Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

ARMIA USA W POLSCE: ALKOHOL, GWAŁTY, WYPADKI! KTO MA SĄDZIĆ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obecność amerykańskich żołnierzy na terenie naszego kraju staje się poważnym problemem dla Polaków.

Obecność amerykańskich żołnierzy na terenie naszego kraju staje się poważnym problemem dla Polaków. Ciężkie transporty blokują i rozjeżdżają lokalne drogi i nie ma tygodnia bez awantury i wypadków na drodze. Polacy skarżą się, że Amerykanie zachowują się jak „szarańcza”, piją za dużo alkoholu, biją, gwałcą i poniżają obywateli!

Fakty wskazują na to, że obecność baz amerykańskich w Polsce ostatnio wywołuje napięcie nerwowe wśród Polaków. Według informacji przekazanych PAP przez Prokuraturę Krajową, między 2015 a 2018 r. 41 członków sił zbrojnych państw obcych, było lub nadal jest podejrzewanych o popełnienie przestępstw w 28 sprawach w Polsce. Najwięcej spraw (22 sprawy) dotyczy 35 członków sił zbrojnych USA.

Najgłośniejszy wypadek z udziałem żołnierzy USA odbył się w 2017 roku w Żaganiu. Nocą trzej żołnierze, korzystając z wolnego dnia, bawili się w centrum miasta. W drodze do koszar spotkali Justynę M. (19 l.), która wracała sama z dyskoteki do domu. Mężczyźni złapali ją za ręce i próbowali zaciągnąć do ciemnej uliczki. Dziewczyna próbowała wzywać pomocy. Hałasy usłyszał Mirosław R, który wracał od przyjaciela. Pobiegł pomóc dziewczynie. Został jednak uderzony w głowę i skopany przez żołnierzy.

Jeden z mieszkańców pobliskiego bloku zadzwonił na policję. Z uwagi na agresywne zachowanie Amerykanów, policja została zmuszona do użycia gazu. Okazało się, że żołnierze byli kompletnie pijani. Mieli od 1,5 do 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mirosław R. trafił do szpitala. Amerykanie zostali aresztowani, ale już rano ich wypuszczono. W Polsce sprawa została umorzona.

Podobne problemy mają obywatele w Skwierzynie, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze. Mieszkańcy opowiadają że wojskowi piją alkohol w miejscach publicznych, zataczają się, zaczepiają inne osoby, zdarzają się, wymiotują, biją obywateli, zachowują się skandalicznie. Tak w październiku zeszłego roku doszlo do skandalicznego zdarzenia. Grupa amerykańskich żołnierzy pobiła miejscowego stomatologa oraz jego dwóch dorosłych synów. Znany w Skwierzynie stomatolog, mieszkający na osiedlu Grunwaldzkim, dostrzegł przez okno swojego mieszkania grupkę awanturujących się czarnoskórych mężczyzn (kopali w drzwi klatki, w której mieszkał stomatolog oraz głośno krzyczeli). Mężczyzna wraz ze swoimi dwoma synami zszedł na dół, by ich upomnieć. Żołnierze rzucili się na stomatologa oraz jego synów. Dotkliwie ich pobili. Jeden z potomków lekarza stracił przytomność. Amerykańscy żołnierze pozostali na służbie po pobiciu Polaków.

Polacy są bezbronni wobec „amerykańskiej agresji”. Żołnierze USA nie podlegają Polskiemu prawu. W umowieo statusie sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na terrytorium Rzeczpospolitej Poskiej jest zapis o odpowiedzialności prawnej amerykańskich żołnierzy. Zgodnie z nim Amerykanie podczas służby w bazie nie podlegają polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Naprawdę istnieje podpunkt, zgodnie z którym w niezwykle ważnych sytuacjach dla państwa, Polska zachowujepierwszeństwo jurysdykcji. Jednak nie określono kto, oraz w jakich przypadkach będzie to wyznaczać. Dlatego często przed wszczęciem postępowania sądowego Stany Zjednoczone wycofują swoich żołnierzy z kraju, ponieważ władze USA nie są oczywiście zainteresowani w tym, żeby pogorszyć reputację swoich sił zbrojnych.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Jak to?
  owszem, gdzieś tam w świecie, gdzie są rozlokowane bazy tych wojsk to i owszem, ale w Polsce?

  Do tego w Polsce przecież nigdy nie miało dojść...
  Tak samo jak w przypadku gwałtów, morderstw, burd, awantur i rozruchów ulicznych, palenia samochodów i sklepów związanych z masowym przyjmowaniem uchodźców, to też miało być tylko na Zachodzie u nas przecież nigdy do tego nie dojdzie...
 • ech cioty
  Zwyczajnie widzimy, alarmujemy ludzi ,jeden podchodzi z uśmiechem pyta how to help, pryska gazem po oczach. I urządzamy polowanie na uciekających oszczędzamy głowę i kręgosłup. Nie da się, to historycznie kupą panowie

  Po kilku drastycznych incydentach zachowuja się jak trusie
 • @gnago 10:29:34
  To chyba jedyna skuteczna metoda na ich sobiepaństwo.
 • "KTO MA SĄDZIĆ?"
  Na pewno okupanta nie będzie sądził okupowany - więc pytanie jest bezzasadne.
 • #
  nalezy ich zabijac i wowczas sami sobie pojda...takie zabojstwo od razu zgonic na putina i ruskich agentow - wg maciorewicza w Polsce sa ich setki tysiecy...wiec na co czekac?
 • Brakuje jeszcze tylko przepisu że Polak musi zdjąć czapkę i kłaniać się Amerykanom.
  ... gdy ten go mija na drodze
  Tak jak to było za okupacji Hitlerowskiej.
  Gdy bezczelny Polak się nie kłaniał i nie zdjął czapki to Niemiec mógł obić "mordę" takiemu Polakowi.
  Taki przepis by wiele spraw Polsko-Amerykańskich uporządkował

  Aktywiści PIS to niedopatrzenie pewnie szybko nadrobią.
 • @siwekperu 02:28:51
  Niestety wtedy zbombardują np.fosforem ..podejrzane miejscowości pełne polskich terrorystów "na służbie u Putna".
 • @
  https://wiadomosci.wp.pl/ameryka-przywraca-strefy-wplywow-dla-polski-to-fatalna-wiadomosc-6376674496153729a

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31