Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polska poligonem jądrowym USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na początku roku Donald Trump ogłosił rekomendacje dla przyszłości obrony antyrakietowej USA.

Na początku roku Donald Trump ogłosił rekomendacje dla przyszłości obrony antyrakietowej USA. Zapowiedział uzyskanie zdolności do „wykrycia i zniszczenia” każdej rakiety wystrzelonej gdziekolwiek na świecie, co było właściwą prezydentowi przesadą, która raczej nie zdołała przykryć niekończących się kłopotów samego Trumpa.

Najważniejszym wnioskiem z opóźnionego o rok przeglądu obrony antyrakietowej jest powrót – po niemal 40 latach – koncepcji „gwiezdnych wojen”, czyli oparcia najważniejszego strategicznie systemu obronnego na satelitach. Przesłanie geopolityczne, dostosowane do przyjętych za rządów Trumpa strategii bezpieczeństwa i obrony, głosi, że Ameryka będzie traktować swoich rywali z pozycji siły i zamierza dokonać skoku technologicznego mającego zniwelować ambicje Chin czy Rosji, już nie mówiąc o Iranie czy Korei Północnej.

Pentagon uruchomił przeciek do amerykańskich mediów, z którego wyczytać możemy, że tarcza USA w Europie stanie się jeszcze groźniejsza, potężniejsza i tym razem skierowana już oficjalnie przeciwko Rosji.

Zmodernizowane wyrzutnie MK-41 w bazach Aegis Ashore z antyrakietami SM-3 obecnie znajdują się w Deveselu w Rumunii, a w przyszłości znajdą się także w Redzikowie koło Słupska, są rozmieszczane jako elementy systemu obrony przeciwrakietowej Aegis BMS w Europie. Ale wyrzutnie te mogą zostać użyte także do odpalania uzbrojonych w głowice jądrowe pocisków manewrujących Tomahawk.

Polska i Rumunia, rozmieszczając na swoim terytorium elementy tarczy antyrakietowej, systemów startowych, które realnie wymierzone przeciwko Rosji. Takie działanie jest destabilizujące i jest niebezpieczne. Państwa automatycznie stają się celami Rosji.

Ofiarami wzmocnienia obecności amerykańskiej w pobliżu granic Rosji będą, rzecz jasna, te kraje, które najgłośniej się jej domagają. Kraje wschodnioeuropejskie, szczególnie Polska i państwa bałtyckie, wierzą w nuklearne zagrożenie ze strony Moskwy i zachęcają NATO do nowych zbrojeń.

Paradoks ten powinien być czymś, do czego większość obserwatorów już od kilku lat przywykła. Podobnie było w przypadku ostatniej decyzji Donalda Trumpa wybłaganej przez Andrzeja Dudę podczas jego wizyty w Waszyngtonie o rozmieszczeniu dodatkowych żołnierzy US Army w Polsce.

Problemem polskiej debaty publicznej w tym kontekście wydaje się przede wszystkim to, że nikt – w tym wojskowi eksperci i utytułowani generałowie – nie odpowiada na kilka pytań kluczowych z punktu widzenia przeciętnego obywatela. Owszem, mówią oni sporo o korzyściach płynących z ewentualnej modernizacji tarczy antyrakietowej dla mitycznego Zachodu, czyli w praktyce dla Stanów Zjednoczonych.

Nie zatrzymują się jednak nad podstawowym, wydawać by się mogło, zagadnieniem: czy w interesie Polski i jej bezpieczeństwa jest branie udziału w zimnowojennej grze Waszyngtonu? Nie wskazują też logicznych argumentów na rzecz tezy, że Rosja stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla Polski. Wolą pozostawać na poziomie apriorycznego założenia opartego na mitach: Federacja Rosyjska to agresor, którego należy się obawiać i przed którym należy się zbroić.

Koszty znacznie wyższe, te, które pojawiłyby się podczas realnego konfliktu i obejmowałyby zdrowie i życie tysięcy Polaków, którzy mogliby zginąć tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś kiedyś zdecydował, iż Polska stać ma się „awangardą NATO”, „wschodnią flanką”, czyli mówiąc wprost poligonem, a w przyszłości potencjalnie polem bitwy, którą tysiące kilometrów od swojego własnego terytorium prowadzić będzie zaoceaniczny patron polskich elit politycznych. Od wojskowych ekspertów Polacy mają prawo oczekiwać odpowiedzi także na te pytania, które dla polityków mogą być zbyt niewygodne.

