Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

„Przyjaźń” po amerykańsku czyli lekcja realizmu dla Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W pogoni za przyjaźnią Stanów Zjednoczonych i poklepywaniem po plecach przez polityków USA na szczytach dyplomatycznych niektóre Europejskie kraje są gotowe na wszystko, żeby tylko w kolejnym miejscu w ich kraju załopotała amerykańska flaga.

W pogoni za przyjaźnią Stanów Zjednoczonych i poklepywaniem po plecach przez polityków USA na szczytach dyplomatycznych niektóre Europejskie kraje są gotowe na wszystko, żeby tylko w kolejnym miejscu w ich kraju załopotała amerykańska flaga.

Polska jest jednym z niewielu państw na świecie, która postawiła wszystko na relacje z Amerykanami, stając okoniem wobec Unii Europejskiej, a szczególnie Francji i Niemiec. Niestety rząd nie chce przyznawać faktu, że często pod płaszczykiem przyjaźni i stwierdzeniami ze strony polityków USA o miłości do Polski kryje się wielkie zagrożenie dla naszych obywatełi.

Absurdalność i cynizm tej wypowiedzi szokuje. Lecz co wskazują dowody?

Pod pretekstem wzmocnienia wschodniej flanki NATO, oraz mitycznego zagrożenia ze wschodu, Waszyngton zwiększa obecność militarną na terenie naszego kraju. W Polsce znajduje się obecnie 4,5 tys. żołnierzy USA. Już wkrótce może to się zmienić. Zgodnie z umową podpisanej we wrześniu przez Prezydentów Polski i USA amerykańska obecność w Polsce zostanie zwiększona o ok. 1000 żołnierzy i będzie stanowiła 5,5 tys. Amerykanów.

Oprócz zwiększenia obecności wojsk USA, Pentagon przerzucaje swój sprzęt wojskowy i buduje bazy, infrastruktury dla własnych celów. Władze Stanów Zjędnoczonych chcą, żeby w naszym kraju zostały rozłokowane Wysunięte Dowództwo Dywizyjne USA, eskadra bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 i wspólny Centrum Szkolenia Bojowego.

Wygłąda na to, że to będzie nie wszystko i w bliskiej przyszłości będzięmy miec więcej infrastryktury USA.

Kolejnym powodem do niepokoju są manewry NATO oraz Stanów Zjednoczonych, prowadzonych na terenie Polski. Scenariusze wszystkich ćwiczeń wojskowych zostają przygotowane w taki sposób, żeby zdarzenia były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Chociaż nikt tego głośno nie mówi, w ciągu manewrów chodzi o prowadzeniu działań zaczepnych i ofensywnych przeciwko Rosji i jej sojuszników.

W ciągu manewrów „Dragon-19” wojska NATO ćwiczyli na lądzie, morzu, w powietrzu i w cyberprzestrzeni jak polskie oddziały współpracują z wojskami sojuszniczymi, które stacjonują w naszym kraju.

Według scenariusza przewidziane zostało odbicie statku na morzu na wysokości Gdyni, działania wojsk chemicznych oraz służb medycznych w sytuacji użycia broni masowego rażenia, oraz pokonanie Wisły w Chełmnie przez pododdziały wojsk pancerno-zmechanizowanych. Taki scenariusz armia ćwiczy już od kilku lat – chodzi o agresję na wojska rosyjskie w Obwodzie Kaliningradzkim.

W przyszłym roku odbędą się największe od 25 lat manewry „Defender-20”, podczas których Amerykanie wraz z kilkunastoma państwami NATO chcą ćwiczyć przerzut swoich oddziałów przez Niemcy do Polski i krajów bałtyckich.

W związku z tym wypowiedział się znany polski polityk, publicysta i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk wojskowych prof. Romuald Szeremietiew: „Jesteśmy dla Amerykanów idealnym polem do rozpoczęcia i prowadzenia wojny. Przecież nigdy nie prowadzili wojny z innym krajem na swoim terytorium. Można zgromadzić jak najwięcej wojska na terytorium naszego kraju i wywołać wojnę oczywiście w imię pokoju”.

Wtedy nasuwa się pytanie: czy w razie wojny nasz sojusznik i przyjaciel przybędzie Polsce z pomocą? Najlepszą odpowiedzią na te pytanie będzie wpis Donalda Trumpa na Twitterze: Amerykanie będą walczyli tylko tam, gdzie to służy interesom ich kraju, i tylko po to, by wygrać. To dobitnie pokazuje, że w razie rzeczywistego konfliktu Polska będzie terenem walk i nie zostanie tu kamień na kamieniu. Tak przez wrogów jak i sojuszników już zostaliśmy spisani na straty.

HANA KRAMER

KOMENTARZE

 • UWAGA ! amerykańskie pluskwiaki opanowało woj. Lubuskie !!!
  Amerykańskie wojska przywlekli do Polki ohydne śmierdzące 2-3 cm amerykańskie pluskwiaki ! nie można wieczorem okien otworzyć bo wpadają do mieszkań i strasznie śmierdzą gdy sie je zabija !!!

