Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

«Defender-20» poważnym zagrożeniem dla Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przerzut wzmocnionej dywizji z USA do Europy, forsowanie przeszkody wodnej, desanty spadochronowe i manewry wojsk po całym kontynencie – to niektóre elementy ćwiczeń Defender-20

Przerzut wzmocnionej dywizji z USA do Europy, forsowanie przeszkody wodnej, desanty spadochronowe i manewry wojsk po całym kontynencie – to niektóre elementy ćwiczeń Defender-20, jakie odbędą się w pierwszej połowie przyszłego roku. To największe manewry krajów NATO od zakończcenia Zimnej wojny.

Manewry, które odbędą się na największych poligonach Polski będą charakteryzować się bezprecedensową liczbą zaangarzowanych żołnierzy i sprzętu. Udział w nich weźmie blisko 106 tysięcy żołnierzy, z czego aż 20 tysięcy Amerykanów zostanie przetransportowanych z USA do Europy wraz 20 tysiącami jednostek sprzętu wojskowego. Przygotowania do tej operacji już się rozpoczęły, a planowane, główne przemieszczenie wojsk jest zaplanowane na luty 2020 roku, tak aby dotarły na główną część ćwiczeń planowaną na okres kwiecień-maj 2020 roku.

manewry Defender-20

Całkowita liczba żołnierzy i sprzętu ma przekroczyć poziom, podlegający obowiązkowi monitorowania niektórych rodzajów działań wojskowych, ustalonemu przez Wiedeński Traktat z 2011 roku przez OBWE.

W ćwiczeniu będzie brać udział również Batalionowa Grupa Bojowa NATO pod dowództwem ppłk Marka O’Neilla, w skład której wchodzą pododdziały z 278 Pułku Kawalerii Pancernej z Pensylwanii.

Rozmieszczona w Polsce Batalionowa Grupa Bojowa jest jedną z czterech wielonarodowych batalionowych grup bojowych NATO. Powstała w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności, czyli eFP (ang. enhanced Forward Presence). Utworzenie eFP było jednym z najważniejszych osiągnięć szczytu NATO, który odbył się w Warszawie w 2016 r.

Scenariusz manewrów odpowiada na pytanie o realnych planach Sojuszu Północnoatlantyckiego – czyli atak na Wschód. To przełom w myśleniu sztabowców NATO. Amerykańscy, brytyjscy, ale także np. niemieccy wojskowi przyjęli pogląd, że Rosja z jej agresywną siłową polityką w pobliżu wschodnich granic NATO stała się problemem, a nie „częścią rozwiązania europejskich problemów”.

Oficjalna narracja zakłada wtoczenie do głów Polaków bajki, że amerykańskie wojska w Polsce to żadna okupacja tylko nasza ochrona na wypadek agresywnych posunięć Rosji. Polska militaryzuje się coraz bardziej, a my milczeliśmy, milczymy i milczeć pewnie będziemy nadal i do głowy nam nie przyjdzie, by żądać masła zamiast armat.

Polska ma czego się obawiać, ponieważ w razie konfliktu zbrojnego jej teren może się okazać narażony na atak za pomocą rakiet balistycznych, które Rosja już rozlokowała w obwodzie Kaliningradzkim. Polski Rząd proponuje wziąć pod uwagę możliwość wykorzystania taktycznej broni jądrowej na terenie Polski ponieważ Moskwa przewidywa użycie podobnej broni po to, by rekompensować przewagę NATO w siłach konwencjonalnych.

To Polska cały czas prowokuje Rosję, a przecież nikt normalny w Europie nie chce wojny atomowej z Rosją i zniszczenia w jaj wyniku całej ludzkiej cywilizacji. Dlaczego niby chłopcy z Teksasu czy Pensylwanii muszą koniecznie bronić Polski? Czy Polacy są proszeni o obronę USA, albo innych krajów NATO?

