Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Na wzmocnienie aktywności NATO Rosja i Białoruś odpowiedzą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ubiegły rok był rekordowy pod względem ćwiczeń, w których brało udział Wojsko Polskie.

Ubiegły rok był rekordowy pod względem ćwiczeń, w których brało udział Wojsko Polskie. Wsród manewrów na wielką skalę – Trident Juncture, Saber Strike. „Anakonda-2018” było największym ćwiczeniem wojskowym, zorganizowanym przez Polskę, w którym wzięli udział ok. 100 tys. żołnierzy, w tym 20 tys. z Polski. Scenariusze ćwiczeń wojskowych w 2018 roku zostały przygotowane w taki sposób, żeby hipotetyczne zdarzenia były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Chociaż nikt tego głośno nie mówił, w ciągu zeszlego roku chodziło o prowadzeniu działań zaczepnych i ofensywnych, oraz inwazji na Rosję i jej sojuszników.

Jako odpowiedź na wzmocnienie aktywności NATO Rosja i Białoruś planują przeprowadzenie największego ćwiczenia wojskowego pod kryptonimem „Tarcza Sojuszu-2019”.

Jak podają media celem manewrów „Tarcza Sojuszu-2019” będzię sprawdzenie umiejętności współdziałania wojsk, administracji cywilnych, a także struktury dowodzenia w środowisku zagrożeń militarnego państwu Związkowemu Rosji i Białorusi.

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że manewry poprzedza seria ćwiczeń przygotowawczych z zakresu zaopatrzenia wojsk oraz przeprowadzony już niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej wojsk.

Już rozpoczęła się faza przygotowania do wspólnych rosyjsko-białoruskich manewrów. W ramach przygotowania do manewrów został prowadzony wspólny trening sztabowy dowództwa operacyjnego regionalnego zgrupowania wojsk obu krajów na terenie Białorusi.

Ćwiczenie zaplanowane jest na koniec sierpnia br. W manewrach ma wziąć udział 12 tys. żołnierzy (ponad 8 tys. rosyjskich żołnierzy), 640 jednostek sprzętu wojskowego, w tym ok. 200 czołgów, 280 dział, wyrzutni rakietowych i moździerzy, oraz ok. 70 samolotów i śmigłowców.

Głównym celem ćwiczenia jest sprawdzenie gotowości wojsk i struktur dowodzenia, oraz zdobycie praktyki w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Oczywiście tzw "wolny" świat dowie się, że...
  to Rosja i Białoruś pierwsze wzmocniło aktywność wojskową.
 • Jako smutna ciekawostka.
  Amerykanie przeprowadzili sondaż w różnych narodowych Armiach i porównali do badan z II wojny światowej. Okazuje się iż podczas ostatniej wojny żołnierze strzelając w 28% robili to świadomie z myślą aby zabić przeciwnika. W dzisiejszych latach procent ten wśród sondowanych żołnierzy wyniósł 98%. Z wielkim strachem możemy sobie tylko wyobrazić do jakiego rozlewu krwi mogło by dojść przy wybuchu następnej wielkiej wojny. Dodając do tego wcielanie kobiet do Armii jako żołnierzy frontowych, co eliminuje etos kobiety i matki zarówno przy okupacji jak i na froncie, przekształcając je w zwykły target, następna wojna naprawdę może być "śmiertelnie brzydka".
 • @Stara Baba 16:10:18
  powiedz, że armia to nie miejsce dla kobiet, to niektóre feministki Cię zjedzą.
 • @zadziwiony 17:56:42
  No wiesz, obudzą się dopiero wtedy gdy przeciwnika kule, śmiertelnie przeszywając ciało trzymającego na rekach matki dziecka, zabiją tą kobietę. Kto będzie wiedział czy ta kobieta to nie ukrywający się za dzieckiem żołnierz? Do tego dojdzie.
 • Kaliningrad
  Sprawdzian będzie polegał na tym, czy lepiej sobie poradzimy atakując obwód Kaliningradzki niż niejaki Szakaszfili z atakiem na Osetię.
  Jak źle pójdzie, bo Rosja odpowie ostro i natychmiast, to nasi będą gryźli krawaty.
  Jak pójdzie dobrze, to Rosja zmuszona będzie odpowiedzieć uderzeniami atomowymi i nikt krawatów gryźć nie zdąży.
 • Sokojnie.
  Czarci pomiot już od dawna prowadzi wojnę z ludzkością stworzoną przez Boga - i choć nie ma tutaj stosów trupów sięgających pod niebiosa - to wojna ta jest tak samo skuteczna - jak była skuteczna I czy II WŚ - jeżeli chodzi o upodlanie, ubezwłasnowolnianie, odmóżdżanie czy depopulację rodzaju ludzkiego.
 • Białoruś zamknie rurociąg "Przyjaźń"?
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/bialorus-zamknie-rurociag-przyjazn-wladze-wymaga-remontu/t17mfcv

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31