Amerykański raport antyrakietowy ma konsekwencje dla bezpieczeństwa i obronności naszego regionu. Amerykańskie wojska w Europie i Polsce są w zasięgu wielu typów rosyjskich pocisków balistycznych i manewrujących.

Logika konfliktu sprowadza się do tego, że nikt nie wygrywa, ale ktoś znajduje się w jego środku.

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • Jak Rosja sobie radzi z obcą agenturą.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019100911166139-rosja-fundacja-walki-z-korupcja-zagranicznym-agentem/

  W Polsce nawet nie ma takiego statusu jak "obca agentura" chyba że coś jest ruskie wtedy jest to "ruska agentura".

  A tak naprawdę to wszystkie rządy solidaruchów oraz partie je stanowiące powinny mieć status "obca agentura".

  Takie cuda teraz to tylko w wolnej Rosji a za chwilę w wolnej Polsce.
 • @Oscar 15:20:41
  Niestety mapka pokazuje, że tu gdzie mieszkam grzybek będzie jak cholera, symptomatyczne jest, że suwalskie klejnoty są wolne od anihilacji, to z kolei znaczy, że te bogactwa naprawdę tam SĄ !
  Ale ja tu a propos, "Takie cuda teraz to tylko w wolnej Rosji a za chwilę w wolnej Polsce."
  Jaki to czaso_okres "za chwilę" i kto ma nas do tego doprowadzić, do tej wolnej Polski ?
 • @provincjal 09 17:16:06
  "
  i kto ma nas do tego doprowadzić, do tej wolnej Polski ?
  "
  Ruski z Chinami niestety... obalając globalną mafię żydowską.
  W ten sposób powstaną warunki do pozbycia się mafii i w UE i w Polsce.. i na Ukrainie (tam trzeba będzie jeszcze fizycznie pokonać banderowców ale to dla Ukraińców nie problem).
  W Polsce wystarczy odstawić systemowo solidaruchów od koryta i kłócić się we własnym gronie... mam nadzieję że "kłócić się" konstruktywnie.. ale pewności nie mam...
 • "Polska poligonem jądrowym USA"
  -------------------
  Niby w jakim celu atrapa Polski ma być tym poligonem?
  Mamy do czynienia z zimną wojna bis - i nic więcej - ponieważ i USrahellem i Moskwą i atrapa Polski - oczywiście nie tylko nimi - rządzi ta sama, mroczna siła.
  Wniosek?
  Dzisiaj bronią masowego rażenia w kosmatych łapkach czarciego pomiotu jest wielofunkcyjność męskiego odbytu - i wszystko co się z tym wiążę łącznie z tzw. Gender. To w Usrahellu odpalono tę broń najwcześniej - więc to tyko kwestia czasu - kiedy ta Sodoma z Gomora odciśnie swoje piętno na każdym odcinku ludzkiej działalności w tymże USrahellu.
 • czas na petycje
  Do Putina by nie pierdolił się z pośrednimi celami a atakował miasta decydentów czy "naukowców" co to dyktują wojskowym co atakować czy robią zleconą sondę aby patrzeć jak świat zareaguje. A widać że chcą znów na starym kontynencie rozpętać wojenkę i być zapleczem sprzętowym za grubą kaskę to podreperowałoby budżet USA
 • Zawiszo obudź się.
  Panu zadałam pytanie powyżej.
 • @AgnieszkaS 20:43:42
  Ku pokrzepieniu serca dla antypolaków, zjadaczy chleba podanego przez duet mossad&cia

