Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
156 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Fort Tump w Polsce VS Fort Putin na Białorusi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przewodniczący izby wyższej białoruskiego parlamentu Michaił Miasnikowicz był w ub. tygodniu w Polsce, gdzie spotkał się z większością najważniejszych polityków.

Przewodniczący izby wyższej białoruskiego parlamentu Michaił Miasnikowicz był w ub. tygodniu w Polsce, gdzie spotkał się z większością najważniejszych polityków. Rosyjskie media uważają nawet, że wizyta Miasnikowicza to początek resetu stosunków Polski z Białorusią.

Po powrocie z Warszawy Miasnikowicz powiedział w rozmowie z telewizją ONT, że „Warszawa wysłuchała naszych zastrzeżeń co do budowy tzw. Fortu Trump w Polsce”. Według niego zapadły ustalenia, że o bazie USA w Polsce rozmawiać będą ministrowie obrony obu krajów. Polska też ma obawy dotyczące rozmieszczenia rosyjskich wojsk wpobliżu swoich granic.

W tej właśnie sprawie na początku listopada 2018 prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka spotkał się z ekspertem Centrum Analiz Polityki Europejskiej Benem Hodgesem. – Nie ma potrzeby budowania nowych baz wojskowych w Polsce, a jeśli takie powstaną, Białoruś i Rosja będą musiały zareagować – powiedział białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka. Nie zamierzamy walczyć z Polską. Dlatego nie trzeba tworzyć żadnych zbędnych baz – dodał lider Białorusi. Podczas tego spotkania Łukaszenka oświadczył również, że Białoruś kategorycznie przeciw rosyjskim bazom wojskowym na terenie Białorusi, ponieważ Siły Zbrojne kraju są w stanie obronić suwerenytet państwa.

Lecz wszystkie te zapewnienia oczywiście nie są ważne gdy Białoruś będzie potrzebowała adekwatnej odpowiedzi na realne zagrożenia wojskowe, na przykład na budowę na terenie Polski tzw. Fort Trump. „Jeśli NATO będzie dalej nas w taki sposób zastraszać – mówić na przykład o rozmieszczeniu bazy Fort Trump w Polsce czy jeszcze innych planach, to będziemy potrzebować skuteczniejszego uzbrojenia, przede wszystkim dodatkowej broni rakietowej” – powiedział przywódca Białorusi na spotkaniu z grupą amerykańskich analityków w Mińsku. Łukaszenka zwrócił uwagę, że Mińsk pracuje samodzielnie nad zapewnieniem swojego bezpieczeństwa. „Stworzyliśmy własny przemysł rakietowy i wyprodukowaliśmy własną wysokoprecyzyjną broń rakietową” – podkreślił białoruski lider.

Niewykluczone, że białoruski rząd będzie zmuszony nawet do rozmieszczenia rosyjskich grup bojowych na swoim terytorium. – W przeciwnym przypadku my z Rosjanami będziemy reagować. To znaczy, będziemy musieli coś rozmieścić, żeby (…) przeciwdziałać – dodał.

Pewnie ten właśnie problem okaże się głównym do rozwiązania podczas planującego się spotkania ministrów obrony Polski i Białorusi. Białoruś ma do odpowiedzi na wzmocnienie wschodniej flanki NATO u swoich granic kilka scenariuszy rozwiązania, i niektóre są związane ze ściągnięciem ku granicom Polski wojsk sojuszniczych (oczywiście – rosyjskich). Lecz według licznych ekspertów wojskowych sposób działania Białorusinów teraz będzie zależał tylko i wyłącznie od spotkania na wyższym szczeblu, który odbędzie się w najbliższym czasie.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • @
  Polscy politycy beda oczywiscie "zaniepokojeni" i jakis dziennikarski wariat /np.Sakiewicz/ napisze o grozbie wojennych planöw Lukaszenki i tp bzdury.
 • Kto sabotuje modernizację Wojska Polskiego?
  https://t.co/uUADOBty0i

  Zdolności Wojska Polskiego, nie tylko Wojsk Obrony Terytorialnej, są tak niskie, że gdyby wybuchła wojna to mogłoby się okazać, że opór stawiony przez nas nieprzyjacielowi wyglądałby jak duński z czasów II wojny światowej. Kiedy Wermacht zajął całą Danię, to niektórzy obywatele nawet nie zauważyli tego w drodze do pracy. Zamiast drogówki przy drodze po prostu stał żołnierz Wehrmachtu – mówi w rozmowie z PCh24.pl Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma, jeden z autorów raportu o stanie polskiej armii.

  PS.
  Żałość bierze.....i KTO za to odpowiada???można nas "wyłączyć " jednym palcem!!
  Polska wstała z kolan!!
 • @trojanka 10:27:24
  Nie daj nam Boże wojny ale jak już to taką jak na Krymie albo w Danii.
  Polska powinna utrzymywać wyłącznie wojska OTK lekko uzbrojone w broń Polskiej produkcji..
  Siła armii ma być wystarczająca do podnoszenia kosztów inwazji ...a nie do wygrywania marszu na Moskwę czy Berlin... szkoda pieniędzy i ludzkiego życia.
  Armia wyłącznie obronna, manewrowa, mobilna...