Trzeba być idiotą, aby wierzyć, że amerykańskie wojska przed czymkolwiek nas obronią. Stany Zjednoczone Ameryki to obecnie najbardziej agresywne państwo świata, które ma na sumieniu wojny i miliony ofiar oraz zamęt w wielu krajach.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Słychać bota wycie ???? Znakomicie
  http://antykomunista.neon24.pl/post/151742,polski-f-16-z-glowicami-nuklearnymi
 • I to...
  ------------
  "Trzeba być idiotą, aby wierzyć, że amerykańskie wojska przed czymkolwiek nas obronią.
  ------------
  I to ciężkim idiotoą - bo te wojsko samo siebie nie potrafi obronić a cóż dopiero obronić swoją ojczyznę. Czarci pomiot owe wojsko im spedala, feminizuje - i to samo wyprawia z ich krajem. Jeszcze trochę i w futerałach na magazynki do karabinu będą mieć lakier do paznokci, szminkę i tusz do powiek.
  Wniosek?
  Czarci pomiot chyba przed Chinami odgrywa taki tyjater - jakoby Putin zerwał się z ich smyczy - a tymczasem czarci pomiot z równą łatwością wywija tak USA jak i Rosją - o eurokołchozie nie wspominając.
  W związku z powyższym chodzi tutaj o "urealnienie" zimnej wojny bis - i otwarcie szerszego pola do zakupu usrahellskiego złomu wojennego przez kraje europy i nie tylko Europy.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Husky 12:04:00
  A na kogo polski f16 z głowicami nuklearnymi ?
  Bo chyba nie na Rosję, skoro - jak pisałeś - ta ma uzbrojenie z lat 50-tych.
  I chyba ona powinna się nas bać, a nie odwrotnie. Zastanawiam się, dlaczego cały świat (oprócz Polski i Litwy) drży przed tym "złomem" z lat 50-tych.
  No, chyba że jeden kurdupel chce dorównać drugiemu kurduplowi, i zdobyć Moskwę. Szkoda, że nie zobaczę jego wypolerowanej czaszki nad kominkiem na Kremlu....
 • CHŁOPAKI CHŁOPCZYKI
  2 TYŚ CZY 3 TYŚ CZY 5 TYŚ CZY 10 TYŚ ŻOŁNIERZA AMERYKAŃSKIEGO NIE ZMIENIA W EUROPIE WSCHODNIEJ ŻADNEGO UKŁADU SIŁ RUSKI Z BIAŁORUSINEM ROBIA TU PORZĄDEK W 3 DNI DOKŁADNIE W 3 DNI RUSKI STOI W WARSZAWIE I TYLKO ZDEBILONY KUNEDEL HUSKY BIJE HANSA PO HEŁMIE MAMIĄC SWÓJ PUSTY ŁEB,ŻE RUSKI SIĘ NIE ODWAZY ODWAZY SIE TAK JAK BEZ PIERDNIĘCIA ZAJĄŁ SOBIE KRYM I POŁOWĘ UPRZEMYSŁOWIONEJ UKRAINY A PÓŁGÓWKOM AMERYKAŃSKIM ZOSTAWIŁ STEPY żYZNE W OWIES I PRZENICE.ALE TĘPYM ŁBOM NIE PRZYCHODZI DO GŁOWY,ŻE TE 5 TYŚ WOJSKA AMERYKAŃSKIEGO PRZY ZDEBILONYCH POLSKICH TREPACH I SPRZEDAJNEJ PISIORSKIEJ ELYCIE SPOKOJNIE WYSTARCZY ,ŻEBY SPACYFIKOWAĆ JAKIEŚ ZAMIESZKI MALINIAKÓW ,KTÓRÓM JAKIM CUDEM PRZYSZŁA BY DO GŁOWY NIEPODLEGŁOŚC I SAMOSTANOWIENIE.
 • Rozmowa żyda z żydem o wojnie z Rosją w radiu Wnet !
  Bracia Słowianie ! posłuchajcie bełkotu dwóch żydów w radiu Wnet !

  https://www.youtube.com/watch?v=gOidaXJ-ktU


  Co konkretnie z rozmowy tych dwóch żydów Dr Bartosik i redaktor Skowroński dowiedzieliśmy się ? że ROSJA TO NASZ WRÓG !!!!!!!!! a USA to szczyt szczytów ochy i achy jak to u żydów do USA !
  a reszta to fantasmagorie urojenia dwóch rozgrzanych wojną żydów !

