Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

W Kijowie pokażą film o walce OUN przeciwko Polakom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Według IPN Ukrainy, pokaz filmu „Niezłomni” odbędzie się 16 października o godz. 19 w ośrodku informacyjnym Muzeum Majdanu w Kijowie. W pokazie filmu będzie uczestniczyć co autor oraz reżyser Uljana Gredyl.

Według IPN Ukrainy, pokaz filmu „Niezłomni” odbędzie się 16 października o godz. 19 w ośrodku informacyjnym Muzeum Majdanu w Kijowie. W pokazie filmu będzie uczestniczyć co autor oraz reżyser Uljana Gredyl.

„Niezłomni” to jest krótkometrażowy film dokumentalny o tematyce historycznej oparty na realnych wydarzeniach, które miały miejsce w obwodzie lwowskim w 1932 roku. Według scenariusza, po zakończeniu I wojny światowej na Galicji ustanowiono polską administrację, zlikwidowano ukraińskie instytucje państwowe, biblioteki oraz szkoły, zdewastowano wsie ukraińskie. Pacyfikacje setek wsi ukraińskich dokonane przez okupantów polskich przynoszą śmierć, nędzę, głód.

Ale sytuacje bez wyjścia nie istnieją. Do akcji wchodzą Niezłomni: „Zdobymy wolność dla Ukrainy albo zginiemy w tej walce.”

Bojownicy UWO-OUN (Ukraińskiej Organizacji Wojskowej oraz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) atakują budynek poczty polskiej z zamiarem zdobycia pieniędzy dla walki z presją polskiej wobec ludności ukraińskiej.

Główni bohaterowie Wasilij Bilas, Dmitrij Daniliszyn, Władymir Starik oraz Jurij Bereziński zmagają się z rozmaitymi trudnościami, stanąć twarzą w twarz z groźnym wrogiem. Śmiertelne ryzyko, afery oraz zdrada – wszystko do osiągnięcia głównego celu – wzbudzić niezadowolenie ludności.

T.ME

KOMENTARZE

  • Hm
    Miała być powtórka akcji pod Bezdanami a wyszło jak zwykle włam na pocztę. A ostatnie zdanie jakże prawdziwe nie zaszkodzić "okupantowi" tylko swoim

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31