Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

MOCNE słowa generała o Polsce! „Będzie epicentrum walki”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aż 40 tysięcy żołnierzy z USA zostanie w przyszłym roku przerzuconych na ćwiczenia do Polski i państw Bałtyckich.

Aż 40 tysięcy żołnierzy z USA zostanie w przyszłym roku przerzuconych na ćwiczenia do Polski i państw Bałtyckich. – Polska będzie epicentrum ćwiczeń wiosną 2020 roku – zapowiedział w poniedziałek generał Sean Bernabe, zastępca szefa sztabu US Army w Europie.

Przerzut amerykańskich żołnierzy, uzbrojenia i sprzętu przez Atlantyk – drogą morską i lotniczą – odbędzie się w ramach manewrów “Defender-Europe 20”. Są one zaplanowane na kwiecień i maj, ale pierwsze transporty mają dotrzeć do Europy już w lutym.

W ramach tych manewrów Stany Zjednoczone zamierzają wysłać do Europy około 40 tysięcy żołnierzy.

Z Defenderem będzie powiązanych szereg mniejszych manewrów organizowanych zarówno przez Amerykanów (chodzi o siedem ćwiczeń prowadzonych regularnie co roku lub co dwa lata), jak i przez sojuszników i partnerów z Europy. Na tej liście jest także polskie manewry “Anakonda-20”.

– Polska będzie epicentrum ćwiczeń wiosną 2020 roku – powiedział w poniedziałek dziennikarzom generał brygady Sean Bernabe, który w dowództwie US Army w Europie jest zastępcą szefa sztabu.

W Polsce zaplanowano powiązane z “Defender-Europe 20” ćwiczenie “Allied Spirit”, w ramach którego na poligonie koło Drawska Pomorskiego forsowana będzie przeszkoda wodna. Za to zadanie ma odpowiadać amerykańska 1 Dywizja Kawalerii. Podczas tego epizodu przewidziano także udział lotnictwa z Czech i Stanów Zjednoczonych, a most pontonowy ma wybudować międzynarodowy oddział saperów, złożony głównie z żołnierzy z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

– Podjęliśmy taką decyzję z tego powodu, że podczas “Anakondy-18” żołnierze Wojska Polskiego nie byli w stanie wybudować most pontonowy, a wcześniej trzeba było odwoływać loty i strzelania artyleryjskie – dodał generał brygady Sean Bernabe.

– Jednak po przeciwnej stronie, w roli wojsk przeciwnika ćwiczyć będzie 9 Brygada Kawalerii Pancernej z Braniewa, która jest najgorzej wyszkoloną i wyposażoną jednostką Wojska Polskiego. Dodatkowe siły uderzeniowe przeciwnika zapewni 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina – powiedział Sean Bernabe.

Powiązane z Defenderem i zaplanowane między innymi w Polsce będą także przyszłoroczne ćwiczenia lotnicze “Astral Knight” i manewry “Saber Strike”. W tych drugich weźmie udział część amerykańskich żołnierzy z brygady pancernej, która na co dzień szkoli się na poligonie koło Żagania w południowo-zachodniej Polsce. Ich zadaniem będzie szybkie przemieszczenie się na Litwę przez tak zwany przesmyk suwalski. W ten sposób wojskowi nazywają granicę polsko-litewską, czyli jedyne lądowe połączenie państw bałtyckich z pozostałymi państwami NATO.

Amerykanie, którzy będą uczestniczyć w manewrach, to głównie żołnierze służby czynnej. Jednak do Europy przyjadą także żołnierze Gwardii Narodowej (około 7 tysięcy z 12 stanów) oraz niewielka grupa rezerwistów US Army (około 750).

Siły lądowe USA zamierzają zaangażować w ćwiczenie dowództwo dywizji, trzy brygady pancerne, brygadę artylerii oraz brygadę logistyczną. Do tego dojdą także lotnicy, marynarze i żołnierze piechoty morskiej, która w USA ma status osobnego rodzaju sił zbrojnych.

