faszystowski PiS kupujący rosyjski węgiel, trampowskie judeosamoloty i ściągający rezerwy zlota może przegrać mimo obludy Dudy kultu hańby domowej platfusowej opozycji. Jest nadzieja, że PSL się trochę zreformuje i z Kukizem poda przynajmniej kierunki zmian ordynacji wyborczej umożliwiające usuwanie wybranych pasożytów w czasie trwania kadencji. To dla partiokratów będzie jak kara śmierci. Wymaga to jednak ordynacji częsciowo jawnej z prawami "partyjnymi" wyborców jawnych do zmiany kandydata , na którego głosowali.
  Po klęsce Dudy prezessimus nadal będzie rządził jeśli nie straci resortów siłowych i większości w Sejmie zależnej od obaw przed unijnym sekspasosożytnictwem lewicowym
 • Autorka.
  Nawet przed wigilją "nawiedzeni" piszą BZDURY!!! Mam nadzieję, choć cienką, że pani rozum wróci po świętach przy pomocy boskiej, choć wątpię!
 • @Nibiru 20:05:45
  Tobie to już rozum nie wróci, bo piszesz BZDURY i to przed świętami!!!
 • @Monaco 20:25:47
  Polecam prof. Modzelewskiego, bo, być może coś ci przetłumaczy i przestaniesz pisać BZDURY, ale wątpię!
 • @telewidzacy 16:36:27
  Wigilijnie przesyłam pozdrowienia oszołomom i w/g mnie tobie i podobnym rozum już nie wróci, bo taki stan umysłu, vide tekst jest niuleczalny!!!
 • Największy wróg Sowietów w Afganistanie?
  O dziwo to nie mudżahedini czający się za każdą skałą stanowili największe zagrożenie dla żołnierzy ZSRR, który 40 lat temu dokonał inwazji na Afganistan (1979-1989). Co było najczęstszą przyczyną wizyt sołdatów w szpitalach? Choroby zakaźne, z którymi zupełnie nie radziła sobie wojskowa służba zdrowia.

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/DGwk9kpTURBXy9kMmE5MTE1ZWYzYThlMjNmNWVlMDMzNDU5OWQ2NjBmMC5qcGeTlQMAEc0CJs0BNZMFzQMUzQG8kwmmYmFiMmJhBoGhMAU/wojska-radzieckie-wycofuja-sie-z-afganistanu.webp

  Przeszło trzy czwarte żołnierzy służących w Afganistanie przebywało w szpitalach. Wszystkiemu winien był permanentny brak funduszy oraz skandalicznie warunki sanitarne
  Niektórzy z żołnierzy, chcąc uniknąć służby liniowej, kupowali od sanitariuszy w szpitalach mocz osób zarażonych żółtaczką. Wystarczyło go wypić, by samemu zapaść na tę ciężką chorobę Niektórzy twierdzili nawet, że dla zapobieżenia dalszym infekcjom zwłoki zmarłych palono, co było sporym szokiem dla w głębi ducha ciągle religijnych Rosjan

  Po wkroczeniu do Afganistanu Sowieci teoretycznie dobrze zadbali o zdrowie swoich sołdatów. Armia zorganizowała aż siedem dużych szpitali wojskowych, dodatkowo w każdym mniejszym garnizonie znajdował się punkt medyczny. Wszystko to wyglądało pięknie tylko na papierze, rzeczywistość była zgoła odmienna. Jak podaje Rodric Braithwaite, autor książki Afgańcy. Ostatnia wojna imperium:

  Przeszło trzy czwarte żołnierzy służących w Afganistanie przebywało w szpitalach. Rannych lub okaleczonych było około 11 proc. Reszta – 69 proc. wszystkich pełniących służbę wojskową podczas tej wojny – cierpiała na poważne choroby: 28 proc. na żółtaczkę zakaźną, siedem i pół proc. na dur brzuszny, reszta na zakaźną dyzenterię, malarię i inne

  Żółtaczka i cholera wyłączają z walki całe dywizje
  Wszystkiemu winien był permanentny brak funduszy oraz wprost skandalicznie warunki sanitarne. Szpitale borykały się z chronicznym niedoborem personelu, lekarstw, a nawet bandaży. Jeden z sowieckich medyków posunął się do stwierdzenia, że: Gdybyśmy mieli to, czego potrzebujemy, moglibyśmy uratować trzy czwarte pacjentów, a tak… Niekiedy wina leżała po stronie samych żołnierzy. Podobno desperaci odwoływali się do metod pamiętających jeszcze I wojnę światową. Chcąc uniknąć służby liniowej, kupowali od sanitariuszy w szpitalach mocz osób zarażonych żółtaczką. Wystarczyło go wypić, by samemu zapaść na tę ciężką chorobę.

  Jak łatwo przewidzieć, na efekty nie trzeba było długo czekać. Przykładowo pod koniec 1981 roku co czwarty żołnierz z 5. Gwardyjskiej Dywizji Zmechanizowanej w Szindandzie leżał zmorzony chorobą – głównie żółtaczką. Również najwyżsi rangą dowódcy zostali przykuci do łóżek. Jak podaje Braithwaite, w tym samym czasie chorowali dowódca Borys Gromow, jego zastępcy oraz wszyscy pułkowi dowódcy. Oczywiście w takim stanie dywizja była faktycznie niezdolna do walki.

  Jednak nie tylko żółtaczka dziesiątkowała szeregi Armii Radzieckiej w Afganistanie. Nie mniej niebezpieczna okazała się cholera. Mieli się o tym przekonać w lecie 1985 roku żołnierze 66. Wydzielonej Brygady Zmechanizowanej stacjonującej w Dżalalabadzie, kiedy członkowie jednego z patroli wracających z akcji napili się wody z przydrożnego źródła. Już po kilku dniach trzej żołnierze na apelu runęli na ziemię – zdiagnozowano u nich właśnie cholerę.

  Choroba rozprzestrzeniała się błyskawicznie i w końcu zapadła na nią przeszło połowa brygady. Sytuacja była do tego stopnia niebezpieczna, że chorych izolowano za drutem kolczastym, lekarzy i pielęgniarki izolowano razem z nimi, a niezbędne posiłki – dodatkowy personel medyczny – trzeba było przywieźć samolotami z Moskwy.


  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwiekszy-wrog-sowietow-w-afganistanie-wojskowa-sluzba-zdrowia/p9nwglz

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031