Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

W imię obcych interesów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska jest tak bogata, że ma zamiar finansować amerykańskie wojsko.

 

Polska jest tak bogata, że ma zamiar finansować amerykańskie wojsko.

Natura nie ma szacunku dla militarnej potęgi USA. Seria huraganów i powodzi spowodowała w ciągu ostatniego roku olbrzymie straty w kilku ważnych bazach. Naprawa tylko trzech z nich ma kosztować 8,5 miliarda dolarów, czyli dla porównania większość budżetu polskiego wojska. Amerykanie mają duży problem z wojskową infrastrukturą. Jedna trzecia jest w złym stanie albo wręcz się rozpada.

Dodatkowym problemem jest to, że po latach redukcji i „optymalizacji kosztów” większość zagranicznych baz wojska USA to wielkie molochy. Dla oszczędności starano się jak najwięcej sił umieszczać na jak najmniejszej powierzchni. Teraz sam Pentagon przyznaje, że w ten sposób stworzono bardzo atrakcyjne cele dla chińskich i rosyjskich rakiet dalekiego zasięgu. Pojawiają się pomysły na ponowne „rozproszenie” sił w Europie czy Azji, ale nie ma na to pieniędzy.

Jednak tak się okazało, że Polacy mają! Polska jest nie tylko chętna do współpracy z USA, ale i gotowa za tę współpracę drogo zapłacić.Nasz rząd pragnie zbudować bazę amerykańską na polskim terenie na własny koszt. Tarcza antyrakietowa w Redzikowie, stała obecność wojsk amerykańskich – to wszystko ma być z kieszeni Polaków. Amerykanie chętnie wzmocnią tu swoją obronność, ale skromnymi siłami i za polskie pieniądze.

Obecna strategia geopolityczna naszego rządu oparta jest wyłącznie na „gorącym pragnieniu Amerykanów jak najbliżej zaprzyjaźnić się z polską panienką”. Jak się jednak okazuje, pragnienie to wcale nie jest aż tak gorące, jak sądzę.Właściwie to można odnieść wrażenie, że Amerykanie tą panienką nie są poważnie zainteresowani. Natomiast bardzo chętnie wykorzystają ją dla własnych korzyści. Nic poza tym.

Obce wojska są niepotrzebne w Polsce, skoro uważamy się za niepodległe państwo. Pieniądze przeznaczyć na kulejąca Służbę Zdrowia i szkolnictwo. Zdrowie i młodzieży kształcenie jest dużo ważniejsze. Zamiast samodzielnie zadbać o własny rozwój naukowo-technologiczny, Polacy czekają, aż ktoś z zewnątrz podaruje nam dobrobyt na tacy.

R. Mucha

 

KOMENTARZE

 • Głupota PISu bije po oczach.
  Po co USA baza w zasięgu ruskich rakiet średniego zasięgu ?
  Taka baza jest przeznaczona na odstrzał w ciągu 15 minut w pierwszej kolejności.
  Amerykanom taka baza jest po nic...
  Durny PIS błaga o bazę i bierze wszystkie koszty na siebie to znaczy na Polaków.
  To jest albo zdrada narodowa albo zasłona dymna.

  USA jak już potrzebne są w Polsce jedynie wielkie magazyny z bronią dla terrorystów (jak w Iraku). Na wypadek gdyby Polacy się zbuntowali to można będzie w trybie natychmiastowym uzbroić z tych magazynów 1.5 miliona Banderowców i zrobić Polakom Syrię II.
  Ten scenariusz został już przećwiczony w Syrii i teraz jest pewnie udoskonalony (ISIS w Iraku przejęło praktycznie bez walki wielkie magazyny broni armii USA... a potem dostawy były kontynuowane licznymi kanałami (broń NATO, Izraela, Polski, Ukrainy , Bułgarii...Niemiec, Francji..).
  ISIS to arabskie mięso armatnie w rękach Izraela...
  podobnie jak banderowcy.
  Jedni i drudzy chętni do mordowania na wielką skalę...a mocodawcy im tego nie zabraniają..a po cichu pewnie zachęcają.

  Takie perspektywy przed Narodem Polski buduje PIS rękoma Błaszczaka w kwestii uzbrojenia.
 • @Oscar 13:17:17
  Zły tytuł dałem.. to żadna głupota to w pełni świadome działania.
 • #
  Czlowieku opamietaj sie - zagrozenie ze strony Rosji jest realne, Rosja u bram !!! - Putin juz od dawna ma zamiar przejac plantacje malin oraz pieczarkarnie. Jak donosi Instytut badan Rolnictwa Krajow 4-go Swiata w skutek ocieplenia klimatu juz za kilka lat wygina wszystkie gatunki roslin i zwierzat i jedyne co zostanie to tylko maliny i pieczarki.
  ZNP to organizacja przesiaknieta agentami KGB, dlatego teraz gdy Polska ma szanse na prawdziwe partnerswto z USA i zasilenie amerykanskiej kasy kilkoma miliardami dolarow, ta szpiegowska, infiltrowana organizacja podnosi glos a przeciez kazdy wie ze lepiej zamienic szkoly na amerykanskie bazy wojskowe a nauczycieli zmobilizowac i wyslac na wojne do Iranu. Polska ma lojalny obowiazek bronic Izraela!
 • @Oscar 13:17:17
  A w PiS-e mają klapki na oczach. Rozmawiałem z jednym radnym z PiS u mnie w Piasecznie. Starałem się być bardzo grzeczny, mówię chłopu , że może lepiej byłoby dozbroić naszą armię, żeby społeczeństwo miało lepszy dostęp do broni palnej, że obce wojska nie będą w razie czego bronić Polski, a on mi na to, żebym nie czytał Ruskich gazet i portali. Taki poziom jest w PiS-e.
 • @zbig71 15:25:22
  To jak widać ekstrema taka jak neokoni w USA czy naziści za Adolfa... czy owieczki Rydzyka.
  Taka ekstrema zwykle doprowadza do katastrofy.
  Tacy jak oni nigdy nie zmieniają zdania.
 • @Oscar 16:21:17
  W jego przypadku to chodziło o dorwanie się do koryta. Raczej nie był nawiedzony, tylko pazerny na stanowiska i posadę za publiczne pieniądze.Miał parcie na kasę. Podłączył się do państwowego kurka i tyle. Ale pełna zgoda, nawiedzeńcy są groźni
 • Doprawdy:
  "Polska jest tak bogata, że ma zamiar finansować amerykańskie wojsko."
  --------------
  Polskę - to zamordowano ostatecznie w ubiegłym wieku - i niech nikt sobie nie myśli, że ktoś teraz na świecie ujmie się za sierotami po Polsce - bo sieroty owe - czarci pomiot strzyże i goli do krwi.
 • @zbig71 15:25:22
  Skoro jesteś 71' to cyrylice znasz :) Czyli konfident jesteś! Za PiSlamem mogą być tylko analfabeci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829