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • 7 tyś
  GWARDII NARODOWEJ CZYLI ŻADNI ZOŁNIERZE ZOSTAJE 33 TYŚ Z CZEGO PEWNIE POŁOWA TO LOGISTYKA NA POLIGONIE POBIEGA SOBIE 10 TYS WOJSKA.I WIELKIE AJMECYJE B0 PRZEPRAWE BEDA ROBIĆ MISIĄC WCZEŚNIEJ.TO UŚWIADAMIA NAWET NAJWIĘKSZYM IDIOTOM,ŻE USA NIE JEST W STANIE SZYBKO I SPRAWNIE OBRONIĆ POLSKI POMIJAM FAKT CZY BĘDZIE CHCIAŁO ALE TO INNY TEMAT,PRZERZUCENIE JAKIŚ WIĘKSZYCH GRUP WOJSK NA TAKA ODLEGŁOŚĆ I PROBLEMY GEOGRAFICZNE NP DUŻA ILOŚĆ CIEKÓW WODNYCH OD POLSKI PO KRAJE BAŁTYCKIE UNIEMOŻLIWIA TU JAKIEKOLWIEK SENSOWNE DZIAŁANIA WOJENNE,A WIADOMO ,ŻE RUSKI ZNISZCZYŁBY PIERWSZE MOSTY PLUS ROPĘTAŁ BY PIEKŁO Z KALININGRADU ISKANDERAMI.CZYLI POWTÓRKA Z BOLESNEJ HISTORII SOJUSZNIK Z ZA MORZA.
 • Cóż okupant robi sobie
  z atrapy Polski poligon nie tylko wojskowy - ale i każdy inny z poligonem powszechnego mieszania spermy z g*wnem włącznie - gdzie tym razem kult męskiego odbytu zastąpi już na dobre - kult fallusa.
  Wniosek?
  Coby nie mówić - ślepia samego Belzebuba skierowane są na atrapę Polski - a to dobrze nie może wróżyć tutaj nikomu. Nikomu!
 • @lolo 13:32:41
  Jeżeli prawdą jest to co niedawno czytałem, że do US army biorą już wyrokowców i zboczków, bo młodzież jakoś nie garnie się do takiej roboty, to te 7 tyś gwardii nie dziwi. Przecież nie ściągną żandarmów z BW Afryki czy Azji bo zaraz by im się tam posypało.
 • Bracia Słowianie !
  Polska pod rządami PISu i premiera Morawieckiego [ ksywa Mordechaj ]
  balansuje między życiem a śmiercią !!!

  Polityka żydowskich syjonistów z PISu prostą drogą prowadzi Polskę do Totalnej Zagłady Jądrowej po której Polska już się nie podniesie z tej klęski bo po prostu nic przez 500 lat w Polsce nie będzie istnieć !!!

  Słowianie ! 1939 r też międzynarodowe żydostwo wystawiło Polskę na pierwszy ogień !
  Dziś 2019 r też międzynarodowe żydostwo wystawia nas na totalną ZAGŁADĘ !!!
  UWAŻAM że od rządów PISu zacznie się III wojna światowa !

  C:\Users\lenovo\Pictures\anglio-twoje-dzielo.jpg

  Słowianie ! co możemy poradzić ? chyba nić bo żydo-PIS ma wierne oddziały policyjnych bandytów którzy wykonają każdą brudną robotę !

  Jedyna nadzieja by odsunąć tych żydowskich bandytów od władzy jest wszelka pomoc z Rosji ! bo żydzi tylko dlatego okupują nas ze my Polacy jesteśmy całkowicie bezbronni ! gdybyśmy dostali pomoc od Rosjan to żydowska okupacja nie przetrwał by jednego miesiąca ! nawet gdy do pomocy żydzi mają żydo-NATO w Polsce !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! żydów deportować do IZRAELA !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • W czasie "Zimnej Wojny" NATO szykowało ogromne manewry...
  w tym czasie w ambasadzie rosyjskiej w Londynie pracował Oleg Gordijewski, który był szpiegiem USA. Ambasada rosyjska dostała informację z Moskwy, że to nie chodzi o manewry, ale NATO zamierza zaatakować ZSRR i należy spodziewać się wojny. Tą informację Gordijewski wyniósł na zewnątrz, dla brytyjskiego kontaktu MI6, skutkiem tej informacji, NATO spuściło z tonu i obniżyło zakres manewrów.
 • Wojsko polskie pręży muskuły
  Kulisy planowanych manewrów tutaj:
  http://www.pospoliteruszenie.org/Wojaki.htm
 • @ Czy to mozliwe
  Ze Niemcy sa obecnie poddawani procesowi genetycznego przestrojenia .by byli mniej agresywni .Koncepcja Coudenhove-Kalergi.
  ma jak widac jeszcze jeden aspekt.Moze w ten sposob stana sie mniej grozni w przyszłosci dzieki genetycznemu wymieszaniu i nie beda stanowili zagrrozenia dla innych.[ ale czy to ma teraz znaczenie ]

  The Long-Term Plan to Destroy German Genetics Through ...
  https://russia.timesofnews.com › Blog
  Tłumaczenie strony
  The Long-Term Plan to Destroy German Genetics Through Outbreeding ... In 1943, prominent American anthropologist Ernest Hooton wrote an an article headlined “Breed War Strain Out of Germans” for .... Article source: https://russia-insider.com/en/long-term-plan-destroy-german-genetics-through-outbreeding/ri27896 ...
 • @marek500 13:50:15
  Dopiero teraz widzę ten koment.
  Do US Army najchętniej idą młodzi z rolniczych Stanów.
  Nikt ich nie "bierze".
  Być może tekst jak komentowany jest efektem manii wyższości "miastowych" nad amerykańskim "buractwem".
  Raczej nie wyobrażam sobie wiecznie zaćpanych mieszkańców przedmieść pod rygorem dyscypliny. Ani synalków lewackich pseudoelit.
  To droga gwarantowanego awansu i poznania świata dla synów z rodzin farmerskich i dla niepokręconej młodzieży z mniejszych ośrodków. Nie całe USA jest zboczone, zaćpane i LGBT.
  Inaczej Trump by nie wygrał.

  A dostrzeganie tego jest na dłuższą metę komu niewygodne???

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031