  Słowianie ! podziękujmy prezydentowi Dudzie PIS-owi i Platformie Obywatelskiej za to robactwo bo to oni przyczynili się do plagi która opanowała woj. Lubuskie !! [ w internecie są zdjęcia tych pluskwiaków ]

  UWAGA ! przedruk z gazety LUBUSKIEJ !
  [ Gazeta Lubuska
  Wtyk amerykański. Wielki pluskwiak atakuje domy Lubuszan. Jest go mnóstwo. - Czy jest niebezpieczny? - pytają Czytelnicy ]

  października Zaktualizowano 5 dni temu, 20:15

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/21/15/5da59a7f1e8af_p.jpg?1571940959  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • "„Przyjaźń” po amerykańsku czyli lekcja realizmu dla Polaków"
  ------------------
  To jest mniej ważne z jakiego kraju pałęta się żołdactwo po terytorium atrapy Polski.
  Dlaczego?
  Ano dlatego, że to dzieci Złego raz kontrolują atrapę Polski woskami sowieckimi a raz wojskami usrahellskimi - ale zawsze za tymi wojskami stoją dzieci Złego.
  Za jakiś niedługi czas nastąpi zmiana etapu mądrości - i wtedy znów wojsko usrahellskie zastąpi wojsko rosyjskie - tak - aby w istocie nic się nie zmieniło dla dzieci Złego.
  Wniosek?
  Dzieci Złego ciągle przeżywają traumę za 1920 rok - kiedy to Polacy zniweczyli im "integrację" Europy - więc ową traumę łagodzą w ten sposób, że musza tu ciągle stacjonować obce wojska i nieważne jest dla nich - z jakiego pochodzą one kraju.
 • Organizowaliśmy sławetną
  konferencję z w-ce prezydentem Pencem w Warszawie, a teraz czytałem, że w ostatnich akcjach na Bliskim Wschodzie nasze myśliwce konwojowały amerykańskie bombowce.Czyżby współczesne Haiti (San Domingo)?
 • @ Autor
  Ad: ....''Pod PRETEKSTEM...
  wzmocnienia wschodniej flanki NATO,
  oraz mitycznego zagrożenia ze wschodu, Waszyngton zwiększa obecność militarną na terenie naszego kraju.
  W Polsce znajduje się obecnie 4,5 tys. żołnierzy USA. Już wkrótce może to się zmienić.....

  Bez strachu!
  BAZA USA ma w swoim posiadaniu/UTRZYMANIU TYSIACE ZOLNIERZY-USArmy...
  TEN BIZNES USA ZBROJENIOWY
  USA rozhustalo od swojej 9/11 -inside USA job !

  Zolnierze USArmy przyzwyczaili sie juz do ...Patrolowania roznych ziem na Swiecie...
  I to PATROLOWANIA tylko w otoczeniu -tzw.ENTOURAGE-- swoich wlasnych amerykanskich GADZETOW kosztownych MILITARNYCH..
  aby szpanowac nimi...popisywac sie..
  I REKLAMOWAC na : ) Swiecie..

  TERAZ po latach wojen USA z Calym Swiatem
  kiedy to z USA z PRZYTUPEM Medialnym... podwijajac swoj zawstydzony..
  Falszywy OGON LISA-chytrusa
  MUSI sie wycofac z Bliskiego Wschodu...
  to
  gdzies TRZEBA tych wojakow amerykanskich.. UPCHNAC...

  Moze nawet do Lokaja USA- Rzeczypospolitej Polskii... ???
  Lokaj Duda pare razy tam byl...I sie ZGINAL w pol- przed Kongresem...
  wystawiajac swoja dupe do wyruchania...
  ? I do innych lokajow-niewolnikow...

  A Bliskiego Wschodu BEDZIE PILNOWAL PIEKNY Sultan Erdogan...
  OKO z Moskwy & OKO z Arabii Saudyjskiej ! I to wystarczy !

  Mr.President Trump zalatwi BYLY zolnierzom amerykanskim ROBOTE...
  tfu! lekka... malo stresujaco PRACE
  na polach amerykanskich -- przy zbieraniu KUKURYDZY & innych skarbow ziemiii
  ...dla paru tysiecy z nich zolnierzy USArmy w Czasach Kryzusu USA
  ta PRACA MUSI sie na amerykanskich polach znalezc...

  Pare tysiecy innych Bylych wojakow...rozlokuja NATO Bandyci z USA..
  u swoich PAPIEROWYCH-Nato traktat --sojusznikow...
  Polska...Kraje wschodu etc.

  To TAK...dla DEKORACJI!
  no bo wszyscy od 30-paru lat JUZ wiemy..
  ze ROSJA to STRASZNY WROG...diabel wcielony,,,
  ktorego TRZEBA...MEDIALNIE tylko! zwalczac...
  zas...pod stolem robic...KONTRAKTY stulecia ! : )
  xxx
 • A tymczasem
  amerykański doradca polityczny Robert Kagan uważa, że ogromna wiara Polaków w to, że USA w razie konieczności zadbają o ich bezpieczeństwo, jest „naprawdę zabawna”.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019102911269266-amerykanski-doradca-polacy-sa-zabawni-a-europa-nie-poradzi-sobie-bez-usa/
 • Amerykanie przejmują laboratoria biologiczne.
  Przejęli laboratoria biologiczne ukraińskie, gruzińskie i ormiańskie. Zabiedzone kraje wyrażają zgodę, kiedy pokażą im nieco gotówki. Ciekawe co oni tam w tych laboratoriach robią. To może być naprawdę niebezpieczne.
 • Krzyk rozpaczy polskiego wojska
  Media pełne sa informacji o współpracy wojskowej Polska - USA, Prezydent mówi o sukcesie z Fort Trump, .a tymczasem polska armia jest w rozsypce. Czy jest to celowe działanie, by zniszczyć siły obronne Polski? Kto wie? Amerykański żołnierz nie będzie walczył za Polskę, on będzie zaprowadzał porządek, który będzie na ręke Ameryce, a nie Polsce... Mało które media pisały o niedawnym buncie w akademii wojskowej we Wrocławiu... Nasi oficerowie widza ku czemu zmierzają politycy...
  KRZYK ROZPACZY POLSKIEGO WOJSKA - BUNT W SZKOLE WOJSKOWEJ
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/08/bunt-w-awl-we-wrocawiu-czyli-krzyk.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031