  Wasal lobby przemysłowo - zbrojeniowego z usraela Jacek Czputowicz, domaga się od USA instalacji głowic nuklearnych w Europie i w Polsce. Ten MSZ upadłej polityki zagranicznej Polski, dosadnie kompromituje się w niemieckich gazetach, domagając się czegoś co w Europie amerykanie już mają. Chyba, że chodziło mu tylko o Polskę, na razie jeszcze USA nie zainstalowało wyrzutni broni jądrowej, ale Czaputowicz ,,bada” kraje europejskie co one na to, by w Polsce była amerykańska broń jądrowa, skierowana w wiadome terytorium.
  Mamy dokładnie te same czasy jak za Bieruta, tamci domagali się instalowania na terytorium Polski broni atomowej od sowietów i ich życzenie się spełniło. Spadkobiercy Bieruta czyli ich dzieci domagają się instalacji broni jądrowej też na terytorium Polski ale już z innej strony czyli od poprzednich wrogów Polski - USA. Wtedy, kiedy była sowiecka broń atomowa na terytorium Polski, obecni nasi ,,przyjaciele”, wtedy wrogowie wycelowali około 600 pocisków broni atomowej w terytorium Polski. Użycie tych sześciuset pocisków atomowych w terytorium Polski, zamieniło by w skały około 60% tego terytorium, zlikwidowało by około 50% naszego narodu.
  Gdy spełni się życzenie dzieci tych rodziców od Bieruta z obecnej ekipy politycznej, gdy zainstalują w Polsce, obecni nasi ,,przyjaciele” amerykanie wyrzutnie z głowicami jądrowymi, skierowanymi w terytorium Rosji, to Rosjanie wycelują nie 600 głowic w terytorium Polski ale z 10, ale skutek będzie tragiczniejszy od tych 600 głowic amerykańskich, ponieważ technologie mają bardzo nowoczesną. Czaputowiczowi i jego mocodawcom chodzi o to, aby USA, Rosja i inne liczące się kraje odsunęły ewentualną wojnę od swoich terytoriów, od tego mają terytoria w podbitych krajach takich jak Polska, od tego mają takich pachołków jak obecna ekipa polityczna w Polsce. Zapowiedzi takie obecnej klasy politycznej, to kryminalizacja polityki, to próba świadomego zlikwidowania Polski, a Naród Polski może podlegać utylizacji. To mogą być takie efekty bezwzględnej służby wasali amerykańskich zainstalowanych nad Wisłą.
  Prowadzona obecnie wojna medialna przeciwko Rosji z terytorium Polski, jest analizowana na Kremlu, rozmieszczanie broni jądrowej na terytorium Polski przeciw Rosji, jest bardzo wrogo odbierana w Rosji. Rosjanie w momencie swojego zagrożenia nie zawahają się nawet przez moment by użyć swojej broni jądrowej w terytorium Polski w przede wszystkim bazy wojskowe usraela, w lotniska, infrastrukturę energetyczną. Nie jesteśmy w stanie wygrać wojny z Rosją, ba nie jest w stanie wygrać wojny z Rosją usrael, oni o tym wiedzą, ale ich jątrzenie a nawet doprowadzenia do konfliktu zbrojnego w tym rejonie jest im na rękę, ponieważ z takiej wojny korzyść będą, ci co finansują wasali nad Wisłą. Oni dogadają się z Rosjanami, a Nas zostawia na spalonej ziemi.
  Takie mogą być konsekwencje rządów zdrajców, bandy wrogów Polski, bandy głupców i ciemnoty, bandy karierowiczów i złodziei.
  Przecież Rosja (nie mylić Rosji z sowietami a Rosjan z stalinowcami) nie zrobiła nic wrogiego przeciw Polsce, nie rości sobie żadnych zmian terytorialnych, a Polska nie jest zadłużona w Rosji, nie znacjonalizowała żadnego majątku rosyjskiego na terytorium Polski, a więc nie ma żadnych podstaw prawnych, ani terytorialnych by politycy w Polsce wypowiadali wojnę Rosji. Skonfliktowanie Polski z Rosją przez ,,naszych przyjaciół” z USA, jest wyjątkowo szkodliwy dla Polski i Polaków pod kątem bezpieczeństwa, gospodarki, ekonomii.
  Ta banda z obecnej ekipy rządowej, rozdaje pożyczane pieniądze na lewo i prawo, finansuje przemysł zbrojeniowy amerykański i izraelski, zaciąga kredyty u bankierów lichwiarskich, zadłużając Polskę w imię interesów ,,prywaciarzy wojennych” z usraela, ponieważ ci ,,prywaciarze wojenni” gwarantują im władzę, a wiec pełne koryto, dostępne dla złodziei. Taką kreują nam przyszłość, a Polacy cieszą się z propagandy medialnej, jedni tańczą w rytm disco – polo a inni tańczą w rytm lobbystów Biedronia.
  My, na to wszystko swoim prześladowcom pozwalamy.
  Z. Wrzodak – poseł na sejm IV i V kadencji, czł. sejmowej komisji obrony narodowej
 • @Wrzodak Z. 22:21:16
  100%prawdy. Tylko dlaczego tak wielu naszych rodaków nie chce tego zrozumieć?
 • @zbig71 22:28:25
  Sługusy obcych interesów, przybłędy z wschodu, szabes - goie, karierowicze, są gotowi spalić własne dzieci, matkę by dobrze wypaść przed mocodawcą swoim. Tacy rozdadzą nie swoje pieniądze nawet wiecej jak 500+, tak by interesy swoich mocodawców w tej części świata były załatwiane.
  Syjonisci z usraela zostawili swoich terrorystów kurdów z Syrii na łaskę losu, a oni tak syjonistom z usraela tyłki lizali.
  Zostawia tych łajdaków i debili z nad Wisły, nad przepaścią jeszcze troche, trzeba tylko ich zapamiętac.
 • @Wrzodak Z. 22:21:16
  Z tym że gdy na terytorium PRL była radziecka broń A, to przynajmniej był zapis, że w razie wojny ona przechodzi pod polskie dowództwo.