  Słowianie ! oczywiście te żydy wypowiadają się w imieniu Polski !! skąd ta megalomania u tych żydów ze Polska chce iść na wojnę z Rosją ? !

  Do Bartosika !
  z kim ty żydzie chcesz iść na Rosję ? z Polakami ? czy z żydami ?
  co to jest w twoimi mniemaniu Polska ? [ to żydzi w radiu czy w TV ? ]

  Słowianie ! żydzi są bardzo ale to bardzo ODWAŻNI w swoich żydowskich mass-mediach gdy rozmawiają z żydami ! wtedy widać żydowską odwagę jak sie prężą jak się puszą !!!

  Apel do Bartosika ! chłopie bądz odważny i spotkaj się z Polakami bez policji i namów POLAKÓW do wojny z Rosją !!! MASZ ODWAGĘ ?

  ja mam pewność że byś sie zesra.. .w gacie !!!! bo wy macie odwagą jak za wami stoją bataliony policji i tajniaków i żydo-NATO !! bez tego to tracicie odwagę i chowacie sie jak zawsze w żydo-mediach !!!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! MAMY PRAWO DO POKOJU !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 17:45:00
  WYBÓR W PANA UPOŚLEDZONYM OGRANICZONYM MÓZGU SPROWADZA SIE DO TEGO ,ŻE JAK NIE Z ŻYDAMI TO Z RUSKIMI ODRZUCENIE JEDNEJ STRONY OD RAZU IMPLIKUJE PRZYSTAPIENIE DO DRUGIEJ STRONY.A MOŻE SPRYT I ELASTYCZNOŚC Z KIM LEPIEJ Z KIM OBECNIE PO DRODZE OD KOGO MOZNA WYCIĄGNĄĆ OBECNIE JAK NAJWIĘCEJ DLA POLSKI ELASTYCZNOŚC LAWIOROWANIE ZDRADA SOJUSZY,BYLE POLSKA ROSŁA W SIŁĘ.JAK TURCJA TUMANIE RAZ Z USA RAZ Z RUSKIM KTO DA WIĘCEJ PRZY KIM LEPIEJ.NO ALE JAK POWIEDZIŁĄ FRAGLES TARGALSKI Z NIEDOMYTYMI WŁOSAMI I SRAJĄCYM KOTEM NA GŁOWE JAK ZERWIEMY TO SIEM BEDOM Z NAS ŚMIALI I STRACIMY WIARYGODNOŚC.
 • @ele 17:45:00
  Taki typowy żydowski "analityk".
  Prosty głupawy ale mocno umotywowany ideologicznie i całkowicie pozbawiony moralności. Tacy się nie uśmiechają, nie znają choćby szacunku dla innych narodów..oni wszystkich traktują jak mięso armatnie i jedyne co ich interesuje to kogo kiedy i kto powinien zlikwidować...by ich zdaniem było "lepiej"

  Prymityw i ten język w stylu Staniszkin
  Jednym słowem bełkot, żadnej myśli przewodniej kokiel mogiel..
 • Do żydowskiego propagandzisty @lolo 18:30:37
  Po przeczytaniu pana przemyśleń pisanych w syjonistycznej ekstazie dochodzę do jedynego wniosku ! jesteś mistrzem żydowskiego wekslowania tematu !

  ale do tematu twego listu do mnie

  1. o jakiej elastyczności mówisz ?
  2. o jakiej Polsce mówisz ? tej waszej żydowskiej od 30 lat ?
  3.Kto ma dziś w Polsce wiarygodność ? wy żydzi ? !!!
  4 z kim Polska ma rosnąć w siłę ? z wami żydami ? !!!


  żydzie lolo ! w potoku twego żydowskiego bełkotu nie mieszaj nas Słowian z wami żydami WYPRASZA sobie żydzie !

  POLSKA TO SŁOWIANIE ! SŁOWIANIE TO POLSKA !!! Amen !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z okupantami żydo-NATO !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach,
 • @lolo 18:30:37
  Przestań tu drzeć japę . Zrozumiał ?. :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31