  A polityka asertywnej przyjaźni ze wszystkimi ...granice otwarte dla małego ruchu przygranicznego (korzystają obie strony).. ale restrykcyjna polityka imigracyjna...Polska to nie jest ziemia niczyja gdzie każdy może się osiedlić.. to ziemia Narodu Polskiego, ta ziemia to DOM POLAKÓW... i to oni Polacy są tu gospodarzami a nie obcy grabieżcy (jak po 89r za sprawą solidaruchów).  .
 • Do @morgan 10:15:03
  NIE polscy politycy a żydzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rządzą nami od 30 lat !


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z żydowskimi syjonistami !!!!  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • KŁAMSTWA żydowskiej propagandy w Polsce !
  1.To nie wojna Polsko Polska ! a wojna żydów z żydami w Polsce się rozgrywa !

  2. żydostwo w Polsce usilnie zaprasza obce wojska NATO do Polski wyłącznie w do obrony swej dominacji w Polsce !

  żyd Karnowski z tyg Sieci dokładnie wytłumaczył strategie żydostwa w Polsce , według niego wojska Amerykańskie NATO są potrzebne w Polsce by Rosja nie odważyła się wkroczyć do Polski i zlikwidować dominacje żydów nad Polakami !!! bo jak mówi Karnowski USA musiała by rozpocząć wojnę z Rosją !!!! chytre żydki są w Polsce co ?

  CZYLI WOJSKA NATO GWARANTEM wiecznej DOMINACJI żydów w Polsce ! no to Polacy wiemy o co chodzi tym żydowskim ZDRAJCOM !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! bez obcych wojsk !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 12:33:03
  "Chytrość" żydów to jedno a realia to drugie.
  Wojska USA w Polsce faktycznie potrzebne są żydom dla utrzymania żydowskiej dominacji nad Narodem Polskim.
  Problem w tym że USA za chwile stanie podobnie jak reszta świat "antysemickie".
  a wtedy Wojska USA albo sobie pojadą do domu albo będą tak antysemickie jak potrafią być np anty "Asadowskie" czy anty "Kaddfiowskie"..
  USArmy nie jest filosemicka.. to wojsko na rozkazach stoi a jakie przyjdą rozkazy z USA po rewolucji ?
  USA porewolucyjne zechcą utrzymać przyjazne stosunki z Polską a to oznacza wspólną antysemicką czystkę... a czystka po amerykańsku to aż strach się bać...jak po Niemiecku za jednego Adolfa.

  Będą opowiadać bohaterowie tej czystki tak jak jeden lansowany w TV bandzior czyli najemnik z Polski (dziecko Powstania Warszawskiego )
  on powiadał że "zabijałem tylko komunistów" a mordował wszystkich w wojnach wyzwoleńczych spod kolonializmu zachodniego.
  "Bohaterowie" USA w Wietnamie mordowali też tylko komunistów, w Libii, Syrii tylko terrorystów...w najbliższym czasie może będą się chwalić że w
  USA, Polsce, Izraelu mordowali tylko syjonistów...

  co niestety może być bardzo nieprzyjemne dla tych w okolicach syjonistycznych..a to szerokie okolice zwłaszcza w Polsce i USA.
 • @Oscar 12:52:32
  zawsze twierdziłem że to właściciel decyduje o zachowaniu "pracowników"
  Tak jest w biznesie i tak jest w wojsku.
  Dzisiaj właścicielem USArmy jest globalna mafia żydowska..(głębokie państwo w USA)
  po rewolucji w USA właściciel się zmieni...i "kolorowi chłopcy i dziewczęta" dostaną inne rozkazy... i je wykonają równie sumiennie za codzienną porcję Cocacoli i frytek.

  Ja bym tu nie sprowadzał USArmy na miejscu solidaruchów.
  Już lepiej armię ruską.. Putin nie pozwoli skrzywdzić "judaszy" o ile się podporządkują.. "porządkowi".
 • @Oscar 11:13:35
  TY masz łeb....Dokładnie tak, PO CO mamy kogoś atakować,mało nam wojny było,ruin,strachu, polskiej krwi płynącej rzekami??? było parę lat spokoju po wojnie , ludzie się kochali, rodzili dzieci,jak się dało tak żyli, pracowali, budowali domy/ moi Rodzice/,kościoły , żłobki, przychodnie.
  Przyszło "nowe" i co???? już braliśmy udział w kilku wojnach, robiąc tym ludziom to ,co nam kiedyś niemieccy naziole???Wstyd i hańba!

  Obecnie robimy za ussmańsko izraelskich ordynansów!!

  szczególnie od 7:40 minuty .
  https://youtu.be/hrYCt_ttneE
 • Ford Tramp
  chyba nikt nie daje wiary w to iz amerykanie sprowadza do Polski kilka tysiecy kolorowych debilkow w celu ataku lub opdparcia ewentualnego ataku ze wschodu.
  Ford Tramp to bat na polskie spoleczenstwo, ktore coraz czesciej podnosi glowe patrzac w oczy opaslym kapitalistom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829