  Po drugie; wtedy to nie miało znaczenia czy taka broń była na naszym terytorium, czy nie, bo celem dla głowic atomowych i tak i tak byliśmy.

  Po trzecie: broń atomowa jednak odsuwa widmo wojny (konwencjonalnej).
 • @Oracz 23:15:42
  Putin złożył taką deklarację że w przypadku napaści na Rosję np z terytorium Polski, taki atak będzie interpretowany odpowiednio, jako atak USA na Rosję. To nas trochę ratuje, chociaż nie do końca, bo ew atak na instalacje militarne nas nie ominie.

  Ale, ale.. z moich prywatnych badań wynika że 80% Polaków żyje nadzieją na wojnę z Rosją, cieszy się z zainstalowania wojsk USA w Polsce. Tak więc gołym okiem widać że królowa nieba nie próżnuje!
  (Księga Jeremiasza:44)
 • @Oracz 23:21:52
  44:7 A teraz tak mówi Pan, Bóg Zastępów, Bóg Izraela: Dlaczego wyrządzacie sobie samym wielkie zło, gubiąc u siebie mężczyznę i kobietę, dziecię i niemowlę spośród Judy, by nie zostawić sobie resztki?
 • @Wrzodak Z. 23:26:29
  No właśnie, to z powodu czczenia ,,królowej nieba". Zachodziłem w głowę, jak to możliwe że katoliccy teologowie, tłumacze Pism, oddają do druku tesk z ,,królową nieba", a jednocześnie adorują ją pod pretekstem że to matka Mesjasza?

  Jr 44,15 Wszyscy mężowie, którzy wiedzieli, iż żony ich składają ofiary obcym bogom, i wszystkie kobiety stojące w wielkiej gromadzie3 oraz cały lud mieszkający w ziemi egipskiej, w Patros, odpowiedzieli: 16 «Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. 17 Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba4, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. 18 Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu». 19 A kobiety powiedziały: «Ilekroć składamy królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, czyż nie za wiedzą naszych mężów przygotowujemy dla niej ciastka z jej wizerunkiem albo wylewamy płynne ofiary?»5
  20 Jeremiasz zaś rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź: 21 «Czy Pan nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud? 22 Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełnialiście. Dlatego kraj wasz został obrócony w ruinę, w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy, bez mieszkańców - jak to trwa do dziś. 23 Za to, że składaliście ofiary kadzielne i grzeszyliście przeciw Panu, że nie słuchaliście głosu Pana i nie postępowaliście zgodnie z Jego Prawem, Jego przykazaniami i Jego rozporządzeniami, przyszło na was takie nieszczęście, jakie trwa dzisiaj»


  Wytłumaczenie jest takie:

  Iz 29,13 Wyrzekł Pan: Ponieważ ten lud
  zbliża się do Mnie tylko w słowach,
  i sławi Mnie tylko wargami,
  podczas gdy serce jego jest z dala ode Mnie4;
  ponieważ cześć jego jest dla Mnie tylko
  wyuczonym przez ludzi zwyczajem,
  14 dlatego właśnie Ja ponowię niezwykłe działanie
  cudów i dziwów z tym ludem:
  zginie mądrość jego myślicieli,
  a rozum jego mędrców zaniknie5


  Dlatego że:

  Koh 3,15 To, co jest, już było,
  a to, co ma być kiedyś, już jest;
  Bóg przywraca to, co przeminęło.
  16 I dalej widziałem pod słońcem:
  w miejscu sądu - niegodziwość,
  w miejscu sprawiedliwości - nieprawość.


  Tylko właściciele prostych dusz (nie pokrętnych) mają szansę się oswobodzić ze zwiedzenia, ale to wymaga pewnego wysiłku i czasu. O całym narodzie nie ma co marzyć. Żyjemy w czasach niezwykłych i to się daje wyczuć.
 • TRUMP WŁAŚNIE ZOSTAWIŁ KURDÓW
  BO JAK STWIERDZIŁ NIE BYŁO ICH W NORMANDII I NIE POMOGLI USA W 2 WOJNIE ŚWIATOWEJ,JAK BEDZIE ZOSTAWIAŁ MALINIAKÓW TO POWIE ,ŻE NIE BYŁO NAS U BOKU USA JAK WALCZYLI Z INDIANAMI.
 • @lolo 07:23:46
  Przecież to jasne że Tramp przehandluje Europę wschodnią.
  Zresztą nie ma wyjścia ... bo i tak ją straci.
  Ameryka czyli byłe globalne imperium upada i musi się skurczyć od poziomu
  peryferyjnego kraiku gdzieś za oceanami.
  To nieunikniony proces...
  oni walczą teraz o to w Ameryce nie eksplodował kryzys a z kryzysem wojna domowa i rewolucja która zniesie amerykańskie "elyty" czyli mafię żydowską.

  A gdy tak się stanie to Izrael zostanie sam jak ten palec drwala w morzu rządnych zemsty arabów. .. i nikt poza Rosją tego żywioły nie będzie w stanie opanować.
  Wszędzie na świecie upokorzone przez mafię żydowską narody odreagują.
  żydzi znowu pozmieniają swoje tożsamości...znowu zmienią kraje zamieszkania.. i znowu będą udawali "obywateli" i znowu rozpoczną swoją krecią korupcyjną robotę nad przejęciem władzy w tych krajach...
  To taka kultura taki sposób osiągania celów (najpierw tylko korupcja a jak jest siła to i siła czyli przymus najpierw prawny a potem fizyczny).
 • @Oscar 08:08:35
  Ciekawe jest to, czy duży USrAel nie sięgnie po pieniążki słupów - tych słynnych kilkunastu rodzin szlacheckich, które swoimi gębami firmują czyjś majątek o niewyobrażalnej wielkości. Ktoś tam ma nadzieję że tak się nie stanie, ale w akcie desperacji sądzę że jednak stanie się i okaże się naraz, że Watykan jest wrogiem przez wielkie W, i wypełni się proroctwo z Apokalipsy Jana.
  Będę miał ubaw po pachy. Coś mi się zdaje że dożyję tego momentu.
 • @Oracz 09:47:31
  Świat wielkich pieniędzy jest brutalny.
  Tam i wierzyciel i dłużnik drapieżniki.
  Wierzyciel jest wierzycielem jest tylko wtedy gdy jest silniejszy od dłużnika wtedy dłużnik jest niewolnikiem, pacynką, marionetką wierzyciela.
  i tak zbudowany jest dzisiaj świat wg koncepcji globalnej mafii żydowskiej czyli globalnego wierzyciela..

  Jednak gdy wierzyciel osłabnie do zniewolony latami dłużnik daje kopa w d.. wierzycielowi albo wręcz pozbywa się wierzyciela...czyli staje po stronie wrogów wierzyciela... bo gdy wierzyciel znika to znikają i długi wierzyciela.

  Największe zagrożenie dla mafii żydowskiej stanowią jej wierzyciele przerobienie na marionetki żydowskie.... a pełno jest takich na zachodzie...
  oni zechcą się uwolnić od kotwicy długu za wszelką cenę... po trupach...
  a wierzyciel nie ma czystych rączek jest za co go posadzić na dożywocie albo powiesić...za niezliczone zbrodnie na narodach świata.
  Dłużnicy wybiorą opcję "powiesić" by mieć święty spokój z długami.
  Dłużnicy zorganizują coś na kształt Norymberga II i pozbędą się wierzycieli w majestacie prawa.
  ....a Narody rozliczą swoje pacynki wierzycieli każdy naród po swojemu..wg własnej narodowej tradycji.
 • @AgnieszkaS 20:50:14
  Faktycznie
  Gdzie to pytanie
  Amba?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031